POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.09.2017, 17:15:20] • Świnoujście

Prawie 5 milionów złotych - tyle miasto zarobiło na opłatach uzdrowiskowych

Prawie 5 milionów złotych - tyle miasto zarobiło na opłatach uzdrowiskowych

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak się okazuje, turyści zostawili w Świnoujściu pokaźną sumę pieniędzy. Od początku roku, z tytułu opłaty uzdrowiskowej do kasy miasta wpłynęło prawie 5 milionów. Dokładnie, jest to kwota 4,8 mln złotych. Co ciekawe, w analogicznym okresie roku ubiegłego, kwota była mniejsza. Rok temu było to 4,3 mln złotych.

Świnoujście jest wciąż jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Jak widać i w tym roku wczasowicze nie zawiedli i chętnie odwiedzali nasze miasto.

- Do dnia 21 sierpnia 2017 r. wpływy z tytułu opłaty uzdrowiskowej wyniosły około - 4.8 mln złotych. Dla porównania, w analogicznym okresie roku ubiegłego, było to około - 4,3 mln złotych - informuje prezydencki rzecznik, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 17:45:33] • [IP: 80.245.189.***]

Gówniarze nie znające tematu wypociny swoje na forum wylewają. Normalni to wy nie jesteście. Jedno z czym się zgadzam to to że jakieś barany wymyśliły sobie jakiś podatek i chcąc nie chcąc płacą go ludzie nawet nie zdając sobie z tego sprawy. To jest złodziejstwo i jeszcze pan rzecznik chwali się na koniec ilke to ukradli ludziom pieniędzy. Dla ciekawych mieszkam w Świnoujściu od urodzenia ponad pięćdziesiat lat.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 15:06:31] • [IP: 37.47.163.***]

HAŃBA !! Co to w ogóle jest opłata" uzdrowiskowa" ? Od czego ? Od oddychania ? Każda taka uchwała jest niezgodna z Konstytucją RP tzn. niezgodna z prawem. Każdy obywatel ma prawo do swobodnego poruszania się na terenie Polski. Nie wolno ograniczać takiego prawa w jakikolwiek sposób. Każdy może przebywać gdzie chce, a pobieranie HARACZU od praw konstytucyjnych jest BEZPRAWIEM I ZWYKŁĄ GRABIEŻĄ.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 14:16:05] • [IP: 37.47.174.**]

Za pewnie wystarczy na pokrycie strat w P.E.C. bo komisja zakładowa powołana w celu wyjaśnienia braku węgla, jest wysoce nieudolna, i nie robi nic aby to wyjaśnić a nowa kandydatka pani D.D.czeka na zwolnienie miejsca Prezeski. pozdrawiamy życzymy cierpliwości.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 11:17:21] • [IP: 77.114.1.**]

.Byloby 10 mln pln gdyby panowie w żőłtych kurtkach zbierali oplate klimatyczna od niemców tak jak oni obecnie od nas biarą tylko oni

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 11:09:35] • [IP: 195.187.133.**]

mieszkanka • Niedziela [10.09.2017, 23:46:38] • [IP: 92.42.114.***] Meliskę i walerianę polecam :-) Przeczyta sobie Pani potem to co napisała i jeszcze raz przemyśli. Stwierdziła Pani w swoim pierwotnym poście, że polaków w Świnoujściu się łupi a Niemców nie. W jaki to kontretny sposób? Tego już Pani nie napisała. Co do kurtaxe to jest Pani chyba pierwszą znaną mi osobą która kontroli doświadczyła. Ja jakoś - a kilka dekad mieszkam na wyspie, nigdy sam z taką sytuacja się nie spotkałem. PS. Albo mówi Pani nie prawdę albo dały się Panie oszukać. Nie ma czegoś takiego jak mandat za brak opłaty klimatycznej. W razie gdy kontroler ujawni fakt jej nie opłacenia należy ją po prostu... opłacić u kontrolera. Innymi słowy nie powinnyście Panie zapłacić 12 euro x 2 tylko 3 euro x 2. Moze na karteczce kontrolera napisane było 12 zł x 2? A tak w ogóle to urocze i bardzo polskie :-) Złamała Pani lokalne prawo i ma jeszcze pretensje do całego świata ;-)

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 10:09:44] • [IP: 37.248.41.***]

To gdzie teraz fontanny bedą?? :D

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 08:39:44] • [IP: 178.238.246.***]

Czyli turystów więcej, a jak turystów to i samochodów więc dlaczego poszerzona strefa płatnego parkowania nie przyniosła większych dochodów ?

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 06:31:40] • [IP: 93.94.190.***]

To jest kilka razy więcej niż ma nam dać port kontenerowy.Wnioski są oczywiste.

mieszkanka • Niedziela [10.09.2017, 23:46:38] • [IP: 92.42.114.***]

Szanowny adwersarzu IP 89.64.0 g. 19.29.05 z cały szacunkiem ale już najwyższy czas byś przejrzał na oczy i przestał tu głupoty wypisywać. Zagorzały zwolenniku szkopów. 16 lipca 2017r godz. 13 - 13.30. 100--120m po minięciu toalet po stronie Niemieckiej idąc do Albecku zostałam zatrzymana z kuzynką przez rosłych panów w żółtych kubraczkach. Panowie nie bawili się w Wersal tylko pokazali przygotowaną tabliczkę z napisem żeby okazać bilet opłaty klimatycznej. Żółte kubraczki napisali na karteczce 12 euro razy 2 i spacer zakończyłyśmy. Rachunek z opłatą wyrzuciłam bo po co mi taka pamiątka. Jeżeli ktoś chce Niemcom włażić w tyłek to niech włazi. Ale mi bezczelny judaszu nie w mawiaj kłamstwa.

kris • Niedziela [10.09.2017, 23:41:04] • [IP: 80.245.180.***]

Bardzo miło mi się to czyta!! Rozpoczyna się sezon grzewczy, czytaj smogu na 11 Listopada i na zachodnim i zmierzam w tym roku, popracować nad tym żeby miasto straciło status uzdrowiska. Za smog, który zabija nasze dzieci i nas nie należy się taka opłata

Gość • Niedziela [10.09.2017, 21:42:45] • [IP: 92.42.114.**]

No to zabierać się za budowę mostu.Będą jeszcze większe dochody jak zaoszczędzimy na paliwie i remontach promów.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 21:15:49] • [IP: 80.245.186.***]

PANIE PREZYDENCIE ORAZ RAJCOWIE MIASTA!PROSIMY O INFORMACJE CO Z TEGO BEDA MIELI MIESZKANCY?ZA TETRUDY DNIA CODZIENNEGO, WYSOKIE CENY, TLOK W SKLEPACH I NA PROMENADZIE-WSZEDZIE!PARKOWANIE GDZIE SIE DA!CO MY Z TEGO BEDZIEMY MIELI?mOZE CHOCIAZ RAZ OBNIZYCIE NAM PODATKI OD NIERUCHOMOSCI, SZCZEGOLNIE TE ZALICZANE DO TZW.CENTRUM.CZEKAMY NA ODPOWIEDZ!

Gość • Niedziela [10.09.2017, 20:40:01] • [IP: 83.11.238.***]

Miasto mogłoby te pieniądze przeznaczyć na konkretną inwestycję. Właściwie nie wiadomo na co są wydawane.Może ktoś wie?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:44:05] • [IP: 178.238.252.***]

Brawo F L O T A tak trzymac , wygrana 2 - 5 , zgodnie z planem z Brojcami . ..

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:29:26] • [IP: 89.64.0.***]

Mieszkanka • Niedziela [10.09.2017, 19:17:18] • [IP: 92.42.114.***] Co za bełkot... Zasady wedle których uiszczana jest opłata klimatyczna w Świnoujściu są równe dla Niemców i Polaków. Skąd jakieś idiotyczne założenie że Niemcy są bardzej uprzywilejowani? Poza tym już mi się niedobrze robi kiedy po raz kolejny słyszę o tym że w Niemczech trzeba płącić klimatyczne za samo przebywanie na plaży itd. No, trzeba... a teraz nich z reka na sercu Ci jojczący najbardziej czytelnicy iswinoujscie powiedza, który z nich biedaczyna płaci tę opłaty w Niemczech, co? Dziękuję.

Mieszkanka • Niedziela [10.09.2017, 19:17:18] • [IP: 92.42.114.***]

Trzeba pogratulować tak sprawnego łupienia Polaków w tym mieście i mieszkańców przez władze miejskie. Niemcy którzy śpią też płacą, pozostali NIE. Tu gratulacje dla władz i udanych ślizgów w Niemieckie cztery litery. Gdyby Niemcy płacili klimatyczne tak jak Polacy w Niemczech to kasy by było dwa razy więcej. Ale w Świnoujściu najłatwiej jest oskubać mieszkańców i przyjezdnych Polaków. W tym temacie to szkoda słów jest to żałosne. Czy tą prawdą kogoś obrażam i ciekawa jestem czy Pan Redaktor tą prawdę ocenzuruje.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:10:19] • [IP: 37.47.132.***]

Propaganda sukcesu w wykonaniu Karalusa. W zeszłym roku była piękna słoneczna pogoda i nie było komarów i miasto zarobiła mniej niż w tym roku kiedy ludzie nie przyjeżdżali bo brzydka pogoda hotele stały puste i ludzie uciekali przed komarami. Co wy piep... Panie rzeczniku? Kogo w balona robicie?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:10:18] • [IP: 5.172.239.**]

Morze by tak wyjaśnić ile wpłyneło z rozbiciem na poszczególne branże np; hoteli, senatorium, kwatery prywatne, pole namiotowe, marine. Na moje oko jest to bardzo mało, a morze opłata jest bardzo mała, np. ile za dzięń pobytu.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 18:48:37] • [IP: 37.47.175.**]

obnizyc oplate uzdrowiskowa dla polskich seniorow o 50% a podwyzszyc o 100% dla szkopskich turystow

Gość • Niedziela [10.09.2017, 18:37:19] • [IP: 62.69.241.**]

Może tak by ulicę Grunwaldzką wyremontowali takie dziury, ze strach jechać!

Marek • Niedziela [10.09.2017, 18:30:23] • [IP: 79.186.186.***]

Absolutnie nie!nie mozna obnizac oplaty uzdr bo ktos jest emerytem czy rencista -bo ktos male dochody a mlody czlowiek na dorobku to ma wieksze ?? Jestem za oplata od 1 dnia dla wszystkich -automat na promach i tyle.

Gość • Niedziela [10.09.2017, 17:38:21] • [IP: 184.168.46.**]

Miasto trzepie kasę na frajerach i nawet porządnego kibla nie jest w stanie postawić. P.S. Niech szwabów kasują potrójnie.

Tepy chooj • Niedziela [10.09.2017, 17:27:30] • [IP: 88.156.235.**]

Jak jest tak wysoka opłata, to może by zrobili bezpłatne wszystkie toalety, jaki jest koszt zatrudnienia pracowników na cały rok ? Powiedzmy, że zatrudnili by 20 pracowników, po 2000 brutto miesięcznie to rocznie wyszłoby pół miliona