POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.09.2017, 13:17:10] • Świnoujście

Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0

Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0

fot. Agnieszka Puszcz

Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego.

Miasto zapłaciło za nią 48 tysięcy złotych.

To dziennikarze portalu iswinoujscie.pl jako pierwsi zapytali o tę kwestię, rzecznika prezydenta miasta, Roberta Karelusa.

- Urząd miasta nabył w tym roku, w drodze zamówień publicznych, za kwotę 48 tysięcy zł. samochód - skodę Fabię 1,0 - która zastąpiła wysłużoną 14 letnią skodę - wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Niedziela [10.09.2017, 20:53:18] • [IP: 80.245.190.***]

do kogo te pretensje macie sami ich wybieracie nieech sobie kupia lektyki PPPPAAAAAJJJJAAAACCCCCCCEEEE

Gość • Niedziela [10.09.2017, 13:34:27] • [IP: 78.10.206.**]

A dlaczego nie kupili ekologicznego samochodu na smołę chłodzonego papą z dachu?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 09:37:18] • [IP: 178.238.249.**]

Dziwne, że nie kupiono auta o napędzie w pełni elektrycznym. Przecież władze miasta same zachęcają do posiadania właśnie takich samochodów obiecując nabywcą szereg ulg, m.in. bezpłatne parkowanie. Obłuda, czy inny cel ? Proszę o wyjaśnienie.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 09:23:00] • [IP: 78.10.206.***]

Miasto zakompleksionych pieniaczy... Wszystko zle. Naet skoda 1.0 zla.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 09:21:58] • [IP: 80.245.189.***]

A Z BUTA NIEROBY NIE ŁASKA LUB ROWEREM

Gość • Niedziela [10.09.2017, 09:11:04] • [IP: 92.42.119.***]

Takie piękne i bogate miasto a taki tani samochód. Takim modelem to już teraz socjal jeździ.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 07:11:34] • [IP: 37.248.33.**]

A kogo to obchodzi, bo mnie nie. Tyle.

Gość • Sobota [09.09.2017, 23:18:57] • [IP: 37.248.164.***]

Sobota [09.09.2017, 22:12:00] • [IP: 80.245.178.***] nieładnie tak pisać o swoim starym i matce...

Gość • Sobota [09.09.2017, 22:12:00] • [IP: 80.245.178.***]

ale fachowcy. ..Pewnie można kupić używane polo do wyłapywania psów i wyłapać tego kundla z IP. .164...

Gość • Sobota [09.09.2017, 21:44:29] • [IP: 89.215.208.***]

Złodzieje KTYZYS JEST !! KUPCIE sobie pandy !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:55:59] • [IP: 92.42.112.**]

Co za debil ten ostatni mohikanin

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:19:55] • [IP: 37.248.164.***]

 Sobota [09.09.2017, 15:06:17] • [IP: 94.254.233.**] a tobie żal d... ściska? Schronisko niech zacznie wyłapywać wolno biegające psy których pełno na mieście a nie znowu łapy po więcej... więcej...

Mieszkaniec • Sobota [09.09.2017, 19:32:48] • [IP: 188.146.40.***]

I wystarczy. Po autostradać gnać chyba nią nie będą. Zwłaszcza że prezydent miasta oraz radni owszem są funkcjonariuszami publicznymi ale nie chroni ich immunitet,

Gość • Sobota [09.09.2017, 19:10:31] • [IP: 72.252.195.**]

Kupili tanie beznadziejne auto ale i tak nikomu nie pasuje. Mogli kupić nowe A8 wtedy komentarze by poszły w inną stronę. Dziwne te nasze społeczeństwo. Nie dogodzisz nikomu. Jak dla mnie ważne, że jeździ i przy 1.0 dużo nie pali. Na takie Świnoujście w zupełności wystarczy. Brawo za gospodarność!!

Gość • Sobota [09.09.2017, 19:08:41] • [IP: 91.226.239.**]

Nie mam pewnosci ale od 2017r w skodzie Fabii jest montowany motor 1.0 TSI o mocy 95 lub 110KM a przyzpieszenie do setki wynosi 10, 6s dla 95KM lub 9, 5s dla wersji 110KM. Dla tak malego samochodu to duza moc. Teraz sie nie patrzy na pojemnosc silnika. To jest tak zwany" downsizig" silnikow i stosuja to wszystkie koncerny. Uwazam ze wybor Fabii to bardzo dobry wybor. Dla" pani Jadzi" z biura urzedu to wrecz szatan. Uwazajcie;)

Gość • Sobota [09.09.2017, 18:09:47] • [IP: 92.42.114.***]

To nowy tyle kosztuje?? Za taką cenę to używany. To Urzędu nie stać na nowy z salonu??

Gość • Sobota [09.09.2017, 17:45:57] • [IP: 89.64.0.***]

Tani kupią, źle. Drogi kupią, gorzej. Nie kupoa wcale, tez nie pasuje :) a Kolega poniżej może wyjaśnić na co magistratowi hybryda, skoro pokaz przeznaczony jest w większości do krótkich kursów po mieście i okolicach? Wie kolega ile taka hybryda pali w mieście? Zapewniam, ze nijak gospodarnością by to nie bylo

Gość • Sobota [09.09.2017, 16:12:32] • [IP: 88.156.232.***]

1.0 taki mały silnik to do kosiarki się nadaje.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:39:09] • [IP: 92.42.112.***]

Czy zakup takiego śmiecia to nie jest przypadkiem niegospodarność? Czemu nie kupili normalnego auta z normalnym silnikiem albo auta w pełni ELEKTRYCZNEGO!! Jak przystało na uzdrowisko.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:15:35] • [IP: 62.69.253.**]

Waszne że auto jest tak?! Smutno...bardzo smutno

Ostatni Mohikanin • Sobota [09.09.2017, 15:06:17] • [IP: 94.254.233.**]

A schronisko dla zwierząt zarżnęło już 3 samochód na interwencjach a urząd złotówki żałuje, żeby chociaż dołożyć do jakiegoś trupa do wożenia psów :D straż wiejska dostała Daćkę, Prezio Skodziankę (666!!), urzędniki Państwowę Fabianke, do tego fordolot stoi pod urzędem a zwierzaków ni ma czym wozić! Dajcie schronisku chociaż na taczkę :D jaja takie, że media piszą o specjalnym samochodzie co konia wiózł ostatnio a to chłopaki schroniskowcy kredensem a'ka volvo konia wie0źli. Pozdro co znają legende czarnego volvzona w Świnoujściu co koty kradnie XD

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:04:07] • [IP: 46.171.15.**]

a na co komu ta wiedza?

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:54:34] • [IP: 5.60.25.***]

Tow. Żurum-Burun tylko Wołgą i to czarną przywykł pomykać.

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:29:38] • [IP: 89.76.26.***]

Ciekawe, po co to kupili?? Silnik pod maską przełożony z wycieraczek i ani tym jechać, ani pchać. Wsiądzie do samochodu cztery osoby, to z miejsca nie ruszy. Piękny przykład gospodarności. Lepiej było kupić hybrydę. Co prawda droższa, ale byłby z niej pożytek. Tak w ogóle, to produkują takie buble, bo policji nie starcza sił, żeby ganiać co lepsze pojazdy, a ciemny lud się nabiera na oszczędności.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■