POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 14:15:01] • Świnoujście

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, do czego może doprowadzić niebezpieczna jazda rowerem przekonał się rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego przy ulicy Karsiborskiej. Według relacji świadka, rowerzysta bardzo szybko wyjechał z parkingu wprost pod koła nadjeżdżającej skody. Świadkowie tego wypadku twierdzą, że winę za ten wypadek ewidentnie ponosi rowerzysta, który nie zachował należytej ostrożności. Na miejsce wezwano policję, oraz pogotowie ratunkowe. Jadący rowerem mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 11:00 przy ulicy Karsiborskiej. Rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego wjechał pod koła służbowej skody jadącej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej.

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uderzenie było na tyle silne, że rowerzysta doznał poważnego urazu głowy. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, a następnie transport poszkodowanego do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:01:51] • [IP: 109.241.63.**]

Może redakcja sprawdziła by czy to faktycznie skoda należąca do SANEPIDU i dopytała się u zwierzchników co służbowy samochód robił na Karsiborskiej w niedziele ??

Gość • Piątek [11.08.2017, 23:44:01] • [IP: 46.231.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [11.08.2017, 10:43:28] • [IP: 46.169.163.***]

Bardzo bym prosiła żeby Policja ok godz 15:00 stanęła sobie gdzieś między Biedronką przejazdem kolejowym na Warszowie. Tam się dzieje !! Rowerzyści, pomimo ścieżki rowerowej, gnają jak szaleni na prom po trzech, pięciu na pasie ruchu. Blokują przejazd kierowcom, wyprzedzają się nawzajem. jedna wielka porażka. Bardzo proszę o kontrolę tego zjawiska. To samo dotyczy wyjazdu z promu po stronie Uznam. Panowie Policjanci. Można naprawdę sporo zarobić. Zapraszam,

Gość • Piątek [11.08.2017, 08:50:01] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i NW

Gość • Czwartek [10.08.2017, 11:06:36] • [IP: 95.129.228.***]

10 06 IPN zamknął listę Mundurowych Ci co się na nie znaleźli otrzymali zawiadomienia bo w Pażdzierniku otrzymają Obniżone Emerytury Mundurowe

Gość • Czwartek [10.08.2017, 10:22:47] • [IP: 95.40.52.***]

NAPEWNO STRACI PRAWKO

giga • Czwartek [10.08.2017, 09:28:22] • [IP: 95.90.248.***]

oby szybko wrócił do zdrowia 🚴💪

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:12:54] • [IP: 184.168.46.**]

21:49:09 - Jesteś amebą umysłową, jeżeli nie domyśliłeś się ciulu, że ja tak specjalnie przekręciłem, to powiedzenie, tylko po to, żeby taki wydymas miał się do czego przyczepić. Zakwalifikowałem Ciebie do wzorowych mongołów umysłowych.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 01:10:50] • [IP: 159.205.16.***]

Czytając komentarze muszę napisać kilka mocnych słów. Przykro mi to powiedzieć, ale niestety Świnoujście jest niechlubnym przykładem zachowania rowerzystów. Z wieloletnich obserwacji mogę stwierdzić, że ta część użytkowników dróg ma niestety za nic pozostałych - zarówno pieszych jak i kierowców. Miasto jest małe (lewobrzeże) i rower jest idealnym środkiem transportu dla ludzi mających odpowiednią kondycję (do jazdy użytkowej, nie do sportowej). Niemniej rowerzystów w Polsce obowiązują przepisy ustawy" Prawo o ruchu drogowym", a właśnie z tym jest najgorzej. Jazda po chodnikach jest codziennością w sytuacji gdy w większości przypadków nie zachodzą przesłanki na to pozwalające. Przepychanie się grupowe pomiędzy pieszymi, przeganianie pieszych na przejściach (kierowcy w tych miejscach zazwyczaj ustępują pierwszeństwa), a nawet na chodnikach to niestety codzienność. Tak więc mam prośbę do rowerzystów - najpierw przeczytajcie sobie ze zrozumieniem przytoczone przepisy, a potem komentujcie. Piesi też będą wdzięczni

Gość • Środa [09.08.2017, 23:52:03] • [IP: 94.254.231.***]

Skoda należy do Sanepidu w Świnoujście. Z przodu na masce mają znaczek!!

Gość • Środa [09.08.2017, 23:51:44] • [IP: 94.254.230.***]

Rowerzyści w Świnoujściu nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego... ja rozumiem, że kurort, że słońce, że wakacje, ale powinni myśleć też o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu!! Kilka razy dziennie spotykam na ulicach i chodnikach bezmyślnych rowerzystów: (przykre jest to, że takie wzorce przekazywane są też dzieciom poruszającym się na rowerach... tego lata już dwójka dzieci wyjechała mi wprost pod na jezdnię zmuszając do gwałtownego hamowania... innym razem jakiś dzieciak wjechał we mnie, gdy szlam chodnikiem, cała sytuacja odbyła się bez słowa przepraszam, mimo że ojciec jechał obok i widział całe zajście

Gość • Środa [09.08.2017, 23:32:30] • [IP: 37.47.186.**]

21:10 a ciebie chyba ortografia nie dotyczy *

Gość x • Środa [09.08.2017, 21:49:09] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 17:09:16] • [IP: 184.168.46.**]"Wystarczy mieć głowę dookoła oczów " Polska jezyk trudna jezyk, nawet najprostszego powiedzenia nie są w stanie zacytować !!

Gość • Środa [09.08.2017, 21:42:20] • [IP: 92.42.116.**]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 21:39:32] • [IP: 213.64.120.**]

ta to może niech się ubierają ratownicy jak chcą bo przecież ubraniem też się nie ratuje zdrowia i życia

Gość • Środa [09.08.2017, 21:38:48] • [IP: 46.231.63.**]

Dla mnie" miszcze" to ci rowerzyści, co wymuszają i co robią?Udaje, że nie widzi samochodu, co ciekawe najczęściej robią tak kobiety.Wjeżdża taka, wie, że będziesz musiał gwałtownie hamowac i...udaje, że cie nie widzi.No a efekty mogą byc takie jak ten...

Gość • Środa [09.08.2017, 21:10:40] • [IP: 62.69.231.***]

NA SCIESZKACH ROWEROWYCH SA PASY ROWEZYSCI UWAZAJA ZE ICH TEZ TO NIE DOTYCZY ZE PIESZY MA UWAZAC ONI MOGA WSZEDZIE JEZDZIC

Gość • Środa [09.08.2017, 20:49:59] • [IP: 84.237.178.***]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:37:43] • [IP: 80.245.180.*]

Świnoujście jest tak małym miasteczkiem obszarowo, że właściwie na 705 obszaru powinien obowiązywać zakaz poruszania się samochodami. Wreszcie można by było bezpiecznie poruszać się po mieście. Agresja kierowców piszących te głupoty, pouczających policję pokazuje z jaką patologia mamy do czynienia i posiadanie prawka nie wiele zmieni.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:23:28] • [IP: 178.238.247.**]

brawo rowerzyści!!tak trzymać!!

Gość • Środa [09.08.2017, 20:12:21] • [IP: 83.8.128.***]

Za słabo go walną. Tak jeżdżą barany na rowerach. Spycharęi do dołu rowerzystów.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:08:55] • [IP: 62.69.229.**]

I dlatego każdy kierowca powinien mieć włączoną kamerkę aby nie było niedomówień!

Gość • Środa [09.08.2017, 19:58:30] • [IP: 159.205.18.**]

Jeśli było tak jak w artykule, to szkoda mi kierowcy bo będzie ciągany po przesłuchaniach. Nawet jak okaże się niewinny to przez bęcwała pozostanie mu uraz.

Gość • Środa [09.08.2017, 19:10:43] • [IP: 88.156.232.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 18:31:26] • [IP: 213.64.120.**] Butami zdrowia i życia się nie ratuje.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:59:10] • [IP: 184.168.46.**]

18:00:13 - Dlaczego niewinne osoby chcesz wysłać na rzeź?

Oglądasz 1-25 z 62
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■