POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.09.2017, 19:30:33] • Świnoujście

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

Zaczyna się palenie w piecach byle czym. Gryzący dym zatruwa mieszkańców

fot. Czytelnik

Kilka chłodnych dni i nocy sprawiło, że w ruch poszły piece. Tradycyjnie wrzuca się do nich wszystko, czego efektem jest gryzący dym, unoszący się nad dzielnicą. Do naszej redakcji zaczynają pisać i dzwonić mieszkańcy, którzy są co wieczór podtruwani śmierdzącymi oparami. Jak zwykle prym wiedzie ulica Rycerska, dołączyła do niej Bydgoska - taką informację otrzymaliśmy wraz ze zdjęciami od mieszkańca tamtej okolicy.

- Smród nie do zniesienia! - napisał Czytelnik, który ma już dość uciążliwego dymu unoszącego się od początku jesieni do końca sezonu grzewczego. Jak widać, mieszkańcy naszego miasta wciąż ładują swoje piece wszystkim, co może się spalić. Niepomni na apele, stan środowiska, czystość powietrza we własnej okolicy, zatruwają siebie i wszystkich wokoło.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Niedziela [24.09.2017, 10:26:25] • [IP: 80.245.182.***]

Jeden mechanik mi sie chwalił ze pali olejem przepalonym. Ludzie pala dokumenty teczki śmieci z biura na ściemę kupują działkę.

Gość • Piątek [22.09.2017, 23:35:01] • [IP: 178.238.246.**]

Na Markiewicza jest jeszcze gorzej !! I dlaczego nasze władze nic z tym nie robią ?

Gość • Piątek [22.09.2017, 10:21:24] • [IP: 62.69.252.***]

Działka chyba wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Bardzo dużo Pań urzędniczek w pokojach i zerowa skuteczność i efektywnośc jeżeli chodzi o taki problem. Czy urząd to tylko ciepłe posadki i zero jakiejkolwiek odpowiedzialności. Problem jest i jest znany powszechnie od lat.

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:35:34] • [IP: 79.190.99.**]

I co z tego że te domki stały tam pierwsze ? aż nie wierze co czytam... to co ludzie mają się wyprowadzić z własnych domów jak im przeszkadza ? Zastanów się człowieku co piszesz.. Całe miasto śmierdzi. Okno się otwiera żeby przewietrzyć mieszkanie i wpuścić świeże powietrze a nie żeby śmierdziało w całej chałupie. Na zachodnim wieczorami jest tak zadymione że z okien tych domków nie widać bo kłęby miałego dymu az do samej ziemi... Przesada...

Gość • Piątek [22.09.2017, 07:23:51] • [IP: 79.190.99.**]

Przez to że bezmózgi palą czym popadnie, na zachodnim nie ma czym oddychać a jak otworzy się okna w domu to całe mieszkanie śmierdzi tak że nie da się wytrzymać. Na oknach i parapetach czarna Sadza, co chwile trzeba myć okna. A ludzie z domków mają to gdzieś, bo ważne żeby oni mieli ciepło, nie ważne że całe zachodnie śmierdzi jak Diabli... Moim zdaniem powinni płacić duże kary..

Gość • Czwartek [21.09.2017, 20:27:22] • [IP: 46.165.208.**]

po takich komentarzach...z wieksza przyjemnoscia wsadze plastiki do pieca.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 19:55:58] • [IP: 188.146.67.***]

Ludzie! Jeśli widzicie trucicieli to róbcie zdjęcia, nagrywajcie i zgłaszajcie straży miejskiej. Nie ma innej drogi. Straż nie nudzi się i sam z siebie nie spaceruje w tym celu.

Gość • Czwartek [21.09.2017, 17:30:15] • [IP: 109.241.63.***]

Śmierdzi w całym mieście !! Na placu Wolności, Rybkach i Kołłątaja, ale władza ma to w głębokim poważaniu !!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:09] • [IP: 62.69.251.***]

Kolego AD VOCEM, dałbym się nabrać gdyby nie ostatnie zdanie

Gość • Czwartek [21.09.2017, 16:31:02] • [IP: 80.245.189.***]

Ktoś tam dobrze napisał : dostępny opał to koks węgiel drzewo jeżeli ktoś tym pali to ma do tego pełne prawo. jeżeli kupiłeś w okolicy mieszkanie od dewelopera to twój problem te domy były tam wcześniej i wasze pieniactwo możecie w buty sobie wsadzić. Jak to mówią widziały gały co brały?

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:35:48] • [IP: 185.36.169.***]

Mojemu sąsiadowi straż miejska w tamtym roku dała mandat za palenie śmieciami w piecu. Byli po pięciu minutach od telefonu. Wystarczy tylko zadzwonić...

Gość • Czwartek [21.09.2017, 15:21:34] • [IP: 78.10.206.***]

POWIEDZ JAK MAMY ZROBIC ZEBY CIE BYLO STAC NA WEGIEL ZA 900 ZL? MAMY CIE NAUCZYC PROGRAMOWANIA, CZY MOZE WOLISZ PRZYSPIESZONY KURS MEDYCYNY LUB PRAWA W 2 MIESIACE?? Bezrobocie 6%. DO ROBOTY SIE WEZ. LENIU !! 2, 5 TONY MIESIECZNIE ZAROBISZ MINIMUM, A POTRZEBUJESZ ZE 300-400 Kg A I TAK NIE UMIESZ PALIC W PIECU, ZEBY DYM NIE LECIAL.

wasz sąsiad • Czwartek [21.09.2017, 14:44:06] • [IP: 62.69.251.***]

* tam z rakiem, ważne że mam ciepełko

AD VOCEM • Czwartek [21.09.2017, 14:26:09] • [IP: 94.254.231.***]

Co robią" nieroby" ze straży miejskiej: -walczą z nielegalnym handlem (skutecznie, brak takiego przy granicy, brak Rumunów), -usuwają wraki z ulic (na bieżąco), - walka z żebraniem (drugi rok praktycznie nie ma żebrania przed promami, 3 przypadki na promenadzie w sezonie), -sprawdzają prawidłowe parkowanie, - zmniejszają ilość bezdomnych w mieście (2 lata temu około 40 osób, dzisiaj 6-7 osób z poza Świnoujścia), - sprawdzają przejezdność dzielnicy nadmorskiej w sezonie, -sprawdzają czystość prywatnych posesji - interwencje dotyczące zwierząt, -sprawdzają czym palą w piecach, - sprawdzają odśnieżanie chodników... itp. itd. A nie wspomnę już o tym że od dwóch lat po zimie są czyste chodniki. Doprowadzili do tego że sprzątanie po psach jest normą w Świnoujściu :-)

Gość • Czwartek [21.09.2017, 13:08:14] • [IP: 93.94.190.***]

8:25 - Podajcie służbom tego" śmierdziela z Rycerskiej, z quasi warsztatu samochodowego koło pralni", nie myślcie, że napisanie na forum cos zmieni, a szkoda, że Straż Miejska idzie spać z kurami, mogliby obserwować śmierdziela. A co do spalania plastików - na zdjęciu nie wiadomo, czym sie pali, ale ogólnie ich spalanie to jest fundowanie sobie i innym raka - plastiki w dymie to dioksyny, rakotwórcza substancja, bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Niektórzy spalają płyty wiórowe - to też bardzo szkodliwe, bo wypełnione są klejem wiążącym wióry.

ryynio • Czwartek [21.09.2017, 12:31:16] • [IP: 83.249.12.***]

ten dym to niekoniecznie plastiki ale raczej mokre plyty wiórowe OSB, pilśniowe oraz sklejki

Gość • Czwartek [21.09.2017, 10:01:04] • [IP: 178.238.253.**]

Przecież jest już ustawa, która zabrania palenia, w piecach śmieciami, a zwłaszcza plastikiem, jest na to nawet paragraf łatwo sprawdzić, w czym problem, widać gdzie i jak mieszkali ci ludzie co t ak palą w domowych piecach, nie trzeba tłumaczyć!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:59:39] • [IP: 93.94.189.***]

Jaka znowu Bygdoska! mapę weźcie do ręki to zobaczycie co jest na przedłużeniu linii za Markiewicza i Małopolską- ogrody działkowe za lasem barany!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:50:38] • [IP: 195.204.138.**]

A Dąmbkiewicz pali wszystkim i jest spoko

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:41:38] • [IP: 94.254.231.***]

108.*** - każdy ma telefon to niech dzwoni na straż miejską jak ma podejrzenie że ktoś pali śmieci - tylko to jest zabronione! Palenie w piecu jest czymś tak oczywistym w naszym klimacie że dziwię się ludziom którzy nie widzieli dymu przy rozpalaniu. Ludzie musi dymić! Wyzywanie strażników od nierobów jest totalnym chamstwem. Bardzo mili i uczynni ludzie. Na moim podwórku stał wrak auta - zrobiłem oznakowanie strefa ruchu i po tygodniu nie było. Tak działają!

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:23:26] • [IP: 93.94.187.***]

Serio, nie da sie palić oponami czy plastikiem! No nie da się, bo one nie są kaloryczne i nie da się nimi ogrzać domu czy bojlera hahaha

Gość • Czwartek [21.09.2017, 09:13:01] • [IP: 94.254.229.***]

Gówno sprzedają w cenie dobrego opału to tak jest !

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:29:12] • [IP: 83.11.70.***]

A CZEGO SIĘ SPODZIEWACIE, TONA WĘGLA KOSZTUJE 900ZŁ A PENSJA MAŁA TO Z CZEGO LUDZIE MAJĄ KUPOWAC COS LEPSZEGO, UMIEJĄ TYLKO KRYTYKOWAC I ZAJMOWAC SIĘ NAJBIEDNIEJSZYMI A MOŻE LEPIEJ ZRÓBCIE ABY KAŻDEGO BYŁO STAC I NA OPAŁ I ŻYCIE, BIUROKRACI I DONOSICIELE

Gość • Czwartek [21.09.2017, 08:25:48] • [IP: 80.245.179.***]

śmierdziel z Rycerskiej pseudo warsztat samochodowy koło pralni

smoluch • Czwartek [21.09.2017, 08:23:27] • [IP: 95.129.228.**]

opony i stare onuce dają moc energii.

Oglądasz 1-25 z 54
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■