POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2017, 18:03:13] • Świnoujście

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Edmund Papski

Przy zachodzie słońca, na świnoujskiej plaży Rzymski legion zmierzył się z barbarzyńcami. Widzowie tego emocjonującego widowiska przenieśli się w minioną sobotę w czasy Starożytnego Rzymu. Wszystko to w ramach "Dni Twierdzy na Wyspach".

Punktualnie o godzinie 19:00 wojownicy stoczyli wielką bitwę, po której rzymska artyleria rozpoczęła oblężenie osady wroga.

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Edmund Papski

Głównym tłem wydarzenia była zbudowana specjalnie na potrzeby wydarzenia osada rybacka, która w efekcie zaciętych walk w pewnym momencie prawie doszczętnie spłonęła.

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Edmund Papski

Tuż po bitwie, wszyscy Ci, którzy chcieli sfotografować się z dzielnymi Rzymianami mieli do tego doskonałą okazję bo po bitwie przyszedł czas nie tylko na pamiątkowe zdjęcia, ale także zabawę.

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Edmund Papski

Na koniec widzowie mogli podziwiać pokazy tancerek oraz Fire Show.

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Edmund Papski

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Wielka bitwa na świnoujskiej plaży. Rzymianie kontra Barbarzyńcy!

fot. Agnieszka Puszcz

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Środa [13.09.2017, 18:48:28] • [IP: 92.42.118.*]

Świetna impreza, powinna być lepiej dofinansowana! Bardzo prosimy o tymczasowe siedzenia amfiteatralne dla widowni, gdyż widoczność bardzo słaba dla większości ludzi, a nie każdy załapie się na pierwszy rząd. :(

Gość • Środa [13.09.2017, 08:44:15] • [IP: 77.114.151.***]

Impreza roku. Jak zawsze. A Żmur jak zawsze woli wydawać kasę na tenisa i inne pierdoły niż na młodzież i edukacje.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 07:52:13] • [IP: 94.254.225.***]

A magiczny napój był ?bo nie widzę Asterixa i Obelikxa.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 07:03:35] • [IP: 62.69.231.***]

Widowisko jak co roku świetne, wszystko dopracowane od strojów po oprawę muzyczną, miło było w tym uczestniczyć, maruderom proponuję siedzieć przed TVP

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 23:21:41] • [IP: 92.42.114.*]

Kiedyś to się z tymi ludami germańskimi nie cackano, a teraz znowu się rozpanoszyli w europie.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 22:25:20] • [IP: 80.245.187.***]

A po widowisku organizatorzy zniszczyli Nowe pasy trawników na końcu ścieszki rowerowej.Kto teraz naprawić szkody.Wstyd organizatorzy

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:38:26] • [IP: 109.241.63.***]

Czy wiadomo Wam coś na temat uchodźców, którzy nielegalnie przekraczają granice Polsko - Niemiecka? Chodzą sobie do polskich marketów na zakupy i wracają do niemiec jak zwykli turyści. Oni mają papier na socjal, nie maja dowodu ani paszportu. Czy nasza straż graniczna ma to pod kontrolą? Nie nie chce siać paniki ale ostrożnym w dzisiejszych czasach trzeba być. Pomyśleć że jeszcze mogą ze Szwecji statkiem do nas przypłynąć. To te tarcze i szabelki w niczym nam nie pomogą. :)

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:36:20] • [IP: 80.245.187.***]

Pała nie tylko dwuja za nagłośnienie i mało miejca dla widowni. Miejsca było naprawdę dużo i można było tak impreze zorganizować, żeby każdy kto chciał, mógł obejrzeć widowisko bez problemu.. Ludzie stali w rzędach i Ci z tyłu nie mieli szans nic zobaczyć, poza plecami sąsiada z przodu.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:09:56] • [IP: 92.42.116.**]

Barbarzyńcy opuścili obozowisko-śmieci zostawili. Czy wiadomy jest ten fakt pracownikowi Magistratu, który wydal zgodę na lokalizację obozu? Podobno Remondis bez zlecenia nie posprząta. Pobocze nowiutkiej ścieżki rowerowej również nieco uszkodzili!

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 21:02:19] • [IP: 80.245.188.***]

No nie takie fajne widowisko, a ja nie wiedziałem że coś takiego będzie. Dwója dla organizatorów za bardzo małe nagłośnienie imprezy. Dlaczego nie było więcej informacji w różnych innych informatorach. Zaznaczam że dość często jestem na iświnoujście. Jestem nie pocieszony domagam się na przyszły rok takiej imprezy i więcej reklamy. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 19:55:53] • [IP: 80.245.188.***]

Bardzo fajne obchody Dni Twierdzy, bitwa Rzymianie kontra Barbarzyńcy była ciekawym widowiskiem, póżniej pokazy z ogniem. ..., oby tak dalej to będzie coś podobnego jak w Wolinie Wikingowie

Gość • Poniedziałek [11.09.2017, 18:14:06] • [IP: 62.69.203.***]

I co w tym ciekawego jak człowiek człowieka zabija?Może by tak pokazać jak szkopy i kacapy nas mordowali?Ciekawe czy dzieciaki też to oglądali?Żenada.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■