POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.08.2017, 14:35:17] • Świnoujście

Plaża nocą - publiczna toaleta i poimprezowy śmietnik

Plaża nocą - publiczna toaleta i poimprezowy śmietnik

fot. Czytelnik

Niejednokrotnie już na łamach portalu iswinoujscie poruszany był problem czystości plaży. Liczne informacje od naszych Czytelników wskazują raczej na problem nie-czystości. Do obrazu przepełnionych koszy na śmieci, nieusuniętych posztormowych "skarbów", porozrzucanych butelek i puszek dochodzi jeszcze jeden problem. Po zmroku plaża służy za toaletę.

Zdjęcie nadesłał Czytelnik oburzony zachowaniem młodzieńca oddającego mocz pod płotem oddzielającym plażę od wydm. Zdaniem Czytelnika, i chyba nie tylko, bo każdy przyzna tu rację, piasek, który za dnia jest miejscem wypoczynku i zabaw dla dzieci, w ciemnościach staje się kloaką. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście byłoby zadbanie o większą ilość toalet - zarówno przez właścicieli lokali, jak i miasto, bo przecież nie tylko w nocy chce się siku...


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Czwartek [17.08.2017, 22:32:51] • [IP: 62.69.252.***]

Ale jak pies szcza lub sra w MIEŚCIE w DZIEŃ to już przecież normalne ;)

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 21:58:23] • [IP: 92.42.118.**]

Ja się pytam komu już prostata tak doskwiera że ma bul zadu o każdą pierdołę ? Odlać się kulturalnie na baletach pod wydmami to jeszcze nie zbrodnia... jak sie całe aglomeracje będą załatwiać jak w Azji i Afryce na plażach to zrozumiem kontrowersje...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:56:59] • [IP: 95.129.226.**]

Sracza nie ma to na wydmy zamknięty lub płatny to robimy na wydmach lub w wodzie. Gdzie mają robić jak WC brak lub zamknięte?. Przestańcie dotować kler będzie na toi toi stać biedne miasto na zakup budki dla sraptaków lub wyda na beznadziejną pseudo imprezę czy innych darmozjadów pseudoartystów.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:56:05] • [IP: 80.245.181.***]

wkurzają mnie takie artykuły a może bardziej czytelnicy. .. którzy zajmują się takimi pierdołami a jak wasze psy szczają pod blokami oblewają murki bloki itp i srają to jest dobrze ?? masakra normalnie. ...

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:33:33] • [IP: 148.122.184.***]

Propnuje aby wejscie na plaze wymagalo zalozenia pampersa.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 13:28:03] • [IP: 92.42.115.***]

Tak toalety powinny być DARMOWE!!najwyższy czas to załatwić nawet sprawę rozwiązały by kilka toj tojów !!

Silurus glanis • Poniedziałek [14.08.2017, 12:55:07] • [IP: 77.20.250.**]

od natury do natury...w czym problem 😆

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 11:56:49] • [IP: 89.1.108.***]

Polak burak i kultura? Takiego syfu niema nigdzie, a chamidla w mordach jakie mocne. Polska dla Polakow, to slychac wszedzie i czuc.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 08:52:09] • [IP: 88.156.232.***]

A może tak napiszcie, że społeczeństwo chamieje.

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 06:49:35] • [IP: 80.245.180.***]

Zapomnijcie o toytoyach na plaży jak niby je oczyścić przez samochod asenizacyjn ważacy kilka ton, ktory musiałby do tych toyek dojechac przez plażę!! Nie zmusi się amatorów piwska by postali w kolejce do lokalowego szaletu tak bylo i będzie

Gość • Poniedziałek [14.08.2017, 01:54:09] • [IP: 148.122.184.***]

DLACZEGO TOALETY SA PLATNE ?? CZY NIE MOGA BYC DARMOWE >??

Gość • Niedziela [13.08.2017, 23:47:26] • [IP: 5.172.233.**]

jaki typ gdzie się odlewa co mu za daleko do toja lub kibla mógł w gacie puscić i by była mokra plama hy hy hy?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 22:44:15] • [IP: 95.129.226.**]

A mohery szczają w wodzie. Gdzie mają szczać jak kibla brak?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:47:36] • [IP: 31.0.37.**]

Proponuje zamykać plażę o 20 i sprawa załatwiona

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:42:09] • [IP: 92.42.118.**]

Kto pozwala na stawianie bud na plaży, chyba nie odbywa się to bez wiedzy urzędnika.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:41:16] • [IP: 95.129.227.**]

bo ciężko postawić 10 toj tojów...

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:06:05] • [IP: 213.25.129.*]

Niestety toalety w Świnoujściu to wieczny problem.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 21:03:32] • [IP: 37.47.143.*]

Pytanie: a gdzie ma się wysiusiać wieczorem?, po zamknięciu WC o godz. 20:00 zostaje las za wydmami, plaża albo morze :) po stronie niemieckiej toalety wzdłuż trasy rowerowej są czynne całą dobę... dlaczego nie można tego rozwiązania skopiować po polskiej stronie? Krytykę należy kierować do miasta, jako właściciela gruntu, który jest obowiązany do zabezpieczenia tego typu kwestii.

Bartek • Niedziela [13.08.2017, 20:21:26] • [IP: 93.94.186.**]

Chyba nie chcemy budować toalet na plaży. Może biznes na piasku to nie jest dobry pomysł, degraduje krajobraz. Czy nie dosyć tego, co jest tuż za wydmami ?

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:39:50] • [IP: 95.129.229.***]

Plaża powinna być tylko plażą a deptak z całą odpowiednią dla tego typu infrastrukturą tuż przy plaży.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:17:29] • [IP: 37.8.215.***]

chyba już naj wszy czas zadbać o toalety

Gość • Niedziela [13.08.2017, 19:05:01] • [IP: 37.47.147.***]

A ja szczam na was i waszego żura

Gość • Niedziela [13.08.2017, 18:52:29] • [IP: 83.11.144.***]

DEWELOPERZY I WŁAŚCICIELE HOTELI POWINNI BYĆ ZOBOWIĄZANI DO UTRZYMYWANIA DARMOWYCH TOALET Z REKLAMĄ HOTELU NA ŚCIANCE, KOSZY PLAŻOWYCH PARAWANÓW ITP.

Gość • Niedziela [13.08.2017, 18:36:51] • [IP: 87.121.87.***]

To po jaką cholerę sprzedają piwo na plaży? A wiadomo, ze po piwie chce sie sikac! Jak pies moze się wylać na piasek to i człowiek może! Tyle ode mnie!

Gość • Niedziela [13.08.2017, 18:11:34] • [IP: 94.254.233.***]

Toalety powinny funkcjonować 24 godziny na dobę (darmowe).Przecież to oczywiste, że życie nocne w Świn. na plaży, w sezonie trwa w pełni. Co ma zrobić taki człowiek po piwie?? Nasikać sobie do kieszeni??.Jest inne wyjście...o godz 20 tej zamknąć wszystkie knajpki i sklepy na promenadzie.Ale to chyba się nie opłaci właścicielom. Trzeba postawić toalety DARMOWE!!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■