POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.09.2017, 19:30:33] • Świnoujście

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

fot. Czytelnik

Kilka chłodnych dni i nocy sprawiło, że w ruch poszły piece. Tradycyjnie wrzuca się do nich wszystko, czego efektem jest gryzący dym, unoszący się nad dzielnicą. Do naszej redakcji zaczynają pisać i dzwonić mieszkańcy, którzy są co wieczór podtruwani śmierdzącymi oparami. Jak zwykle prym wiedzie ulica Rycerska, dołączyła do niej Bydgoska - taką informację otrzymaliśmy wraz ze zdjęciami od mieszkańca tamtej okolicy.

- Smród nie do zniesienia! - napisał Czytelnik, który ma już dość uciążliwego dymu unoszącego się od początku jesieni do końca sezonu grzewczego. Jak widać, mieszkańcy naszego miasta wciąż ładują swoje piece wszystkim, co może się spalić. Niepomni na apele, stan środowiska, czystość powietrza we własnej okolicy, zatruwają siebie i wszystkich wokoło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:26:25] • [IP: 80.245.182.***]

Jeden mechanik mi sie chwalił ze pali olejem przepalonym. Ludzie pala dokumenty teczki śmieci z biura na ściemę kupują działkę.

Gość • Piątek [22.09.2017, 23:35:01] • [IP: 178.238.246.**]

Na Markiewicza jest jeszcze gorzej !! I dlaczego nasze władze nic z tym nie robią ?

Gość • Piątek [22.09.2017, 10:21:24] • [IP: 62.69.252.***]

Działka chyba wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Bardzo dużo Pań urzędniczek w pokojach i zerowa skuteczność i efektywnośc jeżeli chodzi o taki problem. Czy urząd to tylko ciepłe posadki i zero jakiejkolwiek odpowiedzialności. Problem jest i jest znany powszechnie od lat.

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:35:34] • [IP: 79.190.99.**]

I co z tego że te domki stały tam pierwsze ? aż nie wierze co czytam... to co ludzie mają się wyprowadzić z własnych domów jak im przeszkadza ? Zastanów się człowieku co piszesz.. Całe miasto śmierdzi. Okno się otwiera żeby przewietrzyć mieszkanie i wpuścić świeże powietrze a nie żeby śmierdziało w całej chałupie. Na zachodnim wieczorami jest tak zadymione że z okien tych domków nie widać bo kłęby miałego dymu az do samej ziemi... Przesada...

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:23:51] • [IP: 79.190.99.**]

Przez to że bezmózgi palą czym popadnie, na zachodnim nie ma czym oddychać a jak otworzy się okna w domu to całe mieszkanie śmierdzi tak że nie da się wytrzymać. Na oknach i parapetach czarna Sadza, co chwile trzeba myć okna. A ludzie z domków mają to gdzieś, bo ważne żeby oni mieli ciepło, nie ważne że całe zachodnie śmierdzi jak Diabli... Moim zdaniem powinni płacić duże kary..

Gość • Czwartek [21.09.2017, 20:27:22] • [IP: 46.165.208.**]

po takich komentarzach...z wieksza przyjemnoscia wsadze plastiki do pieca.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 19:55:58] • [IP: 188.146.67.***]

Ludzie! Jeśli widzicie trucicieli to róbcie zdjęcia, nagrywajcie i zgłaszajcie straży miejskiej. Nie ma innej drogi. Straż nie nudzi się i sam z siebie nie spaceruje w tym celu.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 17:30:15] • [IP: 109.241.63.***]

Śmierdzi w całym mieście !! Na placu Wolności, Rybkach i Kołłątaja, ale władza ma to w głębokim poważaniu !!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:09] • [IP: 62.69.251.***]

Kolego AD VOCEM, dałbym się nabrać gdyby nie ostatnie zdanie

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:02] • [IP: 80.245.189.***]

Ktoś tam dobrze napisał : dostępny opał to koks węgiel drzewo jeżeli ktoś tym pali to ma do tego pełne prawo. jeżeli kupiłeś w okolicy mieszkanie od dewelopera to twój problem te domy były tam wcześniej i wasze pieniactwo możecie w buty sobie wsadzić. Jak to mówią widziały gały co brały?

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:35:48] • [IP: 185.36.169.***]

Mojemu sąsiadowi straż miejska w tamtym roku dała mandat za palenie śmieciami w piecu. Byli po pięciu minutach od telefonu. Wystarczy tylko zadzwonić...

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:21:34] • [IP: 78.10.206.***]

POWIEDZ JAK MAMY ZROBIC ZEBY CIE BYLO STAC NA WEGIEL ZA 900 ZL? MAMY CIE NAUCZYC PROGRAMOWANIA, CZY MOZE WOLISZ PRZYSPIESZONY KURS MEDYCYNY LUB PRAWA W 2 MIESIACE?? Bezrobocie 6%. DO ROBOTY SIE WEZ. LENIU !! 2, 5 TONY MIESIECZNIE ZAROBISZ MINIMUM, A POTRZEBUJESZ ZE 300-400 Kg A I TAK NIE UMIESZ PALIC W PIECU, ZEBY DYM NIE LECIAL.

wasz sąsiad • Czwartek [21.09.2017, 14:44:06] • [IP: 62.69.251.***]

* tam z rakiem, ważne że mam ciepełko

AD VOCEM • Czwartek [21.09.2017, 14:26:09] • [IP: 94.254.231.***]

Co robią" nieroby" ze straży miejskiej: -walczą z nielegalnym handlem (skutecznie, brak takiego przy granicy, brak Rumunów), -usuwają wraki z ulic (na bieżąco), - walka z żebraniem (drugi rok praktycznie nie ma żebrania przed promami, 3 przypadki na promenadzie w sezonie), -sprawdzają prawidłowe parkowanie, - zmniejszają ilość bezdomnych w mieście (2 lata temu około 40 osób, dzisiaj 6-7 osób z poza Świnoujścia), - sprawdzają przejezdność dzielnicy nadmorskiej w sezonie, -sprawdzają czystość prywatnych posesji - interwencje dotyczące zwierząt, -sprawdzają czym palą w piecach, - sprawdzają odśnieżanie chodników... itp. itd. A nie wspomnę już o tym że od dwóch lat po zimie są czyste chodniki. Doprowadzili do tego że sprzątanie po psach jest normą w Świnoujściu :-)

Gość • Czwartek [21.09.2017, 13:08:14] • [IP: 93.94.190.***]

8:25 - Podajcie służbom tego" śmierdziela z Rycerskiej, z quasi warsztatu samochodowego koło pralni", nie myślcie, że napisanie na forum cos zmieni, a szkoda, że Straż Miejska idzie spać z kurami, mogliby obserwować śmierdziela. A co do spalania plastików - na zdjęciu nie wiadomo, czym sie pali, ale ogólnie ich spalanie to jest fundowanie sobie i innym raka - plastiki w dymie to dioksyny, rakotwórcza substancja, bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Niektórzy spalają płyty wiórowe - to też bardzo szkodliwe, bo wypełnione są klejem wiążącym wióry.

ryynio • Czwartek [21.09.2017, 12:31:16] • [IP: 83.249.12.***]

ten dym to niekoniecznie plastiki ale raczej mokre plyty wiórowe OSB, pilśniowe oraz sklejki

Gość • Czwartek [21.09.2017, 10:01:04] • [IP: 178.238.253.**]

Przecież jest już ustawa, która zabrania palenia, w piecach śmieciami, a zwłaszcza plastikiem, jest na to nawet paragraf łatwo sprawdzić, w czym problem, widać gdzie i jak mieszkali ci ludzie co t ak palą w domowych piecach, nie trzeba tłumaczyć!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:59:39] • [IP: 93.94.189.***]

Jaka znowu Bygdoska! mapę weźcie do ręki to zobaczycie co jest na przedłużeniu linii za Markiewicza i Małopolską- ogrody działkowe za lasem barany!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:50:38] • [IP: 195.204.138.**]

A Dąmbkiewicz pali wszystkim i jest spoko

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:41:38] • [IP: 94.254.231.***]

108.*** - każdy ma telefon to niech dzwoni na straż miejską jak ma podejrzenie że ktoś pali śmieci - tylko to jest zabronione! Palenie w piecu jest czymś tak oczywistym w naszym klimacie że dziwię się ludziom którzy nie widzieli dymu przy rozpalaniu. Ludzie musi dymić! Wyzywanie strażników od nierobów jest totalnym chamstwem. Bardzo mili i uczynni ludzie. Na moim podwórku stał wrak auta - zrobiłem oznakowanie strefa ruchu i po tygodniu nie było. Tak działają!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:23:26] • [IP: 93.94.187.***]

Serio, nie da sie palić oponami czy plastikiem! No nie da się, bo one nie są kaloryczne i nie da się nimi ogrzać domu czy bojlera hahaha

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:13:01] • [IP: 94.254.229.***]

Gówno sprzedają w cenie dobrego opału to tak jest !

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:29:12] • [IP: 83.11.70.***]

A CZEGO SIĘ SPODZIEWACIE, TONA WĘGLA KOSZTUJE 900ZŁ A PENSJA MAŁA TO Z CZEGO LUDZIE MAJĄ KUPOWAC COS LEPSZEGO, UMIEJĄ TYLKO KRYTYKOWAC I ZAJMOWAC SIĘ NAJBIEDNIEJSZYMI A MOŻE LEPIEJ ZRÓBCIE ABY KAŻDEGO BYŁO STAC I NA OPAŁ I ŻYCIE, BIUROKRACI I DONOSICIELE

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:25:48] • [IP: 80.245.179.***]

śmierdziel z Rycerskiej pseudo warsztat samochodowy koło pralni

smoluch • Czwartek [21.09.2017, 08:23:27] • [IP: 95.129.228.**]

opony i stare onuce dają moc energii.

Oglądasz 1-25 z 54
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■