POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.09.2017, 19:56:57] • Świnoujście

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Bardzo groźnie wyglądał wypadek, do którego doszło na ulicy 11 Listopada. Mężczyzna, którego potrącił samochód dostawczy jest w ciężkim stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala. Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni.

Około 18.30 było szaro, padał lekki deszcz. Ulicą 11 Listopada, w kierunku Wojska Polskiego jechał biały Opel Vivaro na świnoujskiej rejestracji. Na wysokości ulicy Hetmańskiej samochód uderzył w mężczyznę, który odrzucony siłą jadącego pojazdu, upadł na jezdnię.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Natychmiast wezwano policję i ambulans, do czasu przyjazdu ratowników, poszkodowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, następnie przewieziony do szpitala.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

O sile, z jaką uderzył samochód dostawczy świadczy duże wgniecenie na przedniej szybie od strony kierowcy, będące miejscem bezpośredniego kontaktu z ciałem poszkodowanego. Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, jest to 59-letni były radny, który mieszka na pobliskim osiedlu.

Wciąż pada deszcz, widoczność na drogach staje się ograniczona - uważajmy, zarówno piesi, jak i kierowcy.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dziś około godziny 18.30 przy ulicy 11 Listopada doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodzący po oznakowanym przejściu dla pieszych 59-letni mieszkaniec Świnoujścia został uderzony przez samochód marki Opel kierowany przez 19-latka. Ambulans zabrał poszkodowanego do szpitala celem ustalenia obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie na miejscu przeprowadzamy oględziny i szczegółowo ustalamy okoliczności, w jakich doszło do potrącenia - informuje asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Wtorek [12.09.2017, 05:03:41] • [IP: 64.88.233.*]

Pasy. ... nie pasy. ... najlepiej jak by kazdy zawsze uzywak szarych komorek dla wlasnego bezpieczestwa. Tak si e pieszemu spieszylo. ... ze nie mogl sie upewnic czy aby na pewno jest zauwazony. ... czy pojazd wychamuje. ... moze i by stracil pare sekund (jesli by przeszedl) , ale zyskal by zdrowie i zaoszczedzil przede wszystkim sobie klopotu o zdrowia. Teraz " straci" tego czasu duzo duzo wiecej a najgorsze jest to, ze zyskal uszczerbek na zdrowiu. Moze chociaz niech tak niektorzy zaczna myslec. ... na zasadze zysku i strat. Oczywiscie szkoda rowniez mlodego czlowieka. ... bo mysle ze przezywa traume. Dla poszkodowanego szybkiego powrotu do zdrowia.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:30:20] • [IP: 31.0.37.***]

Informacja dla sprawcy bo pewnie się zamartwia i może nie mieć informacji o poszkodowanym - są złamania, ale stan jest stabilny. Rodzina

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:53] • [IP: 95.129.228.**]

z odległości wynika że pan nie szedł po pasach chyba wracał z lidla na skruty

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:45] • [IP: 80.245.180.***]

Ludzie opanujcie sie! Czy to wazne czyja byla by to wina ? Piesi, rowerzyści, a najgorsze rodzice, którzy pchaja pod auta swoje dzieci w wozku bo sa na pasach i mają pierwszeństwo. Zastanów sie czlowieku czy aby napewno auto się zatrzyma? A może kierowca ma zawal serca, bak hamulcow, zaćmienie umysłu albo halucynacje. Pojdzie siedziec ok... a ty? Kto poniesie większą kare?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 16:39:59] • [IP: 92.42.116.***]

"debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje" - jakbyścioe kiedyś ruszyli cztery litery z waszej wioski, to byście zauważyli, że miasteczko jest wyjątkowo spokojne. Wszyscy jeżdżą bardzo powoli z nielicznymi wyjątkami. Zaś piesi wiedzą, że mogą wchodzić pod samochód kiedy chcą i wchodzą. Co jakiś czas, na śliskiej drodze samochód nie wyhamuje...

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:39:53] • [IP: 80.245.182.**]

brawa dla służb! szczególnie dla policjantów, którzy byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia

AGENDA 21 • Sobota [09.09.2017, 20:15:50] • [IP: 80.245.178.***]

ALEŻ TO SZOK TO WPROST NIEPRAWDOPODOBNE, ŻE LUDZIE JAK BARANY PCHAJĄ SIĘ POD AUTA. TOTALNA BEZMYŚLNOŚĆ I BRAK WYOBRAŹNI, A POTEM PROBLEMY ZE ZDROWIEM DO KOŃCA ŻYCIA. PRZECIEŻ ZGODNIE Z PRAWAMI FIZYKI NA MOKREJ DRODZE, PRZY NAJLEPSZYCH HAMULCACH I OPONACH NIE ZATRZYMA SIĘ W MIEJSCU. . TAK MU SIĘ SPIESZYŁO, A TERAZ LEŻY I CZAS NIEPOTRZEBNIE MARNUJE. POZA TYM PIESZY NIE MA PRAWA PCHAĆ SIĘ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO. CIEKAWE CZY JUŻ MU MANDAT WRĘCZONO?

Gość • Sobota [09.09.2017, 16:14:50] • [IP: 88.156.232.***]

Jedyny były radny mieszkający w tej okolicy i o tym wieku to ten który stracił mandat za jazdę pod wpływem alkoholu kilka lat temu.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:36:37] • [IP: 88.156.234.**]

chwila to ranny mial jeszcze sile dmuchac w alcomat? Duzo zdrowia dla poszkodowanego !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:49:58] • [IP: 62.69.229.***]

Wysepki, armia policjantów, radary, kary itp. nic nie zmienią, jeżeli nie zmieni się nasza mentalność. A na to niestety się nie zanosi, wręcz przeciwnie, ludzie oddalają się od siebie coraz bardziej. Coraz większe tempo życia sprawia, że tego sytuacje czy nawet tragedie typu zamachy terrorystyczne, katastrofy naturalne itp. w naszej świadomości widnieją tylko jako sensacje medialne. Gdzieś w tym szybkim zatraciła się empatia do drugiego człowieka, przyrody. .. Może warto troche czasem zwolnić? W końcu" KTO SIĘ CIĄGLE ŚPIESZY, TEN NIGDY NIE MA CZASU".

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:55:49] • [IP: 178.238.251.**]

Zwróćcie uwage gdzie są pasy a gdzie leży potrącony to samo mówi o prędkości z jaką jechał kierowca.A co do panów ipani bardzo zajmowali sie rannym aż do pszyjazdu karetki, widziałam z okna szacunek dla was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:31:21] • [IP: 92.42.118.***]

w tym miejscu powinna znajdować się wysepka tak by samochody nie było wyścigów który pierwszy do skrzyżowania dojedzie.

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:30:48] • [IP: 94.254.224.**]

Ten człowiek szedł po pasach.. Chłopak jak go uderzył, to ten człowiek wyleciał w górę, i leciał kilka metrów..

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:29:08] • [IP: 92.42.118.*]

Napiszcie co z tym człowiekiem, jak się czuje? Okropna sytuacja, współczuję, sama wczoraj uciekałam z pasów na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Piastowska, gdzie samochód pędził chyba z 70 km na ograniczeniu 30km i chyba w ogóle mnie nie widział! Za mało policji jest w mieście, za mało!

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:23:47] • [IP: 88.156.206.***]

Do Krisa. Widziałam jak Panowie bardzo dobrze udzielaliście I Pomocy poszkodowanemu łącznie z przykryciem folią życia. Naprawdę byłam pod wrażeniem, cieszy to naprawdę, że tacy młodzi ludzie wiedzą jak się zachować. A ci co krytykują na pewno by nic nie zrobili tylko szukają sensacji i patrzą jak wyładować swoje frustracje poprzez pisanie.Jeszcze raz szacunek dla Was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:12:58] • [IP: 80.245.180.***]

chyba najpierw spójrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo bo szybki samochód może cię zmieść z drogi-szanowny panie kierowco

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:57:59] • [IP: 77.88.191.**]

Ogolnie rzecz biorac. debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:21:22] • [IP: 109.243.191.***]

Widze liczne tu wpisy" znawców", którzy wyrokują:" To nie są pasy". Ludzie, a wiecie, że jest cos takiego, jak mocne potrącenie, które nawet pozbawia ludzi butów, przenosi ich o kilkadziesiąt metrów?! Przecież ten człowiek został odwieziony do szpitala w ciężkim stanie! No nie bądźcie typowymi XXI-wiecznymi konsumentami tylko obrazków, lecz pomyslcie i zaufajcie nocie policji, zamieszczonej w tekście! tam byli świadkowie, policja robiła wywiad! (----Swoją drogą ofiarą ma być... były radny? Taż mieszka na tym osiedlu domków znana postać... były prominentny członek władz - jeśli się nie myle, ale ponieważ nie mam pewności, nie dopisze inicjałów).

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:07:19] • [IP: 37.8.215.***]

TO nie sa pasy od przejscia dla pieszych troche zabraklo prawdziwego dziennikarstwa chyba ze zostal tak uderzony pieszy na pasach ze sporo metrow przelecial a tak juz przesadziliscie o winie kierowcy

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:42:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy to aby na pewno są pasy ??, bo z tego co widać to nie jest przejście dla pieszych !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:25:56] • [IP: 78.10.206.***]

Kurier, ktory obsluguje m.in. Platan. Gratuluje ci miszczu kierownicy.

Gość • Sobota [09.09.2017, 09:52:06] • [IP: 80.153.7.***]

CZY ON PRZECHODZIL PO PASACH?? JESLI TAK TO KIEROWCA POTEZNA KARA FINANSOWA ALBO ZAWIASY

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:55:29] • [IP: 178.238.252.***]

Na tej ulicy wiekszosc kierowcow nie przestrzega przepisowych 50km/godz.Szczegolnie jak ruszaja ze swiatel, pieszy ma male szanse zeby przejsc przez pasy. Trzeba czekac jak cala kawalkada samochodow przejedzie'

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:40:24] • [IP: 83.11.80.**]

No ale kieroowca teraz odpowie przed sądem.W świnoujściu naprawde kierowcy to wariaty z taxi a nawet niemcy lubią szaleć.

bermuda • Sobota [09.09.2017, 08:33:52] • [IP: 77.20.250.*]

[IP: 62.69.229.***] : 👍...smutne bo prawdziwe 😢😔

Oglądasz 1-25 z 48
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■