POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 15:17:49] • Świnoujście

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Załogi promów miejskich oraz mieszkańcy, którzy akurat znaleźli się na trasie przejazdu karetek mieli już okazje widzieć nowe wozy świnoujskiego szpitala w piątek gdy wozy dotarły do miasta. Dzień później w sobotę, wozy mieli okazję podziwiać mieszkańcy oraz goście zgromadzeni podczas okręgowych dożynek działkowych na Placu Mickiewicza. Wozy podjechały pod budynek urzędu. Tu, w obecności pracowników szpitala, na ręce prezes szpitala miejskiego Doroty Konkolewskiej trafiły kluczyki do pojazdów.

Pojazdy poświęcił ksiądz dziekan Piotr Superlak, proboszcz parafii pw. NMP „Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

W uroczystości wzięli udział pracownicy szpitala, personelu medycznego, w tym przedstawicielki pielęgniarek.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Samochody zostały zakupione ze środków budżetu obywatelskiego miasta 2017. Przekazując sprzęt w użytkowanie załodze szpitala, prezydent Janusz Żmurkiewicz wyraził nadzieję, że będzie on dobrze służył mieszkańcom Świnoujścia.

Nowe ambulanse dla Świnoujścia zostały publicznie zaprezentowane i poświęcone

fot. iswinoujscie.pl

Ambulanse są warte prawie 400 tysięcy złotych. Łączna wartość projektu to pół miliona złotych. W ramach tego samego projektu, jeszcze w tym roku w szpitalu w Świnoujściu pojawi się nowy stół operacyjny i elektrokardiogram, a także urządzenie do monitorowania tętna płodu w łonie matki, czyli KTG.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:08:36] • [IP: 77.253.150.***]

Ojca Rydzyka powinni jeszcze zaprosić.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 16:07:56] • [IP: 77.253.150.***]

Szkoda, że jeszcze nie nadano imienia któregoś z księży, niech się wezmą za pracę i nauczanie swoich owieczek.KU. co ten kraj wyprawia wszędzie ksiądz a won z nimi.Kiedyś bym tak nie napisała a teraz patrzeć nie mogę na nich.Czy mogę wierzyć w partię którąś nie wszystko uderza do kościoła święto je... się to porobiło.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 15:15:44] • [IP: 77.88.191.**]

Poświęcone?!?! W jakim wieku żyjemy?

Gość • Wtorek [12.09.2017, 12:49:19] • [IP: 92.42.116.***]

"Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. " - oburzające jest płacenie klesze za" posługę". I tyle. Jak nie będzie pieniędzy na Twoją operację to pomyśl, że może dostał je ksiądz.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:34:09] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:22:08] • [IP: 213.251.182.***]

Ksiądz jest w szpitalu na etacie, więc co się ludziska czepiacie. Wykonywał swoją pracę. Na lans przy karetkach mógł przyjść każdy. Stały w ogólnie dostępnym miejscu, aby każdy chętny mógł przyjść zobaczyć, zrobić sobie zdjęcie i się" polansować". Jak ktoś potrafi być" cwany" tylko w komentarzach, to siedzi w domu i płacze.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:05:06] • [IP: 92.42.114.***]

A tak na marginesie nie trzeba być za PIS żeby wierzyć w Boga

Gość • Wtorek [12.09.2017, 10:02:49] • [IP: 92.42.114.***]

Rząd zamiast dla o.Rydzyka niech da na na leczenie bo jest coraz gorzej żadnej poprawy wprost tragicznie i trzeba się cieszyć i dziękować ludziom dobrej woli. Trzymamy kciuki za panią Prezes jes pani odpowiednią osobą na stanowisku, gratulacje.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:19:23] • [IP: 92.42.119.***]

było co łaska czy według taryfy kościelnej? ksiądz powinien stać przy taśmie z klockami lego i je święcić paranoja poświęcone karetki -czego to się nie święci żeby kaskę zdobyć

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:12:58] • [IP: 213.251.182.***]

Ale co niektórych piszących komentarze cztery litery bolą. A bolą mocno, bo jak byli poprzedni prezesi z poparciem pewnej" rudej" pani i tegoż samego ugrupowania to jakoś w szpitalu lepiej się nie działo, a wręcz tylko gorzej. Jak jest nowa Pani Prezes to i strata z działalności spadła, i zakupy dla szpitala poczynione, i nowi lekarze przyjmują, i tak jak napisałem na początku sukcesy Pani Prezes powodują straszny ból pewnych części ciała u innych.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 08:07:40] • [IP: 195.205.242.***]

żulobusy :) chcesz wezwać karetkę? wyjdź z domu i połóż się na ulicy :) jesteś w ciąży? odczuwasz bóle? weź taxówkę :)

Gość • Wtorek [12.09.2017, 07:17:11] • [IP: 195.205.242.***]

POŚWIĘCONO NOWE TAXÓWKI DLA ŻULI. TERAZ BĘDĄ MIELI CZYM SIĘ WOZIĆ PO MIEŚCIE...

Gość • Wtorek [12.09.2017, 06:57:31] • [IP: 80.245.184.***]

Do tych wszystkich co tak atakują Księży i Kościół, jeszcze przyjdzie taki czas że zatęsknicie za Bogiem.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 01:52:24] • [IP: 37.8.215.***]

Ale żenada... Wszyscy się lansują przy zakupie za publiczne pieniądze - Pani prezes, kilku radnych z koalicji PO-PiS plus Grupa Morska (szczególnie ten jeden z Karsiborza - brrr!!). No i ten ksiądz... I pomyśleć, że Żmurkiewicz był kiedyś w PZPR i jeszcze niedawno w SLD...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 23:55:12] • [IP: 109.243.191.***]

19:02:27 ile klecha skasowal?? - Ooooo... nerwy już nie wytrzymują? Dokładnie tyle, ile ci ubędzie z esbeckiej emerytury w październiku. To ostatni miesiąc - wrzesień - gdy możesz się nacieszyc esbecka wypasioną emeryturą. Od października rozdajemy wasze nasączone polską krwia pieniądze, oczyszczamy je.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:44:01] • [IP: 109.241.63.***]

ponoć jak już poświęcony to paliwa nie trza tankowąć..

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:34:21] • [IP: 5.172.255.**]

i znowu wiadro pomyj jak nie ksiadz to jakas prezes nie mozna tak po prostu przekazac kierowcy pojazd bez tego lansu??bedzie spokoj mieszkancy beda zadowoleni zespol wyjazdowy usatysfakcjonowany, czego chciec wiecej

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:06:11] • [IP: 46.231.63.***]

czy od tego ciągłego święcenia jest mniej wypadków?

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 20:15:44] • [IP: 94.254.234.**]

A przewodniczącej z SLD tam nie byyyłooo. Hyba nie było.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:37:20] • [IP: 77.88.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:14:30] • [IP: 79.133.196.***]

do menel spod Stokrotki • Poniedziałek [11.09.2017, 17:59:48] • [IP: 62.69.251.***] do wożenia takich meneli jak ty wsioku to została ta stara renówka. A i tak uważam, że to za dużo.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:10:25] • [IP: 213.251.182.***]

do Lekarz • Poniedziałek [11.09.2017, 17:56:31] • [IP: 188.146.2.**] w d**ie byłeś, g**no widziałeś i tyle się znasz. Więcej szkoda pisać, bo i tak nie zrozumiesz.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:45] • [IP: 80.245.178.***]

Będziemy święcili wszystko... Ciekawe za ile... bo chyba nie za" co łaska" Jest chyba konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła...

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:02:27] • [IP: 46.165.208.**]

ile klecha skasowal??

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 18:54:21] • [IP: 88.65.46.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 56
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■