POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.09.2017, 16:35:56] • Świnoujście

Agresywna 34-latka aresztowana na trzy miesiące

Agresywna 34-latka aresztowana na trzy miesiące

Jan H. Andersen(fot. Fotolia.com )

Agresywna 34-latka, która zaatakowała na ulicy w Świnoujściu przypadkowe osoby, decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali kobietę w miejscu zamieszkania krótko po tym, jak otrzymali zgłoszenia o napaści na przechodniów. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kiedy w niedzielny poranek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z charakterystyczną chustą na głowie zaczepiającym przechodniów, wysłał na miejsce zgłoszenia patrol. Penetrując okolice policjanci nie odnaleźli opisywanej osoby, jednak przy ulicy Grunwaldzkiej zauważyli zapłakaną kobietę, która wyjaśniła, że jest obolała, gdyż parę minut wcześniej bez powodu została poszarpana przez nieznanego jej mężczyznę niskiego wzrostu z czarnym makijażem na oczach oraz chustą na głowie. Na miejsce przybył również ambulans, który zabrał kobietę do szpitala celem ustalenia obrażeń.

W krótkim odstępie czasu dyżurny został powiadomiony o kolejnym incydencie z udziałem charakterystycznej osoby z kolorową chustą na głowie. Tym razem idąca chodnikiem kobieta została mocno popchnięta, w wyniku czego przewróciła się.

Choć podany przez świadków rysopis napastnika mógł całkowicie zmylić, policjanci ustalili, że prawdopodobnym sprawcą zaatakowania dwóch kobiet jest 34-letnia mieszkanka Świnoujścia. Krótko po obu zdarzeniach mundurowi zatrzymali podejrzewaną w miejscu zamieszkania. Wygląd 34-latki, jej ubiór oraz cechy charakterystyczne całkowicie odpowiadały podanemu przez pokrzywdzone opisowi.

Policjanci dotarli do obu pokrzywdzonych kobiet, które przesłuchali, dokładnie ustalając szczegóły zdarzeń z udziałem agresywnej 34-latki. Jedna z kobiet, która doznała obrażeń w postaci stłuczeń, zadrapań i otarć trafiła na szpitalny oddział, ponadto napastniczka groziła jej pozbawieniem życia.

Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze przedstawili prokuratorowi, który na ich podstawie wnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla 34-letniej świnoujścianki.
Na dzisiejszym posiedzeniu sąd uwzględnił wniosek i aresztował kobietę na trzy miesiące.

Za czyny, których dopuściła się 34-latka, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Piątek [15.09.2017, 19:44:45] • [IP: 95.129.226.**]

To pewnie ten lubiący Turasów i innych brudasów. ...szon Patrycja N. z M.Cassino

Gość • Piątek [15.09.2017, 11:51:01] • [IP: 80.245.182.***]

W Swino pełno czubów co rodzice wszystko tuszowali poprzez koneksje sądownicze lekarskie itd. a teraz latają po mieście mają urojenia napadają na ludzi, udają gangsterów i myślą że im się wszystko należy. Najgorzej jak ofiara się broni. Bo powinna zadzwonić na policje i czekać na kolegę napastnika ;]

Gość • Czwartek [14.09.2017, 10:10:26] • [IP: 37.47.142.***]

pokazać pysk i podać dane ku przestrodze, bo i tak wyjdzie

Gość • Środa [13.09.2017, 13:03:06] • [IP: 80.245.183.***]

Do gościa który pyta gdzie tu sprawiedliwość: a nie daj boże gdyby zaatakowała z nienacka dziecko w wózeczku lub starszą niedołężną osobę to co?...ta osoba to jest zagrożenie na naszych ulicach przeżyłam to na własnej skórze do dzisiaj nie mogę się otrząsnąć działo się jak w filmie atakuje z nienacka i wygląda przerażająco. Dziękuje policji że ją aresztowano

Gość • Środa [13.09.2017, 12:42:17] • [IP: 184.168.46.**]

Wszystko to jest śmieszne takie dla mnie.

Gość • Środa [13.09.2017, 11:23:53] • [IP: 89.1.108.***]

I do wariatkowa z patolem. A tak naprawde to polowe miasta trzeba by bylo zamknac.

Gość • Środa [13.09.2017, 10:25:39] • [IP: 83.11.142.**]

I MAMY PROBLEM, POLKA ARESZTOWANA NA 3 MIECHY I GROZI JEJ DO 5 LAT, A NIEMKA UBLIŻAŁA POLICJANTOWI, PIES POGRYZŁ DZIECKO POLSKIE I JESZCZE SIĘ AWANTUROWAŁA OBELŻLIWIE I DOSTAŁA 1000 ZŁ, MANDATU I POSZŁA DO DOMU I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC POLSKI, SWOJEGO ZNISZCZYC A. ...POMYSL SAM

Marts • Środa [13.09.2017, 10:07:21] • [IP: 88.156.235.***]

Czy to nie ta cpunka co zawsze chodzi z oczami wyrezanymi i zaczepia ludzi? Ma krotkie sciete" na chlopaka"blond wlosy i taki wlasnie mocny makijaz. Widzialam ja w sobote 9 wrzesnia wieczorem kolo zabki na Grunwaldzkiej i miala wlasnie chuste na glowie, ale na mnie sie nie rzucila, bo juz kiedys pocisk dostala jak o papierosa skomlala i wie, zeby oberwala.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 23:40:04] • [IP: 95.40.144.***]

ciekawe niemka dostala 1ooo zl a polke juz zamkneli na 3 miechy polska sprawiedliwosc

Gość • Wtorek [12.09.2017, 22:53:51] • [IP: 37.47.144.***]

Babochłop poszalał

Gość • Wtorek [12.09.2017, 20:49:50] • [IP: 80.245.182.*]

To nie ten kocopoł z Gdyńskiej ?

Gość • Wtorek [12.09.2017, 20:20:57] • [IP: 83.23.168.**]

Policja nie umarza panie kolego, tylko cie powiadamiania ze prokuratura umorzyła

Gość • Wtorek [12.09.2017, 20:00:29] • [IP: 93.94.186.***]

Tak. Ja wiem...

Gość • Wtorek [12.09.2017, 19:53:08] • [IP: 94.254.224.***]

Z Krzywej ta dziewczyna

Gość • Wtorek [12.09.2017, 19:51:42] • [IP: 94.254.224.***]

3 kobiety zaatakował a nie dwie i to *

Gość • Wtorek [12.09.2017, 19:35:40] • [IP: 88.156.235.***]

Brawo

Gość • Wtorek [12.09.2017, 19:18:00] • [IP: 93.207.75.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [12.09.2017, 18:41:33] • [IP: 80.245.188.***]

I przez 5 lat bedziemy ją utrzymywać w więzieniu -nie wiem czy cieszyć się czy płakać, utrzymanie więżnia kosztuje 2000 zł miesięcznie i ma lepiej niż na wolności - internet, wyprane nakarmione, psycholog, lekarz

Gość • Wtorek [12.09.2017, 18:36:00] • [IP: 95.129.229.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [12.09.2017, 18:35:33] • [IP: 178.238.247.***]

No cóż, pech chciał, że nie ma rodziców prokuratorów, jak gostek który z kolegami wtargnął do mieszkania i pobił gościa i jego żonę i cieszy się wolnością.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 18:26:50] • [IP: 83.8.129.**]

3mce a 5 lat troche roznica nasze prawo jest po...prostu głupie 5 lat i juz moze by ludzie troche zaczeli myslec !

Mariusz • Wtorek [12.09.2017, 18:09:08] • [IP: 80.245.186.***]

I prawidłowo. Największą karą dla typiary będzie nie tyle pozbawienie wolności co brak alkoholu. Oj będzie ją ssało.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 17:47:44] • [IP: 88.156.233.***]

Czyli do Tworek.

Gość • Wtorek [12.09.2017, 17:32:28] • [IP: 80.245.183.***]

Czy ktoś wie co to za debilka? ??

Gość • Wtorek [12.09.2017, 17:31:19] • [IP: 77.88.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 27
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■