░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 14:15:01] • Świnoujście

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, do czego może doprowadzić niebezpieczna jazda rowerem przekonał się rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego przy ulicy Karsiborskiej. Według relacji świadka, rowerzysta bardzo szybko wyjechał z parkingu wprost pod koła nadjeżdżającej skody. Świadkowie tego wypadku twierdzą, że winę za ten wypadek ewidentnie ponosi rowerzysta, który nie zachował należytej ostrożności. Na miejsce wezwano policję, oraz pogotowie ratunkowe. Jadący rowerem mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 11:00 przy ulicy Karsiborskiej. Rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego wjechał pod koła służbowej skody jadącej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej.

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uderzenie było na tyle silne, że rowerzysta doznał poważnego urazu głowy. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, a następnie transport poszkodowanego do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:01:51] • [IP: 109.241.63.**]

Może redakcja sprawdziła by czy to faktycznie skoda należąca do SANEPIDU i dopytała się u zwierzchników co służbowy samochód robił na Karsiborskiej w niedziele ??

Gość • Piątek [11.08.2017, 23:44:01] • [IP: 46.231.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [11.08.2017, 10:43:28] • [IP: 46.169.163.***]

Bardzo bym prosiła żeby Policja ok godz 15:00 stanęła sobie gdzieś między Biedronką przejazdem kolejowym na Warszowie. Tam się dzieje !! Rowerzyści, pomimo ścieżki rowerowej, gnają jak szaleni na prom po trzech, pięciu na pasie ruchu. Blokują przejazd kierowcom, wyprzedzają się nawzajem. jedna wielka porażka. Bardzo proszę o kontrolę tego zjawiska. To samo dotyczy wyjazdu z promu po stronie Uznam. Panowie Policjanci. Można naprawdę sporo zarobić. Zapraszam,

Gość • Piątek [11.08.2017, 08:50:01] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i NW

Gość • Czwartek [10.08.2017, 11:06:36] • [IP: 95.129.228.***]

10 06 IPN zamknął listę Mundurowych Ci co się na nie znaleźli otrzymali zawiadomienia bo w Pażdzierniku otrzymają Obniżone Emerytury Mundurowe

Gość • Czwartek [10.08.2017, 10:22:47] • [IP: 95.40.52.***]

NAPEWNO STRACI PRAWKO

giga • Czwartek [10.08.2017, 09:28:22] • [IP: 95.90.248.***]

oby szybko wrócił do zdrowia 🚴💪

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:12:54] • [IP: 184.168.46.**]

21:49:09 - Jesteś amebą umysłową, jeżeli nie domyśliłeś się ciulu, że ja tak specjalnie przekręciłem, to powiedzenie, tylko po to, żeby taki wydymas miał się do czego przyczepić. Zakwalifikowałem Ciebie do wzorowych mongołów umysłowych.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 01:10:50] • [IP: 159.205.16.***]

Czytając komentarze muszę napisać kilka mocnych słów. Przykro mi to powiedzieć, ale niestety Świnoujście jest niechlubnym przykładem zachowania rowerzystów. Z wieloletnich obserwacji mogę stwierdzić, że ta część użytkowników dróg ma niestety za nic pozostałych - zarówno pieszych jak i kierowców. Miasto jest małe (lewobrzeże) i rower jest idealnym środkiem transportu dla ludzi mających odpowiednią kondycję (do jazdy użytkowej, nie do sportowej). Niemniej rowerzystów w Polsce obowiązują przepisy ustawy" Prawo o ruchu drogowym", a właśnie z tym jest najgorzej. Jazda po chodnikach jest codziennością w sytuacji gdy w większości przypadków nie zachodzą przesłanki na to pozwalające. Przepychanie się grupowe pomiędzy pieszymi, przeganianie pieszych na przejściach (kierowcy w tych miejscach zazwyczaj ustępują pierwszeństwa), a nawet na chodnikach to niestety codzienność. Tak więc mam prośbę do rowerzystów - najpierw przeczytajcie sobie ze zrozumieniem przytoczone przepisy, a potem komentujcie. Piesi też będą wdzięczni

Gość • Środa [09.08.2017, 23:52:03] • [IP: 94.254.231.***]

Skoda należy do Sanepidu w Świnoujście. Z przodu na masce mają znaczek!!

Gość • Środa [09.08.2017, 23:51:44] • [IP: 94.254.230.***]

Rowerzyści w Świnoujściu nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego... ja rozumiem, że kurort, że słońce, że wakacje, ale powinni myśleć też o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu!! Kilka razy dziennie spotykam na ulicach i chodnikach bezmyślnych rowerzystów: (przykre jest to, że takie wzorce przekazywane są też dzieciom poruszającym się na rowerach... tego lata już dwójka dzieci wyjechała mi wprost pod na jezdnię zmuszając do gwałtownego hamowania... innym razem jakiś dzieciak wjechał we mnie, gdy szlam chodnikiem, cała sytuacja odbyła się bez słowa przepraszam, mimo że ojciec jechał obok i widział całe zajście

Gość • Środa [09.08.2017, 23:32:30] • [IP: 37.47.186.**]

21:10 a ciebie chyba ortografia nie dotyczy *

Gość x • Środa [09.08.2017, 21:49:09] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 17:09:16] • [IP: 184.168.46.**]"Wystarczy mieć głowę dookoła oczów " Polska jezyk trudna jezyk, nawet najprostszego powiedzenia nie są w stanie zacytować !!

Gość • Środa [09.08.2017, 21:42:20] • [IP: 92.42.116.**]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 21:39:32] • [IP: 213.64.120.**]

ta to może niech się ubierają ratownicy jak chcą bo przecież ubraniem też się nie ratuje zdrowia i życia

Gość • Środa [09.08.2017, 21:38:48] • [IP: 46.231.63.**]

Dla mnie" miszcze" to ci rowerzyści, co wymuszają i co robią?Udaje, że nie widzi samochodu, co ciekawe najczęściej robią tak kobiety.Wjeżdża taka, wie, że będziesz musiał gwałtownie hamowac i...udaje, że cie nie widzi.No a efekty mogą byc takie jak ten...

Gość • Środa [09.08.2017, 21:10:40] • [IP: 62.69.231.***]

NA SCIESZKACH ROWEROWYCH SA PASY ROWEZYSCI UWAZAJA ZE ICH TEZ TO NIE DOTYCZY ZE PIESZY MA UWAZAC ONI MOGA WSZEDZIE JEZDZIC

Gość • Środa [09.08.2017, 20:49:59] • [IP: 84.237.178.***]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:37:43] • [IP: 80.245.180.*]

Świnoujście jest tak małym miasteczkiem obszarowo, że właściwie na 705 obszaru powinien obowiązywać zakaz poruszania się samochodami. Wreszcie można by było bezpiecznie poruszać się po mieście. Agresja kierowców piszących te głupoty, pouczających policję pokazuje z jaką patologia mamy do czynienia i posiadanie prawka nie wiele zmieni.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:23:28] • [IP: 178.238.247.**]

brawo rowerzyści!!tak trzymać!!

Gość • Środa [09.08.2017, 20:12:21] • [IP: 83.8.128.***]

Za słabo go walną. Tak jeżdżą barany na rowerach. Spycharęi do dołu rowerzystów.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:08:55] • [IP: 62.69.229.**]

I dlatego każdy kierowca powinien mieć włączoną kamerkę aby nie było niedomówień!

Gość • Środa [09.08.2017, 19:58:30] • [IP: 159.205.18.**]

Jeśli było tak jak w artykule, to szkoda mi kierowcy bo będzie ciągany po przesłuchaniach. Nawet jak okaże się niewinny to przez bęcwała pozostanie mu uraz.

Gość • Środa [09.08.2017, 19:10:43] • [IP: 88.156.232.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 18:31:26] • [IP: 213.64.120.**] Butami zdrowia i życia się nie ratuje.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:59:10] • [IP: 184.168.46.**]

18:00:13 - Dlaczego niewinne osoby chcesz wysłać na rzeź?

Oglądasz 1-25 z 62
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■