POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.09.2017, 13:00:03] • Świnoujście

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

496 działek na ponad 29 hektarach ziemi. Takim areałem gospodarują dziś działkowcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Paprotna”. Ich działki, wtulone pomiędzy pętlę przy ulicy Krzywej, a podmokłe tereny nad zalewem to niełatwy teren do uprawiania ogródków. Działkowicze „Paprotnej” mają ponadto do dziś nieuregulowany problem z drogą dojazdową do swoich działek.



Mimo to znajdują tu radość wypoczynku i obcowania z przyrodą, a w chwilach takich jak uroczystość dożynkowa potrafią cieszyć się z plonów i bawić wspólnie. Na dożynki w R.O.D. „Paprotna” zaproszenie przyjęli prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz wraz ze swoim zastępcą Pawłem Sujką. Gospodarz Świnoujścia przyjęty został po staropolsku-bochnem chleba. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Działkowców reprezentowała Teresa Napiórkowska.

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Prezydent miasta wyraził nadzieję, ze także w przyszłych latach tereny ogródków działkowych zachowają w Świnoujściu dotychczasowy charakter zapewniając mieszkańcom zasłużony wypoczynek o pracy.

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W dniu święta plonów od Okręgowych władz związku odczytany został specjalny list z życzeniami. Choć kończący się sezon nie była łaskawy dla działkowców, to na wystawie plonów, która towarzyszyła dożynkom udało się zgromadzić godne podziwu okazy owoców i warzyw. W dożynkowym koszu znalazły się także słoiki z przetworami, które zasilą domowe piwniczki. Podczas oficjalnego powitania dożynkowych gości, obecny prezes Zarządu R.O.D. „Paprotna” przypomniał, że ogród istnieje już ponad lat. W tym czasie, teren, na którym gospodarzą działkowcy zmienił się nie do poznania bo-podobnie jak w przypadku wielu innych ogrodów, także tutaj wyznaczanie działek zaczynało się na ugorach.

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Dziś „Paprotna to zielona enklawa. Prezydent miasta życzył działkowcom „Paprotnej” by dzięki pracy na działeczkach długo zachowali zdrowie i kondycję i mogli cieszyć się w kolejnych latach plonami znacznie lepszymi niż w obecnym.

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z okazji dożynek na działkowców czekał poczęstunek. Nie zabrakło także tanecznej muzyki. Przebojowe rytmy porwały działkowców na parkiet. To była zabawa dla trzech pokoleń!

Dożynki R.O.D. „Paprotna” z oficjalnymi gośćmi i zabawą. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Wtorek [26.09.2017, 22:34:51] • [IP: 92.42.114.***]

emeryten party, PZPR na emeryturze

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 22:09:32] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 22:00:30] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 15:56:31] • [IP: 92.42.118.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 14:39:18] • [IP: 92.42.118.**]

do 182 do mnie również pijesz nie pisiorze i PODNÓŻKU?

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 13:54:48] • [IP: 92.42.118.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 13:36:29] • [IP: 80.245.182.***]

ludzie którzy napisali te brednie są chorzy jak całe społeczeństwo pissiorów wszystkim wszystko przeszkadza a zawiść jest na każdym kroku najlepszym przyjacielem IMBECYLI

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 12:33:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do 185, to ja GO nie zauważyłam??!! Jak to możliwe? Może przemknął jak burza, koło mnie, albo pojechał na okrętkę, jak dali mu cynk, że ja już jestem:):):)

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 12:16:39] • [IP: 93.94.185.***]

Do 118, bzdury, wyjechał samochodem.

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 10:28:26] • [IP: 92.42.118.**]

A ten słoiczek, pasta-sos-papryka, co pan prezydent dostał w prezencie i tak zachwalał, że 1-sze miejsce, to ja też poproszę za free, w prezencie:) Skoro Pan Prezydent Sujka mówi, że pyszne, to ja mu wierzę i też skosztuję:) Tylko nic tam więcej mi nie dosypujcie, musi być taki sam słoiczek, jakie dostał pan vice prezydent:):):)

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 10:24:41] • [IP: 92.42.118.**]

Brawa brawa dla Redakcji iswinoujscie za film! Pełen profesjonalizm i klasa! Nie odbiegacie poziomem od np. Newsweeka, Wyborczej, czy czegoś tam innego, krajowego:) Tylko czemu nasza władza, tak Pana i Pana Portalu, tak nie docenia? Nie rozumiem tego do dzisiaj...

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 10:21:03] • [IP: 92.42.118.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 09:10:28] • [IP: 78.10.206.***]

Są nasi" ukochani:" prezydenci, wszystko zrobią aby być z ludem.Hipokryzja pana Zmurkiewicza i Sujki sięga Himalajów.Mam nadzieją że społeczeństwo nie da się nabrać na tanie chwyty.

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:12:27] • [IP: 37.47.143.***]

Ale kiełbasa przedwyborcza władz.Przez cztery lata na żadne dożynki nie chodzili a teraz proszę o działkowcach sobie przypomnieli.Większe obłudy już nie ma.

Gość • Poniedziałek [25.09.2017, 07:02:29] • [IP: 80.245.186.**]

Kierownik placu"Odpady i śmieci"miał rozklejać info o dożynkach ale zapił i sprawa dała doopy.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 22:02:14] • [IP: 178.238.251.**]

Nie poinformował bo nie chciał postronnych, wystarczyło tam wejść i zobaczyć wejrzenia panów w garniturach i pań w kreacjach jak ktos wszedł wracając z działki wiem bo byłam i widziałam oburzenie w oczach towarzystwa, ;jak oni mogą '' tu włazic

Gość • Niedziela [24.09.2017, 21:28:01] • [IP: 37.47.145.**]

Szkoda, że Zarząd nie poinformował oficjalnie (np. na nowych tablicach ogłoszeń) o dożynkach. Widicznie mniała to być kameralna impreza dla wybranych. Całe szczęście, że rachunek za prąd został w porę uregulowany bo impreza byłaby przy swiecach. A co do drogi to jej stan jest uregulowany o czym świadczą dokumenty - wystarczy przejść się do UM.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 19:56:54] • [IP: 37.7.102.***]

Frekwencja nie dopisała. Wszyscy maja dość drogi do działek - nic się nie robi w tym kierunku. Opłaty za działkę coraz wyższe a żadnych prac się nie wykonuje. Rowy zarośnięte, a działki dalej dla obcych na wczasy latem -pranie, gotowanie, załatwianie się. Działki zaniedbane od lat nikomu się nie zabiera- i to ma być gospodarka...

Gość • Niedziela [24.09.2017, 19:48:58] • [IP: 92.42.119.***]

Był czas, że działkowicze mieli się wypowiedzieć czy chcą być skomunalizowani i podlegać pod miast czy też tak jak dotychczas pod Zarząd Główny POD. Ponieważ komuś na tym zależało(tzn.Zarząd Główny POD) to jak Polska długa i szeroka niosła się plotkarska wieść, że deweloperzy będą budowali apartamentowce na działkach jeżeli działki przejdą pod miasto. Więc nikt nie chciał pod miasto należeć. Wskutek tego działkowicze płacą na Zarząd Wojewódzki i Krajowy w zamian nic nie otrzymując a z drugiej strony teraz chcą aby miasto wybudowało im drogę. Paranoja.Co zaś do prezesa to jest on na P.O.bo poprzedni szlachcic bez ziemi zabrał pieniądze i uciekł a nowego zebrania nie można zorganizować? Najgorszy ogród działkowy w mieście. Tam dawno prokurator już powinien sprawdzić finanse. Bałagan kompletny.Komuś z tym dobrze.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 19:23:57] • [IP: 178.238.251.**]

No super imprezka dla grupki kolesiów, i co dalej kto zapłaci za światło znowu działkowcy, ??

Gość • Niedziela [24.09.2017, 18:13:23] • [IP: 88.156.233.***]

Niech żyją Działki !

Gość • Niedziela [24.09.2017, 17:59:17] • [IP: 92.42.119.***]

Nie wiedziałam że są ''Dożynki'i Prezes nie ten którego wbiraliśmy nie wiem kiedy nastopiły zmiany, jakaś zagrywka? A to już po Dożynkach, brawo, dla za Drządu!!

Gość • Niedziela [24.09.2017, 17:28:45] • [IP: 184.168.27.***]

Znowu nochal wbił się na Mirka.

Gość • Niedziela [24.09.2017, 15:30:06] • [IP: 178.238.252.**]

Po nalewkach, najpierw filuterna mina(na zdjęciu), potem jakby smutek, zaduma...