POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.09.2017, 20:59:59] • Świnoujście

Mieszkaniec: W poniedziałek nad miastem rozpylono gaz bojowy? Przez gryzący, nieprzyjemny dym nie mogłem oddychać! Zobacz film!

Mieszkaniec: W poniedziałek nad miastem rozpylono gaz bojowy? Przez gryzący, nieprzyjemny dym nie mogłem oddychać! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik.



Wszystko wyglądało naprawdę nieciekawie. Mieszkaniec twierdzi, że z okna swojego mieszkania na Placu Słowiańskim nie widział znajdującego się tam pomnika. Wszystko przez dym.

Mieszkaniec: W poniedziałek nad miastem rozpylono gaz bojowy? Przez gryzący, nieprzyjemny dym nie mogłem oddychać! Zobacz film!

fot. Czytelnik

- To jest karygodne. Myślałem, żeby powiadomić policję – dodaje Czytelnik.

Najpierw dym unosił się nad samym centrum Świnoujścia, by następnie przenieść się w stronę dzielnicy nadmorskiej.

Mieszkańcy mówią, że sprawy tak nie zostawią.

- Chcemy nagłośnić tę sprawę w ogólnopolskich mediach! - podsumowuje Czytelnik.

Mieszkaniec: W poniedziałek nad miastem rozpylono gaz bojowy? Przez gryzący, nieprzyjemny dym nie mogłem oddychać! Zobacz film!

fot. Czytelnik

Co takiego rozpylono nad miastem?

Tę zagadkę pomógł nam rozwiązać, rzecznik 8. Flotylii Obrony Wybrzeża, Jacek Kwiatkowski.

- W poniedziałek, w porcie wojennym w Świnoujściu prowadzone były wieloetapowe ćwiczenia. Podczas jednego z epizodów ćwiczyliśmy pożar stołówki wojskowej. Mogło się zdarzyć tak, że część zadymienia poszła w kierunku miasta. Dym powstał przy pomocy wytwornic dymu oraz świec dymnych. Jest mi bardzo przykro, że taka sytuacja miała miejsce i spowodowała jakikolwiek dyskomfort u mieszkańców. Takie ćwiczenia odbywają się u nas cyklicznie i nigdy wcześniej nie doszło do takiego incydentu. W tym roku ćwiczenia odbywały się przy prawie bezwietrznej pogodzie, co miało wpływ na taki, a nie inny przebieg wydarzeń - wyjaśnia Jacek Kwiatkowski.

Rzecznik 8 FOW stanowczo dementuje, iż był to jakiś rodzaj gazu bojowego.

- Była to substancja neutralna. Absolutnie nie rozpylaliśmy żadnych gazów. Są to ćwiczenia WARGACZ- 17, które rozpoczęły się 15 września i potrwają do 22 września. W ćwiczeniach biorą udział okręty 12 dywizjonu trałowców, 2 dywizjonu okrętów transportowo- minowych, 13 dywizjonu trałowców oraz pododdziały brzegowe Flotylli ze Świnoujścia i Dziwnowa - dodaje rzecznik 8. FOW.

Jak informuje nas 8. FOW ćwiczenia odbywają się na terenie portu wojennego w Świnoujściu, na wodach morza Bałtyckiego, oraz centralnym poligonie sił powietrznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Piątek [22.09.2017, 00:00:24] • [IP: 80.245.178.***]

Tym co przeszkadza dymek to sami sa zaczadzeni i brak im wyobraźni. Kto jak nie wojsko będzie was bronic sami idzcie walczyc, nie wiecie ile takie ćwiczenia wymagają przygotowan, logistyki, tylko skompromitujecie się jak pojdziecie do mediów. Brawo żołnierze

Gość1 • Czwartek [21.09.2017, 16:38:25] • [IP: 94.254.238.***]

GAZ bojowy buahahaha.. to zwykłe race dymne które na nic nie szkodza i przebywałem nie raz w chmurze takiego dymu.. Czytelnik to maruda było trzeba zamknac okna...

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:14:40] • [IP: 95.129.224.**]

Słyszałem tam kilka eksplozji

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:44:57] • [IP: 37.47.131.**]

Przy przeprawie promowej pomimo kilku znaków" zakaz palenia" codziennie unosi się chmura dymu ! I co nikomu to nie przeszkadza ?!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 07:48:19] • [IP: 77.241.100.**]

może są gdzieś w Polsce takie miasta, gdzie nie ma jednostek wojskowych i gdzie nie odbywają sie żadne ćwiczenia?... Serdecznie zapraszam wszystkich malkontentów do poszukiwań i do... przeprowadzki!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 07:44:17] • [IP: 37.47.137.***]

O tym co się wydarzyło na terenie portu M.W.to się nigdy nie dowiemy prawdy, tak jak mieszkańcy Świnoujścia nie dowiedzą się jaka była prawdziwa przyczyna śmierci marynarza podczas pobytu w Szweckim porcie Polskich jednostek M.W. a warto by uchylić rąbka tej niechlubnej tajemnicy oficjalnie a nie aby się rozchodziła pocztą pantoflową.

człowiek • Środa [20.09.2017, 20:50:07] • [IP: 93.94.188.*]

i nauczcie się zamykać okna

człowiek • Środa [20.09.2017, 20:49:04] • [IP: 93.94.188.*]

Ludzie wy się czepiacie że wojsko robi ćwiczenia? a jakby była wojna to byście się czepiali że na plażę nie można iść?

fororak 🐲 • Środa [20.09.2017, 20:13:55] • [IP: 165.227.150.**]

To wszystko sprawka WARGACZA, wyżarł wszystko co było w kuchni wojskowej, puścił bąka i stad ten smród poszedł na miasto...A tego skubańca wojsko nie dało rady schwytać, po prostu ich przechytrzył...amen

fororak 🐲 • Środa [20.09.2017, 20:08:50] • [IP: 46.101.248.***]

To wszystko sprawka WARGACZA, wyżarł wszystko co było w kuchni wojskowej, puścił bąka i stad ten smród poszedł na miasto...A tego skubańca wojsko nie dało rady schwytać, po prostu ich przechytrzył...amen

Gość • Środa [20.09.2017, 19:20:20] • [IP: 46.231.60.**]

Komendant nie wiedział w którą stronę wiatr wieje

Gość • Środa [20.09.2017, 18:46:20] • [IP: 109.241.63.***]

Menele swinoujskie gorzej skazaja teren, ale telefony się nie odzywają.

Gość • Środa [20.09.2017, 18:36:42] • [IP: 95.129.226.***]

w normalnym kraju ktoś zapłaciłby za to stołkiem

SMOK K • Środa [20.09.2017, 17:14:57] • [IP: 80.245.178.***]

LUDZIE? JACY LUDZIE ? KODORAŚCI I poPAPRAŃCE TO TEŻ LUDZIE?

Gość • Środa [20.09.2017, 16:58:42] • [IP: 62.69.203.***]

MAM PO TYM WSZYSTKIM TAK CHORE GARDLO, CIEKAWA, ŻE TO NIE JEST SZKODLIWE, BYLAM U LEKARZA TO PANI DR.POWIEDZIAŁA ŻE TO WIRUS PANUJE W SWINOUJSCIU A TO BYLO TO SWINSTWO Z WOJSKA STALAM KOLO PROMU JAK TA CHMURA SZLA W STRONĘ BIELIKÓW A SMIERDZIAŁ JAK AZOTOKS

Gość • Środa [20.09.2017, 16:22:44] • [IP: 46.169.192.***]

No to na przyszłość róbcie sobie takie ćwiczenia gdzieś na poligonach a nie w środku miasta co ?

Gość • Środa [20.09.2017, 14:50:54] • [IP: 77.218.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [20.09.2017, 14:31:45] • [IP: 178.238.247.**]

rozdzwoniły się telefony. ... hahaha 1 telefon

Gość • Środa [20.09.2017, 14:10:10] • [IP: 2.108.233.***]

Jakoś trudno w te wyjaśnienia uwierzyć...

Darek • Środa [20.09.2017, 14:05:52] • [IP: 92.42.116.**]

Mieszkam na ul.Wybrzeze Wladyslawa IV to prawda ze dym byl tak mocny ze ludzie na ulicach szli i kaszleli.Niech ten wojskowy bzur nie opowiada cwiczyc takie rzeczy to prosze na poligonie a nie w Centrum miasta.to jest normalnie drabstwo.mieszjanie malem zadymione trwalo ponad 30 min...by mozna bylo nornalnie w domu oddychac.Sadze ze odpowiedzialni wojskowi powinni bardziej najpierw pomyslec a potem podpalac stołowkę bo z logiką nawet" tą wojskową"te działania mialy niewiele wspolnego.

Gość • Środa [20.09.2017, 13:23:19] • [IP: 188.146.102.*]

A po co dwa samochody straży pożarnej jechały na sygnałach do portu jak się dymiło?Sami nie dali rady?

Gość • Środa [20.09.2017, 12:50:00] • [IP: 77.114.15.***]

Zawsze komuś coś przeszkadza.. Ludzie zajmijcie się swoimi sprawami. . Bo chyba wam się nudzi. . Bardzo dobrze ze żołnierze ćwiczą, gdzie maja to robic ?

Gość • Środa [20.09.2017, 12:38:07] • [IP: 80.245.187.***]

dlaczego dostałem ataku astmy przez ten dym... jakos neutralny to nie był...