POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.09.2017, 18:44:37] • Świnoujście

Ptactwo plącze się w wędkarskie żyłki

Ptactwo plącze się w wędkarskie żyłki

fot. kaktus

Na redakcyjną skrzynkę przyszedł do nas mail od naszego Czytelnika, który alarmuje w nim, że wędkarze powinni być bardziej uważni, gdyż, ptactwo, które zaplącze się w żyłki nie ma przed sobą długiego żywota i często umiera w męczarniach.

To właśnie brak roztropności, pozostawianie żyłek oraz nasza nieświadomość, powoduje, że żyłki stają się bolesną i śmiertelną pułapką dla ptaków.

Ptactwo plącze się w wędkarskie żyłki

fot. kaktus

Pozostawione, przez łowiących ryby, żyłki powodują splątanie ptasich nóg, a po jakimś czasie bolesny ucisk powoduje osłabienia krążenia krwi.

Ptactwo plącze się w wędkarskie żyłki

fot. kaktus

Ptak staje się niesprawny i nie potrafi sobie już poradzić na wolności.

Zdarza się również, że ptaki mają spętane główki, szyję i dzioby, co konsekwencji powoduje śmierć głodową ptaka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 16:09:28] • [IP: 80.245.176.***]

Poza tym zapewne się nie zaplątał przypadkowo tylko rybę chciał zagrabić tyle, że haczyka i żyłki do już nie zauważył.Ptaka problem i ja też bym się zastanawiał czy takiej mewie pomóc bo to wiadomo czy dziobnie głupie to przecież i zasadniczo szkodnik, a mew nie brakuje jak parę padnie na głupotę to nic wielkiego dla środowiska się nie stanie. Co do wędkarzy to jak ma kartę to wara i pyski stulić (do tych paru" życzliwych inaczej" co lubią pisać zaczynając od" uprzejmie donoszę" itp.). A ten wędkarz tutaj wcale nie miał obowiązku osobiście udzielać" pomocy" temu ptakowi taki ptak w panice może dziobnąć osobę udzielającą mu pomocy i co wtedy? Tonących też się od tak od razu nie ratuje jak panikują to czekasz i jak się" uspokoi" wtedy podpływasz i wyciągasz na ląd- dla bezpieczeństwa.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 13:29:55] • [IP: 92.42.116.***]

Ten ptak to szkodnik, gatunek inwazyjny. Powinien być tępiony. Roznosi śmieci, zabija rodzime, małe ptaki.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 12:58:01] • [IP: 78.88.29.***]

szkoda że tak nie można unieszkodliwić tych ogromnych kluczy kormoranów, wytrzebią rybę do zera

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 01:08:50] • [IP: 80.245.181.***]

japa tam. jak komus przeszkadzaja ptaki niech sobie je wezmie do domu czy na dzialke i tam dokarmia. ludzie placa zeby wedkowac i to w cale nie takie male pieniadze a komus to jeszcze bedzie przeszkadzac. miasto mocherow emerytow i rencistow nie dlugo to czytelnik sie bedzie zastanawial czy moze wyjsc na spacer po 18 bo na mszy nie byl. zobaczcie co wasze kochane ptaszki zrobily z wyspia mielin gdzie przyrody tam juz nie ma bo drzewka usychaja od patasich odchodow

Gość • Niedziela [10.09.2017, 17:13:55] • [IP: 92.42.113.***]

Mógł by zejść i pomóc się wyzwolić temu ptakowi dziad wstrętny

Gość • Niedziela [10.09.2017, 15:09:22] • [IP: 184.168.46.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [10.09.2017, 14:46:09] • [IP: 109.241.63.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [10.09.2017, 13:48:43] • [IP: 94.254.231.***]

Selekcja naturalna. Najsłabsze i najgłupsze osobniki giną, to odwieczne prawo natury.

AGENDA 21 • Niedziela [10.09.2017, 13:34:48] • [IP: 80.245.178.***]

UNIJNI poZBAWIENI MÓZGU URZĘDNICY DOPUŚCILI DO POŁOWÓW PASZOWYCH NA BAŁTYKU, WYTRZEBIONO ŁAWICE RYB, WIĘC LUDZIE ABY PRZEŻYĆ PTAKI NA WĘDKĘ ŁAPIĄ.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 08:53:49] • [IP: 77.99.1.***]

Czytelnik to mozg ma splatany zylka. Bywa ze ptak zaplata sie nie w pozostawiona zylke tylko w trakcie lotu o nia zachaczy, jak ma wtedy wedkarz uwazac ? Przestancie dokarmiac ptactwo. A na szarpakowcow aparaty i policja nie dzialaja !

Gość • Niedziela [10.09.2017, 07:54:11] • [IP: 87.52.42.***]

Bo biedakowi trzeba dać pracę a nie wędkę!

Gość • Niedziela [10.09.2017, 05:35:24] • [IP: 37.47.154.**]

Ooooo k...a ty z 00.57 strach sie ciebie bać. Juz sie boje policji no alez ty mnie nastraszyl w tym momencie.a ty z 00.26 sam jestes popierdołą końska spierdolino znajdz sobie zajecie lepiej.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 03:06:17] • [IP: 62.69.253.**]

Kogo to Ku...a obchodzi ?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 00:57:44] • [IP: 49.213.19.***]

informacja do was szarpakowcy nie bedziecie mieli zycia w zime szczegolnie na basenie polnocnym proponuje wykupic karty i sie zakrywac bo wszystko bedzie nagrywane aparatem z dobrym zoomem jak za drzewo stawiacie wiadra z rzucajaca sie jeszcze meczaca sie ryba i do tego policja o wszystkim bedzie poinformowania i zapamietajcie ze w zime jest zakaz łowienia na basenie płn. bo gatka bedzie inna dwa razy nie bede powtarzal

Gość • Niedziela [10.09.2017, 00:26:07] • [IP: 181.177.218.***]

To nie są wędkarze tylko jakieś, , popierdułki, , prawdziwi wędkarze dbają o całą przyrodę.

Gość • Sobota [09.09.2017, 23:51:30] • [IP: 109.241.63.***]

Mewa i gołąb to nie ptak tylko szkodnik-latający szczur, * zresztą też!

Gość • Sobota [09.09.2017, 23:21:55] • [IP: 77.113.42.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [09.09.2017, 21:05:43] • [IP: 94.254.225.***]

zaczynają sie szarpakowce

Gość • Sobota [09.09.2017, 19:59:07] • [IP: 88.156.233.***]

Wygonić moczykiji z portu.Niech gdzieś zaszyją się w szuwary i tam grasują.

Gość • Sobota [09.09.2017, 19:37:02] • [IP: 46.76.70.***]

zakazac wedkowania a wszystkich wedkarzy zamknąć do ciupy bo to bandyci!! haha czytelnik znudzony codziennym smutnym życiem postanowił zaistniec!!brak zajęcia? do roboty już sie wakacje skonczyły kretynie