POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [12.08.2017, 14:40:32] • Świnoujście

Czytelnik: „Kolejka do stacji paliw blokuje dojazd w kierunku przeprawy promowej!”

Czytelnik: „Kolejka do stacji paliw blokuje dojazd w kierunku przeprawy promowej!”

fot. Czytelnik

Nie pierwszy to sygnał jaki otrzymaliśmy w tej sprawie. Tym razem czytelnik dołączył swoje fotografie i przemyślenia. Chodzi o sznur samochodów ustawiających się w kolejce do stacji paliw przy ul. Nowokarsiborskiej. Zdaniem mieszkańca, auta próbujące wcisnąć się na teren stacji uniemożliwiają przejazd tym zdążającym z miasta w kierunku przeprawy promowej Centrum.

Sytuację, która powtarza się w ostatnim czasie praktycznie każdego dnia, internauta zilustrował zdjęciami wykonanymi z stojącego nieopodal wieżowca. Dzięki nim widać jak na dłoni jak starający się o wjazd na teren stacji paliw blokują przejazd przelotową ulicą. Dla osób śpieszących się w tej samej chwili na prom liczy się nieraz każda chwila. Dlatego zwracają uwagę, na bałagan w organizacji ruchu w tym miejscu.

Czytelnik: „Kolejka do stacji paliw blokuje dojazd w kierunku przeprawy promowej!”

fot. Czytelnik

Czytelnik uważa, że sprawą powinny bardziej niż dotychczas zainteresować się Straż Miejska oraz, przede wszystkim- Policja. Wydaje się bowiem, że blokowanie w ten sposób pasa ruchu może kolidować z przepisami.

Czytelnik: „Kolejka do stacji paliw blokuje dojazd w kierunku przeprawy promowej!”

fot. Sławomir Ryfczyński

W tej sprawie skierowaliśmy zapytanie do rzecznika KMP Świnoujście. Czekamy na odpowiedź.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:10:33] • [IP: 78.10.206.**]

Do niespełnionego nauczyciela języka polskiego z 22:11:29 - Głupia jesteś i nie wcinaj się jak nie wiesz co miałem na myśli. Nie mówiłem, że" spod" tylko z pod... ↓.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 11:19:11] • [IP: 95.129.228.***]

Prezydent Miasta powinien postawić Znak Drogowy taki jak postawił na ul Wojska Polskiego i po sprawie i Niemcy nie będą blokować ulicy

Gość • Niedziela [13.08.2017, 09:36:13] • [IP: 80.245.180.***]

to jest najgorsze skrzyzowanie w miescie, przejazd tam to jest koszmar, karsiborska z grunwaldzka. Potrzebne rondo na gwalt i poszerzenie ulicy grunwaldzkien od 11 listopada do granicy. Co bedzie jak zbuduja tunel? Nie bedzie jak przejechac wogole!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 08:53:53] • [IP: 94.197.120.**]

A gdzie wasz umiłowany przywódca trzody swinoujskiej, słońce narodu niejaki burmistrz? " Kręci" interes?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 06:41:57] • [IP: 80.245.180.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [12.08.2017, 22:11:29] • [IP: 80.245.188.***]

Do gościa z 15:13:41: nie pisze się" z pod", ale" spod"; uczą o tym już w 4 lub 5 klasie szkoły podstawowej, szkoda, że zakończyłeś edukację wcześniej...

Gość • Sobota [12.08.2017, 20:55:47] • [IP: 159.205.193.**]

Istnieje bardzo proste rozwiązanie - podwójna linia ciągła (separująca kierunki ruchu) na całej długości ulicy Nowokarsiborskiej, aż do skrzyżowania z Karsiborską. Kto chce wjechać na stację niech najpierw zawróci na tym skrzyżowaniu lub przejedzie obok cmentarza. Proste rozwiązanie.

Gość • Sobota [12.08.2017, 20:04:01] • [IP: 37.47.139.**]

Arogancja i buta naszych sąsiadów jest powszechnie znana czego przykładem jest ciagle blokowanie drogi na prom mimo tablic z zakazem zatrzymywania się. Panowie Policjanci proszę o podiecie stosownych kontroli

Gość • Sobota [12.08.2017, 19:53:09] • [IP: 79.186.194.**]

Jak zwykle głos zabralo kilku wiejskich glupkow

Gość • Sobota [12.08.2017, 19:46:35] • [IP: 62.69.229.**]

Ale dodatkowe pasy powinna stacja BP wybudować. Skoro Kaufland potrafił, to BP też.Brakuje tam patrolu policji z mandatami za blokowanie ruchu drogowego.

Gość • Sobota [12.08.2017, 19:38:10] • [IP: 95.129.226.**]

[IP: 46.231.63 Ponton odzyskał by kasę za tereny kupione za grosze od miasta do tej pory mu się nie udało cwaniakowi.

Gość • Sobota [12.08.2017, 19:05:54] • [IP: 62.69.241.**]

Niedługo zaczadzeni będziemy spalinami bardziej niż Kraków lub G.Śląsk. Połowa to z ddr-u.Robi ktoś pomiary w Świnoujściu jak się mają parametry zanieczyszczenia powietrza?

Gość • Sobota [12.08.2017, 18:06:20] • [IP: 31.0.44.***]

A rzecznik odpowie, że nic się nie da zrobić bo brakuje policjantów.

Gość • Sobota [12.08.2017, 17:04:56] • [IP: 92.42.119.**]

Przecież Zmur celowo skierował tam cały ruch samochodowy do swojej stacji, a stacje na 11 listopada zablokował...

Gość • Sobota [12.08.2017, 16:55:01] • [IP: 37.7.246.**]

A ja myślałem. że jak nie ma zakazu skrętu w lewo to włączam kierunkowskaz i czekam aż będę mógł kontynuować jazdę. Bo inaczej trzeba by karać tych wszystkich co chcą skręcać a inni za nimi nie mogą jechać dalej. ...

Gość • Sobota [12.08.2017, 16:46:32] • [IP: 5.172.236.**]

Zamknąć Statoil i będzie po sprawie.

Gośćwiols • Sobota [12.08.2017, 16:38:28] • [IP: 46.231.63.***]

BO JAK CHCIANO WYBUDOWAĆ CPN NA PRZECIWKO LIDLA, TO NIE!!PRZESZKADZAŁO!! A TO BYŁOBY BARDZO DOBRE MIEJSCE!!

Kiepski • Sobota [12.08.2017, 16:36:34] • [IP: 46.231.62.***]

Wystarczy postawić na odcinku drogi Grunwaldzka-Karsiborska znaki B-36 i po zawodach. Przy okazji postawienia znaków ustawić z pięć patroli policjantów i budżet państwa lekko poprawiony.

Gość • Sobota [12.08.2017, 16:08:28] • [IP: 37.47.130.**]

Brakuje tam Panów Policjantów. . to jest po prostu blokowanie jezdni - ruchu i za to należy się mandat.. Panowie kierowcy Proszę dzwonić do odpowiednich służb i oczekiwać Reakcji

Gość • Sobota [12.08.2017, 16:02:44] • [IP: 80.245.184.***]

Na Karsiborskiej potrzebny jest trzeci pas i to od Grunwaldzkiej aż do przeprawy Karsiborskiej.

Gość • Sobota [12.08.2017, 15:52:21] • [IP: 80.245.184.***]

i wy chcecie tunelu... przecież już teraz te miasto nie jest przystosowane do takiej ilości aut.

Gość • Sobota [12.08.2017, 15:39:41] • [IP: 37.47.170.***]

Nudne życie musi mieć czytelnik, a do tego zapewne jest sam. No ale jest aparat który jest niezbędny do życia i szczęścia 😁

Gość • Sobota [12.08.2017, 15:32:30] • [IP: 94.254.224.**]

Co z tych zdjęć wynika? Zawsze można przejechać koło cmentarza i problem z głowy.

Gość • Sobota [12.08.2017, 15:17:30] • [IP: 80.153.7.***]

jak zwykle niemcy

Gość • Sobota [12.08.2017, 15:13:41] • [IP: 78.10.206.**]

A Wy myślicie, że jaki ten ruch na ulicach będzie, jeżeli organizuje go baba z pod lubelskiej wsi, specjalistka od szamb, która nie potrafi jeździć samochodem...?

Oglądasz 1-25 z 32
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■