POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.09.2017, 19:56:57] • Świnoujście

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Bardzo groźnie wyglądał wypadek, do którego doszło na ulicy 11 Listopada. Mężczyzna, którego potrącił samochód dostawczy jest w ciężkim stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala. Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni.

Około 18.30 było szaro, padał lekki deszcz. Ulicą 11 Listopada, w kierunku Wojska Polskiego jechał biały Opel Vivaro na świnoujskiej rejestracji. Na wysokości ulicy Hetmańskiej samochód uderzył w mężczyznę, który odrzucony siłą jadącego pojazdu, upadł na jezdnię.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

Natychmiast wezwano policję i ambulans, do czasu przyjazdu ratowników, poszkodowany mężczyzna został przykryty folią termoizolacyjną, następnie przewieziony do szpitala.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

O sile, z jaką uderzył samochód dostawczy świadczy duże wgniecenie na przedniej szybie od strony kierowcy, będące miejscem bezpośredniego kontaktu z ciałem poszkodowanego. Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, jest to 59-letni były radny, który mieszka na pobliskim osiedlu.

Wciąż pada deszcz, widoczność na drogach staje się ograniczona - uważajmy, zarówno piesi, jak i kierowcy.

Mężczyzna potrącony na pasach. Groźny wypadek na ulicy 11 Listopada

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dziś około godziny 18.30 przy ulicy 11 Listopada doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przechodzący po oznakowanym przejściu dla pieszych 59-letni mieszkaniec Świnoujścia został uderzony przez samochód marki Opel kierowany przez 19-latka. Ambulans zabrał poszkodowanego do szpitala celem ustalenia obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie na miejscu przeprowadzamy oględziny i szczegółowo ustalamy okoliczności, w jakich doszło do potrącenia - informuje asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 48

Gość • Wtorek [12.09.2017, 05:03:41] • [IP: 64.88.233.*]

Pasy. ... nie pasy. ... najlepiej jak by kazdy zawsze uzywak szarych komorek dla wlasnego bezpieczestwa. Tak si e pieszemu spieszylo. ... ze nie mogl sie upewnic czy aby na pewno jest zauwazony. ... czy pojazd wychamuje. ... moze i by stracil pare sekund (jesli by przeszedl) , ale zyskal by zdrowie i zaoszczedzil przede wszystkim sobie klopotu o zdrowia. Teraz " straci" tego czasu duzo duzo wiecej a najgorsze jest to, ze zyskal uszczerbek na zdrowiu. Moze chociaz niech tak niektorzy zaczna myslec. ... na zasadze zysku i strat. Oczywiscie szkoda rowniez mlodego czlowieka. ... bo mysle ze przezywa traume. Dla poszkodowanego szybkiego powrotu do zdrowia.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:30:20] • [IP: 31.0.37.***]

Informacja dla sprawcy bo pewnie się zamartwia i może nie mieć informacji o poszkodowanym - są złamania, ale stan jest stabilny. Rodzina

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:53] • [IP: 95.129.228.**]

z odległości wynika że pan nie szedł po pasach chyba wracał z lidla na skruty

Gość • Niedziela [10.09.2017, 19:37:45] • [IP: 80.245.180.***]

Ludzie opanujcie sie! Czy to wazne czyja byla by to wina ? Piesi, rowerzyści, a najgorsze rodzice, którzy pchaja pod auta swoje dzieci w wozku bo sa na pasach i mają pierwszeństwo. Zastanów sie czlowieku czy aby napewno auto się zatrzyma? A może kierowca ma zawal serca, bak hamulcow, zaćmienie umysłu albo halucynacje. Pojdzie siedziec ok... a ty? Kto poniesie większą kare?

Gość • Niedziela [10.09.2017, 16:39:59] • [IP: 92.42.116.***]

"debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje" - jakbyścioe kiedyś ruszyli cztery litery z waszej wioski, to byście zauważyli, że miasteczko jest wyjątkowo spokojne. Wszyscy jeżdżą bardzo powoli z nielicznymi wyjątkami. Zaś piesi wiedzą, że mogą wchodzić pod samochód kiedy chcą i wchodzą. Co jakiś czas, na śliskiej drodze samochód nie wyhamuje...

Gość • Sobota [09.09.2017, 20:39:53] • [IP: 80.245.182.**]

brawa dla służb! szczególnie dla policjantów, którzy byli jako pierwsi na miejscu zdarzenia

AGENDA 21 • Sobota [09.09.2017, 20:15:50] • [IP: 80.245.178.***]

ALEŻ TO SZOK TO WPROST NIEPRAWDOPODOBNE, ŻE LUDZIE JAK BARANY PCHAJĄ SIĘ POD AUTA. TOTALNA BEZMYŚLNOŚĆ I BRAK WYOBRAŹNI, A POTEM PROBLEMY ZE ZDROWIEM DO KOŃCA ŻYCIA. PRZECIEŻ ZGODNIE Z PRAWAMI FIZYKI NA MOKREJ DRODZE, PRZY NAJLEPSZYCH HAMULCACH I OPONACH NIE ZATRZYMA SIĘ W MIEJSCU. . TAK MU SIĘ SPIESZYŁO, A TERAZ LEŻY I CZAS NIEPOTRZEBNIE MARNUJE. POZA TYM PIESZY NIE MA PRAWA PCHAĆ SIĘ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO. CIEKAWE CZY JUŻ MU MANDAT WRĘCZONO?

Gość • Sobota [09.09.2017, 16:14:50] • [IP: 88.156.232.***]

Jedyny były radny mieszkający w tej okolicy i o tym wieku to ten który stracił mandat za jazdę pod wpływem alkoholu kilka lat temu.

Gość • Sobota [09.09.2017, 15:36:37] • [IP: 88.156.234.**]

chwila to ranny mial jeszcze sile dmuchac w alcomat? Duzo zdrowia dla poszkodowanego !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 13:49:58] • [IP: 62.69.229.***]

Wysepki, armia policjantów, radary, kary itp. nic nie zmienią, jeżeli nie zmieni się nasza mentalność. A na to niestety się nie zanosi, wręcz przeciwnie, ludzie oddalają się od siebie coraz bardziej. Coraz większe tempo życia sprawia, że tego sytuacje czy nawet tragedie typu zamachy terrorystyczne, katastrofy naturalne itp. w naszej świadomości widnieją tylko jako sensacje medialne. Gdzieś w tym szybkim zatraciła się empatia do drugiego człowieka, przyrody. .. Może warto troche czasem zwolnić? W końcu" KTO SIĘ CIĄGLE ŚPIESZY, TEN NIGDY NIE MA CZASU".

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:55:49] • [IP: 178.238.251.**]

Zwróćcie uwage gdzie są pasy a gdzie leży potrącony to samo mówi o prędkości z jaką jechał kierowca.A co do panów ipani bardzo zajmowali sie rannym aż do pszyjazdu karetki, widziałam z okna szacunek dla was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:31:21] • [IP: 92.42.118.***]

w tym miejscu powinna znajdować się wysepka tak by samochody nie było wyścigów który pierwszy do skrzyżowania dojedzie.

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:30:48] • [IP: 94.254.224.**]

Ten człowiek szedł po pasach.. Chłopak jak go uderzył, to ten człowiek wyleciał w górę, i leciał kilka metrów..

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:29:08] • [IP: 92.42.118.*]

Napiszcie co z tym człowiekiem, jak się czuje? Okropna sytuacja, współczuję, sama wczoraj uciekałam z pasów na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Piastowska, gdzie samochód pędził chyba z 70 km na ograniczeniu 30km i chyba w ogóle mnie nie widział! Za mało policji jest w mieście, za mało!

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:23:47] • [IP: 88.156.206.***]

Do Krisa. Widziałam jak Panowie bardzo dobrze udzielaliście I Pomocy poszkodowanemu łącznie z przykryciem folią życia. Naprawdę byłam pod wrażeniem, cieszy to naprawdę, że tacy młodzi ludzie wiedzą jak się zachować. A ci co krytykują na pewno by nic nie zrobili tylko szukają sensacji i patrzą jak wyładować swoje frustracje poprzez pisanie.Jeszcze raz szacunek dla Was

Gość • Sobota [09.09.2017, 12:12:58] • [IP: 80.245.180.***]

chyba najpierw spójrz w lewo potem w prawo i znowu w lewo bo szybki samochód może cię zmieść z drogi-szanowny panie kierowco

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:57:59] • [IP: 77.88.191.**]

Ogolnie rzecz biorac. debili za kolkiem w Swinoujsciu nie brakuje

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:21:22] • [IP: 109.243.191.***]

Widze liczne tu wpisy" znawców", którzy wyrokują:" To nie są pasy". Ludzie, a wiecie, że jest cos takiego, jak mocne potrącenie, które nawet pozbawia ludzi butów, przenosi ich o kilkadziesiąt metrów?! Przecież ten człowiek został odwieziony do szpitala w ciężkim stanie! No nie bądźcie typowymi XXI-wiecznymi konsumentami tylko obrazków, lecz pomyslcie i zaufajcie nocie policji, zamieszczonej w tekście! tam byli świadkowie, policja robiła wywiad! (----Swoją drogą ofiarą ma być... były radny? Taż mieszka na tym osiedlu domków znana postać... były prominentny członek władz - jeśli się nie myle, ale ponieważ nie mam pewności, nie dopisze inicjałów).

Gość • Sobota [09.09.2017, 11:07:19] • [IP: 37.8.215.***]

TO nie sa pasy od przejscia dla pieszych troche zabraklo prawdziwego dziennikarstwa chyba ze zostal tak uderzony pieszy na pasach ze sporo metrow przelecial a tak juz przesadziliscie o winie kierowcy

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:42:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy to aby na pewno są pasy ??, bo z tego co widać to nie jest przejście dla pieszych !!

Gość • Sobota [09.09.2017, 10:25:56] • [IP: 78.10.206.***]

Kurier, ktory obsluguje m.in. Platan. Gratuluje ci miszczu kierownicy.

Gość • Sobota [09.09.2017, 09:52:06] • [IP: 80.153.7.***]

CZY ON PRZECHODZIL PO PASACH?? JESLI TAK TO KIEROWCA POTEZNA KARA FINANSOWA ALBO ZAWIASY

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:55:29] • [IP: 178.238.252.***]

Na tej ulicy wiekszosc kierowcow nie przestrzega przepisowych 50km/godz.Szczegolnie jak ruszaja ze swiatel, pieszy ma male szanse zeby przejsc przez pasy. Trzeba czekac jak cala kawalkada samochodow przejedzie'

Gość • Sobota [09.09.2017, 08:40:24] • [IP: 83.11.80.**]

No ale kieroowca teraz odpowie przed sądem.W świnoujściu naprawde kierowcy to wariaty z taxi a nawet niemcy lubią szaleć.

bermuda • Sobota [09.09.2017, 08:33:52] • [IP: 77.20.250.*]

[IP: 62.69.229.***] : 👍...smutne bo prawdziwe 😢😔

Oglądasz 1-25 z 48
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■