POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.08.2017, 08:32:02] • 安inouj軼ie

Najmocniejszy p造waj帷y ci篹arowiec 鈍iata na 安inie. Zobacz film!

Najmocniejszy p造waj帷y ci篹arowiec 鈍iata na 安inie. Zobacz film!

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

Osoby, kt鏎e, w poniedzia貫k 7 sierpnia, ok. godziny 11.00 znalaz造 si w pobli篡 kana逝 portowego mia造 okazj zobaczy na wodach 安iny konstrukcj pot篹n, imponuj帷 wielko軼i. Wra瞠nie robi造 zar闚no statek jak i to co znajdowa這 si na jego pok豉dzie. By這 co podziwia! Warto odnotowa to wydarzenie. Oto bowiem, przez kilka minut go軼ili鄉y w naszym porcie jednego z dw鏂h bli幡iaczych najsilniejszych statk闚 tego typu na 鈍iecie!



Fairmaster nie jest najwi瘯szym z ci篹arowc闚 konwencjonalnych (nie wiedzie prymu pod wzgl璠em gabaryt闚, tona簑, 豉downo軼i), ale jest jednym z dw鏂h bli幡iaczych najsilniejszych statk闚 tego typu - posiada 簑rawie pok豉dowe o najwi瘯szym unosie (czy te ud德igu - dopuszczalnym obci捫eniu roboczym). Dwa specjalne d德igi masztowe, pracuj帷e w tandemie, mog podnosi obiekty o masie do 3000 ton ! Po co pojawi si w Zespole Portowym Szczecin i 安inouj軼ie ?

Sta這 si tak po zrealizowaniu przez producenta specjalistycznych konstrukcji stalowych Stalkon Sp. z o.o. z Polic w pe軟i wyposa穎nego urz康zenia prze豉dunkowego. Wielkie suwnica nabrze穎wa trafi do Irlandii, do zak豉du produkcyjnego nale膨cego do znanego rosyjskiego oligarchy. najwi瘯sza z dotychczasowych konstrukcji polickiej sp馧ki. Jej monta odbywa si, od pa寮ziernika 2016 roku, przy nabrze簑, w pobli簑 pochylni Odra Nowa, na terenie Szczeci雟kiego Parku Przemys這wego (by貫j Stoczni Szczeci雟kiej). Komponenty, przede wszystkim konstrukcyjne, zosta造 wcze郾iej wyprodukowane w Policach, a cz窷 wyposa瞠nia - dostarczona przez zleceniodawc - koncern Thyssen-Krupp.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-13 z 13

Go嗆 • 字oda [09.08.2017, 07:47:33] • [IP: 153.19.105.**]

Niczego nie" zacz瘭i produkowa" tylko Stalkon takie i inne konstrukcje stalowe buduje w Szczecinie (i Policach) ju od grubo ponad 10 lat. Tak du瞠j i w takim stopniu wyposa穎nej konstrukcji jeszcze nie budowali, ale oni niczego nie zaczynaj, oni kontynuuj wieloletnia dzia豉lno嗆!

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 19:10:48] • [IP: 88.156.234.**]

Go軼iu z 11:37:36 czytaj ze zrozumieniem! To jest suwnica nabrze穎wa do 豉dunk闚 masowych wyprodukowana od podstaw dla ruskiego oligarchy za jego pieni康ze. Dobrze 瞠 w tej stoczni w Szczecinie zacz瘭i co takiego produkowa, bo 瞠 b璠 to ponownie statki i promy to jako nie wierz.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 17:03:51] • [IP: 94.254.229.***]

Czy nasza stocznia nie mog豉 z豉pa takiego zlecenia? No niestety nie bo za rz康闚 poprzedniej w豉dzy straci豉 rynki i straci豉 swoj mark jaka mia豉 w鈔鏚 odbiorc闚 konstrukcji offshore, a tych zbudowa豉 dla Norweg闚 bardzo du穎. A dla wykonawcy tego projektu brawa, gdy to nie pierwszy i nie ostatni taki projekt

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 14:49:20] • [IP: 164.127.39.***]

11:37 -Oooo, a jeszcze wywozi polskie POwietrze! Chcesz o tym POrozmawia?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 14:26:38] • [IP: 77.186.54.**]

Do wpisu z godz 11:34:16 jak si pisze o gor帷ej zupie, to mato jak zawsze pisze o zimnej du, , ie.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 12:25:34] • [IP: 79.186.216.**]

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:51:23] • [IP: 95.129.226.**] chyba twojego kaczora wyd逝膨 bo taki wniosek z這篡豉 twoja stara PO 3 miesi帷ach od 郵ubu.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 11:56:30] • [IP: 5.174.41.**]

Blue Marlin mo瞠 przetransportowa 豉dunek o 陰cznej masie 76 tys. ton. Na pok豉d barki, tak du篡, 瞠 mo積a zbudowa tam dwa boiska pi趾arskie, zmie軼i si oko這 20 innych statk闚

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 11:37:36] • [IP: 178.238.249.**]

Dobra zmiana w豉郾ie wysprzedaje maj徠ek narodowy. wida na zdj璚iu 瞠 suwnica wyp造wa z portu polskiego bo zosta豉 sprzedana.

ci篹arowiec na 鈍inie??! • Wtorek [08.08.2017, 11:34:16] • [IP: 164.127.39.***]

"ci篹arowiec na 鈍inie"...Rozumiem, ze w豉dze miasta chcia造 wykorzystac przep造waj帷y ci篹arowiec, ale czy trzeba by這 na taki drobiazg, jak dzikie 鈍inie? Z dzikami mo積a poradzi sobie inteligentniej, ni wywo膨c je jak jakis towar. Czy obro鎍y zwierz徠 o tym wiedz?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 10:50:43] • [IP: 80.245.187.***]

V Blue Marlin i jego bli幡iacza jednostka, Black Marlin, zaliczane s do klasy statk闚 p馧zanurzalnych transportowych. Pierwszym w豉軼icielem by norweski Offshore Heavy Transport, od zbudowania do kwietnia 2000 r. W listopadzie 1999 r. zosta造 zakupione przez holenderski Dockwise Shipping. Statki zosta造 zaprojektowane do transportu wyj徠kowo ci篹kich p馧zanurzalnych platform wiertniczych. Mog transportowa 豉dunki o masie do 30000 ton i o 鈔odku ci篹ko軼i po這穎nym do 30 metr闚 ponad pok豉dem 豉dunkowym.

Go嗆xxl • Wtorek [08.08.2017, 10:41:27] • [IP: 80.245.187.***]

Vanguard to unikatowa jednostka, kt鏎a jest w stanie przewozi 豉dunki o wadze nawet 110 tys. ton. Ci篹arowiec jest u篡wany do przenoszenia obiekt闚 offshore czy statk闚. Jednostka mierzy 275 metr闚 d逝go軼i i 70 m szeroko軼i. Odznacza si r闚nie unikatowym designem – przyk豉dowo brak na niej brak tradycyjnego dzioba.

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:51:23] • [IP: 95.129.226.**]

Kaczora b璠 wyd逝瘸 za pomoc d德igu czy pomnik budowa?

Go嗆 • Wtorek [08.08.2017, 09:24:17] • [IP: 88.156.235.**]

Jak to sie utrzymuje na wodzie przy sztormie??

Ogl康asz 1-13 z 13
■ W niedziel 22 pa盥ziernika przeprowadzona zostanie kolejna edycja „15”Z這tej Jesieni , biegu zaliczanego do klasyfikacji Mi璠zynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging . Zapisy od 11.00 , start o 12.00 spod sza豉su nad Jeziorem Wolgastsee. Trasa wiedzie wok馧 jeziora ( 4 p皻le po 3.750m ka盥a ) . Szczeg馧y w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Flota-Chemik Police 0:1. Mimo ambitnej, zw豉szcza w drugiej po這wie postawy Flota przegrywa mecz w pojedynku na szczycie V ligi ■ Na cmentarzu stan窸a tablica smole雟ka! ■ Dotyczy utrudnie w ruchu na ul. Bia這ruskiej w 安inouj軼iu. W dniach od 17 pa寮ziernika 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w zwi您ku z prowadzonymi pracami drogowymi, wy陰czona z ruchu zostaje ul. Bia這ruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. pa寮ziernika 2017 r. o godzinie 18.00 nast徙i pr鏏a nowej iluminacji budynku Muzeum Rybo堯wstwa Morskiego. Zapraszamy mieszka鎍闚 i go軼i, aby鄉y wsp鏊nie ocenili i zdecydowali, czy tak w豉郾ie mo瞠 wygl康a o鈍ietlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka 痂urkiewicza wyparowa豉? W co gra 痂urkiewicz z Agatowsk? ■ Na razie nie ma ch皻nych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota 安inouj軼ie pokona豉 Bia造ch S康闚 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kart bankomatow banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. W豉軼icielka mo瞠 si zg這si po kart pod numer 884077722 ■ Potr帷enie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni m篹czyzna wpad pod ko豉 samochodu dostawczego ■ M篹czyzna pobi pracownic MOPR-u! Kobieta trafi豉 do szpitala! ■ Dostojnie i z gracj, jak przysta這 na morskiego szlachcica, tu przed p馧noc z pi徠ku na sobot 瘸glowiec „Kapitan Borchardt” pojawi si na wodach 鈍inoujskiego portu. Cumy podj掖 pracownik Mariny P馧nocnej. „Borchardta" przyprowadzi do 安inouj軼ia jeden z legendarnych kapitan闚, kt鏎y do dzi pe軟i czynn s逝瘺 w polskiej flocie – kpt .w. Ziemowit Bara雟ki. Zanim wyruszy w dalsz drog, 瘸glowiec pozostanie przy kei Mariny P馧nocnej przez najbli窺ze trzy, mo瞠 cztery dni ■ W 鈔od, oko這 godziny 17:30 w okolicy skrzy穎wania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborsk zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednog這郾ie przyj窸a Strategi Realizacji Problem闚 Spo貫cznych dla miasta 安inouj軼ia. Strategia obowi您ywa b璠zie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent 痂urkiewicz: Mi璠zy star promenad na promenad na wydmie zamierzamy wybudowa jeszcze jeden ci庵 spacerowy, tzw. "promenad s這鎍a". Handluj帷y dotychczas w tym ci庵u beda mogli tam handlowa najprawdopodobniej do ko鎍a przysz貫go sezonu. ■