POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 15:17:49] • Świnoujście

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Załogi promów miejskich oraz mieszkańcy, którzy akurat znaleźli się na trasie przejazdu karetek mieli już okazje widzieć nowe wozy świnoujskiego szpitala w piątek gdy wozy dotarły do miasta. Dzień później w sobotę, wozy mieli okazję podziwiać mieszkańcy oraz goście zgromadzeni podczas okręgowych dożynek działkowych na Placu Mickiewicza. Wozy podjechały pod budynek urzędu. Tu, w obecności pracowników szpitala, na ręce prezes szpitala miejskiego Doroty Konkolewskiej trafiły kluczyki do pojazdów.

Pojazdy poświęcił ksiądz dziekan Piotr Superlak, proboszcz parafii pw. NMP „Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

W uroczystości wzięli udział pracownicy szpitala, personelu medycznego, w tym przedstawicielki pielęgniarek.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Samochody zostały zakupione ze środków budżetu obywatelskiego miasta 2017. Przekazując sprzęt w użytkowanie załodze szpitala, prezydent Janusz Żmurkiewicz wyraził nadzieję, że będzie on dobrze służył mieszkańcom Świnoujścia.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Ambulanse są warte prawie 400 tysięcy złotych. Łączna wartość projektu to pół miliona złotych. W ramach tego samego projektu, jeszcze w tym roku w szpitalu w Świnoujściu pojawi się nowy stół operacyjny i elektrokardiogram, a także urządzenie do monitorowania tętna płodu w łonie matki, czyli KTG.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:08:36] • [IP: 77.253.150.***]

Ojca Rydzyka powinni jeszcze zaprosić.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:07:56] • [IP: 77.253.150.***]

Szkoda, że jeszcze nie nadano imienia któregoś z księży, niech się wezmą za pracę i nauczanie swoich owieczek.KU. co ten kraj wyprawia wszędzie ksiądz a won z nimi.Kiedyś bym tak nie napisała a teraz patrzeć nie mogę na nich.Czy mogę wierzyć w partię którąś nie wszystko uderza do kościoła święto je... się to porobiło.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 15:15:44] • [IP: 77.88.191.**]

Poświęcone?!?! W jakim wieku żyjemy?

Gość • Wtorek [12.09.2017, 12:49:19] • [IP: 92.42.116.***]

"Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. " - oburzające jest płacenie klesze za" posługę". I tyle. Jak nie będzie pieniędzy na Twoją operację to pomyśl, że może dostał je ksiądz.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:34:09] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:22:08] • [IP: 213.251.182.***]

Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. Wykonywał swoją pracę. Na lans przy karetkach mógł przyjść każdy. Stały w ogólnie dostępnym miejscu, aby każdy chętny mógł przyjść zobaczyć, zrobić sobie zdjęcie i się" polansować". Jak ktoś potrafi być" cwany" tylko w komentarzach, to siedzi w domu i płacze.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:05:06] • [IP: 92.42.114.***]

A tak na marginesie nie trzeba być za PIS żeby wierzyć w Boga

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:02:49] • [IP: 92.42.114.***]

Rząd zamiast dla o.Rydzyka niech da na na leczenie bo jest coraz gorzej żadnej poprawy wprost tragicznie i trzeba się cieszyć i dziękować ludziom dobrej woli. Trzymamy kciuki za panią Prezes jes pani odpowiednią osobą na stanowisku, gratulacje.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:19:23] • [IP: 92.42.119.***]

było co łaska czy według taryfy kościelnej? ksiądz powinien stać przy taśmie z klockami lego i je święcić paranoja poświęcone karetki -czego to się nie święci żeby kaskę zdobyć

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:12:58] • [IP: 213.251.182.***]

Ale co niektórych piszących komentarze cztery litery bolą. A bolą mocno, bo jak byli poprzedni prezesi z poparciem pewnej" rudej" pani i tegoż samego ugrupowania to jakoś w szpitalu lepiej się nie działo, a wręcz tylko gorzej. Jak jest nowa Pani Prezes to i strata z działalności spadła, i zakupy dla szpitala poczynione, i nowi lekarze przyjmują, i tak jak napisałem na początku sukcesy Pani Prezes powodują straszny ból pewnych części ciała u innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:07:40] • [IP: 195.205.242.***]

żulobusy :) chcesz wezwać karetkę? wyjdź z domu i połóż się na ulicy :) jesteś w ciąży? odczuwasz bóle? weź taxówkę :)

Gość • Wtorek [12.09.2017, 07:17:11] • [IP: 195.205.242.***]

POŚWIĘCONO NOWE TAXÓWKI DLA ŻULI. TERAZ BĘDĄ MIELI CZYM SIĘ WOZIĆ PO MIEŚCIE...

Gość • Wtorek [12.09.2017, 06:57:31] • [IP: 80.245.184.***]

Do tych wszystkich co tak atakują Księży i Kościół, jeszcze przyjdzie taki czas że zatęsknicie za Bogiem.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 01:52:24] • [IP: 37.8.215.***]

Ale żenada... Wszyscy się lansują przy zakupie za publiczne pieniądze - Pani prezes, kilku radnych z koalicji PO-PiS plus Grupa Morska (szczególnie ten jeden z Karsiborza - brrr!!). No i ten ksiądz... I pomyśleć, że Żmurkiewicz był kiedyś w PZPR i jeszcze niedawno w SLD...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 23:55:12] • [IP: 109.243.191.***]

19:02:27 ile klecha skasowal?? - Ooooo... nerwy już nie wytrzymują? Dokładnie tyle, ile ci ubędzie z esbeckiej emerytury w październiku. To ostatni miesiąc - wrzesień - gdy możesz się nacieszyc esbecka wypasioną emeryturą. Od października rozdajemy wasze nasączone polską krwia pieniądze, oczyszczamy je.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:44:01] • [IP: 109.241.63.***]

ponoć jak już poświęcony to paliwa nie trza tankowąć..

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:34:21] • [IP: 5.172.255.**]

i znowu wiadro pomyj jak nie ksiadz to jakas prezes nie mozna tak po prostu przekazac kierowcy pojazd bez tego lansu??bedzie spokoj mieszkancy beda zadowoleni zespol wyjazdowy usatysfakcjonowany, czego chciec wiecej

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:06:11] • [IP: 46.231.63.***]

czy od tego ciągłego święcenia jest mniej wypadków?

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:15:44] • [IP: 94.254.234.**]

A przewodniczącej z SLD tam nie byyyłooo. Hyba nie było.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:37:20] • [IP: 77.88.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:14:30] • [IP: 79.133.196.***]

do menel spod Stokrotki • Poniedziałek [11.09.2017, 17:59:48] • [IP: 62.69.251.***] do wożenia takich meneli jak ty wsioku to została ta stara renówka. A i tak uważam, że to za dużo.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:10:25] • [IP: 213.251.182.***]

do Lekarz • Poniedziałek [11.09.2017, 17:56:31] • [IP: 188.146.2.**] w d**ie byłeś, g**no widziałeś i tyle się znasz. Więcej szkoda pisać, bo i tak nie zrozumiesz.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:45] • [IP: 80.245.178.***]

Będziemy święcili wszystko... Ciekawe za ile... bo chyba nie za" co łaska" Jest chyba konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:27] • [IP: 46.165.208.**]

ile klecha skasowal??

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 18:54:21] • [IP: 88.65.46.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 56
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■