POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 18:02:30] • Świnoujście

Karetka zakopała się na plaży! Wszystko przez rozstawione blisko brzegu parawany!

Karetka zakopała się na plaży! Wszystko przez rozstawione blisko brzegu parawany!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ratownicy medyczni nie mają łatwego życia. Często są narażeni na niebezpieczne sytuację w pracy. Najgorzej, gdy w pomaganiu innym przeszkadzają im rzeczy na które nie mają najmniejszego wpływu. Tak też było w tym przypadku, gdy w środowe popołudnie na świnoujskiej plaży karetka zakopała się w piasku. Przez kilkanaście minut była uwięziona na plaży. Na szczęście, w ambulansie nie znajdował się pacjent. Az strach pomyśleć, co by się stało gdyby było inaczej...

Do zdarzenia doszło w środę, przed godziną 17:00. Wtedy ratownicy medyczni zostali wezwani na świnoujską plażę, gdzie pomocy potrzebował 8- letni chłopiec, który został pogryziony przez rottweilera. Ratownicy medyczni opatrzyli chłopca na miejscu. Nie spodziewali się jednak, że wyjazd z plaży okaże się taki problemowy. Z naszych informacji wynika, że dużym kłopotem dla ambulansu były rozstawione przy samym brzegu parawany...

Jeden z naszych Czytelników, który był świadkiem tego zdarzenia zastanawia się, czy nie należałoby pomyśleć o wydzieleniu na plaży specjalnego pasa bezpieczeństwa, tak aby do podobnych sytuacji już nie dochodziło.

Pytanie w tej sprawie zadaliśmy rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie.

- Organizacja dojazdu, w tym ewentualne wyznaczanie pasa/stref bezpieczeństwa leży po stronie organizatora kąpieliska czy właściciela gruntu. Teoretycznie, właściciel gruntu (w tym przypadku grunt Skarbu Państwa pozostaje we władaniu właściwego starosty, w przypadku Świnoujścia zaś - prezydenta miasta) mógłby wyznaczyć taką strefę, z pewnością poparlibyśmy taką inicjatywę.
W Świnoujściu funkcjonuje zjazd techniczny na plażę, zapewniający dostęp do plaży dla pojazdów szeroko rozumianych służb. Z tego, co wiemy, ratownicy WOPR-u starają się także pilnować tego, by osoby wypoczywające na plaży nie blokowały możliwości ewentualnego wjazdu karetki na plażę, jednak zapewne nie zawsze udaje się tego dopilnować- wyjaśnia Ewa Wieczorek rzecznik UMS.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Wtorek [15.08.2017, 18:02:59] • [IP: 46.231.63.**]

Okropne jest parawaniarstwo.Zagrody najczesciej zlozone z kilku parawanow tak zageszczaja plaze, ze nie tylko zaslaniaja widok na morze, ale uniemozliwiaja poruszanie sie po niej.Dlaczego u Niemcow na plazy nie ma a u nas mnoza sie z kazdym rokiem ?!A moze pobierac oplaty od kazdego parawanu w sytuacji, gdy nie wieje wiatr i nie ma potrzeby stawiania?

Xavier • Poniedziałek [14.08.2017, 20:00:01] • [IP: 83.22.254.***]

W praktyce jest to trudne bo od czego mierzyć odstęp? Od krawędzi fali? Której fali? Może zwyczajnie wywiesić info by plażowicze umożliwiali przejazd takim pojazdom. Poza tym jak można winić plażowiczów za brak umiejętności oceny warunków przejazdu przez kierowcę karetki? Jestem przekonany, że gdyby poprosił to bez problemu by ludzie odsuwali przeszkody z jego trasy.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 19:36:07] • [IP: 91.217.161.***]

To ludzie powinni pomyslec i zwinac swoje parawany i zobic miejsce karetce a nie leza jak lochy i patrza sobie jak by nigdy nic. Takich plazowiczow powinno sie karac mandatami, zeby pamietali ze KARTEKA MA PIERWSZENSTWO!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 16:34:02] • [IP: 2.108.233.***]

Jeżeli nikt nie pomyślał o bezpiecznym przejeździe dla karetki, to jest jak jest. Kto zarządza plażą??

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 12:19:34] • [IP: 90.231.198.***]

Zrobil sie straszny balagan na Waszej plazy, co robi w tym kierunku Urzad??brakuje konkretnych przepisow, kontroli.Zabronic wprowadzanie psow na plaze, budowe bud z piwem, ?!, dziwna sprawa), parawany, rowery,. Niepomyslano o tym co wazne :bezpieczenstwo i higena, a z naszej strony - duzo wiecej kultury!!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 12:06:51] • [IP: 80.245.187.**]

TO ZE KARETKA ZAKOPAŁA SIE JEST WINA OSIR-U DLATEGO ZE NIE SA ODKRYE PŁYTY DO SAMEGO BRZEGU MORZA 2 -IE IEWINA TO TYCH KTÓRZY ROZKŁADAJA SIE PARAWANAMI NA WJEZDZIE

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:50:15] • [IP: 80.153.7.***]

jechac po parawanach trzeba bylo!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:36:11] • [IP: 109.241.63.*]

A niech im przejadą te parawany tak się rozbestwili myślą że plaża należy do nich

Gość x • Poniedziałek [14.08.2017, 10:30:04] • [IP: 92.42.116.***]

Skoro to jest teren miasta, to stawianie parawanu czyli zagrodzenie cześci tego terenu jest jego przywłaszczeniem, skoro opłaty wnoszą właściciele wszelkich działalności na plaży z powodu zajmowania danego terenu, to wysłąć straż miejską i tak jak mierzą stragany i pobierają opłaty, tak samo zrobić na plaży !

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 10:29:00] • [IP: 94.254.231.***]

Czeba umieć jezdzić po plaży

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:47:24] • [IP: 92.42.116.***]

Te dwa parawany na zdjęciu i taki krzyk? Przecież wystarczy zakaz wypadków na plaży i spokój, nie?

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:26:41] • [IP: 37.47.183.***]

Potrzebna jest karetka z napędem 4X4 a nie wydzielac pas ruchu na plaży. Chociaż quada żeby mieli. Najlepiej położyć asfalt przy samej wodzie. Magistrat powinien zastanowić się nad zakupem takiej karetki która to w naszych warunkach będzie się sprawdzać. Pozdrawiam decydentów w naszym mieście.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:09:21] • [IP: 79.186.224.***]

Pasy bezpieczeństwa i życia są wyznaczane np. w Jarosławcu. Nikt tam się nie rozkłada ze swoim majdanem.Karetki i ratownicy mają dostęp co 100 metrów do brzegu.Bierzcie przykład.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 09:02:20] • [IP: 37.47.159.***]

Parawanowe BURAKI.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:35:44] • [IP: 94.254.163.***]

A jakim prawem plaża jest ogradzana tymi głupimi parawanami opodatkować to tak samo jak budy przy granicy. Straż Miejska niech się przejdzie i od każdego parawanu po 20 dychy.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:26:05] • [IP: 83.0.24.***]

Będę się okopywał dopóki będziecie stawiać pseudo biznesy na plaży(pożal się bozę budy) i kosze plażowe. Wy możecie i ja mogę Janusze biznesu...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:04:16] • [IP: 92.42.113.**]

Jestem zaskoczona ignorancją miasta, sprawy nie należy bagatelizować, gdyż przez brak możliwości wjazdu karetki, z bardzo błahego powodu (rozstawione na samym wjeździe parawany) można się spóźnić z uratowaniem człowieka. Jak stanie się nieszczęście, to dopiero będzie działanie, a to niestety za późno. Wydzielić pas i postawić zakaz w odpowiednich miejscach!

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:00:57] • [IP: 94.254.231.***]

hmmm, może pozwę prezydenta za to, że sprowadza na mnie niebezpieczeństwo, w postaci uniemożliwienia dojazdu karetki, skoro to jest w jego gestii i wtedy się coś dopiero ruszy z tematem

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 07:59:28] • [IP: 94.254.231.***]

Jak już ktoś napisał, tu nie ma wątpliwości czy się zakopie, tylko kiedy, tylny napęd ma dużo mniejsze szanse niż przedni, o 4x4 nie wspomnę

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 07:24:21] • [IP: 37.47.170.**]

czemu nie zabroni sie tych parawanow? Pajace odgradzaja polowe plazy dla 2 osob i nie mozna przejsc do wody.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 02:30:47] • [IP: 80.245.177.***]

wszystko przez brak przod napedu lub 4x4 co powinno byc podstawa w samochodach ratunkowych, 20 lat mam i wiem takie zeczy a osoby odpowiedzialne nie znaja sie na rzeczy ?? auto za pol miliona piaseczek pokonuje w terenie nadmorskich, cos chyba nie halo, wystarczy t5 z napedem syncro albo nowy crafter jest tez chyba 4x4 sprinter moze tez, mogliby miec benzynowe 3, 5 v6 bo byly takie w sprinterach 2008 na hiszpanie