POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2017, 08:32:02] • 安inouj軼ie

Najmocniejszy p造waj帷y ci篹arowiec 鈍iata na 安inie. Zobacz film!

Najmocniejszy p造waj帷y ci篹arowiec 鈍iata na 安inie. Zobacz film!

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

Osoby, kt鏎e, w poniedzia貫k 7 sierpnia, ok. godziny 11.00 znalaz造 si w pobli篡 kana逝 portowego mia造 okazj zobaczy na wodach 安iny konstrukcj pot篹n, imponuj帷 wielko軼i. Wra瞠nie robi造 zar闚no statek jak i to co znajdowa這 si na jego pok豉dzie. By這 co podziwia! Warto odnotowa to wydarzenie. Oto bowiem, przez kilka minut go軼ili鄉y w naszym porcie jednego z dw鏂h bli幡iaczych najsilniejszych statk闚 tego typu na 鈍iecie!



Fairmaster nie jest najwi瘯szym z ci篹arowc闚 konwencjonalnych (nie wiedzie prymu pod wzgl璠em gabaryt闚, tona簑, 豉downo軼i), ale jest jednym z dw鏂h bli幡iaczych najsilniejszych statk闚 tego typu - posiada 簑rawie pok豉dowe o najwi瘯szym unosie (czy te ud德igu - dopuszczalnym obci捫eniu roboczym). Dwa specjalne d德igi masztowe, pracuj帷e w tandemie, mog podnosi obiekty o masie do 3000 ton ! Po co pojawi si w Zespole Portowym Szczecin i 安inouj軼ie ?

Sta這 si tak po zrealizowaniu przez producenta specjalistycznych konstrukcji stalowych Stalkon Sp. z o.o. z Polic w pe軟i wyposa穎nego urz康zenia prze豉dunkowego. Wielkie suwnica nabrze穎wa trafi do Irlandii, do zak豉du produkcyjnego nale膨cego do znanego rosyjskiego oligarchy. najwi瘯sza z dotychczasowych konstrukcji polickiej sp馧ki. Jej monta odbywa si, od pa寮ziernika 2016 roku, przy nabrze簑, w pobli簑 pochylni Odra Nowa, na terenie Szczeci雟kiego Parku Przemys這wego (by貫j Stoczni Szczeci雟kiej). Komponenty, przede wszystkim konstrukcyjne, zosta造 wcze郾iej wyprodukowane w Policach, a cz窷 wyposa瞠nia - dostarczona przez zleceniodawc - koncern Thyssen-Krupp.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-13 z 13

Go嗆 • 字oda [09.08.2017, 07:47:33] • [IP: 153.19.105.**]

Niczego nie" zacz瘭i produkowa" tylko Stalkon takie i inne konstrukcje stalowe buduje w Szczecinie (i Policach) ju od grubo ponad 10 lat. Tak du瞠j i w takim stopniu wyposa穎nej konstrukcji jeszcze nie budowali, ale oni niczego nie zaczynaj, oni kontynuuj wieloletnia dzia豉lno嗆!

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 19:10:48] • [IP: 88.156.234.**]

Go軼iu z 11:37:36 czytaj ze zrozumieniem! To jest suwnica nabrze穎wa do 豉dunk闚 masowych wyprodukowana od podstaw dla ruskiego oligarchy za jego pieni康ze. Dobrze 瞠 w tej stoczni w Szczecinie zacz瘭i co takiego produkowa, bo 瞠 b璠 to ponownie statki i promy to jako nie wierz.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 17:03:51] • [IP: 94.254.229.***]

Czy nasza stocznia nie mog豉 z豉pa takiego zlecenia? No niestety nie bo za rz康闚 poprzedniej w豉dzy straci豉 rynki i straci豉 swoj mark jaka mia豉 w鈔鏚 odbiorc闚 konstrukcji offshore, a tych zbudowa豉 dla Norweg闚 bardzo du穎. A dla wykonawcy tego projektu brawa, gdy to nie pierwszy i nie ostatni taki projekt

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 14:49:20] • [IP: 164.127.39.***]

11:37 -Oooo, a jeszcze wywozi polskie POwietrze! Chcesz o tym POrozmawia?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 14:26:38] • [IP: 77.186.54.**]

Do wpisu z godz 11:34:16 jak si pisze o gor帷ej zupie, to mato jak zawsze pisze o zimnej du, , ie.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 12:25:34] • [IP: 79.186.216.**]

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:51:23] • [IP: 95.129.226.**] chyba twojego kaczora wyd逝膨 bo taki wniosek z這篡豉 twoja stara PO 3 miesi帷ach od 郵ubu.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 11:56:30] • [IP: 5.174.41.**]

Blue Marlin mo瞠 przetransportowa 豉dunek o 陰cznej masie 76 tys. ton. Na pok豉d barki, tak du篡, 瞠 mo積a zbudowa tam dwa boiska pi趾arskie, zmie軼i si oko這 20 innych statk闚

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 11:37:36] • [IP: 178.238.249.**]

Dobra zmiana w豉郾ie wysprzedaje maj徠ek narodowy. wida na zdj璚iu 瞠 suwnica wyp造wa z portu polskiego bo zosta豉 sprzedana.

ci篹arowiec na 鈍inie??! • Wtorek [08.08.2017, 11:34:16] • [IP: 164.127.39.***]

"ci篹arowiec na 鈍inie"...Rozumiem, ze w豉dze miasta chcia造 wykorzystac przep造waj帷y ci篹arowiec, ale czy trzeba by這 na taki drobiazg, jak dzikie 鈍inie? Z dzikami mo積a poradzi sobie inteligentniej, ni wywo膨c je jak jakis towar. Czy obro鎍y zwierz徠 o tym wiedz?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 10:50:43] • [IP: 80.245.187.***]

V Blue Marlin i jego bli幡iacza jednostka, Black Marlin, zaliczane s do klasy statk闚 p馧zanurzalnych transportowych. Pierwszym w豉軼icielem by norweski Offshore Heavy Transport, od zbudowania do kwietnia 2000 r. W listopadzie 1999 r. zosta造 zakupione przez holenderski Dockwise Shipping. Statki zosta造 zaprojektowane do transportu wyj徠kowo ci篹kich p馧zanurzalnych platform wiertniczych. Mog transportowa 豉dunki o masie do 30000 ton i o 鈔odku ci篹ko軼i po這穎nym do 30 metr闚 ponad pok豉dem 豉dunkowym.

Go嗆xxl • Wtorek [08.08.2017, 10:41:27] • [IP: 80.245.187.***]

Vanguard to unikatowa jednostka, kt鏎a jest w stanie przewozi 豉dunki o wadze nawet 110 tys. ton. Ci篹arowiec jest u篡wany do przenoszenia obiekt闚 offshore czy statk闚. Jednostka mierzy 275 metr闚 d逝go軼i i 70 m szeroko軼i. Odznacza si r闚nie unikatowym designem – przyk豉dowo brak na niej brak tradycyjnego dzioba.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:51:23] • [IP: 95.129.226.**]

Kaczora b璠 wyd逝瘸 za pomoc d德igu czy pomnik budowa?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:24:17] • [IP: 88.156.235.**]

Jak to sie utrzymuje na wodzie przy sztormie??

Ogl康asz 1-13 z 13
■ Sprawca napadu z Mi璠zyzdroj闚 zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcze郾iej notowany przez policj za posiadanie narkotyk闚. Do Poznania pojecha poci庵iem ■ UBB wyda這 o鈍iadczenie. Z jego tre軼i wynika, 瞠 S康 Okr璕owy w Szczecinie uzna, 瞠 niemiecki przewo幡ik mo瞠 korzysta ze 鈍inoujskich przystank闚 autobusowych ■ Sobotnie popo逝dnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tu przy parku Zdrojowym pojawia si pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszka鎍y zastanawiaj si, co mog這 si sta w ich bloku. Jak si okaza這, wyj徠kowo agresywny tego dnia by 26 - letni m篹czyzna. By na tyle pobudzony, 瞠 瞠 ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptak闚 酥iewaj帷ych i nietoperzy od tych dla jerzyk闚 r騜ni wygl康, a tak瞠 miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze 鈍inoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamkni璚ie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w zwi您ku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wy陰czona z ruchu b璠zie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa M造ny. W przypadku z造ch warunk闚 atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamkni璚ie odcinka, mo瞠 ulec zmianie. Prosimy o rozwa積 jazd i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczeg馧y sporu pomi璠zy UBB a w豉dzami 安inouj軼ia ■ Pluskwy opanowa造 budynek socjalny przy Steyera! Mieszka鎍y stawiaj urz璠nikom ultimatum: Je瞠li nam nie pomo瞠cie, to roz這篡my namioty i zamieszkamy pod Urz璠em Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrze簑 W豉dys豉wa IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na cz窷ci ulicy Wybrze瞠 W豉dys豉wa IV b璠zie obowi您ywa豉 tymczasowa organizacja ruchu. Zamkni皻y zostanie odcinek od skrzy穎wania z ulic Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu P馧nocnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozi雟kiego. Zmiany organizacji ruchu zwi您ane s z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail 安inouj軼ie 2017 oraz XXXIII P造waj帷ego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - 安i皻o Wojska Polskiego w 安inouj軼iu. We wtorek 15 sierpnia, 穎軟ierze, pracownicy wojska, mieszka鎍y i tury軼i 安inouj軼ia obchodzi b璠 鈍i皻o Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zosta造 przedsi瞝zi璚ia patriotyczne i kulturalne, kt鏎e dost瘼ne b璠 dla spo貫cze雟twa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykuj帷 w豉sne 篡cie uratowa 5 - letni dziewczynk! Zobacz film! ■ Jad traw, gryz ziemi, rzuca si pod auta i chodzi na czworaka! Co op皻a這 m篹czyn? ■ Silny wiatr czy 豉pa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej mo積a podziwia taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich s逝瘺? ■ Najwa積iejsi politycy Prawa i Sprawiedliwo軼i otwierali fina regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano te prezydenta 安inouj軼ia Janusza 痂urkiewicza ■ Op騧nione poci庵i to efekt niedzielnego po瘸ru na mo軼ie w Goleniowie. Op騧nione by poci庵i ze 安inouj軼ia, ale tak瞠 w druga stron- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owad闚 ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pog喚bienie toru wodnego-liderzy PiS powt鏎zyli w Szczecinie wcze郾iejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak by kiedy jak pla瘸 ■ W jednym z dni pomi璠zy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedzia貫k - 鈔oda) nast徙i zmiana godzin pracy sygnalizacji 鈍ietlnej na wszystkich skrzy穎waniach. Po zmianie sygnalizacja b璠zie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu dosz這 w pi徠ek przy Wybrze簑 W豉dys豉wa IV. Rowerzysta wpad do kana逝! Na pomoc m篹czy幡ie ruszy豉 za這ga Bielika II. Pracownicy 疾glugi 安inoujskiej rzucili ton帷emu ko這 ratunkowe i drabin. Na szcz窷cie, starszego m篹czyzn uda這 si uratowa. Z naszych informacji wynika, 瞠 by pod wp造wem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policj oraz stra po瘸rn. Funkcjonariusze b璠 wyja郾ia okoliczno軼i tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o S這wackiego: Nowo wyremontowana ulica, a ju zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spe軟ia swoj rol ■ Afera w 鈍inoujskim Przedsi瑿iorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotni豉 si spora cz窷 w璕la? Jak dot康 to wewn皻rzna komisja inwentaryzacyjna Przedsi瑿iorstwa Energetyki Cieplnej w 安inouj軼iu sprawdza czy z placu sk豉dowego przedsi瑿iorstwa znikn掖 w璕iel. Gdyby informacje jakie otrzymali鄉y anonimowo od pracownika firmy mia造 si potwierdzi to ze sk豉du PEC-u znikn望 mia opa wart oko這 400 tysi璚y z這tych. Jak dot康, dyrekcja nie potwierdzi豉 straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, 瞠 trwa intensywna inwentaryzacja ■