POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.09.2017, 19:30:33] • Świnoujście

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

fot. Czytelnik

Kilka chłodnych dni i nocy sprawiło, że w ruch poszły piece. Tradycyjnie wrzuca się do nich wszystko, czego efektem jest gryzący dym, unoszący się nad dzielnicą. Do naszej redakcji zaczynają pisać i dzwonić mieszkańcy, którzy są co wieczór podtruwani śmierdzącymi oparami. Jak zwykle prym wiedzie ulica Rycerska, dołączyła do niej Bydgoska - taką informację otrzymaliśmy wraz ze zdjęciami od mieszkańca tamtej okolicy.

- Smród nie do zniesienia! - napisał Czytelnik, który ma już dość uciążliwego dymu unoszącego się od początku jesieni do końca sezonu grzewczego. Jak widać, mieszkańcy naszego miasta wciąż ładują swoje piece wszystkim, co może się spalić. Niepomni na apele, stan środowiska, czystość powietrza we własnej okolicy, zatruwają siebie i wszystkich wokoło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:26:25] • [IP: 80.245.182.***]

Jeden mechanik mi sie chwalił ze pali olejem przepalonym. Ludzie pala dokumenty teczki śmieci z biura na ściemę kupują działkę.

Gość • Piątek [22.09.2017, 23:35:01] • [IP: 178.238.246.**]

Na Markiewicza jest jeszcze gorzej !! I dlaczego nasze władze nic z tym nie robią ?

Gość • Piątek [22.09.2017, 10:21:24] • [IP: 62.69.252.***]

Działka chyba wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Bardzo dużo Pań urzędniczek w pokojach i zerowa skuteczność i efektywnośc jeżeli chodzi o taki problem. Czy urząd to tylko ciepłe posadki i zero jakiejkolwiek odpowiedzialności. Problem jest i jest znany powszechnie od lat.

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:35:34] • [IP: 79.190.99.**]

I co z tego że te domki stały tam pierwsze ? aż nie wierze co czytam... to co ludzie mają się wyprowadzić z własnych domów jak im przeszkadza ? Zastanów się człowieku co piszesz.. Całe miasto śmierdzi. Okno się otwiera żeby przewietrzyć mieszkanie i wpuścić świeże powietrze a nie żeby śmierdziało w całej chałupie. Na zachodnim wieczorami jest tak zadymione że z okien tych domków nie widać bo kłęby miałego dymu az do samej ziemi... Przesada...

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:23:51] • [IP: 79.190.99.**]

Przez to że bezmózgi palą czym popadnie, na zachodnim nie ma czym oddychać a jak otworzy się okna w domu to całe mieszkanie śmierdzi tak że nie da się wytrzymać. Na oknach i parapetach czarna Sadza, co chwile trzeba myć okna. A ludzie z domków mają to gdzieś, bo ważne żeby oni mieli ciepło, nie ważne że całe zachodnie śmierdzi jak Diabli... Moim zdaniem powinni płacić duże kary..

Gość • Czwartek [21.09.2017, 20:27:22] • [IP: 46.165.208.**]

po takich komentarzach...z wieksza przyjemnoscia wsadze plastiki do pieca.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 19:55:58] • [IP: 188.146.67.***]

Ludzie! Jeśli widzicie trucicieli to róbcie zdjęcia, nagrywajcie i zgłaszajcie straży miejskiej. Nie ma innej drogi. Straż nie nudzi się i sam z siebie nie spaceruje w tym celu.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 17:30:15] • [IP: 109.241.63.***]

Śmierdzi w całym mieście !! Na placu Wolności, Rybkach i Kołłątaja, ale władza ma to w głębokim poważaniu !!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:09] • [IP: 62.69.251.***]

Kolego AD VOCEM, dałbym się nabrać gdyby nie ostatnie zdanie

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:02] • [IP: 80.245.189.***]

Ktoś tam dobrze napisał : dostępny opał to koks węgiel drzewo jeżeli ktoś tym pali to ma do tego pełne prawo. jeżeli kupiłeś w okolicy mieszkanie od dewelopera to twój problem te domy były tam wcześniej i wasze pieniactwo możecie w buty sobie wsadzić. Jak to mówią widziały gały co brały?

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:35:48] • [IP: 185.36.169.***]

Mojemu sąsiadowi straż miejska w tamtym roku dała mandat za palenie śmieciami w piecu. Byli po pięciu minutach od telefonu. Wystarczy tylko zadzwonić...

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:21:34] • [IP: 78.10.206.***]

POWIEDZ JAK MAMY ZROBIC ZEBY CIE BYLO STAC NA WEGIEL ZA 900 ZL? MAMY CIE NAUCZYC PROGRAMOWANIA, CZY MOZE WOLISZ PRZYSPIESZONY KURS MEDYCYNY LUB PRAWA W 2 MIESIACE?? Bezrobocie 6%. DO ROBOTY SIE WEZ. LENIU !! 2, 5 TONY MIESIECZNIE ZAROBISZ MINIMUM, A POTRZEBUJESZ ZE 300-400 Kg A I TAK NIE UMIESZ PALIC W PIECU, ZEBY DYM NIE LECIAL.

wasz sąsiad • Czwartek [21.09.2017, 14:44:06] • [IP: 62.69.251.***]

* tam z rakiem, ważne że mam ciepełko

AD VOCEM • Czwartek [21.09.2017, 14:26:09] • [IP: 94.254.231.***]

Co robią" nieroby" ze straży miejskiej: -walczą z nielegalnym handlem (skutecznie, brak takiego przy granicy, brak Rumunów), -usuwają wraki z ulic (na bieżąco), - walka z żebraniem (drugi rok praktycznie nie ma żebrania przed promami, 3 przypadki na promenadzie w sezonie), -sprawdzają prawidłowe parkowanie, - zmniejszają ilość bezdomnych w mieście (2 lata temu około 40 osób, dzisiaj 6-7 osób z poza Świnoujścia), - sprawdzają przejezdność dzielnicy nadmorskiej w sezonie, -sprawdzają czystość prywatnych posesji - interwencje dotyczące zwierząt, -sprawdzają czym palą w piecach, - sprawdzają odśnieżanie chodników... itp. itd. A nie wspomnę już o tym że od dwóch lat po zimie są czyste chodniki. Doprowadzili do tego że sprzątanie po psach jest normą w Świnoujściu :-)

Gość • Czwartek [21.09.2017, 13:08:14] • [IP: 93.94.190.***]

8:25 - Podajcie służbom tego" śmierdziela z Rycerskiej, z quasi warsztatu samochodowego koło pralni", nie myślcie, że napisanie na forum cos zmieni, a szkoda, że Straż Miejska idzie spać z kurami, mogliby obserwować śmierdziela. A co do spalania plastików - na zdjęciu nie wiadomo, czym sie pali, ale ogólnie ich spalanie to jest fundowanie sobie i innym raka - plastiki w dymie to dioksyny, rakotwórcza substancja, bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Niektórzy spalają płyty wiórowe - to też bardzo szkodliwe, bo wypełnione są klejem wiążącym wióry.

ryynio • Czwartek [21.09.2017, 12:31:16] • [IP: 83.249.12.***]

ten dym to niekoniecznie plastiki ale raczej mokre plyty wiórowe OSB, pilśniowe oraz sklejki

Gość • Czwartek [21.09.2017, 10:01:04] • [IP: 178.238.253.**]

Przecież jest już ustawa, która zabrania palenia, w piecach śmieciami, a zwłaszcza plastikiem, jest na to nawet paragraf łatwo sprawdzić, w czym problem, widać gdzie i jak mieszkali ci ludzie co t ak palą w domowych piecach, nie trzeba tłumaczyć!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:59:39] • [IP: 93.94.189.***]

Jaka znowu Bygdoska! mapę weźcie do ręki to zobaczycie co jest na przedłużeniu linii za Markiewicza i Małopolską- ogrody działkowe za lasem barany!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:50:38] • [IP: 195.204.138.**]

A Dąmbkiewicz pali wszystkim i jest spoko

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:41:38] • [IP: 94.254.231.***]

108.*** - każdy ma telefon to niech dzwoni na straż miejską jak ma podejrzenie że ktoś pali śmieci - tylko to jest zabronione! Palenie w piecu jest czymś tak oczywistym w naszym klimacie że dziwię się ludziom którzy nie widzieli dymu przy rozpalaniu. Ludzie musi dymić! Wyzywanie strażników od nierobów jest totalnym chamstwem. Bardzo mili i uczynni ludzie. Na moim podwórku stał wrak auta - zrobiłem oznakowanie strefa ruchu i po tygodniu nie było. Tak działają!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:23:26] • [IP: 93.94.187.***]

Serio, nie da sie palić oponami czy plastikiem! No nie da się, bo one nie są kaloryczne i nie da się nimi ogrzać domu czy bojlera hahaha

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:13:01] • [IP: 94.254.229.***]

Gówno sprzedają w cenie dobrego opału to tak jest !

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:29:12] • [IP: 83.11.70.***]

A CZEGO SIĘ SPODZIEWACIE, TONA WĘGLA KOSZTUJE 900ZŁ A PENSJA MAŁA TO Z CZEGO LUDZIE MAJĄ KUPOWAC COS LEPSZEGO, UMIEJĄ TYLKO KRYTYKOWAC I ZAJMOWAC SIĘ NAJBIEDNIEJSZYMI A MOŻE LEPIEJ ZRÓBCIE ABY KAŻDEGO BYŁO STAC I NA OPAŁ I ŻYCIE, BIUROKRACI I DONOSICIELE

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:25:48] • [IP: 80.245.179.***]

śmierdziel z Rycerskiej pseudo warsztat samochodowy koło pralni

smoluch • Czwartek [21.09.2017, 08:23:27] • [IP: 95.129.228.**]

opony i stare onuce dają moc energii.

Oglądasz 1-25 z 54
■ Flota-Chemik Police 0:1. Mimo ambitnej, zwłaszcza w drugiej połowie postawy Flota przegrywa mecz w pojedynku na szczycie V ligi ■ Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska! ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Białoruskiej w Świnoujściu. W dniach od 17 października 2017 do 2 grudnia 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostaje ul. Białoruska, na odcinku od ulicy Sosnowej do ul. Norweskiej. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. ■ We wtorek 17. października 2017 r. o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu ■ Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską? ■ Na razie nie ma chętnych do budowy parkingu wielopoziomowego w centrum ■ Flota Świnoujście pokonała Białych Sądów 4-1 (2-1) ■ Znaleziono kartę bankomatową banku bgz bnp paribas. Na karcie jest nazwisko pani Sylwi. Właścicielka może się zgłosić po kartę pod numer 884077722 ■ Potrącenie na ulicy Grunwaldzkiej, 69- letni mężczyzna wpadł pod koła samochodu dostawczego ■ Mężczyzna pobił pracownicę MOPR-u! Kobieta trafiła do szpitala! ■ Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni ■ W środę, około godziny 17:30 w okolicy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Karsiborską zgubiono telefon samsung galaxy j-3. Znalazca proszony jest o kontakt z numerem telefonu 661 -656-404 ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła Strategię Realizacji Problemów Społecznych dla miasta Świnoujścia. Strategia obowiązywać będzie w latach 2017 -20126 ■ Prezydent Żmurkiewicz: Między starą promenadą na promenadą na wydmie zamierzamy wybudować jeszcze jeden ciąg spacerowy, tzw. "promenadę słońca". Handlujący dotychczas w tym ciągu beda mogli tam handlować najprawdopodobniej do końca przyszłego sezonu. ■