POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.08.2017, 09:52:09] • Świnoujście

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło środowego popołudnia na świnoujskiej plaży. W pobliżu popularnego "Wiatraka" pies pogryzł 8 - letniego chłopca. Dziecko wymagało pomocy ratowników medycznych. Wszystko wskazuje na to, że 8- letni chłopiec na długo zapamięta bliskie spotkanie z rottweilerem. Tylko dziennikarzom portalu iswinoujscie.pl rodzina dziecka postanowiła opowiedzieć, jak doszło do tego wstrząsającego wydarzenia.



Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni opatrzyli chłopca.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Jak się okazało agresywny był nie tylko pies, ale także właściciele psa, którzy bardzo emocjonalnie zareagowali na całą tę sytuację. Obywatelka Niemiec po całym zdarzeniu nie tylko zaczęła uciekać, ale także nie chciała okazać rodzinie chłopca ważnych szczepień. Wtedy na miejsce postanowiono wezwać policję. Pomimo obecności funkcjonariuszy na miejscu, sprawa nieco wymknęła się spod kontroli. Właścicielka psa usilnie próbowała zrobić zdjęcie poszkodowanemu chłopcu. Nie pozwoliła na to rodzina 8- latka. Wtedy, o mały włos nie doszło do bijatyki. Agresorką okazała się być obywatelka Niemiec.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

- Jak zawsze w takich sytuacjach, nie jest to wina psa ale dorosłego, który idzie z psem i chyba zapomina o tym, że jest na plaży. Pies powinien mieć kaganiec. Wezwaliśmy policję, bo właściciele psa nie chcieli pokazać nam ważnych szczepień. Obywatelka Niemiec zaczęła nagle uciekać, zamiast zareagować właściwie na ten incydent - mówi
w rozmowie z dziennikarzami portalu iswinoujscie.pl, rodzina 8- latka.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

W jakich okolicznościach pies zaatakował chłopca?

- Dzieci bawiły się w wodzie przy brzegu w pontonie i miały dwie łopatki. Podejrzewam, że pies zobaczył te łopatki i myślał, że to patyk i dlatego podbiegł do dzieci. Chłopiec na widok dużego psa zaczął uciekać, pies za nim biegał. Właścicielka zamiast podejść blisko, to z daleka wołała psa. Pies nie reagował. Za chwilę ja dobiegłam, na szczęście córka zasłoniła dziecko bo inaczej by się gorzej skończyło- dodają turyści.

Rottweiler pogryzł dziecko na plaży! Właścicielka psa rzuciła się z rękami na rodzinę chłopca! Zobacz film!

fot. Agnieszka Puszcz

Chłopiec ma rany na nodze oraz obtarcia na rękach.

- Pani nie potrafiła się zachować, mogła pokazać szczepienia i byłoby po sprawie. Zaczęła uciekać, jakby nic się nie stało. Najważniejsze były dla nas te szczepienia, żeby dziecko później nie cierpiało- podsumowują.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 184, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 184

Gość • Środa [16.08.2017, 08:50:33] • [IP: 88.156.233.**]

To nie wina psa... Pies tak został wycowany przez właścielke... Zwykle te psy sa przyjaźne chociaż wiem to nie mając tego psa...TO WINA WLASCIELKI!

Gość • Wtorek [15.08.2017, 08:54:33] • [IP: 178.238.252.**]

za coś takiego u nich jest sroga kara!!ale myślą, że u nas wszystko im wolno!! czują się jak u siebie!! jak można puścić takie psy luzem bez kagańca?? lato, sezon!! dzieci biegają..skandal!! pora wziąć się za nich!! nie wspomnę, że nie potrafią jeżdzić samochodami, nie używają kierunkowskazów itd...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 19:34:58] • [IP: 79.191.253.***]

I PSA I WLASCICIELKE USPAC NIECH PO NIEMIECKIEJ PLAŻY ŁAZI NIECH NIEMIECKI MAŁE CHELMUTY GRYZI NIEMCY ZA BARDZO SIE U NAS PANASZĄ

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:53:50] • [IP: 83.8.39.**]

Tym, którzy bronią psa chyba odwaliło, jak takie małe dziecko można winić. Ja sama dorosła osoba boję się tych ras, zwłaszcza jak się słyszy w wiadomościach co one potrafią. Żeby bronić psa a nie dziecka, ja sama bym tą łopatkä mu jprzywaliła jakby mi pysk wtryniał.A tu dziecko-litości co wy wielbiciele psøw piszecie, chyba jesteście bezdzietni albo bez serca

Gość • Niedziela [13.08.2017, 17:03:40] • [IP: 93.94.190.***]

Te psy sa broni. Jest plaza dla psow. Sam tam i tilko tam ide z mojem. Powinny bic bardzo wysoka kara dla luzie ktory sie tak sachowuje i prowadze ich psow tam gdzie nie legalnie. Niestety nigd tam nie kontruluje.Oni od razu powinne zaplaczicz 200 Euro kary za taki zachowanie. Sprawa powinne chodzic do sandu. Taki niemcy jak oni nie za bardzo sa poszebny tutaj. (Sam jestem niemcem i stiza sie jak zobadcze taki idioci !)

Gość • Niedziela [13.08.2017, 15:55:56] • [IP: 79.205.70.***]

Psy nie maja NIC do szukania na plarzy!!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 13:03:30] • [IP: 31.0.121.***]

Jedno jest pewne, te psy nie miały prawa biegać po plaży, bo wstęp psom jest zabroniony. Po drugie psy nie miały kagańca i biegały samopas, co jest niedopuszczalne w przestrzeni publicznej i karane także w Niemczech. Psy znajdujące się na liście psów niebezpiecznych, do których należą także Rottweilery muszą odbyć testy zachowawcze pod okiem specjalistów. Dopiero po pozytywnie zdanych testach (sprawdzanie reakcji psów na różne bodźce) właściciele otrzymują świadectwo upoważniające do posiadania psa i poruszania się z nim w przestrzeni publicznej. Psy agresywne, nadpobudliwe i zagrażające bezpieczeństwu są poddawane eutanazji. Zabronione jest też trzymanie psów z listy psów groźnych przez osoby niedoświadczone. Po trzecie chłopiec miał prawo bać się zwierzęcia, które znienacka do niego podbiegło. Brak szczepień przeciwko wściekliźnie kończy się serią bolesnych zastrzyków. Zachowanie Niemek było karygodne, za co powinny odpowiedzieć, a rodzinie chłopca należy się sowite odszkodowanie za doznaną krzywdę.

GośćED • Sobota [12.08.2017, 14:18:24] • [IP: 178.238.246.**]

DLA PSA JEST NIEZDROWO SIEDZIEC NA PLAZY JEST GORACO -WODA SLONA- ZLE DZIALA NA SIERSC-POZATYM MASZ PSA TO SPACERUJ Z NIM PO LESIE PLAZA JEST DLA LUDZI A PSY TYLKO SIE MECZA NA PLAZY!!I MECZA LUDZI KTORZY CHCA SIE SPOKOJNIE OPALAC I WYPOCZYWAC!!

Gość • Sobota [12.08.2017, 10:10:32] • [IP: 79.186.222.***]

nie mam nic przeciw psom, ale właściciele powinni być na plaży dla piesków i kupcie tam zbierać i deptać oraz kłaść się. Poza tym nie ma jasnych tablic o zakazach przy wejściu na plaże również zakazach o paleniu na plaży (miejsce publiczne)

Damian Gdańszczaciń • Piątek [11.08.2017, 21:23:08] • [IP: 94.254.228.***]

Mój pies Nadal(owczarek belgijski) by go przemielił i wyplół oraz olał by go ciepłym moczem na pożegnanie... haha mowa tu o tym rottweilerze

Gość • Piątek [11.08.2017, 18:53:13] • [IP: 80.245.186.**]

Zdecydowanie proszę dać sprawę do adwokata i wziąć odszkodowanie, za straty na zdrowiu zarówno psychicznym i fizycznym. Naprawdę warto bo dostaniecie Państwo duże pieniądze i chociaż tak można wynagrodzić stres i strach malucha. Szkoda chłopca, ale też i szkoda psa że ma takich nieodpowiedzialnych właścicieli.

Gość • Piątek [11.08.2017, 17:00:52] • [IP: 95.129.226.***]

to są skutki tego że nikt z wczasowiczów nie przystosowuje się do przepisów jakie panują na naszej plaży.Wszędzie są tabliczki informujące o zakazie a oni mają to w du.ie, tylko gdzie jest straż miejska? no właśnie szuka gdzie ktoś żle zaporkował a pieniądze leżą na plaży.

PolskaWolnaMusiByc • Piątek [11.08.2017, 12:49:54] • [IP: 80.203.86.***]

Kurde szkoda ze mnie tam nie bylo ajjj, bardzo chetnie bym powiedzial tym starym niemrom co o nich mysle. A wy ludzie co ? Wszscy wygadani na necie a jak przyjdzie co do czego kazdy podwija ogon i siedzi cicho! Dlaczego sie nie wspieracie rodacy, puszczanie plazem takich rzeczy tylko pogarsza sytuacje bo przez to te bauery staja sie jeszcze bardzie bezczelni ;mowiac delikatnie; Pokazcie tym niemieckim swini..m ze maja szanowac Polakow albo niech spie...ja do siebie

Gość • Piątek [11.08.2017, 11:11:20] • [IP: 184.168.27.***]

Spanikowany bachor sprowokował i zainicjował całe to zdarzenie z własnej winy, przez swoje niedojebanie mózgowe. Rothweilery są co najmniej ze trzy razy inteligentniejsze niż taki ośmioletni gówniak. Ten gnojek powinien być na smyczy i w kagańcu...

Gość • Piątek [11.08.2017, 09:09:26] • [IP: 185.71.240.**]

dlatego więcej nie pojadę do niemieckiego Świnoujścia, gdzie niemieckie psy gryzą polskie dzieci. Stawiam na bezpieczny Kołobrzeg i bezpieczną plażę z zakazem wprowadzania psów.

Gość • Piątek [11.08.2017, 07:26:09] • [IP: 93.94.187.***]

Ludzie w Niemczech nie reagują tak nerwowo na psy. Myślę, ze tam rodzina, szkoła i otoczenie wychowuje dzieciaki od małego, jak trzeba zachowywać się przy zwierzęciu. U nas tylko wrzask, ucieczka, panika. Takie zachowanie tylko nakręca psa. Społeczeństwo mamy niedoedukowane - zarówno właściciele psa jak i rodzina z dziećmi zachowywali się nieprawidłowo. Nikogo nie bronię, ale dobrze by było, żeby uczyć dzieciaki jak się zachowywać w zetknięciu z psem. Przecież to ich zdrowie, a często życie jest tutaj stawką. Na nic się zda nawet dożywocie dla lekkomyślnego właściciela psa, jak dziecko rozszarpie :(

Gość • Piątek [11.08.2017, 06:51:48] • [IP: 37.47.179.***]

To rodzice są winni tak to już jest jak rozpuszczone bachory zostawiają same na plazy dla psow. Pies pewnie przyszedł tylko gówniarza powochac a ten bachor uderzył go tą całą łopatką po czym pies się wkurw*ł I zaatakował dla mnie ta sytuacja jest jasna Udając się na ten obszar plazy musimy mieć swiadomosc że są tam psy I jeśli nie potrafimy pilnować dziecka to po kiego prowadzimy go na plaze dla psow??

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:36:40] • [IP: 88.156.233.**]

[10.08.2017, 20:26:06] • [IP: 80.245.179] dobry komentarz. Według mnie psa uśpić, a właścicielka powinna zapłacić 10.000 euro zadośćuczynienia + 2 lata więzienia.

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:30:14] • [IP: 84.164.78.*]

Być może że jest obywatelką niemiec, ale na pewno nie jest niemką. Wiem na 100 procent

Gość • Piątek [11.08.2017, 00:11:13] • [IP: 164.127.39.***]

20:39 - Ludzie - przeczytajcie ten wpis - oto jak należy byc konsekwentnym, na Rugii respektują prawo, ono nie jest tylko na papierze. Plaża dla psów jest 2 km za tą" główną", a jak wejdzie na te ostatnią pies, kary sa srogie.(Swoją drogą byłem w Binz, to taki bardziej luksusowy kurort, ale czysty, zadbany)

Tango • Czwartek [10.08.2017, 23:43:53] • [IP: 62.69.241.**]

Ustawa o ochronie zwierząt: Art. 10a. 3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Art. 37. 1. Kto narusza nakazy albo zakazy określone w (...) art. 10a ust. 1–3, (...) podlega karze aresztu albo grzywny. - Szkoooda, że w Świnoujściu prawo nie funkcjonuje

Gość • Czwartek [10.08.2017, 22:44:02] • [IP: 93.198.81.***]

rodzice smialo moga sie starac o odszkodowanie.prosze zbierac wszystkie kwitki za leki, opatrunk itp.dojazdy do lekarzai.dziecko dostanie bez problemu odszkodowanie.jezeli rodzic nie idzie do pracy bo zajmuje sie chorym dzieckiem rowniez bedzie mial za to odszkodowanie.polecam adwokatow Köster w heringsdorfie zajmuja sie rowniez takimi sprawami.obecnie na urlopie. polecam!!(trzeba tylko papiery dostarczyc osobiscie lub listem poleconym z Ahlbecku oni zalatwia wszystko sami) w.pani niemka moze uciekala bo wie czym to grozi w niemczech.

Gość z Posejdonu • Czwartek [10.08.2017, 22:06:57] • [IP: 62.69.251.***]

Gdybym musiał wnioskować na podstawie moich sąsiadów to powiedziałbym, że każdy posiadacz kundla mo coś z deklem.

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:53:39] • [IP: 94.254.227.***]

Wszyscy jesteście... Do bani. Gdzie jest napisane, że jest to plaża dla, psów?? Napisane jest że jest to obszar wydzielony dla ludzi spacerujacych z psami. A to jest mega różnica. Położy Sie jeden z drugim, pies lata bez kaganca i w nosie wszystko ma. Spacerować można z psami a nie puszczać wolno bez nadzoru. A ten który mówi, że dzieci biegają, sypia piachem i krzyczą to co nie pamięta wół jak cielęciem był?? Kiedyś Sam byles dzieckiem i tak samo się zachowywales egoisto. Piasek Cię denerwuje? Przyzwyczaj Sue, na karsiborskiej tylko raz Cię sypna

Gość • Czwartek [10.08.2017, 21:51:20] • [IP: 184.168.46.**]

Spanikowany bachor sprowokował i zainicjował całe to zdarzenie z własnej winy, przez swoje niedojebanie mózgowe. Rothweilery są co najmniej ze trzy razy inteligentniejsze niż taki ośmioletni gówniak. Ten gnojek powinien być na smyczy i w kagańcu.

Oglądasz 1-25 z 184
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■