POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 14:15:01] • Świnoujście

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, do czego może doprowadzić niebezpieczna jazda rowerem przekonał się rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego przy ulicy Karsiborskiej. Według relacji świadka, rowerzysta bardzo szybko wyjechał z parkingu wprost pod koła nadjeżdżającej skody. Świadkowie tego wypadku twierdzą, że winę za ten wypadek ewidentnie ponosi rowerzysta, który nie zachował należytej ostrożności. Na miejsce wezwano policję, oraz pogotowie ratunkowe. Jadący rowerem mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 11:00 przy ulicy Karsiborskiej. Rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego wjechał pod koła służbowej skody jadącej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej.

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uderzenie było na tyle silne, że rowerzysta doznał poważnego urazu głowy. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, a następnie transport poszkodowanego do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:01:51] • [IP: 109.241.63.**]

Może redakcja sprawdziła by czy to faktycznie skoda należąca do SANEPIDU i dopytała się u zwierzchników co służbowy samochód robił na Karsiborskiej w niedziele ??

Gość • Piątek [11.08.2017, 23:44:01] • [IP: 46.231.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [11.08.2017, 10:43:28] • [IP: 46.169.163.***]

Bardzo bym prosiła żeby Policja ok godz 15:00 stanęła sobie gdzieś między Biedronką przejazdem kolejowym na Warszowie. Tam się dzieje !! Rowerzyści, pomimo ścieżki rowerowej, gnają jak szaleni na prom po trzech, pięciu na pasie ruchu. Blokują przejazd kierowcom, wyprzedzają się nawzajem. jedna wielka porażka. Bardzo proszę o kontrolę tego zjawiska. To samo dotyczy wyjazdu z promu po stronie Uznam. Panowie Policjanci. Można naprawdę sporo zarobić. Zapraszam,

Gość • Piątek [11.08.2017, 08:50:01] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i NW

Gość • Czwartek [10.08.2017, 11:06:36] • [IP: 95.129.228.***]

10 06 IPN zamknął listę Mundurowych Ci co się na nie znaleźli otrzymali zawiadomienia bo w Pażdzierniku otrzymają Obniżone Emerytury Mundurowe

Gość • Czwartek [10.08.2017, 10:22:47] • [IP: 95.40.52.***]

NAPEWNO STRACI PRAWKO

giga • Czwartek [10.08.2017, 09:28:22] • [IP: 95.90.248.***]

oby szybko wrócił do zdrowia 🚴💪

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:12:54] • [IP: 184.168.46.**]

21:49:09 - Jesteś amebą umysłową, jeżeli nie domyśliłeś się ciulu, że ja tak specjalnie przekręciłem, to powiedzenie, tylko po to, żeby taki wydymas miał się do czego przyczepić. Zakwalifikowałem Ciebie do wzorowych mongołów umysłowych.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 01:10:50] • [IP: 159.205.16.***]

Czytając komentarze muszę napisać kilka mocnych słów. Przykro mi to powiedzieć, ale niestety Świnoujście jest niechlubnym przykładem zachowania rowerzystów. Z wieloletnich obserwacji mogę stwierdzić, że ta część użytkowników dróg ma niestety za nic pozostałych - zarówno pieszych jak i kierowców. Miasto jest małe (lewobrzeże) i rower jest idealnym środkiem transportu dla ludzi mających odpowiednią kondycję (do jazdy użytkowej, nie do sportowej). Niemniej rowerzystów w Polsce obowiązują przepisy ustawy" Prawo o ruchu drogowym", a właśnie z tym jest najgorzej. Jazda po chodnikach jest codziennością w sytuacji gdy w większości przypadków nie zachodzą przesłanki na to pozwalające. Przepychanie się grupowe pomiędzy pieszymi, przeganianie pieszych na przejściach (kierowcy w tych miejscach zazwyczaj ustępują pierwszeństwa), a nawet na chodnikach to niestety codzienność. Tak więc mam prośbę do rowerzystów - najpierw przeczytajcie sobie ze zrozumieniem przytoczone przepisy, a potem komentujcie. Piesi też będą wdzięczni

Gość • Środa [09.08.2017, 23:52:03] • [IP: 94.254.231.***]

Skoda należy do Sanepidu w Świnoujście. Z przodu na masce mają znaczek!!

Gość • Środa [09.08.2017, 23:51:44] • [IP: 94.254.230.***]

Rowerzyści w Świnoujściu nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego... ja rozumiem, że kurort, że słońce, że wakacje, ale powinni myśleć też o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu!! Kilka razy dziennie spotykam na ulicach i chodnikach bezmyślnych rowerzystów: (przykre jest to, że takie wzorce przekazywane są też dzieciom poruszającym się na rowerach... tego lata już dwójka dzieci wyjechała mi wprost pod na jezdnię zmuszając do gwałtownego hamowania... innym razem jakiś dzieciak wjechał we mnie, gdy szlam chodnikiem, cała sytuacja odbyła się bez słowa przepraszam, mimo że ojciec jechał obok i widział całe zajście

Gość • Środa [09.08.2017, 23:32:30] • [IP: 37.47.186.**]

21:10 a ciebie chyba ortografia nie dotyczy *

Gość x • Środa [09.08.2017, 21:49:09] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 17:09:16] • [IP: 184.168.46.**]"Wystarczy mieć głowę dookoła oczów " Polska jezyk trudna jezyk, nawet najprostszego powiedzenia nie są w stanie zacytować !!

Gość • Środa [09.08.2017, 21:42:20] • [IP: 92.42.116.**]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 21:39:32] • [IP: 213.64.120.**]

ta to może niech się ubierają ratownicy jak chcą bo przecież ubraniem też się nie ratuje zdrowia i życia

Gość • Środa [09.08.2017, 21:38:48] • [IP: 46.231.63.**]

Dla mnie" miszcze" to ci rowerzyści, co wymuszają i co robią?Udaje, że nie widzi samochodu, co ciekawe najczęściej robią tak kobiety.Wjeżdża taka, wie, że będziesz musiał gwałtownie hamowac i...udaje, że cie nie widzi.No a efekty mogą byc takie jak ten...

Gość • Środa [09.08.2017, 21:10:40] • [IP: 62.69.231.***]

NA SCIESZKACH ROWEROWYCH SA PASY ROWEZYSCI UWAZAJA ZE ICH TEZ TO NIE DOTYCZY ZE PIESZY MA UWAZAC ONI MOGA WSZEDZIE JEZDZIC

Gość • Środa [09.08.2017, 20:49:59] • [IP: 84.237.178.***]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:37:43] • [IP: 80.245.180.*]

Świnoujście jest tak małym miasteczkiem obszarowo, że właściwie na 705 obszaru powinien obowiązywać zakaz poruszania się samochodami. Wreszcie można by było bezpiecznie poruszać się po mieście. Agresja kierowców piszących te głupoty, pouczających policję pokazuje z jaką patologia mamy do czynienia i posiadanie prawka nie wiele zmieni.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:23:28] • [IP: 178.238.247.**]

brawo rowerzyści!!tak trzymać!!

Gość • Środa [09.08.2017, 20:12:21] • [IP: 83.8.128.***]

Za słabo go walną. Tak jeżdżą barany na rowerach. Spycharęi do dołu rowerzystów.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:08:55] • [IP: 62.69.229.**]

I dlatego każdy kierowca powinien mieć włączoną kamerkę aby nie było niedomówień!

Gość • Środa [09.08.2017, 19:58:30] • [IP: 159.205.18.**]

Jeśli było tak jak w artykule, to szkoda mi kierowcy bo będzie ciągany po przesłuchaniach. Nawet jak okaże się niewinny to przez bęcwała pozostanie mu uraz.

Gość • Środa [09.08.2017, 19:10:43] • [IP: 88.156.232.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 18:31:26] • [IP: 213.64.120.**] Butami zdrowia i życia się nie ratuje.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:59:10] • [IP: 184.168.46.**]

18:00:13 - Dlaczego niewinne osoby chcesz wysłać na rzeź?

Oglądasz 1-25 z 62
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■