POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.10.2017, 18:16:47] • Świnoujście

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Groźny wypadek wydarzył się w piątek na ulicy Grodzkiej. 69 - letni rowerzysta wpadł pod koła samochodu ciężarowego marki volvo. Z relacji świadków, wynika, że cyklista dosłownie został przejechany przednim kołem. Noga mężczyzny utknęła między rowerem, a kołem pojazdu. Krew tryskała z jego stopy. Wtedy, z pomocą ruszył, jeden ze świadków wypadku, który paskiem od spodni zacisnął tętnicę i zatamował krwotok, aż do przybicia na miejsce pogotowia ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Jak udało nam się ustalić, rowerzysta ma okaleczone obie nogi.



Poszkodowany mężczyzna czas był przytomny. Rowerzysta udzielił nam informacji, że ma 69- lat. Kobieta, która widziała całe zdarzenie postanowiła opowiedzieć nam, co zrobiła gdy zobaczyła co się wydarzyło.

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Widziałam ten wypadek na własne oczy. Mieszkam niedaleko i jako pierwsza przybiegłam na miejsce zdarzenia, żeby wyciągnąć nogi poszkodowanego spod kół samochodu - opisuje dziennikarzowi portalu iswinoujscie.pl, kobieta.

Pan Robert z zespołu muzycznego "Vegas", który uratował życie cykliście, mówi, że w momencie, gdy doszło do wypadku wyjeżdżał ze sklepu "Kram" przy ulicy Grunwaldzkiej. Gdy zobaczył co się stało, nie zastanawiał się ani przez moment i ruszył na pomoc poszkodowanemu. Przy pomocy własnego paska od spodni zatamował krwotok!

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Samochód ciężarowy jechał ulicą Grunwaldzką, w trakcie skrętu w ulicę Grodzką pod jego koła wpadł 69 - letni rowerzysta. Rower został całkowicie przygnieciony przednim kołem.

Do wypadku doszło w piątek, przed godziną 17:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Piątek [13.10.2017, 17:40:38] • [IP: 92.42.119.***]

Do gościa IP: 37.47.131.*** Niby błąd z uciskaniem?? Ciekawe dlaczego pogotowie zrobiło to samo i zacisneło w tym samym miejscu!! Twierdzisz że źle przeszkoleni?? To tyle do mistrza opaski ;)

Gość • Piątek [13.10.2017, 10:27:46] • [IP: 37.47.143.***]

Brawo dla Roberta za odwage i.pomoc. ...wielkie brawa

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:01:29] • [IP: 80.245.186.***]

CMENTARZE I SZPITALE SA PEŁNE TYCH CO MIELI PIERWSZEŃSTWO

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:57:59] • [IP: 37.47.131.***]

paskiem od spodni nie hamuje sie krwotoku?? Mozna ewentualnie sobie samemu wokol szyi zacisnac. Opatrunek uciskowy albo po prostu uciska na miejsce krwotoku. Blad kardynalny w udzielaniu pierwszej pomocy!!

Gość • Niedziela [08.10.2017, 22:46:19] • [IP: 31.1.235.**]

Dowod jest na policji... Tarasowa? Auto było w połowie pasów? I przepraszam co? Miało ustąpić rowerowi, który nie potrafił się zatrzymać i rozejrzeć? Nie tylko on jechał rowerem również inna osoba i dziwne, że ona się zatrzymała umiała zachować się bezpiecznie na drodze, a poszkodowany nie? Ale no oczywiście kierowcy zawsze będą tymi be...

Gość • Niedziela [08.10.2017, 07:18:20] • [IP: 109.243.191.***]

20:02 - A dowód na to? Niezależnie zaś od tego kierowca nie powinien taranowac nikogo na przejeździe rowerowym.

.... • Sobota [07.10.2017, 20:02:15] • [IP: 37.7.24.**]

To, że pan jadący na rowerze był pod wpływem alkoholu to już nikt nie napisze prawda? Przykro mi to czytać... I co może będąc pod wpływem alkoholu miał prawo jechać na rowerze? Bez pozdrowienia. Zanim coś napiszecie radzę się dowiedzieć dokładnego brzebiegu...w środku tego auta był mój nazyczony... Nie kierował autem, ale w nim przybywał...nie powiem nie dało się z nim rozmawiac

Gość • Sobota [07.10.2017, 17:36:06] • [IP: 109.243.191.***]

14:36 - Po pierwsze to post nie na temat, gdyz rowerzysta po prostu jechał zgodnie z przepisami. Już to wystarczy by wyrzucic twój tekst do śmietnika. Po drugie: najwiekszym dramatem w Polsce jest to, że posiadacze prawa jazdy jeżdżą tak, jakby go nie mieli - jeżdżą zbyt szybko, brawurowo, zbyt blisko rowerzystów, wymuszając pierwszeństwo i różnie to przy tym tłumacząc, np. że rower jest wolny, co potem zmusza rowerzystów do gwałtownego hamowania.

Gość • Sobota [07.10.2017, 16:32:23] • [IP: 46.231.63.***]

zrobić jeden przepis większy pojazd ma pierszeństwo i tyle

Gość • Sobota [07.10.2017, 16:27:10] • [IP: 46.231.63.***]

znów to skrzżowanie i rowerzysta

Gość • Sobota [07.10.2017, 14:43:33] • [IP: 178.235.40.**]

To był wypadek. Jeden i drugi inaczej by się zachował gdyby wiedział jak to się skończy. Dobrze że rowerzysta przeżył i z tego wyjdzie. Kierowca jak i rowerzysta nie zachowali szczególnej ostrożności, ale to kierowca ze względu na tworzenie większego zagrożenia ponosi całą winę.

Gość • Sobota [07.10.2017, 14:36:44] • [IP: 80.245.189.***]

Kiedy w końcu rowerzyści będą musieli mieć kartę rowerową i znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego?? ile tragedii musi się wydarzyć bo rowerzysta myśli że zawsze ma pierwszeństwo. Co za idiotyzm.

Lord Admiralicji • Sobota [07.10.2017, 14:12:55] • [IP: 80.245.178.***]

JESTEŚCIE ZABAWNI. PRZEPISY PRZEPISAMI, A ŻYCIE ŻYCIEM. LEPIEJ UWAŻAĆ I NIE WKRĘCAĆ SIĘ W GŁUPAWE PRZEPISY ROBIONE GŁÓWNIE PRZEZ OKUPANTA DLA NIEWOLNIKÓW. JECHAŁ ZGODNIE Z PRZEPISAMI I JAK SKOŃCZYŁ ? ŁEB OBITY, ŁAPAKA poŁAMANA. CZŁOWIEK WOLNY MYŚLI I NA PEWNO WYSZEDŁBY Z TEGO CAŁY I ZDROWY.

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:17:59] • [IP: 92.42.118.*]

Ciekawa jestem, czy by tak co poniektórzy tutaj byli skłonni usprawiedliwiać kierowcę ciężarówki, gdyby ten staranował SAMOCHÓD jadący drogą z pierwszeństwem? Tak samo ja trzeba obowiązkowo ustąpić samochodowi, tak samo trzeba ustąpić rowerzyście i pieszemu - koniec, kropka. A że ci drudzy są mniejsi i gorzej widoczni, tym większą trzeba zachować ostrożność przy skręcie i nie ma w ogóle o czym dyskutować szanowni niedzielni kierowcy. Wielkie brawa dla pana Roberta, a dla pana rowerzysty życzenia powrotu do zdrowia.

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:13:11] • [IP: 92.42.116.**]

Wystarczy być tylko pieszym na przejściu, mieć zielone światło-i to często wystarcza baranom(kierowcom dostawczaków, złotówom) do straszenia pieszych a wręcz naruszania ich nietykalności osobistej!

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:08:11] • [IP: 94.254.233.***]

LUDZIE WIDZIALEM TO NA WLASNE OCY MASAKRA ZYCZE ZDROWIA

o przewrotnych na forum • Sobota [07.10.2017, 13:08:05] • [IP: 109.243.191.***]

Najgorsze jest ŚCIEMNIANIE na tym forum. usiłowanie odwrócenia kota ogonem, przewrotność, wmawianie winy rowerzyście. Jeżdżę już tyle lat rowerem, często sportowo i nigdy nie miałem wypadku dzięki zdolności przewidywania, ograniczonego zaufania, ale... jest jakichś 5%-10% sytuacji, gdy twoja reakcja i przewidywanie nie wystarczą. Po prostu samochód zboczy, zbyt sie przybliży, wypadnie z nieprzepisowa prędkością, wobec tej ostatniej nikt sie nie uchroni, bo nie ma sie dośc czasu. Na jednej krótkiej ulicy Grottgera w ciągu 3 miesięcy przeżyłem drastyczne łamanie przepisów - 3 razy wymuszano na mnie pierwszeństwo przejazdu, w tym raz zrobił to Niemiec wyjeżdżający z drogi podporządkowanej, bo myślał, że jest u nas tak jak w Niemczech, zasada prawej strony, gdy u nas większość skrzyżowań, niemal wszystkie, to jedna droga z pierwszeństwem, druga podporządkowana. Ten jechał na pamięć, pamięc niemiecką. Przyhamowałem, ale gdyby nie przypadek, walnąłby mnie.

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:43:05] • [IP: 94.254.228.**]

Jestem dumna wujek !!

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:41:30] • [IP: 62.69.251.***]

Po pierwsze: to, że tam jest przejazd rowerowy nie oznacza że ten człowiek po nim przejeżdżał. Po drugie: z jaką predkością twoim zdaniem pojazd o takich gabarytach pokonuje zakręt 90°? Wiem, że to trudne pytanie dla posiacza roweru więc dla ułatwienia możesz się pomylić o 50 km/h. Po trzecie: weź coś na uspokojenie, histeryku.

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:38:26] • [IP: 93.94.189.***]

Jak dla mnie to przypadek selekcji naturalnej i tyle. KAŻDEGO uczestnika ruchu drogowego obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i tyle w temacie! Miał prawo wjechać ale skoro jest tak ślepy i ograniczony że nie stać go aby się rozejrzeć czy jet bezpiecznie to facet ma problem i zrobił zaje. . problem temu kierowcy bo niestety on za to zdarzenie odpowie. Czy dziadkowi będzie lżej z tego powodu że miał pierwszeństwo ? Wątpię!

Gość • Sobota [07.10.2017, 11:11:38] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Piątek [06.10.2017, 23:05:08] • [IP: 185.210.39.**] wywód świnoujskiego magika znawcy prawa i sprawiedliwości. Jest taki przepis to jest a nie mnożenie filozofii i teorii co ma ktoś robić. Ty, ja czy inny użytkownik drogi publicznej ma 1 obowiązek - przestrzegania przepisów. Tyle w temacie.

Gość • Sobota [07.10.2017, 10:56:19] • [IP: 178.238.246.**]

Rowerzysta który miał pierwszeństwo na przejeździe rowerowym został staranowany przez samochód. Kierowca samochodu jest winny i ponosi pełną odpowiedzialność za ten wypadek !

na forum"odkrycia", więc: • Sobota [07.10.2017, 10:49:11] • [IP: 109.243.191.***]

...będę stosował REFRENY: 8:05 - O czym ty piszesz??! TAM JEST PRZEJAZD ROWEROWY, PRZEJAZD ROWEROWY, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy Na przejeździe rowerowym tak usytuowanym - wzdłuż drogi z pierwszeństwem przejazdu rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu, rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu, -------rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu!!

Gość • Sobota [07.10.2017, 10:41:25] • [IP: 109.243.191.***]

9:24 " zetrzyj pianę z pyska i spójrz na zdjęcie po lewej. Gdzie leży rowerzysta?"---- Po prostu oniemiałem, jak to przeczytałem... czy piana z pyska wróżów forumowych przedostaje sie do mózgu? Czy sa naprawde ludzie, którzy uważają, że człowiek przejechany przez ciężarówe, wcześniej silnie uderzony, będzie dla celów estetycznych i prawnych trzymał sie krawężnika i pozostanie na przejeździe dla rowerów? Ludzie po uderzeniu przez samochód są najczęściej pozbawiani zasznurowanych własnych butów (!), a ten tu plecie w sennym widzie o tym, że obserwując fotografie przeprowadził śledztwo, wg którego oskarża tego biednego człowieka o przestępstwo drogowe na kierowcy cieżarówki, bo jest dalej niż w chwili uderzenia! Nie, ludzie, takie wpisy trzeba karać, robić w ramach NFZ trepanację czaszki w celu" odpianienia" mózgu z piany.

Gość • Sobota [07.10.2017, 09:55:03] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ze rowerzysta mial pierwszenstwo oprocz tego trzeba miec jeszcze oczy bo jak sie trafi na takiego kierowce samochodu to na nagrobku napisza mu TU SPOCZYWA TEN CO MIAL PIERWSZENSTWO

Oglądasz 1-25 z 62
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■