POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 14:15:01] • Świnoujście

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, do czego może doprowadzić niebezpieczna jazda rowerem przekonał się rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego przy ulicy Karsiborskiej. Według relacji świadka, rowerzysta bardzo szybko wyjechał z parkingu wprost pod koła nadjeżdżającej skody. Świadkowie tego wypadku twierdzą, że winę za ten wypadek ewidentnie ponosi rowerzysta, który nie zachował należytej ostrożności. Na miejsce wezwano policję, oraz pogotowie ratunkowe. Jadący rowerem mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 11:00 przy ulicy Karsiborskiej. Rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego wjechał pod koła służbowej skody jadącej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej.

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uderzenie było na tyle silne, że rowerzysta doznał poważnego urazu głowy. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, a następnie transport poszkodowanego do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:01:51] • [IP: 109.241.63.**]

Może redakcja sprawdziła by czy to faktycznie skoda należąca do SANEPIDU i dopytała się u zwierzchników co służbowy samochód robił na Karsiborskiej w niedziele ??

Gość • Piątek [11.08.2017, 23:44:01] • [IP: 46.231.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [11.08.2017, 10:43:28] • [IP: 46.169.163.***]

Bardzo bym prosiła żeby Policja ok godz 15:00 stanęła sobie gdzieś między Biedronką przejazdem kolejowym na Warszowie. Tam się dzieje !! Rowerzyści, pomimo ścieżki rowerowej, gnają jak szaleni na prom po trzech, pięciu na pasie ruchu. Blokują przejazd kierowcom, wyprzedzają się nawzajem. jedna wielka porażka. Bardzo proszę o kontrolę tego zjawiska. To samo dotyczy wyjazdu z promu po stronie Uznam. Panowie Policjanci. Można naprawdę sporo zarobić. Zapraszam,

Gość • Piątek [11.08.2017, 08:50:01] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i NW

Gość • Czwartek [10.08.2017, 11:06:36] • [IP: 95.129.228.***]

10 06 IPN zamknął listę Mundurowych Ci co się na nie znaleźli otrzymali zawiadomienia bo w Pażdzierniku otrzymają Obniżone Emerytury Mundurowe

Gość • Czwartek [10.08.2017, 10:22:47] • [IP: 95.40.52.***]

NAPEWNO STRACI PRAWKO

giga • Czwartek [10.08.2017, 09:28:22] • [IP: 95.90.248.***]

oby szybko wrócił do zdrowia 🚴💪

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:12:54] • [IP: 184.168.46.**]

21:49:09 - Jesteś amebą umysłową, jeżeli nie domyśliłeś się ciulu, że ja tak specjalnie przekręciłem, to powiedzenie, tylko po to, żeby taki wydymas miał się do czego przyczepić. Zakwalifikowałem Ciebie do wzorowych mongołów umysłowych.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 01:10:50] • [IP: 159.205.16.***]

Czytając komentarze muszę napisać kilka mocnych słów. Przykro mi to powiedzieć, ale niestety Świnoujście jest niechlubnym przykładem zachowania rowerzystów. Z wieloletnich obserwacji mogę stwierdzić, że ta część użytkowników dróg ma niestety za nic pozostałych - zarówno pieszych jak i kierowców. Miasto jest małe (lewobrzeże) i rower jest idealnym środkiem transportu dla ludzi mających odpowiednią kondycję (do jazdy użytkowej, nie do sportowej). Niemniej rowerzystów w Polsce obowiązują przepisy ustawy" Prawo o ruchu drogowym", a właśnie z tym jest najgorzej. Jazda po chodnikach jest codziennością w sytuacji gdy w większości przypadków nie zachodzą przesłanki na to pozwalające. Przepychanie się grupowe pomiędzy pieszymi, przeganianie pieszych na przejściach (kierowcy w tych miejscach zazwyczaj ustępują pierwszeństwa), a nawet na chodnikach to niestety codzienność. Tak więc mam prośbę do rowerzystów - najpierw przeczytajcie sobie ze zrozumieniem przytoczone przepisy, a potem komentujcie. Piesi też będą wdzięczni

Gość • Środa [09.08.2017, 23:52:03] • [IP: 94.254.231.***]

Skoda należy do Sanepidu w Świnoujście. Z przodu na masce mają znaczek!!

Gość • Środa [09.08.2017, 23:51:44] • [IP: 94.254.230.***]

Rowerzyści w Świnoujściu nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego... ja rozumiem, że kurort, że słońce, że wakacje, ale powinni myśleć też o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu!! Kilka razy dziennie spotykam na ulicach i chodnikach bezmyślnych rowerzystów: (przykre jest to, że takie wzorce przekazywane są też dzieciom poruszającym się na rowerach... tego lata już dwójka dzieci wyjechała mi wprost pod na jezdnię zmuszając do gwałtownego hamowania... innym razem jakiś dzieciak wjechał we mnie, gdy szlam chodnikiem, cała sytuacja odbyła się bez słowa przepraszam, mimo że ojciec jechał obok i widział całe zajście

Gość • Środa [09.08.2017, 23:32:30] • [IP: 37.47.186.**]

21:10 a ciebie chyba ortografia nie dotyczy *

Gość x • Środa [09.08.2017, 21:49:09] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 17:09:16] • [IP: 184.168.46.**]"Wystarczy mieć głowę dookoła oczów " Polska jezyk trudna jezyk, nawet najprostszego powiedzenia nie są w stanie zacytować !!

Gość • Środa [09.08.2017, 21:42:20] • [IP: 92.42.116.**]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 21:39:32] • [IP: 213.64.120.**]

ta to może niech się ubierają ratownicy jak chcą bo przecież ubraniem też się nie ratuje zdrowia i życia

Gość • Środa [09.08.2017, 21:38:48] • [IP: 46.231.63.**]

Dla mnie" miszcze" to ci rowerzyści, co wymuszają i co robią?Udaje, że nie widzi samochodu, co ciekawe najczęściej robią tak kobiety.Wjeżdża taka, wie, że będziesz musiał gwałtownie hamowac i...udaje, że cie nie widzi.No a efekty mogą byc takie jak ten...

Gość • Środa [09.08.2017, 21:10:40] • [IP: 62.69.231.***]

NA SCIESZKACH ROWEROWYCH SA PASY ROWEZYSCI UWAZAJA ZE ICH TEZ TO NIE DOTYCZY ZE PIESZY MA UWAZAC ONI MOGA WSZEDZIE JEZDZIC

Gość • Środa [09.08.2017, 20:49:59] • [IP: 84.237.178.***]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:37:43] • [IP: 80.245.180.*]

Świnoujście jest tak małym miasteczkiem obszarowo, że właściwie na 705 obszaru powinien obowiązywać zakaz poruszania się samochodami. Wreszcie można by było bezpiecznie poruszać się po mieście. Agresja kierowców piszących te głupoty, pouczających policję pokazuje z jaką patologia mamy do czynienia i posiadanie prawka nie wiele zmieni.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:23:28] • [IP: 178.238.247.**]

brawo rowerzyści!!tak trzymać!!

Gość • Środa [09.08.2017, 20:12:21] • [IP: 83.8.128.***]

Za słabo go walną. Tak jeżdżą barany na rowerach. Spycharęi do dołu rowerzystów.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:08:55] • [IP: 62.69.229.**]

I dlatego każdy kierowca powinien mieć włączoną kamerkę aby nie było niedomówień!

Gość • Środa [09.08.2017, 19:58:30] • [IP: 159.205.18.**]

Jeśli było tak jak w artykule, to szkoda mi kierowcy bo będzie ciągany po przesłuchaniach. Nawet jak okaże się niewinny to przez bęcwała pozostanie mu uraz.

Gość • Środa [09.08.2017, 19:10:43] • [IP: 88.156.232.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 18:31:26] • [IP: 213.64.120.**] Butami zdrowia i życia się nie ratuje.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:59:10] • [IP: 184.168.46.**]

18:00:13 - Dlaczego niewinne osoby chcesz wysłać na rzeź?

Oglądasz 1-25 z 62
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■