POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.08.2017, 14:15:01] • Świnoujście

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

O tym, do czego może doprowadzić niebezpieczna jazda rowerem przekonał się rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego przy ulicy Karsiborskiej. Według relacji świadka, rowerzysta bardzo szybko wyjechał z parkingu wprost pod koła nadjeżdżającej skody. Świadkowie tego wypadku twierdzą, że winę za ten wypadek ewidentnie ponosi rowerzysta, który nie zachował należytej ostrożności. Na miejsce wezwano policję, oraz pogotowie ratunkowe. Jadący rowerem mężczyzna doznał poważnego urazu głowy. Został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 11:00 przy ulicy Karsiborskiej. Rowerzysta wyjeżdżający z parkingu sklepu budowlanego wjechał pod koła służbowej skody jadącej w kierunku ulicy Nowokarsiborskiej.

Rozpędzony rowerzysta wjechał wprost pod koła skody! Śmigłowiec LPR-u przetransportował mężczyznę do szpitala!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uderzenie było na tyle silne, że rowerzysta doznał poważnego urazu głowy. Konieczna była interwencja ratowników medycznych, a następnie transport poszkodowanego do szpitala.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:01:51] • [IP: 109.241.63.**]

Może redakcja sprawdziła by czy to faktycznie skoda należąca do SANEPIDU i dopytała się u zwierzchników co służbowy samochód robił na Karsiborskiej w niedziele ??

Gość • Piątek [11.08.2017, 23:44:01] • [IP: 46.231.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [11.08.2017, 10:43:28] • [IP: 46.169.163.***]

Bardzo bym prosiła żeby Policja ok godz 15:00 stanęła sobie gdzieś między Biedronką przejazdem kolejowym na Warszowie. Tam się dzieje !! Rowerzyści, pomimo ścieżki rowerowej, gnają jak szaleni na prom po trzech, pięciu na pasie ruchu. Blokują przejazd kierowcom, wyprzedzają się nawzajem. jedna wielka porażka. Bardzo proszę o kontrolę tego zjawiska. To samo dotyczy wyjazdu z promu po stronie Uznam. Panowie Policjanci. Można naprawdę sporo zarobić. Zapraszam,

Gość • Piątek [11.08.2017, 08:50:01] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego wszyscy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC i NW

Gość • Czwartek [10.08.2017, 11:06:36] • [IP: 95.129.228.***]

10 06 IPN zamknął listę Mundurowych Ci co się na nie znaleźli otrzymali zawiadomienia bo w Pażdzierniku otrzymają Obniżone Emerytury Mundurowe

Gość • Czwartek [10.08.2017, 10:22:47] • [IP: 95.40.52.***]

NAPEWNO STRACI PRAWKO

giga • Czwartek [10.08.2017, 09:28:22] • [IP: 95.90.248.***]

oby szybko wrócił do zdrowia 🚴💪

Gość • Czwartek [10.08.2017, 07:12:54] • [IP: 184.168.46.**]

21:49:09 - Jesteś amebą umysłową, jeżeli nie domyśliłeś się ciulu, że ja tak specjalnie przekręciłem, to powiedzenie, tylko po to, żeby taki wydymas miał się do czego przyczepić. Zakwalifikowałem Ciebie do wzorowych mongołów umysłowych.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 01:10:50] • [IP: 159.205.16.***]

Czytając komentarze muszę napisać kilka mocnych słów. Przykro mi to powiedzieć, ale niestety Świnoujście jest niechlubnym przykładem zachowania rowerzystów. Z wieloletnich obserwacji mogę stwierdzić, że ta część użytkowników dróg ma niestety za nic pozostałych - zarówno pieszych jak i kierowców. Miasto jest małe (lewobrzeże) i rower jest idealnym środkiem transportu dla ludzi mających odpowiednią kondycję (do jazdy użytkowej, nie do sportowej). Niemniej rowerzystów w Polsce obowiązują przepisy ustawy" Prawo o ruchu drogowym", a właśnie z tym jest najgorzej. Jazda po chodnikach jest codziennością w sytuacji gdy w większości przypadków nie zachodzą przesłanki na to pozwalające. Przepychanie się grupowe pomiędzy pieszymi, przeganianie pieszych na przejściach (kierowcy w tych miejscach zazwyczaj ustępują pierwszeństwa), a nawet na chodnikach to niestety codzienność. Tak więc mam prośbę do rowerzystów - najpierw przeczytajcie sobie ze zrozumieniem przytoczone przepisy, a potem komentujcie. Piesi też będą wdzięczni

Gość • Środa [09.08.2017, 23:52:03] • [IP: 94.254.231.***]

Skoda należy do Sanepidu w Świnoujście. Z przodu na masce mają znaczek!!

Gość • Środa [09.08.2017, 23:51:44] • [IP: 94.254.230.***]

Rowerzyści w Świnoujściu nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego... ja rozumiem, że kurort, że słońce, że wakacje, ale powinni myśleć też o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i innych uczestników ruchu!! Kilka razy dziennie spotykam na ulicach i chodnikach bezmyślnych rowerzystów: (przykre jest to, że takie wzorce przekazywane są też dzieciom poruszającym się na rowerach... tego lata już dwójka dzieci wyjechała mi wprost pod na jezdnię zmuszając do gwałtownego hamowania... innym razem jakiś dzieciak wjechał we mnie, gdy szlam chodnikiem, cała sytuacja odbyła się bez słowa przepraszam, mimo że ojciec jechał obok i widział całe zajście

Gość • Środa [09.08.2017, 23:32:30] • [IP: 37.47.186.**]

21:10 a ciebie chyba ortografia nie dotyczy *

Gość x • Środa [09.08.2017, 21:49:09] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 17:09:16] • [IP: 184.168.46.**]"Wystarczy mieć głowę dookoła oczów " Polska jezyk trudna jezyk, nawet najprostszego powiedzenia nie są w stanie zacytować !!

Gość • Środa [09.08.2017, 21:42:20] • [IP: 92.42.116.**]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 21:39:32] • [IP: 213.64.120.**]

ta to może niech się ubierają ratownicy jak chcą bo przecież ubraniem też się nie ratuje zdrowia i życia

Gość • Środa [09.08.2017, 21:38:48] • [IP: 46.231.63.**]

Dla mnie" miszcze" to ci rowerzyści, co wymuszają i co robią?Udaje, że nie widzi samochodu, co ciekawe najczęściej robią tak kobiety.Wjeżdża taka, wie, że będziesz musiał gwałtownie hamowac i...udaje, że cie nie widzi.No a efekty mogą byc takie jak ten...

Gość • Środa [09.08.2017, 21:10:40] • [IP: 62.69.231.***]

NA SCIESZKACH ROWEROWYCH SA PASY ROWEZYSCI UWAZAJA ZE ICH TEZ TO NIE DOTYCZY ZE PIESZY MA UWAZAC ONI MOGA WSZEDZIE JEZDZIC

Gość • Środa [09.08.2017, 20:49:59] • [IP: 84.237.178.***]

Rowerzysta i kierowca nazywa się POLAK. Mieszka w Polsce. To są przyczyna zdarzenia drogowego.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:37:43] • [IP: 80.245.180.*]

Świnoujście jest tak małym miasteczkiem obszarowo, że właściwie na 705 obszaru powinien obowiązywać zakaz poruszania się samochodami. Wreszcie można by było bezpiecznie poruszać się po mieście. Agresja kierowców piszących te głupoty, pouczających policję pokazuje z jaką patologia mamy do czynienia i posiadanie prawka nie wiele zmieni.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:23:28] • [IP: 178.238.247.**]

brawo rowerzyści!!tak trzymać!!

Gość • Środa [09.08.2017, 20:12:21] • [IP: 83.8.128.***]

Za słabo go walną. Tak jeżdżą barany na rowerach. Spycharęi do dołu rowerzystów.

Gość • Środa [09.08.2017, 20:08:55] • [IP: 62.69.229.**]

I dlatego każdy kierowca powinien mieć włączoną kamerkę aby nie było niedomówień!

Gość • Środa [09.08.2017, 19:58:30] • [IP: 159.205.18.**]

Jeśli było tak jak w artykule, to szkoda mi kierowcy bo będzie ciągany po przesłuchaniach. Nawet jak okaże się niewinny to przez bęcwała pozostanie mu uraz.

Gość • Środa [09.08.2017, 19:10:43] • [IP: 88.156.232.***]

Gość • Środa [09.08.2017, 18:31:26] • [IP: 213.64.120.**] Butami zdrowia i życia się nie ratuje.

Gość • Środa [09.08.2017, 18:59:10] • [IP: 184.168.46.**]

18:00:13 - Dlaczego niewinne osoby chcesz wysłać na rzeź?

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■