POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 15:17:49] • Świnoujście

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Załogi promów miejskich oraz mieszkańcy, którzy akurat znaleźli się na trasie przejazdu karetek mieli już okazje widzieć nowe wozy świnoujskiego szpitala w piątek gdy wozy dotarły do miasta. Dzień później w sobotę, wozy mieli okazję podziwiać mieszkańcy oraz goście zgromadzeni podczas okręgowych dożynek działkowych na Placu Mickiewicza. Wozy podjechały pod budynek urzędu. Tu, w obecności pracowników szpitala, na ręce prezes szpitala miejskiego Doroty Konkolewskiej trafiły kluczyki do pojazdów.

Pojazdy poświęcił ksiądz dziekan Piotr Superlak, proboszcz parafii pw. NMP „Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

W uroczystości wzięli udział pracownicy szpitala, personelu medycznego, w tym przedstawicielki pielęgniarek.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Samochody zostały zakupione ze środków budżetu obywatelskiego miasta 2017. Przekazując sprzęt w użytkowanie załodze szpitala, prezydent Janusz Żmurkiewicz wyraził nadzieję, że będzie on dobrze służył mieszkańcom Świnoujścia.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Ambulanse są warte prawie 400 tysięcy złotych. Łączna wartość projektu to pół miliona złotych. W ramach tego samego projektu, jeszcze w tym roku w szpitalu w Świnoujściu pojawi się nowy stół operacyjny i elektrokardiogram, a także urządzenie do monitorowania tętna płodu w łonie matki, czyli KTG.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:08:36] • [IP: 77.253.150.***]

Ojca Rydzyka powinni jeszcze zaprosić.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:07:56] • [IP: 77.253.150.***]

Szkoda, że jeszcze nie nadano imienia któregoś z księży, niech się wezmą za pracę i nauczanie swoich owieczek.KU. co ten kraj wyprawia wszędzie ksiądz a won z nimi.Kiedyś bym tak nie napisała a teraz patrzeć nie mogę na nich.Czy mogę wierzyć w partię którąś nie wszystko uderza do kościoła święto je... się to porobiło.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 15:15:44] • [IP: 77.88.191.**]

Poświęcone?!?! W jakim wieku żyjemy?

Gość • Wtorek [12.09.2017, 12:49:19] • [IP: 92.42.116.***]

"Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. " - oburzające jest płacenie klesze za" posługę". I tyle. Jak nie będzie pieniędzy na Twoją operację to pomyśl, że może dostał je ksiądz.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:34:09] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:22:08] • [IP: 213.251.182.***]

Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. Wykonywał swoją pracę. Na lans przy karetkach mógł przyjść każdy. Stały w ogólnie dostępnym miejscu, aby każdy chętny mógł przyjść zobaczyć, zrobić sobie zdjęcie i się" polansować". Jak ktoś potrafi być" cwany" tylko w komentarzach, to siedzi w domu i płacze.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:05:06] • [IP: 92.42.114.***]

A tak na marginesie nie trzeba być za PIS żeby wierzyć w Boga

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:02:49] • [IP: 92.42.114.***]

Rząd zamiast dla o.Rydzyka niech da na na leczenie bo jest coraz gorzej żadnej poprawy wprost tragicznie i trzeba się cieszyć i dziękować ludziom dobrej woli. Trzymamy kciuki za panią Prezes jes pani odpowiednią osobą na stanowisku, gratulacje.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:19:23] • [IP: 92.42.119.***]

było co łaska czy według taryfy kościelnej? ksiądz powinien stać przy taśmie z klockami lego i je święcić paranoja poświęcone karetki -czego to się nie święci żeby kaskę zdobyć

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:12:58] • [IP: 213.251.182.***]

Ale co niektórych piszących komentarze cztery litery bolą. A bolą mocno, bo jak byli poprzedni prezesi z poparciem pewnej" rudej" pani i tegoż samego ugrupowania to jakoś w szpitalu lepiej się nie działo, a wręcz tylko gorzej. Jak jest nowa Pani Prezes to i strata z działalności spadła, i zakupy dla szpitala poczynione, i nowi lekarze przyjmują, i tak jak napisałem na początku sukcesy Pani Prezes powodują straszny ból pewnych części ciała u innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:07:40] • [IP: 195.205.242.***]

żulobusy :) chcesz wezwać karetkę? wyjdź z domu i połóż się na ulicy :) jesteś w ciąży? odczuwasz bóle? weź taxówkę :)

Gość • Wtorek [12.09.2017, 07:17:11] • [IP: 195.205.242.***]

POŚWIĘCONO NOWE TAXÓWKI DLA ŻULI. TERAZ BĘDĄ MIELI CZYM SIĘ WOZIĆ PO MIEŚCIE...

Gość • Wtorek [12.09.2017, 06:57:31] • [IP: 80.245.184.***]

Do tych wszystkich co tak atakują Księży i Kościół, jeszcze przyjdzie taki czas że zatęsknicie za Bogiem.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 01:52:24] • [IP: 37.8.215.***]

Ale żenada... Wszyscy się lansują przy zakupie za publiczne pieniądze - Pani prezes, kilku radnych z koalicji PO-PiS plus Grupa Morska (szczególnie ten jeden z Karsiborza - brrr!!). No i ten ksiądz... I pomyśleć, że Żmurkiewicz był kiedyś w PZPR i jeszcze niedawno w SLD...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 23:55:12] • [IP: 109.243.191.***]

19:02:27 ile klecha skasowal?? - Ooooo... nerwy już nie wytrzymują? Dokładnie tyle, ile ci ubędzie z esbeckiej emerytury w październiku. To ostatni miesiąc - wrzesień - gdy możesz się nacieszyc esbecka wypasioną emeryturą. Od października rozdajemy wasze nasączone polską krwia pieniądze, oczyszczamy je.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:44:01] • [IP: 109.241.63.***]

ponoć jak już poświęcony to paliwa nie trza tankowąć..

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:34:21] • [IP: 5.172.255.**]

i znowu wiadro pomyj jak nie ksiadz to jakas prezes nie mozna tak po prostu przekazac kierowcy pojazd bez tego lansu??bedzie spokoj mieszkancy beda zadowoleni zespol wyjazdowy usatysfakcjonowany, czego chciec wiecej

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:06:11] • [IP: 46.231.63.***]

czy od tego ciągłego święcenia jest mniej wypadków?

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:15:44] • [IP: 94.254.234.**]

A przewodniczącej z SLD tam nie byyyłooo. Hyba nie było.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:37:20] • [IP: 77.88.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:14:30] • [IP: 79.133.196.***]

do menel spod Stokrotki • Poniedziałek [11.09.2017, 17:59:48] • [IP: 62.69.251.***] do wożenia takich meneli jak ty wsioku to została ta stara renówka. A i tak uważam, że to za dużo.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:10:25] • [IP: 213.251.182.***]

do Lekarz • Poniedziałek [11.09.2017, 17:56:31] • [IP: 188.146.2.**] w d**ie byłeś, g**no widziałeś i tyle się znasz. Więcej szkoda pisać, bo i tak nie zrozumiesz.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:45] • [IP: 80.245.178.***]

Będziemy święcili wszystko... Ciekawe za ile... bo chyba nie za" co łaska" Jest chyba konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:27] • [IP: 46.165.208.**]

ile klecha skasowal??

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 18:54:21] • [IP: 88.65.46.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 56
■ Spotkanie z Gen. Markiem Dukaczewskim - POROZMAWIAJMY O POLSCE! W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu, Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Świnoujściu serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu: POROZMAWIAJMY O POLSCE! Naszym Gościem będzie Generał Marek Dukaczewski, żołnierz służb specjalnych, generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, dyplomata, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego oraz były Szef Wojskowych Służb Informacyjnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Hotelu Interferie Medical SPA, ul. Uzdrowiskowa 15. Wstęp wolny! SLD w Świnoujściu ■
■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■