POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.08.2017, 09:52:09] • Świnoujście

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło środowego popołudnia na świnoujskiej plaży. W pobliżu popularnego "Wiatraka" pies pogryzł 8 - letniego chłopca. Dziecko wymagało pomocy ratowników medycznych. Wszystko wskazuje na to, że 8- letni chłopiec na długo zapamięta bliskie spotkanie z rottweilerem. Tylko dziennikarzom portalu iswinoujscie.pl rodzina dziecka postanowiła opowiedzieć, jak doszło do tego wstrząsającego wydarzenia.



Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni opatrzyli chłopca.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Jak się okazało agresywny był nie tylko pies, ale także właściciele psa, którzy bardzo emocjonalnie zareagowali na całą tę sytuację. Obywatelka Niemiec po całym zdarzeniu nie tylko zaczęła uciekać, ale także nie chciała okazać rodzinie chłopca ważnych szczepień. Wtedy na miejsce postanowiono wezwać policję. Pomimo obecności funkcjonariuszy na miejscu, sprawa nieco wymknęła się spod kontroli. Właścicielka psa usilnie próbowała zrobić zdjęcie poszkodowanemu chłopcu. Nie pozwoliła na to rodzina 8- latka. Wtedy, o mały włos nie doszło do bijatyki. Agresorką okazała się być obywatelka Niemiec.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

- Jak zawsze w takich sytuacjach, nie jest to wina psa ale dorosłego, który idzie z psem i chyba zapomina o tym, że jest na plaży. Pies powinien mieć kaganiec. Wezwaliśmy policję, bo właściciele psa nie chcieli pokazać nam ważnych szczepień. Obywatelka Niemiec zaczęła nagle uciekać, zamiast zareagować właściwie na ten incydent - mówi
w rozmowie z dziennikarzami portalu iswinoujscie.pl, rodzina 8- latka.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W jakich okolicznościach pies zaatakował chłopca?

- Dzieci bawiły się w wodzie przy brzegu w pontonie i miały dwie łopatki. Podejrzewam, że pies zobaczył te łopatki i myślał, że to patyk i dlatego podbiegł do dzieci. Chłopiec na widok dużego psa zaczął uciekać, pies za nim biegał. Właścicielka zamiast podejść blisko, to z daleka wołała psa. Pies nie reagował. Za chwilę ja dobiegłam, na szczęście córka zasłoniła dziecko bo inaczej by się gorzej skończyło- dodają turyści.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Chłopiec ma rany na nodze oraz obtarcia na rękach.

- Pani nie potrafiła się zachować, mogła pokazać szczepienia i byłoby po sprawie. Zaczęła uciekać, jakby nic się nie stało. Najważniejsze były dla nas te szczepienia, żeby dziecko później nie cierpiało- podsumowują.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 184, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 184

Gość • Środa [16.08.2017, 08:50:33] • [IP: 88.156.233.**]

To nie wina psa... Pies tak został wycowany przez właścielke... Zwykle te psy sa przyjaźne chociaż wiem to nie mając tego psa...TO WINA WLASCIELKI!

Gość • Wtorek [15.08.2017, 08:54:33] • [IP: 178.238.252.**]

za coś takiego u nich jest sroga kara!!ale myślą, że u nas wszystko im wolno!! czują się jak u siebie!! jak można puścić takie psy luzem bez kagańca?? lato, sezon!! dzieci biegają..skandal!! pora wziąć się za nich!! nie wspomnę, że nie potrafią jeżdzić samochodami, nie używają kierunkowskazów itd...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 19:34:58] • [IP: 79.191.253.***]

I PSA I WLASCICIELKE USPAC NIECH PO NIEMIECKIEJ PLAŻY ŁAZI NIECH NIEMIECKI MAŁE CHELMUTY GRYZI NIEMCY ZA BARDZO SIE U NAS PANASZĄ

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:53:50] • [IP: 83.8.39.**]

Tym, którzy bronią psa chyba odwaliło, jak takie małe dziecko można winić. Ja sama dorosła osoba boję się tych ras, zwłaszcza jak się słyszy w wiadomościach co one potrafią. Żeby bronić psa a nie dziecka, ja sama bym tą łopatkä mu jprzywaliła jakby mi pysk wtryniał.A tu dziecko-litości co wy wielbiciele psøw piszecie, chyba jesteście bezdzietni albo bez serca

Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:03:40] • [IP: 93.94.190.***]

Te psy sa broni. Jest plaza dla psow. Sam tam i tilko tam ide z mojem. Powinny bic bardzo wysoka kara dla luzie ktory sie tak sachowuje i prowadze ich psow tam gdzie nie legalnie. Niestety nigd tam nie kontruluje.Oni od razu powinne zaplaczicz 200 Euro kary za taki zachowanie. Sprawa powinne chodzic do sandu. Taki niemcy jak oni nie za bardzo sa poszebny tutaj. (Sam jestem niemcem i stiza sie jak zobadcze taki idioci !)

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:55:56] • [IP: 79.205.70.***]

Psy nie maja NIC do szukania na plarzy!!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:03:30] • [IP: 31.0.121.***]

Jedno jest pewne, te psy nie miały prawa biegać po plaży, bo wstęp psom jest zabroniony. Po drugie psy nie miały kagańca i biegały samopas, co jest niedopuszczalne w przestrzeni publicznej i karane także w Niemczech. Psy znajdujące się na liście psów niebezpiecznych, do których należą także Rottweilery muszą odbyć testy zachowawcze pod okiem specjalistów. Dopiero po pozytywnie zdanych testach (sprawdzanie reakcji psów na różne bodźce) właściciele otrzymują świadectwo upoważniające do posiadania psa i poruszania się z nim w przestrzeni publicznej. Psy agresywne, nadpobudliwe i zagrażające bezpieczeństwu są poddawane eutanazji. Zabronione jest też trzymanie psów z listy psów groźnych przez osoby niedoświadczone. Po trzecie chłopiec miał prawo bać się zwierzęcia, które znienacka do niego podbiegło. Brak szczepień przeciwko wściekliźnie kończy się serią bolesnych zastrzyków. Zachowanie Niemek było karygodne, za co powinny odpowiedzieć, a rodzinie chłopca należy się sowite odszkodowanie za doznaną krzywdę.

GośćED • Sobota [12.08.2017, 14:18:24] • [IP: 178.238.246.**]

DLA PSA JEST NIEZDROWO SIEDZIEC NA PLAZY JEST GORACO -WODA SLONA- ZLE DZIALA NA SIERSC-POZATYM MASZ PSA TO SPACERUJ Z NIM PO LESIE PLAZA JEST DLA LUDZI A PSY TYLKO SIE MECZA NA PLAZY!!I MECZA LUDZI KTORZY CHCA SIE SPOKOJNIE OPALAC I WYPOCZYWAC!!

Gość • Sobota [12.08.2017, 10:10:32] • [IP: 79.186.222.***]

nie mam nic przeciw psom, ale właściciele powinni być na plaży dla piesków i kupcie tam zbierać i deptać oraz kłaść się. Poza tym nie ma jasnych tablic o zakazach przy wejściu na plaże również zakazach o paleniu na plaży (miejsce publiczne)

Damian Gdańszczaciń • Piątek [11.08.2017, 21:23:08] • [IP: 94.254.228.***]

Mój pies Nadal(owczarek belgijski) by go przemielił i wyplół oraz olał by go ciepłym moczem na pożegnanie... haha mowa tu o tym rottweilerze

Gość • Piątek [11.08.2017, 18:53:13] • [IP: 80.245.186.**]

Zdecydowanie proszę dać sprawę do adwokata i wziąć odszkodowanie, za straty na zdrowiu zarówno psychicznym i fizycznym. Naprawdę warto bo dostaniecie Państwo duże pieniądze i chociaż tak można wynagrodzić stres i strach malucha. Szkoda chłopca, ale też i szkoda psa że ma takich nieodpowiedzialnych właścicieli.

Gość • Piątek [11.08.2017, 17:00:52] • [IP: 95.129.226.***]

to są skutki tego że nikt z wczasowiczów nie przystosowuje się do przepisów jakie panują na naszej plaży.Wszędzie są tabliczki informujące o zakazie a oni mają to w du.ie, tylko gdzie jest straż miejska? no właśnie szuka gdzie ktoś żle zaporkował a pieniądze leżą na plaży.

PolskaWolnaMusiByc • Piątek [11.08.2017, 12:49:54] • [IP: 80.203.86.***]

Kurde szkoda ze mnie tam nie bylo ajjj, bardzo chetnie bym powiedzial tym starym niemrom co o nich mysle. A wy ludzie co ? Wszscy wygadani na necie a jak przyjdzie co do czego kazdy podwija ogon i siedzi cicho! Dlaczego sie nie wspieracie rodacy, puszczanie plazem takich rzeczy tylko pogarsza sytuacje bo przez to te bauery staja sie jeszcze bardzie bezczelni ;mowiac delikatnie; Pokazcie tym niemieckim swini..m ze maja szanowac Polakow albo niech spie...ja do siebie

Gość • Piątek [11.08.2017, 11:11:20] • [IP: 184.168.27.***]

Spanikowany bachor sprowokował i zainicjował całe to zdarzenie z własnej winy, przez swoje niedojebanie mózgowe. Rothweilery są co najmniej ze trzy razy inteligentniejsze niż taki ośmioletni gówniak. Ten gnojek powinien być na smyczy i w kagańcu...

Gość • Piątek [11.08.2017, 09:09:26] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego więcej nie pojadę do niemieckiego Świnoujścia, gdzie niemieckie psy gryzą polskie dzieci. Stawiam na bezpieczny Kołobrzeg i bezpieczną plażę z zakazem wprowadzania psów.

Gość • Piątek [11.08.2017, 07:26:09] • [IP: 93.94.187.***]

Ludzie w Niemczech nie reagują tak nerwowo na psy. Myślę, ze tam rodzina, szkoła i otoczenie wychowuje dzieciaki od małego, jak trzeba zachowywać się przy zwierzęciu. U nas tylko wrzask, ucieczka, panika. Takie zachowanie tylko nakręca psa. Społeczeństwo mamy niedoedukowane - zarówno właściciele psa jak i rodzina z dziećmi zachowywali się nieprawidłowo. Nikogo nie bronię, ale dobrze by było, żeby uczyć dzieciaki jak się zachowywać w zetknięciu z psem. Przecież to ich zdrowie, a często życie jest tutaj stawką. Na nic się zda nawet dożywocie dla lekkomyślnego właściciela psa, jak dziecko rozszarpie :(

Gość • Piątek [11.08.2017, 06:51:48] • [IP: 37.47.179.***]

To rodzice są winni tak to już jest jak rozpuszczone bachory zostawiają same na plazy dla psow. Pies pewnie przyszedł tylko gówniarza powochac a ten bachor uderzył go tą całą łopatką po czym pies się wkurw*ł I zaatakował dla mnie ta sytuacja jest jasna Udając się na ten obszar plazy musimy mieć swiadomosc że są tam psy I jeśli nie potrafimy pilnować dziecka to po kiego prowadzimy go na plaze dla psow??

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:36:40] • [IP: 88.156.233.**]

[10.08.2017, 20:26:06] • [IP: 80.245.179] dobry komentarz. Według mnie psa uśpić, a właścicielka powinna zapłacić 10.000 euro zadośćuczynienia + 2 lata więzienia.

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:30:14] • [IP: 84.164.78.*]

Być może że jest obywatelką niemiec, ale na pewno nie jest niemką. Wiem na 100 procent

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:11:13] • [IP: 164.127.39.***]

20:39 - Ludzie - przeczytajcie ten wpis - oto jak należy byc konsekwentnym, na Rugii respektują prawo, ono nie jest tylko na papierze. Plaża dla psów jest 2 km za tą" główną", a jak wejdzie na te ostatnią pies, kary sa srogie.(Swoją drogą byłem w Binz, to taki bardziej luksusowy kurort, ale czysty, zadbany)

Tango • Czwartek [10.08.2017, 23:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Ustawa o ochronie zwierząt: Art. 10a. 3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Art. 37. 1. Kto narusza nakazy albo zakazy określone w (...) art. 10a ust. 1–3, (...) podlega karze aresztu albo grzywny. - Szkoooda, że w Świnoujściu prawo nie funkcjonuje

Gość • Czwartek [10.08.2017, 22:44:02] • [IP: 93.198.81.***]

rodzice smialo moga sie starac o odszkodowanie.prosze zbierac wszystkie kwitki za leki, opatrunk itp.dojazdy do lekarzai.dziecko dostanie bez problemu odszkodowanie.jezeli rodzic nie idzie do pracy bo zajmuje sie chorym dzieckiem rowniez bedzie mial za to odszkodowanie.polecam adwokatow Köster w heringsdorfie zajmuja sie rowniez takimi sprawami.obecnie na urlopie. polecam!!(trzeba tylko papiery dostarczyc osobiscie lub listem poleconym z Ahlbecku oni zalatwia wszystko sami) w.pani niemka moze uciekala bo wie czym to grozi w niemczech.

Gość z Posejdonu • Czwartek [10.08.2017, 22:06:57] • [IP: 62.69.251.***]

Gdybym musiał wnioskować na podstawie moich sąsiadów to powiedziałbym, że każdy posiadacz kundla mo coś z deklem.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:53:39] • [IP: 94.254.227.***]

Wszyscy jesteście... Do bani. Gdzie jest napisane, że jest to plaża dla, psów?? Napisane jest że jest to obszar wydzielony dla ludzi spacerujacych z psami. A to jest mega różnica. Położy Sie jeden z drugim, pies lata bez kaganca i w nosie wszystko ma. Spacerować można z psami a nie puszczać wolno bez nadzoru. A ten który mówi, że dzieci biegają, sypia piachem i krzyczą to co nie pamięta wół jak cielęciem był?? Kiedyś Sam byles dzieckiem i tak samo się zachowywales egoisto. Piasek Cię denerwuje? Przyzwyczaj Sue, na karsiborskiej tylko raz Cię sypna

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:51:20] • [IP: 184.168.46.**]

Spanikowany bachor sprowokował i zainicjował całe to zdarzenie z własnej winy, przez swoje niedojebanie mózgowe. Rothweilery są co najmniej ze trzy razy inteligentniejsze niż taki ośmioletni gówniak. Ten gnojek powinien być na smyczy i w kagańcu.

Oglądasz 1-25 z 184
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■