POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [21.08.2017, 17:49:13] • Świnoujście

UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych

UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemiecki przewoźnik, firma UBB wydała dzisiaj specjalne oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie w trybie zabezpieczenia roszczeń UBB nakazał Gminie Miasto Świnoujście zaprzestania czynności utrudniających lub uniemożliwiających korzystanie przez UBB z przystanków autobusowych położonych w Świnoujściu. Dokładnie mowa jest o siedmiu przystankach: „Wojska Polskiego/Bałtycka” na ul. Wojska Polskiego, „Dworzec UBB” na ul. Wojska Polskiego, „Słowackiego/Orkana” na ul. Słowackiego, „Słowackiego/Gierczak” na ul. Słowackiego, „Rusałka” na ul. Słowackiego, „Port” przy ul. Wybrzeże Władysława IV, „Urząd Miasta” przy ul. Wojska Polskiego.

Sąd Okręgowy w Szczecinie miał uznać, że w świetle obowiązujących decyzji administracyjnych właściwych urzędów państw członkowskich Unii Europejskiej (tj. Urzędu Dróg i Transportu dla Landu Meklemburgia - Pomorze Przednie i Głównego Inspektora Transportu Drogowego) UBB jest uprawniona do wykonywania odpłatnego przewozu pasażerów z Niemiec na linii komunikacyjnej w Świnoujściu (z wyłączeniem kabotażu), drogami należącymi do tej gminy i korzystania z przystanków tam się znajdujących.

- Rozstrzygnięcie sądu jest wydane na czas trwania postępowania z wniosku UBB przeciwko Gminie Miasto Świnoujście- poinformowała nas dzisiaj, pełnomocnik firmy UBB, radca prawny Mirella Lechna.

Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 144, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 144

Gość • Piątek [25.08.2017, 10:14:38] • [IP: 37.47.170.**]

Wydaje się ze sprawa autobusowa trafi pod dywan, brak dalszych wiadomości z magistratu, dla mieszkańców miasta.Sprawa węglowa w P E C dziwnie przycichła, czy dla mieszkańców Świnoujścia szykuje się kolejną podwyżkę za C O i C W, aby wyrównać straty i kolejna sprawa pod dywan, pani Prezes siedzi cicho i liczy na cud ze węgiel się znajdzie, a pracownicy i związkowcy mają kandydatkę na nową Panią PREZES znającą sprawy P E C od" podszewki"to długoletnia pracownica działu finansowo -księgowego, pozdrawiamy koleżankę D.D.i liczymy na przychylność i rozsądek RADY NADZORCZEJ.

Gość • Czwartek [24.08.2017, 22:58:10] • [IP: 80.245.177.*]

Gdyby nie Jędrzej sądy były by inne i wyrok byłby inny czyli prawy i sprawiedliwy

Gość • Czwartek [24.08.2017, 08:01:09] • [IP: 37.47.138.***]

A po rozmowach prezydenta z UBB miało być OK sprawa załatwiona, a okazało się ze prezio Januszek okłamał mieszkańców, następna sprawa do sprawdzenia legalności i zasadności przyjmowania Niemieckich ścieków przez oczyszczalnie w Świnoujściu ile płacą, bo mieszkańcom ceny się podnosi za wodę i ścieki, czy ta umowa jest aktualna niech się wyjaśnieniem tej sprawy zajmie pan RZECZNIK, . .

volter • Środa [23.08.2017, 19:48:07] • [IP: 83.168.89.*]

Poparcie dla P Prezydenta. Świnoujście to polskie miasto i ma swoich gospodarzy.Nie będą nam niemcy dyktować jakie autobusy mają jeździć po Naszym mieście.Brawo Panie Prezydencie.!

Gość • Środa [23.08.2017, 14:43:42] • [IP: 217.7.230.**]

super!

Gość • Środa [23.08.2017, 04:05:11] • [IP: 80.153.142.**]

Ale wy jesteście głupie... bo Polak nie dostał pozwolenia to się zemścić trzeba na Niemca. To głupota. Ubb wam przywiezie wczasowiczów.. to znaczy pieniądze i ten kto tego nie widzi to jest głupi. W tym przypadku Polak... wy jesteście przeciw wszystkiego jak nie ma Polak ręki w tym. .. to jest chore... dajcie już spokuj i życie i zyskajcie z tego.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 20:26:43] • [IP: 2.247.253.***]

Trzeba być niesamowitym tępakiem, żeby bełkotać że kto jest przeciwko UB, ten jest" pisiakiem". Ja nie jestem" pisiakiem", a jestem przeciwko panoszeniu się tu szkopów jak u siebie. Zaś imbecyle, którzy podają jako argument że" przecież Polacy pracują w niemczech" niech wreszcie zrozumieją, że to nie jest żadna łaska ze strony szkopów - oni między innymi po to niszczą i blokują naszą gospodarkę, żeby polaczki tyrali w rzeszy na ich emerytury, bo już powoli nie ma kto utrzymywać ich lenistwa i ściemniania. Więc jeżeli ktoś jest im za to wdzięczny, ten naprawdę powinien się zastanowić czy nie jest przypadkiem upośledzony.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 20:13:23] • [IP: 37.47.227.***]

Kabotaż nie dozwolony - jak miasto wykaże że jest wykonywany KABOTAŻ to można nałożyć kare. Wybić z głowy nieuczciwą praktykę. Mieć z tego pieniądze. Tylko z GŁOWĄ drodzy Państwo. Tylko z GŁOWĄ.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 19:09:55] • [IP: 83.11.62.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

HUGE-LQG • Wtorek [22.08.2017, 19:06:38] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Wtorek [22.08.2017, 17:09:13] • [IP: 184.168.46.**] TU COŚ MAMY NA TEN TEMAT. YOUTUBE : BIAŁA WALKA

Gość • Wtorek [22.08.2017, 18:58:17] • [IP: 2.247.244.***]

Trzeba być niesamowitym tępakiem, żeby bełkotać że kto jest przeciwko UB, ten jest" pisiakiem". Ja nie jestem" pisiakiem", a jestem przeciwko panoszeniu się tu szkopów jak u siebie. Zaś imbecyle, którzy podają jako argument że" przecież Polacy pracują w niemczech" niech wreszcie zrozumieją, że to nie jest żadna łaska ze strony szkopów - oni między innymi po to niszczą i blokują naszą gospodarkę, żeby polaczki tyrali w rzeszy na ich emerytury, bo już powoli nie ma kto utrzymywać ich lenistwa i ściemniania. Więc jeżeli ktoś jest im za to wdzięczny, ten naprawdę powinien się zastanowić czy nie jest przypadkiem upośledzony.

AGEND A21 • Wtorek [22.08.2017, 18:55:05] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [22.08.2017, 18:26:02] • [IP: 46.231.63.***]

Prokuratura powinna zająć sie sędziami jak w przypadku śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez sędziów w sprawie nie zastosowania aresztu wobec osób, którym przedstawiono zarzuty w sprawie Grupy Azoty.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 18:10:37] • [IP: 188.77.150.**]

Panie Prezydencie nie pozwolić na to aby Niemcy rządzili w nie swoim kraju.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 17:42:41] • [IP: 92.42.117.***]

cyt." sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Żałosne te Kargule i Pawlaki

Gość • Wtorek [22.08.2017, 17:36:05] • [IP: 88.156.235.***]

Teraz sąd w Szczecinie powinien uznać, że my Swinoujscianie nie powinniśmy płacić opłaty klimatycznej po niemieckiej stronie Uznani.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 17:09:51] • [IP: 37.47.170.***]

Brawo panie prezydencie. Gonić to niemieckie talatajstwo.won od naszych przystanków.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 17:09:13] • [IP: 184.168.46.**]

G.Braun: „Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem zagraża Polsce”

Gość • Wtorek [22.08.2017, 16:56:27] • [IP: 46.215.131.**]

a od kiedy obłudny szczecin rozporządza naszym miastem ?

Gość • Wtorek [22.08.2017, 16:34:54] • [IP: 94.254.148.*]

Brnięcie firmy niemieckiej w prawne kruczki zamiast dogadać się z właścicielem przystanków zaiste żenujące. Poziom depresja. Miasto odwoła się od rozstrzygnięcia i wygra! A UBB zostanie w...

Gość • Wtorek [22.08.2017, 15:57:26] • [IP: 31.0.34.***]

To Zmurkiewicz zaczął ta wojnę i teraz polegnie a my podatnicy zapłacimy za te kary które sąd nakarze płaci UBB. Zmurkiewicz składając potajemnie przed UBB wniosek liczył na wielką kasę a został ż niczym a to UBB pokazało klasę załatwiając wszystkie pozwolenia z Niemiec jak i z Polski. Tak właśnie wygląda pazerność Panie Prezydencje

Gość • Wtorek [22.08.2017, 15:23:26] • [IP: 94.254.227.***]

Brawo dla Sadu... przeciwni UBB to pisiaki im nic sie nie podoba...ale do pracy to Polacy w Niemczech pracuja... prezydent miasta bardzo cofa sie swoimi pomyslami do tylu...

Gość • Wtorek [22.08.2017, 15:14:18] • [IP: 184.168.27.***]

13:39:05 - Nie jesteś w temacie przybłędo, więc japa koniu. 12:14:34 - Mi się podoba na wyspie, a jeżeli się Tobie kołtunie na Uznamie nie podoba, to won do Arabskiej Republiki Niemieckiej.

gostek • Wtorek [22.08.2017, 14:58:18] • [IP: 77.113.126.**]

Witajmy ich na przystankach chlebem i solą. Postawmy zydelki i kilku pucybutów by im buty czyściło, myślę że sprzedawcy z targu się do tego najlepiej nadają. Wchodźmy im do rufy tak by tylko sznurówki wystawały.

Gość • Wtorek [22.08.2017, 14:24:48] • [IP: 31.0.33.***]

Niemcy zaczynają i przegrywają. Tak uczy historia. Jestem dobrej myśli. Panie Prezydencie jesteśmy razem z Panem!

Oglądasz 1-25 z 144
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■