POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.09.2017, 07:20:21] • Świnoujście

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Miasto szykuje się do sprzedaży działki przy ulicy Grunwaldzkiej, tuż przed siedzibą Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świnoujściu, przy polsko - niemieckiej granicy na Garz. To tam ma powstać stacja paliw. Teren o powierzchni 6.288 m2 położony jest w obszarze Natura 2000. Na terenie nieruchomości znajduje się nieczynna stacja energetyczna, teren działek obciążony podziemnymi sieciami kanalizacji i energii elektrycznej. Cena wywoławcza to 3,5 miliona złotych.



Wadium, które przedsiębiorcy muszą wpłacić do kwota 300 tysięcy złotych.

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż działki pod budowę stacji paliw tuż przy granicy

fot. Sławomir Ryfczyński

Przetarg odbędzie się 17 listopada br. o godzinie 10:00 w sali 130 Urzędu Miasta w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [21.09.2017, 12:03:49] • [IP: 80.153.7.***]

niech buduja jak najszybciej, bo niemiaszki kazdy cpn w swinoujscia zawalaja, tankuja pol godziny, wszedzie tylko niemcy. I bezczelnie oczywiscie po wejsciu na Taki np orlen mowia tylko po niemiecku!! hamy!!

Wodnik Szuwarek • Środa [20.09.2017, 10:54:26] • [IP: 89.65.97.***]

Dla mnie ok. Lepsza stacja niż chwasty.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 23:35:08] • [IP: 77.88.191.**]

Dla mnie będzie bliżej na Grunwaldzką niż na Woja Polskiego

Gość • Wtorek [19.09.2017, 19:50:21] • [IP: 37.8.215.***]

Na pewno nie jest to dobry pomysł.Jak już to wskazana byłaby stacja paliw na Wojska polskiego, ale nie na Grunwaldzkiej.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 15:42:11] • [IP: 77.88.191.**]

Popieram! Miejsce idealnie na stację paliw.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 13:47:55] • [IP: 62.69.253.**]

stacja paliw...nie wiem co powiedzieć ;) ciekawe na co miasto chce przeznaczyć tą kasę...

Gość • Wtorek [19.09.2017, 09:02:48] • [IP: 37.47.100.**]

A co robi i jakie ma zdanie WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISK przy U.M.czy Uzdrowisko Świnoujście będzie pobierało borowinę jak będzie z dodatkiem paliwa, część działek przy ul Krzywej będzie zlikwidowana, OLSZYNKA do likwidacji oraz część działek ROD NAD ZALEWEM [tylko te od bramy do świetlicy i do rowu na PAPROTNIE] wszystko jest do sprawdzenia w U.M.lepiej sprzedać puki czas.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 07:02:44] • [IP: 62.69.253.**]

Jakby to powiedzieć, ekologia ok, trasa do tunelu? super kasa, pieniądze jakieś dla miasta ok ale...tam są bagna i zwierzątka, co one na to?? pewno powiedziały..da się...to się zrobi

Gość • Wtorek [19.09.2017, 00:28:06] • [IP: 88.156.233.**]

Stacje benzynowe, apteki i kościoły, wizerunek naszej wsi.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 00:27:14] • [IP: 88.156.233.**]

Będzie blisko z działki po flachę skoczyć.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 22:21:56] • [IP: 94.254.234.***]

A kto założy się że tej działki nie kupi Orlen lub Lotos tylko jakaś niemiecka firma? I Niemiaszki będą walić do tej stacji by tankować niemieckie paliwo, tańsze tu od tego jakie mają u siebie. W każdym bądź razie przyjadą Niemcy, zatankują niemieckie paliwo, zapłacą eurosami i odjadą a Świnoujściu kapną jakieś nędzne opłaty. SPRZEDAJCIE TĄ DZIAŁKĘ ORLENOWI LUB lOTOSOWI !

kris • Poniedziałek [18.09.2017, 22:15:27] • [IP: 80.245.180.***]

BP i Shell zaczną sponsorować ekoterrorystów żeby oprotestowali to. Ale jest taż plus. Wielu" DOSKONAŁYCH" niemieckich kierowców nie będzie już wjeżdżało do Świnoujścia.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:30:50] • [IP: 178.238.252.**]

poco tyle stacji paliw blisko siebie to pachnie przekrentem

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:07:15] • [IP: 185.182.81.**]

Mam watpliwosci, co do legalnosci tej inwestycji. W obszarze Natura 2000 nie jest dozwolone lokowanie inwestycji mających lub mogących mieć znaczny wpływ na środowisko. Możliwe jest to jedynie w wypadku wyższej konieczności. Budowa stacji paliw, w sytuacji gdzie mamy kilometr dalej trzy stacje z pewnoscia nie spełnia tego warunku. Czekamy na jak zwykle wyczerpujaca temat odpowiedz pana rzecznika...

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:00:50] • [IP: 89.1.108.***]

A nie lepiej jakis sklep z artykulami rolnymi i sieczka dla buractwa miejscowego.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 20:00:13] • [IP: 80.245.178.***]

KOGOŚ CHYBA WYDYMAJĄ NA TYCH DZIAŁKACH. PRZECIEŻ DROGA OD I DO TUNELU BĘDZIE LECIAŁA PRZEZ STARE WYSYPISKO ŚMIECI, DZIAŁKI, A NIE ULICĄ GRUNWALDZKĄ.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 18:18:10] • [IP: 80.245.186.***]

A co sie stanie z działkami

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 17:53:11] • [IP: 62.69.241.**]

Wszystko dla Niemca brawo, radni w dupę im wchodzą, to dlaczego zabronili autobusom w jeździć do miasta?

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 15:25:13] • [IP: 178.238.253.***]

Lista stacji benzynowych w Świnoujściu: PKN Orlen (2 stacje - na lewobrzeżu i prawobrzeżu), Shell, BP, Statoil, obskurny Faraon (Karsiborska) (razem 6 stacji benzynowych). Czy nam jeszcze potrzeba takich więcej?

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 15:04:34] • [IP: 80.245.178.**]

Takim prawem że tam będzie ekologiczne paliwo hehe

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:53:45] • [IP: 109.243.191.***]

Ja tam stale przejeżdżam rowerem, jadąc w głąb wyspy Uznam, można by tam zaoferować coś do tankowania dla rowerzystów, ale samopionującego.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:21:28] • [IP: 93.94.186.**]

Radni i władze troszczą się o obcokrajowców, co jest dobre ale zapominają o mieszkańcach:)

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 14:08:25] • [IP: 176.221.123.**]

A nie lepiej LEROY MERLIN lub coś podobnego? Przecież kilometr dalej jest kilka stacji paliw na Nowokarsiborskiej.

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 13:10:21] • [IP: 37.47.2.**]

Przecież natura 2000 to tereny chronione, jakim prawem tam moze zostać wybudowana stacja paliw ? Kompletnie bezsensu!

ZK-57 • Poniedziałek [18.09.2017, 12:58:12] • [IP: 80.245.190.**]

Może to wpłynie pozytywnie na wysokość cen na stacja paliw w Świnoujściu i sprzedaż mają bardzo wysoką (no stop kolejki) a ceny jedne z najwyższych w kraju. Mi to pachnie zmową cenową ale ciężko to udowodnić. Jak się pojawi konkurencja to może wymusi na innych konkurencyjne ceny. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego miasto mając na zajezdni autobusowej dystrybutory nie sprzedaje paliwa w cenach konkurencyjnych aby ceny urealnić.

Oglądasz 1-25 z 41
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■