POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.09.2017, 19:56:57] • Świnoujście

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Bardzo groźnie wyglądał wypadek, do którego doszło na ulicy 11 Listopada. Mężczyzna, którego potrącił samochód dostawczy jest w ciężkim stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala. Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni.

Około 18.30 było szaro, padał lekki deszcz. Ulicą 11 Listopada, w kierunku Wojska Polskiego jechał biały Opel Vivaro na świnoujskiej rejestracji. Na wysokości ulicy Hetmańskiej samochód uderzył w mężczyznę, który odrzucony siłą jadącego pojazdu, upadł na jezdnię.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Natychmiast wezwano policję i ambulans, do czasu przyjazdu ratowników, poszkodowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, następnie przewieziony do szpitala.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

O sile, z jaką uderzył samochód dostawczy świadczy duże wgniecenie na przedniej szybie od strony kierowcy, będące miejscem bezpośredniego kontaktu z ciałem poszkodowanego. Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, jest to 59-letni były radny, który mieszka na pobliskim osiedlu.

Wciąż pada deszcz, widoczność na drogach staje się ograniczona - uważajmy, zarówno piesi, jak i kierowcy.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dziś około godziny 18.30 przy ulicy 11 Listopada doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodzący po oznakowanym przejściu dla pieszych 59-letni mieszkaniec Świnoujścia został uderzony przez samochód marki Opel kierowany przez 19-latka. Ambulans zabrał poszkodowanego do szpitala celem ustalenia obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie na miejscu przeprowadzamy oględziny i szczegółowo ustalamy okoliczności, w jakich doszło do potrącenia - informuje asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Wtorek [12.09.2017, 05:03:41] • [IP: 64.88.233.*]

Pasy. ... nie pasy. ... najlepiej jak by kazdy zawsze uzywak szarych komorek dla wlasnego bezpieczestwa. Tak si e pieszemu spieszylo. ... ze nie mogl sie upewnic czy aby na pewno jest zauwazony. ... czy pojazd wychamuje. ... moze i by stracil pare sekund (jesli by przeszedl) , ale zyskal by zdrowie i zaoszczedzil przede wszystkim sobie klopotu o zdrowia. Teraz " straci" tego czasu duzo duzo wiecej a najgorsze jest to, ze zyskal uszczerbek na zdrowiu. Moze chociaz niech tak niektorzy zaczna myslec. ... na zasadze zysku i strat. Oczywiscie szkoda rowniez mlodego czlowieka. ... bo mysle ze przezywa traume. Dla poszkodowanego szybkiego powrotu do zdrowia.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:30:20] • [IP: 31.0.37.***]

Informacja dla sprawcy bo pewnie się zamartwia i może nie mieć informacji o poszkodowanym - są złamania, ale stan jest stabilny. Rodzina

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:53] • [IP: 95.129.228.**]

z odległości wynika że pan nie szedł po pasach chyba wracał z lidla na skruty

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:45] • [IP: 80.245.180.***]

Ludzie opanujcie sie! Czy to wazne czyja byla by to wina ? Piesi, rowerzyści, a najgorsze rodzice, którzy pchaja pod auta swoje dzieci w wozku bo sa na pasach i mają pierwszeństwo. Zastanów sie czlowieku czy aby napewno auto się zatrzyma? A może kierowca ma zawal serca, bak hamulcow, zaćmienie umysłu albo halucynacje. Pojdzie siedziec ok... a ty? Kto poniesie większą kare?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 16:39:59] • [IP: 92.42.116.***]

"debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje" - jakbyścioe kiedyś ruszyli cztery litery z waszej wioski, to byście zauważyli, że miasteczko jest wyjątkowo spokojne. Wszyscy jeżdżą bardzo powoli z nielicznymi wyjątkami. Zaś piesi wiedzą, że mogą wchodzić pod samochód kiedy chcą i wchodzą. Co jakiś czas, na śliskiej drodze samochód nie wyhamuje...

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:39:53] • [IP: 80.245.182.**]

brawa dla służb! szczególnie dla policjantów, którzy byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia

AGENDA 21 • Sobota [09.09.2017, 20:15:50] • [IP: 80.245.178.***]

ALEŻ TO SZOK TO WPROST NIEPRAWDOPODOBNE, ŻE LUDZIE JAK BARANY PCHAJĄ SIĘ POD AUTA. TOTALNA BEZMYŚLNOŚĆ I BRAK WYOBRAŹNI, A POTEM PROBLEMY ZE ZDROWIEM DO KOŃCA ŻYCIA. PRZECIEŻ ZGODNIE Z PRAWAMI FIZYKI NA MOKREJ DRODZE, PRZY NAJLEPSZYCH HAMULCACH I OPONACH NIE ZATRZYMA SIĘ W MIEJSCU. . TAK MU SIĘ SPIESZYŁO, A TERAZ LEŻY I CZAS NIEPOTRZEBNIE MARNUJE. POZA TYM PIESZY NIE MA PRAWA PCHAĆ SIĘ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO. CIEKAWE CZY JUŻ MU MANDAT WRĘCZONO?

Gość • Sobota [09.09.2017, 16:14:50] • [IP: 88.156.232.***]

Jedyny były radny mieszkający w tej okolicy i o tym wieku to ten który stracił mandat za jazdę pod wpływem alkoholu kilka lat temu.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:36:37] • [IP: 88.156.234.**]

chwila to ranny mial jeszcze sile dmuchac w alcomat? Duzo zdrowia dla poszkodowanego !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:49:58] • [IP: 62.69.229.***]

Wysepki, armia policjantów, radary, kary itp. nic nie zmienią, jeżeli nie zmieni się nasza mentalność. A na to niestety się nie zanosi, wręcz przeciwnie, ludzie oddalają się od siebie coraz bardziej. Coraz większe tempo życia sprawia, że tego sytuacje czy nawet tragedie typu zamachy terrorystyczne, katastrofy naturalne itp. w naszej świadomości widnieją tylko jako sensacje medialne. Gdzieś w tym szybkim zatraciła się empatia do drugiego człowieka, przyrody. .. Może warto troche czasem zwolnić? W końcu" KTO SIĘ CIĄGLE ŚPIESZY, TEN NIGDY NIE MA CZASU".

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:55:49] • [IP: 178.238.251.**]

Zwróćcie uwage gdzie są pasy a gdzie leży potrącony to samo mówi o prędkości z jaką jechał kierowca.A co do panów ipani bardzo zajmowali sie rannym aż do pszyjazdu karetki, widziałam z okna szacunek dla was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:31:21] • [IP: 92.42.118.***]

w tym miejscu powinna znajdować się wysepka tak by samochody nie było wyścigów który pierwszy do skrzyżowania dojedzie.

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:30:48] • [IP: 94.254.224.**]

Ten człowiek szedł po pasach.. Chłopak jak go uderzył, to ten człowiek wyleciał w górę, i leciał kilka metrów..

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:29:08] • [IP: 92.42.118.*]

Napiszcie co z tym człowiekiem, jak się czuje? Okropna sytuacja, współczuję, sama wczoraj uciekałam z pasów na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Piastowska, gdzie samochód pędził chyba z 70 km na ograniczeniu 30km i chyba w ogóle mnie nie widział! Za mało policji jest w mieście, za mało!

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:23:47] • [IP: 88.156.206.***]

Do Krisa. Widziałam jak Panowie bardzo dobrze udzielaliście I Pomocy poszkodowanemu łącznie z przykryciem folią życia. Naprawdę byłam pod wrażeniem, cieszy to naprawdę, że tacy młodzi ludzie wiedzą jak się zachować. A ci co krytykują na pewno by nic nie zrobili tylko szukają sensacji i patrzą jak wyładować swoje frustracje poprzez pisanie.Jeszcze raz szacunek dla Was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:12:58] • [IP: 80.245.180.***]

chyba najpierw spójrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo bo szybki samochód może cię zmieść z drogi-szanowny panie kierowco

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:57:59] • [IP: 77.88.191.**]

Ogolnie rzecz biorac. debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:21:22] • [IP: 109.243.191.***]

Widze liczne tu wpisy" znawców", którzy wyrokują:" To nie są pasy". Ludzie, a wiecie, że jest cos takiego, jak mocne potrącenie, które nawet pozbawia ludzi butów, przenosi ich o kilkadziesiąt metrów?! Przecież ten człowiek został odwieziony do szpitala w ciężkim stanie! No nie bądźcie typowymi XXI-wiecznymi konsumentami tylko obrazków, lecz pomyslcie i zaufajcie nocie policji, zamieszczonej w tekście! tam byli świadkowie, policja robiła wywiad! (----Swoją drogą ofiarą ma być... były radny? Taż mieszka na tym osiedlu domków znana postać... były prominentny członek władz - jeśli się nie myle, ale ponieważ nie mam pewności, nie dopisze inicjałów).

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:07:19] • [IP: 37.8.215.***]

TO nie sa pasy od przejscia dla pieszych troche zabraklo prawdziwego dziennikarstwa chyba ze zostal tak uderzony pieszy na pasach ze sporo metrow przelecial a tak juz przesadziliscie o winie kierowcy

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:42:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy to aby na pewno są pasy ??, bo z tego co widać to nie jest przejście dla pieszych !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:25:56] • [IP: 78.10.206.***]

Kurier, ktory obsluguje m.in. Platan. Gratuluje ci miszczu kierownicy.

Gość • Sobota [09.09.2017, 09:52:06] • [IP: 80.153.7.***]

CZY ON PRZECHODZIL PO PASACH?? JESLI TAK TO KIEROWCA POTEZNA KARA FINANSOWA ALBO ZAWIASY

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:55:29] • [IP: 178.238.252.***]

Na tej ulicy wiekszosc kierowcow nie przestrzega przepisowych 50km/godz.Szczegolnie jak ruszaja ze swiatel, pieszy ma male szanse zeby przejsc przez pasy. Trzeba czekac jak cala kawalkada samochodow przejedzie'

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:40:24] • [IP: 83.11.80.**]

No ale kieroowca teraz odpowie przed sądem.W świnoujściu naprawde kierowcy to wariaty z taxi a nawet niemcy lubią szaleć.

bermuda • Sobota [09.09.2017, 08:33:52] • [IP: 77.20.250.*]

[IP: 62.69.229.***] : 👍...smutne bo prawdziwe 😢😔

Oglądasz 1-25 z 48
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■