POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.09.2017, 07:20:21] • Świnoujście

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Miasto szykuje się do sprzedaży działki przy ulicy Grunwaldzkiej, tuż przed siedzibą Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świnoujściu, przy polsko - niemieckiej granicy na Garz. To tam ma powstać stacja paliw. Teren o powierzchni 6.288 m2 położony jest w obszarze Natura 2000. Na terenie nieruchomości znajduje się nieczynna stacja energetyczna, teren działek obciążony podziemnymi sieciami kanalizacji i energii elektrycznej. Cena wywoławcza to 3,5 miliona złotych.



Wadium, które przedsiębiorcy muszą wpłacić do kwota 300 tysięcy złotych.

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

fot. Sławomir Ryfczyński

Przetarg odbędzie się 17 listopada br. o godzinie 10:00 w sali 130 Urzędu Miasta w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [21.09.2017, 12:03:49] • [IP: 80.153.7.***]

niech buduja jak najszybciej, bo niemiaszki kazdy cpn w swinoujscia zawalaja, tankuja pol godziny, wszedzie tylko niemcy. I bezczelnie oczywiscie po wejsciu na Taki np orlen mowia tylko po niemiecku!! hamy!!

Wodnik Szuwarek • Środa [20.09.2017, 10:54:26] • [IP: 89.65.97.***]

Dla mnie ok. Lepsza stacja niż chwasty.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 23:35:08] • [IP: 77.88.191.**]

Dla mnie będzie bliżej na Grunwaldzką niż na Woja Polskiego

Gość • Wtorek [19.09.2017, 19:50:21] • [IP: 37.8.215.***]

Na pewno nie jest to dobry pomysł.Jak już to wskazana byłaby stacja paliw na Wojska polskiego, ale nie na Grunwaldzkiej.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 15:42:11] • [IP: 77.88.191.**]

Popieram! Miejsce idealnie na stację paliw.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 13:47:55] • [IP: 62.69.253.**]

stacja paliw...nie wiem co powiedzieć ;) ciekawe na co miasto chce przeznaczyć tą kasę...

Gość • Wtorek [19.09.2017, 09:02:48] • [IP: 37.47.100.**]

A co robi i jakie ma zdanie WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISK przy U.M.czy Uzdrowisko Świnoujście będzie pobierało borowinę jak będzie z dodatkiem paliwa, część działek przy ul Krzywej będzie zlikwidowana, OLSZYNKA do likwidacji oraz część działek ROD NAD ZALEWEM [tylko te od bramy do świetlicy i do rowu na PAPROTNIE] wszystko jest do sprawdzenia w U.M.lepiej sprzedać puki czas.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 07:02:44] • [IP: 62.69.253.**]

Jakby to powiedzieć, ekologia ok, trasa do tunelu? super kasa, pieniądze jakieś dla miasta ok ale...tam są bagna i zwierzątka, co one na to?? pewno powiedziały..da się...to się zrobi

Gość • Wtorek [19.09.2017, 00:28:06] • [IP: 88.156.233.**]

Stacje benzynowe, apteki i kościoły, wizerunek naszej wsi.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 00:27:14] • [IP: 88.156.233.**]

Będzie blisko z działki po flachę skoczyć.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 22:21:56] • [IP: 94.254.234.***]

A kto założy się że tej działki nie kupi Orlen lub Lotos tylko jakaś niemiecka firma? I Niemiaszki będą walić do tej stacji by tankować niemieckie paliwo, tańsze tu od tego jakie mają u siebie. W każdym bądź razie przyjadą Niemcy, zatankują niemieckie paliwo, zapłacą eurosami i odjadą a Świnoujściu kapną jakieś nędzne opłaty. SPRZEDAJCIE TĄ DZIAŁKĘ ORLENOWI LUB lOTOSOWI !

kris • Poniedziałek [18.09.2017, 22:15:27] • [IP: 80.245.180.***]

BP i Shell zaczną sponsorować ekoterrorystów żeby oprotestowali to. Ale jest taż plus. Wielu" DOSKONAŁYCH" niemieckich kierowców nie będzie już wjeżdżało do Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:30:50] • [IP: 178.238.252.**]

poco tyle stacji paliw blisko siebie to pachnie przekrentem

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:07:15] • [IP: 185.182.81.**]

Mam watpliwosci, co do legalnosci tej inwestycji. W obszarze Natura 2000 nie jest dozwolone lokowanie inwestycji mających lub mogących mieć znaczny wpływ na środowisko. Możliwe jest to jedynie w wypadku wyższej konieczności. Budowa stacji paliw, w sytuacji gdzie mamy kilometr dalej trzy stacje z pewnoscia nie spełnia tego warunku. Czekamy na jak zwykle wyczerpujaca temat odpowiedz pana rzecznika...

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:00:50] • [IP: 89.1.108.***]

A nie lepiej jakis sklep z artykulami rolnymi i sieczka dla buractwa miejscowego.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:00:13] • [IP: 80.245.178.***]

KOGOŚ CHYBA WYDYMAJĄ NA TYCH DZIAŁKACH. PRZECIEŻ DROGA OD I DO TUNELU BĘDZIE LECIAŁA PRZEZ STARE WYSYPISKO ŚMIECI, DZIAŁKI, A NIE ULICĄ GRUNWALDZKĄ.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 18:18:10] • [IP: 80.245.186.***]

A co sie stanie z działkami

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 17:53:11] • [IP: 62.69.241.**]

Wszystko dla Niemca brawo, radni w dupę im wchodzą, to dlaczego zabronili autobusom w jeździć do miasta?

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 15:25:13] • [IP: 178.238.253.***]

Lista stacji benzynowych w Świnoujściu: PKN Orlen (2 stacje - na lewobrzeżu i prawobrzeżu), Shell, BP, Statoil, obskurny Faraon (Karsiborska) (razem 6 stacji benzynowych). Czy nam jeszcze potrzeba takich więcej?

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 15:04:34] • [IP: 80.245.178.**]

Takim prawem że tam będzie ekologiczne paliwo hehe

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:53:45] • [IP: 109.243.191.***]

Ja tam stale przejeżdżam rowerem, jadąc w głąb wyspy Uznam, można by tam zaoferować coś do tankowania dla rowerzystów, ale samopionującego.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:21:28] • [IP: 93.94.186.**]

Radni i władze troszczą się o obcokrajowców, co jest dobre ale zapominają o mieszkańcach:)

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:08:25] • [IP: 176.221.123.**]

A nie lepiej LEROY MERLIN lub coś podobnego? Przecież kilometr dalej jest kilka stacji paliw na Nowokarsiborskiej.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 13:10:21] • [IP: 37.47.2.**]

Przecież natura 2000 to tereny chronione, jakim prawem tam moze zostać wybudowana stacja paliw ? Kompletnie bezsensu!

ZK-57 • Poniedziałek [18.09.2017, 12:58:12] • [IP: 80.245.190.**]

Może to wpłynie pozytywnie na wysokość cen na stacja paliw w Świnoujściu i sprzedaż mają bardzo wysoką (no stop kolejki) a ceny jedne z najwyższych w kraju. Mi to pachnie zmową cenową ale ciężko to udowodnić. Jak się pojawi konkurencja to może wymusi na innych konkurencyjne ceny. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego miasto mając na zajezdni autobusowej dystrybutory nie sprzedaje paliwa w cenach konkurencyjnych aby ceny urealnić.

Oglądasz 1-25 z 41
■ Flota-Chemik Police 0:1. Mimo ambitnej, zwłaszcza w drugiej połowie postawy Flota przegrywa mecz w pojedynku na szczycie V ligi ■ Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska! ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■