POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.09.2017, 22:45:09] • Świnoujście

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła toi toi-a

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

Na zdjęciu widać wygięty płot.(fot. iswinoujscie.pl )

O tym, że silny i porywisty wiatr jest groźny nikogo nie trzeba przekonywać. I choć środowa wichura zbierała żniwo głównie wśród drzewostanu i nie poczyniła wielu materialnych strat, to jednak w tym wypadku sytuacja mogła skończyć się bardzo tragicznie.

Jeden z naszych czytelników powiadomił nas, że z budowy wysokiego apatrmentowca, który buduje się na osiedlu Platan, wichura zrzuciła przenośną toaletę, która z wielkim hukiem miała spaść na chodnik. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Według relacji naszego czytelnika. silne porywy dosłownie zmiotły z samej góry budynku przenośną toaletę, która stała na ostatniej kondygnacji budowy. Poleciała i roztrzaskała się na chodniku naprzeciwko przejścia dla pieszych.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Jak opowiadają świadkowie zdarzenia, pracownicy budowlani co jakiś czas przestawiali toi toi-a na kolejne dobudowane piętra. Jak domniemuje nasz czytelnik, najwyraźniej nie zabezpieczali go odpowiednio, przez co stał się zabawką porywistego wiatru i realnym zagrożeniem dla ludzkiego życia.

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Spadająca budka mogła przecież kogoś zabić! Budowlańcy dość szybko uprzątnęli szczątki rozbitej toalety, ale czy ktoś dbający o BHP na tej budowie zainteresował się tą sprawą?

Z budowy wieżowca wichura zdmuchnęła  toi toi-a

fot. iswinoujscie.pl

Naszemu reporterowi udało się sfotografować rozbity toi toi.

Czekamy na odpowiedź Pomeranii Development.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [21.09.2017, 04:11:20] • [IP: 78.10.206.**]

Nie dosrane w nim było, to spadł.

Giovanni • Środa [20.09.2017, 14:13:31] • [IP: 89.65.97.***]

Dobrze, że" na dole" mają jeszcze jeden. Budowa by całkiem stanęła...

Żwirko • Środa [20.09.2017, 10:26:17] • [IP: 89.65.97.***]

Taką wiadomość to ja rozumiem! Śmieszna i pouczająca zarazem.

Gość • Wtorek [19.09.2017, 14:01:11] • [IP: 62.69.253.**]

fajna atrakcja ;) aż dziwne że toaleta nie była płatna :)

Gość • Poniedziałek [18.09.2017, 08:33:30] • [IP: 92.42.117.***]

Ja ci kręcę. ... zginać od udeżenia kibla to dopiero zaszczytna smierć. Takie cos tylko w naszym betonowym mieście

fororak 👹 • Niedziela [17.09.2017, 20:44:16] • [IP: 185.102.219.***]

Oj źle się dzieje na budowach w Wolsce, jak już sam czart wziął się za rozwalanie sraczy no to nic dobrego nie wróży dla tego budynku...amen 🚾🚾🚾

czarna koperta • Niedziela [17.09.2017, 19:01:09] • [IP: 92.42.116.**]

Chyba nie był dobalastowany bo by go tak nie wydmuchało.

Tubylec • Niedziela [17.09.2017, 15:50:02] • [IP: 89.68.134.**]

To był dopiero pierd, koleś wyleciał drugą stroną.

Gość • Niedziela [17.09.2017, 15:35:52] • [IP: 92.42.114.***]

Buduje się piękny obiekt i nie ważne co to będzie. Mam pytanie ILE BĘDZIE MIEJC PARKINGOWYCH?? Uważam że do każdego pokoju lub apartamentu hotelowego wybudowanego w Świnoujściu od 2000 roku powinno być wybudowane miejsce parkingowe. Obiekt zostanie oddany do użytku a mieszkańcy stracą kolejne miejsca parkingowe. By rozwiązać problem Rada Mista wprowadzi kolejną strefe płatnego parkowania

Gość • Niedziela [17.09.2017, 14:03:56] • [IP: 92.42.113.***]

Ten artykuł świetnie koresponduje z poprzednim dotyczącym tej samej budowy. Tak jak twierdziłem, budowlańcy to ZERO kultury osobistej a teraz jak widać ZERO kultury technicznej. Mam sporo kontaktów zawodowych z tą branżą i niestety fakty są nieprzyjemne. Przeciętny pracownik budowlany ma niski poziom inteligencji i kultury. Widać to po ich zachowaniu. głośno wykrzykiwane przekleństwa, oddawanie moczu w pomieszczeniach budowanego budynku, praca pod wpływem alkoholu . nie przestrzeganie norm technicznych i BHP. A jak coś się stanie to tylko słychać" boże ja nie chciałem". Niestety ale głupota jest bardzo nie bezpieczna. Dla głupków i ich otoczenia. Co widać po zdjęciach w artykule. Myślę że przydała by się nie jedna kontrola na tej budowie.

• Niedziela [17.09.2017, 13:36:11] • [IP: 109.243.191.***]

Myśleliście, że Spielberg pokaże wam wasze sny? Nic podobnego. Słynna scena z facetem na klozecie, któremu prehistoryczny gad konfiskuje kabine toi toiową w trakcie defekacji zostaje tu ośmieszona. Nic się nie równa ze strąceniem toi toia ze szczytu molocha imienia Pani Michalskiej, bo to jest swoiste OFIAROWANIE ku czci tej Piękności z Magistratu, złożenie ofiary do jej stóp, na ołtarz chodnika w cieniu magistratu... Zaraz, a może to ofiara złożona. ..Molochowi? Może pomyliłem adres, bo miastem rządzi juz Moloch? { Moloch, Molech lub Molekh – chtoniczne bóstwo fenickie i kananejskie. Nazwa wywodzi się od hebr. מלך" Melek" – król, bóg., (gr. Molóch). Identyfikowany z Adramelechem. Tak jak jemu, Molochowi miano składać ofiary z dzieci. Średniowieczna demonologia uznaje Molocha za jednego z demonów.}

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:12:33] • [IP: 80.245.189.***]

IDEAŁ sięgnął bruku... :-)) już Ktoś to przewidział :-)

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:01:58] • [IP: 77.88.191.**]

Ja akurat przejechałem koło tego budynku jak pier**** ten kibel na ziemię... Jak tam by ktoś szedł bez szansy. . Kiedy zajmie się tym prokuratura ? Oni ścigają tylko tych co nie są z tego kraju. .. napiszcie kiedy będzie ktoś za to ukarany. .. tu się nie liczy że nic się nie stało bo to dobrze że nic się nikomu nie stało ale jak to by ktoś szedł od was ? Wasze rodzice ? Wasze dzieci ? Takie coś nie morze być nigdy. ..

Gość • Niedziela [17.09.2017, 12:00:37] • [IP: 178.238.252.**]

Najważniejsze, że nikt w tym czasie, nie korzystał z przybytku...

Gość • Niedziela [17.09.2017, 11:29:08] • [IP: 77.88.191.**]

Zdmuchnęła nie zdmuchnęła wieża robi wrazenie, wypadki się zdążają najważniejsze ze nikomu nic się niestało.

Gość • Niedziela [17.09.2017, 11:02:10] • [IP: 93.207.75.**]

DeszcZyk pada slonko swieci z dachu g* leci

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:56:52] • [IP: 94.254.242.*]

a gdzie był kierownik budowy jak to było stawiane? Tylko na papierze?

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:29:30] • [IP: 80.245.179.***]

To demon kupy von oblech

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:25:08] • [IP: 178.238.253.**]

Z tym kawałkiem wyspy będzie to samo co z Roall port należącym do Angli, gdzie własnie rozwijało się tak jak nasz kawałek ziemi, to co buduje się przy W.Polskiego to upadek miasta!

Gość • Niedziela [17.09.2017, 10:23:39] • [IP: 109.243.191.***]

Jest coś symbolicznego w najpierw wywyższeniu toi toia, a następnie w jego obaleniu. Magistrat najpierw wybudował os." Platan" o wątpliwej urodzie architektonicznej, potem wyciął jedne z najpiękniejszych platanów na wyspie, następnie zaserwował mieszkańcom, którzy mysleli, że skończył sie już czas budowy, wbijanie stempli kafarem i chroniczne wiercenie by wybudowac ni przypiął, ni przyłatał WIEŻOWIEC. Nikt przy tym nie wiedział, że potajemnie wywyższono BOŻKA magistratu, plastikowy, nadziewany toi toi! Ten bożek wiele tłumaczy, wyobraża, zamyka, zawiera w sobie: plastik bombastik - czyli symbol betonowo-plastikowej mentalności wielu włodarzy, a także farsz, jakim sie charakteryzują toi toie, co prowadzi do zrozumienia, iż wizja mieszkańca Świnoujścia to wizja plastikowo-betonowego pieroga z zawartością biologiczną, ale bez aspiracji do PIEKNA. Swinoujście mogło byc piekne, bez molochów, z motywem wieżyczek, klimatem zabytkowego Ahlbecku, ale włodarze nie dali rady.

kryształowa kula • Niedziela [17.09.2017, 10:08:06] • [IP: 95.129.228.**]

zapewne klątwa.

Lord Admiralicji • Niedziela [17.09.2017, 09:47:13] • [IP: 80.245.178.***]

NIEZŁY BURDEL. TO CHYBA POWIELENIE TEGO BLU SYFU PRZY PLAŻY.

Pazdzioch • Niedziela [17.09.2017, 09:03:11] • [IP: 83.23.251.***]

Nawiedzony dom to demon Bobo zrzucil kibel, uciekajcie robole bo was opeta

Gość • Niedziela [17.09.2017, 08:33:32] • [IP: 188.146.129.**]

A na nikogo nic nie poleciało...?

Gość • Niedziela [17.09.2017, 07:39:01] • [IP: 95.129.224.**]

Czy był ktoś w środku toi toia?i kiedy to się stało?

Oglądasz 1-25 z 29
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■