POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.09.2017, 19:56:57] • Świnoujście

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Bardzo groźnie wyglądał wypadek, do którego doszło na ulicy 11 Listopada. Mężczyzna, którego potrącił samochód dostawczy jest w ciężkim stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala. Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni.

Około 18.30 było szaro, padał lekki deszcz. Ulicą 11 Listopada, w kierunku Wojska Polskiego jechał biały Opel Vivaro na świnoujskiej rejestracji. Na wysokości ulicy Hetmańskiej samochód uderzył w mężczyznę, który odrzucony siłą jadącego pojazdu, upadł na jezdnię.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Natychmiast wezwano policję i ambulans, do czasu przyjazdu ratowników, poszkodowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, następnie przewieziony do szpitala.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

O sile, z jaką uderzył samochód dostawczy świadczy duże wgniecenie na przedniej szybie od strony kierowcy, będące miejscem bezpośredniego kontaktu z ciałem poszkodowanego. Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, jest to 59-letni były radny, który mieszka na pobliskim osiedlu.

Wciąż pada deszcz, widoczność na drogach staje się ograniczona - uważajmy, zarówno piesi, jak i kierowcy.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dziś około godziny 18.30 przy ulicy 11 Listopada doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodzący po oznakowanym przejściu dla pieszych 59-letni mieszkaniec Świnoujścia został uderzony przez samochód marki Opel kierowany przez 19-latka. Ambulans zabrał poszkodowanego do szpitala celem ustalenia obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie na miejscu przeprowadzamy oględziny i szczegółowo ustalamy okoliczności, w jakich doszło do potrącenia - informuje asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Wtorek [12.09.2017, 05:03:41] • [IP: 64.88.233.*]

Pasy. ... nie pasy. ... najlepiej jak by kazdy zawsze uzywak szarych komorek dla wlasnego bezpieczestwa. Tak si e pieszemu spieszylo. ... ze nie mogl sie upewnic czy aby na pewno jest zauwazony. ... czy pojazd wychamuje. ... moze i by stracil pare sekund (jesli by przeszedl) , ale zyskal by zdrowie i zaoszczedzil przede wszystkim sobie klopotu o zdrowia. Teraz " straci" tego czasu duzo duzo wiecej a najgorsze jest to, ze zyskal uszczerbek na zdrowiu. Moze chociaz niech tak niektorzy zaczna myslec. ... na zasadze zysku i strat. Oczywiscie szkoda rowniez mlodego czlowieka. ... bo mysle ze przezywa traume. Dla poszkodowanego szybkiego powrotu do zdrowia.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:30:20] • [IP: 31.0.37.***]

Informacja dla sprawcy bo pewnie się zamartwia i może nie mieć informacji o poszkodowanym - są złamania, ale stan jest stabilny. Rodzina

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:53] • [IP: 95.129.228.**]

z odległości wynika że pan nie szedł po pasach chyba wracał z lidla na skruty

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:45] • [IP: 80.245.180.***]

Ludzie opanujcie sie! Czy to wazne czyja byla by to wina ? Piesi, rowerzyści, a najgorsze rodzice, którzy pchaja pod auta swoje dzieci w wozku bo sa na pasach i mają pierwszeństwo. Zastanów sie czlowieku czy aby napewno auto się zatrzyma? A może kierowca ma zawal serca, bak hamulcow, zaćmienie umysłu albo halucynacje. Pojdzie siedziec ok... a ty? Kto poniesie większą kare?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 16:39:59] • [IP: 92.42.116.***]

"debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje" - jakbyścioe kiedyś ruszyli cztery litery z waszej wioski, to byście zauważyli, że miasteczko jest wyjątkowo spokojne. Wszyscy jeżdżą bardzo powoli z nielicznymi wyjątkami. Zaś piesi wiedzą, że mogą wchodzić pod samochód kiedy chcą i wchodzą. Co jakiś czas, na śliskiej drodze samochód nie wyhamuje...

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:39:53] • [IP: 80.245.182.**]

brawa dla służb! szczególnie dla policjantów, którzy byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia

AGENDA 21 • Sobota [09.09.2017, 20:15:50] • [IP: 80.245.178.***]

ALEŻ TO SZOK TO WPROST NIEPRAWDOPODOBNE, ŻE LUDZIE JAK BARANY PCHAJĄ SIĘ POD AUTA. TOTALNA BEZMYŚLNOŚĆ I BRAK WYOBRAŹNI, A POTEM PROBLEMY ZE ZDROWIEM DO KOŃCA ŻYCIA. PRZECIEŻ ZGODNIE Z PRAWAMI FIZYKI NA MOKREJ DRODZE, PRZY NAJLEPSZYCH HAMULCACH I OPONACH NIE ZATRZYMA SIĘ W MIEJSCU. . TAK MU SIĘ SPIESZYŁO, A TERAZ LEŻY I CZAS NIEPOTRZEBNIE MARNUJE. POZA TYM PIESZY NIE MA PRAWA PCHAĆ SIĘ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO. CIEKAWE CZY JUŻ MU MANDAT WRĘCZONO?

Gość • Sobota [09.09.2017, 16:14:50] • [IP: 88.156.232.***]

Jedyny były radny mieszkający w tej okolicy i o tym wieku to ten który stracił mandat za jazdę pod wpływem alkoholu kilka lat temu.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:36:37] • [IP: 88.156.234.**]

chwila to ranny mial jeszcze sile dmuchac w alcomat? Duzo zdrowia dla poszkodowanego !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:49:58] • [IP: 62.69.229.***]

Wysepki, armia policjantów, radary, kary itp. nic nie zmienią, jeżeli nie zmieni się nasza mentalność. A na to niestety się nie zanosi, wręcz przeciwnie, ludzie oddalają się od siebie coraz bardziej. Coraz większe tempo życia sprawia, że tego sytuacje czy nawet tragedie typu zamachy terrorystyczne, katastrofy naturalne itp. w naszej świadomości widnieją tylko jako sensacje medialne. Gdzieś w tym szybkim zatraciła się empatia do drugiego człowieka, przyrody. .. Może warto troche czasem zwolnić? W końcu" KTO SIĘ CIĄGLE ŚPIESZY, TEN NIGDY NIE MA CZASU".

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:55:49] • [IP: 178.238.251.**]

Zwróćcie uwage gdzie są pasy a gdzie leży potrącony to samo mówi o prędkości z jaką jechał kierowca.A co do panów ipani bardzo zajmowali sie rannym aż do pszyjazdu karetki, widziałam z okna szacunek dla was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:31:21] • [IP: 92.42.118.***]

w tym miejscu powinna znajdować się wysepka tak by samochody nie było wyścigów który pierwszy do skrzyżowania dojedzie.

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:30:48] • [IP: 94.254.224.**]

Ten człowiek szedł po pasach.. Chłopak jak go uderzył, to ten człowiek wyleciał w górę, i leciał kilka metrów..

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:29:08] • [IP: 92.42.118.*]

Napiszcie co z tym człowiekiem, jak się czuje? Okropna sytuacja, współczuję, sama wczoraj uciekałam z pasów na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Piastowska, gdzie samochód pędził chyba z 70 km na ograniczeniu 30km i chyba w ogóle mnie nie widział! Za mało policji jest w mieście, za mało!

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:23:47] • [IP: 88.156.206.***]

Do Krisa. Widziałam jak Panowie bardzo dobrze udzielaliście I Pomocy poszkodowanemu łącznie z przykryciem folią życia. Naprawdę byłam pod wrażeniem, cieszy to naprawdę, że tacy młodzi ludzie wiedzą jak się zachować. A ci co krytykują na pewno by nic nie zrobili tylko szukają sensacji i patrzą jak wyładować swoje frustracje poprzez pisanie.Jeszcze raz szacunek dla Was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:12:58] • [IP: 80.245.180.***]

chyba najpierw spójrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo bo szybki samochód może cię zmieść z drogi-szanowny panie kierowco

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:57:59] • [IP: 77.88.191.**]

Ogolnie rzecz biorac. debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:21:22] • [IP: 109.243.191.***]

Widze liczne tu wpisy" znawców", którzy wyrokują:" To nie są pasy". Ludzie, a wiecie, że jest cos takiego, jak mocne potrącenie, które nawet pozbawia ludzi butów, przenosi ich o kilkadziesiąt metrów?! Przecież ten człowiek został odwieziony do szpitala w ciężkim stanie! No nie bądźcie typowymi XXI-wiecznymi konsumentami tylko obrazków, lecz pomyslcie i zaufajcie nocie policji, zamieszczonej w tekście! tam byli świadkowie, policja robiła wywiad! (----Swoją drogą ofiarą ma być... były radny? Taż mieszka na tym osiedlu domków znana postać... były prominentny członek władz - jeśli się nie myle, ale ponieważ nie mam pewności, nie dopisze inicjałów).

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:07:19] • [IP: 37.8.215.***]

TO nie sa pasy od przejscia dla pieszych troche zabraklo prawdziwego dziennikarstwa chyba ze zostal tak uderzony pieszy na pasach ze sporo metrow przelecial a tak juz przesadziliscie o winie kierowcy

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:42:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy to aby na pewno są pasy ??, bo z tego co widać to nie jest przejście dla pieszych !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:25:56] • [IP: 78.10.206.***]

Kurier, ktory obsluguje m.in. Platan. Gratuluje ci miszczu kierownicy.

Gość • Sobota [09.09.2017, 09:52:06] • [IP: 80.153.7.***]

CZY ON PRZECHODZIL PO PASACH?? JESLI TAK TO KIEROWCA POTEZNA KARA FINANSOWA ALBO ZAWIASY

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:55:29] • [IP: 178.238.252.***]

Na tej ulicy wiekszosc kierowcow nie przestrzega przepisowych 50km/godz.Szczegolnie jak ruszaja ze swiatel, pieszy ma male szanse zeby przejsc przez pasy. Trzeba czekac jak cala kawalkada samochodow przejedzie'

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:40:24] • [IP: 83.11.80.**]

No ale kieroowca teraz odpowie przed sądem.W świnoujściu naprawde kierowcy to wariaty z taxi a nawet niemcy lubią szaleć.

bermuda • Sobota [09.09.2017, 08:33:52] • [IP: 77.20.250.*]

[IP: 62.69.229.***] : 👍...smutne bo prawdziwe 😢😔

Oglądasz 1-25 z 48
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■