POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.09.2017, 22:45:09] • Świnoujście

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła toi toi-a

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

Na zdjęciu widać wygięty płot.(fot. iswinoujscie.pl )

O tym, że silny i porywisty wiatr jest groźny nikogo nie trzeba przekonywać. I choć środowa wichura zbierała żniwo głównie wśród drzewostanu i nie poczyniła wielu materialnych strat, to jednak w tym wypadku sytuacja mogła skończyć się bardzo tragicznie.

Jeden z naszych czytelników powiadomił nas, że z budowy wysokiego apatrmentowca, który buduje się na osiedlu Platan, wichura zrzuciła przenośną toaletę, która z wielkim hukiem miała spaść na chodnik. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Według relacji naszego czytelnika. silne porywy dosłownie zmiotły z samej góry budynku przenośną toaletę, która stała na ostatniej kondygnacji budowy. Poleciała i roztrzaskała się na chodniku naprzeciwko przejścia dla pieszych.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Jak opowiadają świadkowie zdarzenia, pracownicy budowlani co jakiś czas przestawiali toi toi-a na kolejne dobudowane piętra. Jak domniemuje nasz czytelnik, najwyraźniej nie zabezpieczali go odpowiednio, przez co stał się zabawką porywistego wiatru i realnym zagrożeniem dla ludzkiego życia.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Spadająca budka mogła przecież kogoś zabić! Budowlańcy dość szybko uprzątnęli szczątki rozbitej toalety, ale czy ktoś dbający o BHP na tej budowie zainteresował się tą sprawą?

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Naszemu reporterowi udało się sfotografować rozbity toi toi.

Czekamy na odpowiedź Pomeranii Development.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [21.09.2017, 04:11:20] • [IP: 78.10.206.**]

Nie dosrane w nim było, to spadł.

Giovanni • Środa [20.09.2017, 14:13:31] • [IP: 89.65.97.***]

Dobrze, że" na dole" mają jeszcze jeden. Budowa by całkiem stanęła...

Żwirko • Środa [20.09.2017, 10:26:17] • [IP: 89.65.97.***]

Taką wiadomość to ja rozumiem! Śmieszna i pouczająca zarazem.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 14:01:11] • [IP: 62.69.253.**]

fajna atrakcja ;) aż dziwne że toaleta nie była płatna :)

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 08:33:30] • [IP: 92.42.117.***]

Ja ci kręcę. ... zginać od udeżenia kibla to dopiero zaszczytna smierć. Takie cos tylko w naszym betonowym mieście

fororak 👹 • Niedziela [17.09.2017, 20:44:16] • [IP: 185.102.219.***]

Oj źle się dzieje na budowach w Wolsce, jak już sam czart wziął się za rozwalanie sraczy no to nic dobrego nie wróży dla tego budynku...amen 🚾🚾🚾

czarna koperta • Niedziela [17.09.2017, 19:01:09] • [IP: 92.42.116.**]

Chyba nie był dobalastowany bo by go tak nie wydmuchało.

Tubylec • Niedziela [17.09.2017, 15:50:02] • [IP: 89.68.134.**]

To był dopiero pierd, koleś wyleciał drugą stroną.

Gość • Niedziela [17.09.2017, 15:35:52] • [IP: 92.42.114.***]

Buduje się piękny obiekt i nie ważne co to będzie. Mam pytanie ILE BĘDZIE MIEJC PARKINGOWYCH?? Uważam że do każdego pokoju lub apartamentu hotelowego wybudowanego w Świnoujściu od 2000 roku powinno być wybudowane miejsce parkingowe. Obiekt zostanie oddany do użytku a mieszkańcy stracą kolejne miejsca parkingowe. By rozwiązać problem Rada Mista wprowadzi kolejną strefe płatnego parkowania

Gość • Niedziela [17.09.2017, 14:03:56] • [IP: 92.42.113.***]

Ten artykuł świetnie koresponduje z poprzednim dotyczącym tej samej budowy. Tak jak twierdziłem, budowlańcy to ZERO kultury osobistej a teraz jak widać ZERO kultury technicznej. Mam sporo kontaktów zawodowych z tą branżą i niestety fakty są nieprzyjemne. Przeciętny pracownik budowlany ma niski poziom inteligencji i kultury. Widać to po ich zachowaniu. głośno wykrzykiwane przekleństwa, oddawanie moczu w pomieszczeniach budowanego budynku, praca pod wpływem alkoholu . nie przestrzeganie norm technicznych i BHP. A jak coś się stanie to tylko słychać" boże ja nie chciałem". Niestety ale głupota jest bardzo nie bezpieczna. Dla głupków i ich otoczenia. Co widać po zdjęciach w artykule. Myślę że przydała by się nie jedna kontrola na tej budowie.

• Niedziela [17.09.2017, 13:36:11] • [IP: 109.243.191.***]

Myśleliście, że Spielberg pokaże wam wasze sny? Nic podobnego. Słynna scena z facetem na klozecie, któremu prehistoryczny gad konfiskuje kabine toi toiową w trakcie defekacji zostaje tu ośmieszona. Nic się nie równa ze strąceniem toi toia ze szczytu molocha imienia Pani Michalskiej, bo to jest swoiste OFIAROWANIE ku czci tej Piękności z Magistratu, złożenie ofiary do jej stóp, na ołtarz chodnika w cieniu magistratu... Zaraz, a może to ofiara złożona. ..Molochowi? Może pomyliłem adres, bo miastem rządzi juz Moloch? { Moloch, Molech lub Molekh – chtoniczne bóstwo fenickie i kananejskie. Nazwa wywodzi się od hebr. מלך" Melek" – król, bóg., (gr. Molóch). Identyfikowany z Adramelechem. Tak jak jemu, Molochowi miano składać ofiary z dzieci. Średniowieczna demonologia uznaje Molocha za jednego z demonów.}

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:12:33] • [IP: 80.245.189.***]

IDEAŁ sięgnął bruku... :-)) już Ktoś to przewidział :-)

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:01:58] • [IP: 77.88.191.**]

Ja akurat przejechałem koło tego budynku jak pier**** ten kibel na ziemię... Jak tam by ktoś szedł bez szansy. . Kiedy zajmie się tym prokuratura ? Oni ścigają tylko tych co nie są z tego kraju. .. napiszcie kiedy będzie ktoś za to ukarany. .. tu się nie liczy że nic się nie stało bo to dobrze że nic się nikomu nie stało ale jak to by ktoś szedł od was ? Wasze rodzice ? Wasze dzieci ? Takie coś nie morze być nigdy. ..

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:00:37] • [IP: 178.238.252.**]

Najważniejsze, że nikt w tym czasie, nie korzystał z przybytku...

Gość • Niedziela [17.09.2017, 11:29:08] • [IP: 77.88.191.**]

Zdmuchnęła nie zdmuchnęła wieża robi wrazenie, wypadki się zdążają najważniejsze ze nikomu nic się niestało.

Gość • Niedziela [17.09.2017, 11:02:10] • [IP: 93.207.75.**]

DeszcZyk pada slonko swieci z dachu g* leci

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:56:52] • [IP: 94.254.242.*]

a gdzie był kierownik budowy jak to było stawiane? Tylko na papierze?

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:29:30] • [IP: 80.245.179.***]

To demon kupy von oblech

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:25:08] • [IP: 178.238.253.**]

Z tym kawałkiem wyspy będzie to samo co z Roall port należącym do Angli, gdzie własnie rozwijało się tak jak nasz kawałek ziemi, to co buduje się przy W.Polskiego to upadek miasta!

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:23:39] • [IP: 109.243.191.***]

Jest coś symbolicznego w najpierw wywyższeniu toi toia, a następnie w jego obaleniu. Magistrat najpierw wybudował os." Platan" o wątpliwej urodzie architektonicznej, potem wyciął jedne z najpiękniejszych platanów na wyspie, następnie zaserwował mieszkańcom, którzy mysleli, że skończył sie już czas budowy, wbijanie stempli kafarem i chroniczne wiercenie by wybudowac ni przypiął, ni przyłatał WIEŻOWIEC. Nikt przy tym nie wiedział, że potajemnie wywyższono BOŻKA magistratu, plastikowy, nadziewany toi toi! Ten bożek wiele tłumaczy, wyobraża, zamyka, zawiera w sobie: plastik bombastik - czyli symbol betonowo-plastikowej mentalności wielu włodarzy, a także farsz, jakim sie charakteryzują toi toie, co prowadzi do zrozumienia, iż wizja mieszkańca Świnoujścia to wizja plastikowo-betonowego pieroga z zawartością biologiczną, ale bez aspiracji do PIEKNA. Swinoujście mogło byc piekne, bez molochów, z motywem wieżyczek, klimatem zabytkowego Ahlbecku, ale włodarze nie dali rady.

kryształowa kula • Niedziela [17.09.2017, 10:08:06] • [IP: 95.129.228.**]

zapewne klątwa.

Lord Admiralicji • Niedziela [17.09.2017, 09:47:13] • [IP: 80.245.178.***]

NIEZŁY BURDEL. TO CHYBA POWIELENIE TEGO BLU SYFU PRZY PLAŻY.

Pazdzioch • Niedziela [17.09.2017, 09:03:11] • [IP: 83.23.251.***]

Nawiedzony dom to demon Bobo zrzucil kibel, uciekajcie robole bo was opeta

Gość • Niedziela [17.09.2017, 08:33:32] • [IP: 188.146.129.**]

A na nikogo nic nie poleciało...?

Gość • Niedziela [17.09.2017, 07:39:01] • [IP: 95.129.224.**]

Czy był ktoś w środku toi toia?i kiedy to się stało?

Oglądasz 1-25 z 29
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■