POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [06.10.2017, 18:16:47] • Świnoujście

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Groźny wypadek wydarzył się w piątek na ulicy Grodzkiej. 69 - letni rowerzysta wpadł pod koła samochodu ciężarowego marki volvo. Z relacji świadków, wynika, że cyklista dosłownie został przejechany przednim kołem. Noga mężczyzny utknęła między rowerem, a kołem pojazdu. Krew tryskała z jego stopy. Wtedy, z pomocą ruszył, jeden ze świadków wypadku, który paskiem od spodni zacisnął tętnicę i zatamował krwotok, aż do przybicia na miejsce pogotowia ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Jak udało nam się ustalić, rowerzysta ma okaleczone obie nogi.



Poszkodowany mężczyzna czas był przytomny. Rowerzysta udzielił nam informacji, że ma 69- lat. Kobieta, która widziała całe zdarzenie postanowiła opowiedzieć nam, co zrobiła gdy zobaczyła co się wydarzyło.

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Widziałam ten wypadek na własne oczy. Mieszkam niedaleko i jako pierwsza przybiegłam na miejsce zdarzenia, żeby wyciągnąć nogi poszkodowanego spod kół samochodu - opisuje dziennikarzowi portalu iswinoujscie.pl, kobieta.

Pan Robert z zespołu muzycznego "Vegas", który uratował życie cykliście, mówi, że w momencie, gdy doszło do wypadku wyjeżdżał ze sklepu "Kram" przy ulicy Grunwaldzkiej. Gdy zobaczył co się stało, nie zastanawiał się ani przez moment i ruszył na pomoc poszkodowanemu. Przy pomocy własnego paska od spodni zatamował krwotok!

Na Grodzkiej rowerzysta wpadł wprost pod koła dostawczaka! Świadek wypadku zatamował krwotok paskiem od spodni! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Samochód ciężarowy jechał ulicą Grunwaldzką, w trakcie skrętu w ulicę Grodzką pod jego koła wpadł 69 - letni rowerzysta. Rower został całkowicie przygnieciony przednim kołem.

Do wypadku doszło w piątek, przed godziną 17:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Piątek [13.10.2017, 17:40:38] • [IP: 92.42.119.***]

Do gościa IP: 37.47.131.*** Niby błąd z uciskaniem?? Ciekawe dlaczego pogotowie zrobiło to samo i zacisneło w tym samym miejscu!! Twierdzisz że źle przeszkoleni?? To tyle do mistrza opaski ;)

Gość • Piątek [13.10.2017, 10:27:46] • [IP: 37.47.143.***]

Brawo dla Roberta za odwage i.pomoc. ...wielkie brawa

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:01:29] • [IP: 80.245.186.***]

CMENTARZE I SZPITALE SA PEŁNE TYCH CO MIELI PIERWSZEŃSTWO

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:57:59] • [IP: 37.47.131.***]

paskiem od spodni nie hamuje sie krwotoku?? Mozna ewentualnie sobie samemu wokol szyi zacisnac. Opatrunek uciskowy albo po prostu uciska na miejsce krwotoku. Blad kardynalny w udzielaniu pierwszej pomocy!!

Gość • Niedziela [08.10.2017, 22:46:19] • [IP: 31.1.235.**]

Dowod jest na policji... Tarasowa? Auto było w połowie pasów? I przepraszam co? Miało ustąpić rowerowi, który nie potrafił się zatrzymać i rozejrzeć? Nie tylko on jechał rowerem również inna osoba i dziwne, że ona się zatrzymała umiała zachować się bezpiecznie na drodze, a poszkodowany nie? Ale no oczywiście kierowcy zawsze będą tymi be...

Gość • Niedziela [08.10.2017, 07:18:20] • [IP: 109.243.191.***]

20:02 - A dowód na to? Niezależnie zaś od tego kierowca nie powinien taranowac nikogo na przejeździe rowerowym.

.... • Sobota [07.10.2017, 20:02:15] • [IP: 37.7.24.**]

To, że pan jadący na rowerze był pod wpływem alkoholu to już nikt nie napisze prawda? Przykro mi to czytać... I co może będąc pod wpływem alkoholu miał prawo jechać na rowerze? Bez pozdrowienia. Zanim coś napiszecie radzę się dowiedzieć dokładnego brzebiegu...w środku tego auta był mój nazyczony... Nie kierował autem, ale w nim przybywał...nie powiem nie dało się z nim rozmawiac

Gość • Sobota [07.10.2017, 17:36:06] • [IP: 109.243.191.***]

14:36 - Po pierwsze to post nie na temat, gdyz rowerzysta po prostu jechał zgodnie z przepisami. Już to wystarczy by wyrzucic twój tekst do śmietnika. Po drugie: najwiekszym dramatem w Polsce jest to, że posiadacze prawa jazdy jeżdżą tak, jakby go nie mieli - jeżdżą zbyt szybko, brawurowo, zbyt blisko rowerzystów, wymuszając pierwszeństwo i różnie to przy tym tłumacząc, np. że rower jest wolny, co potem zmusza rowerzystów do gwałtownego hamowania.

Gość • Sobota [07.10.2017, 16:32:23] • [IP: 46.231.63.***]

zrobić jeden przepis większy pojazd ma pierszeństwo i tyle

Gość • Sobota [07.10.2017, 16:27:10] • [IP: 46.231.63.***]

znów to skrzżowanie i rowerzysta

Gość • Sobota [07.10.2017, 14:43:33] • [IP: 178.235.40.**]

To był wypadek. Jeden i drugi inaczej by się zachował gdyby wiedział jak to się skończy. Dobrze że rowerzysta przeżył i z tego wyjdzie. Kierowca jak i rowerzysta nie zachowali szczególnej ostrożności, ale to kierowca ze względu na tworzenie większego zagrożenia ponosi całą winę.

Gość • Sobota [07.10.2017, 14:36:44] • [IP: 80.245.189.***]

Kiedy w końcu rowerzyści będą musieli mieć kartę rowerową i znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego?? ile tragedii musi się wydarzyć bo rowerzysta myśli że zawsze ma pierwszeństwo. Co za idiotyzm.

Lord Admiralicji • Sobota [07.10.2017, 14:12:55] • [IP: 80.245.178.***]

JESTEŚCIE ZABAWNI. PRZEPISY PRZEPISAMI, A ŻYCIE ŻYCIEM. LEPIEJ UWAŻAĆ I NIE WKRĘCAĆ SIĘ W GŁUPAWE PRZEPISY ROBIONE GŁÓWNIE PRZEZ OKUPANTA DLA NIEWOLNIKÓW. JECHAŁ ZGODNIE Z PRZEPISAMI I JAK SKOŃCZYŁ ? ŁEB OBITY, ŁAPAKA poŁAMANA. CZŁOWIEK WOLNY MYŚLI I NA PEWNO WYSZEDŁBY Z TEGO CAŁY I ZDROWY.

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:17:59] • [IP: 92.42.118.*]

Ciekawa jestem, czy by tak co poniektórzy tutaj byli skłonni usprawiedliwiać kierowcę ciężarówki, gdyby ten staranował SAMOCHÓD jadący drogą z pierwszeństwem? Tak samo ja trzeba obowiązkowo ustąpić samochodowi, tak samo trzeba ustąpić rowerzyście i pieszemu - koniec, kropka. A że ci drudzy są mniejsi i gorzej widoczni, tym większą trzeba zachować ostrożność przy skręcie i nie ma w ogóle o czym dyskutować szanowni niedzielni kierowcy. Wielkie brawa dla pana Roberta, a dla pana rowerzysty życzenia powrotu do zdrowia.

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:13:11] • [IP: 92.42.116.**]

Wystarczy być tylko pieszym na przejściu, mieć zielone światło-i to często wystarcza baranom(kierowcom dostawczaków, złotówom) do straszenia pieszych a wręcz naruszania ich nietykalności osobistej!

Gość • Sobota [07.10.2017, 13:08:11] • [IP: 94.254.233.***]

LUDZIE WIDZIALEM TO NA WLASNE OCY MASAKRA ZYCZE ZDROWIA

o przewrotnych na forum • Sobota [07.10.2017, 13:08:05] • [IP: 109.243.191.***]

Najgorsze jest ŚCIEMNIANIE na tym forum. usiłowanie odwrócenia kota ogonem, przewrotność, wmawianie winy rowerzyście. Jeżdżę już tyle lat rowerem, często sportowo i nigdy nie miałem wypadku dzięki zdolności przewidywania, ograniczonego zaufania, ale... jest jakichś 5%-10% sytuacji, gdy twoja reakcja i przewidywanie nie wystarczą. Po prostu samochód zboczy, zbyt sie przybliży, wypadnie z nieprzepisowa prędkością, wobec tej ostatniej nikt sie nie uchroni, bo nie ma sie dośc czasu. Na jednej krótkiej ulicy Grottgera w ciągu 3 miesięcy przeżyłem drastyczne łamanie przepisów - 3 razy wymuszano na mnie pierwszeństwo przejazdu, w tym raz zrobił to Niemiec wyjeżdżający z drogi podporządkowanej, bo myślał, że jest u nas tak jak w Niemczech, zasada prawej strony, gdy u nas większość skrzyżowań, niemal wszystkie, to jedna droga z pierwszeństwem, druga podporządkowana. Ten jechał na pamięć, pamięc niemiecką. Przyhamowałem, ale gdyby nie przypadek, walnąłby mnie.

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:43:05] • [IP: 94.254.228.**]

Jestem dumna wujek !!

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:41:30] • [IP: 62.69.251.***]

Po pierwsze: to, że tam jest przejazd rowerowy nie oznacza że ten człowiek po nim przejeżdżał. Po drugie: z jaką predkością twoim zdaniem pojazd o takich gabarytach pokonuje zakręt 90°? Wiem, że to trudne pytanie dla posiacza roweru więc dla ułatwienia możesz się pomylić o 50 km/h. Po trzecie: weź coś na uspokojenie, histeryku.

Gość • Sobota [07.10.2017, 12:38:26] • [IP: 93.94.189.***]

Jak dla mnie to przypadek selekcji naturalnej i tyle. KAŻDEGO uczestnika ruchu drogowego obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i tyle w temacie! Miał prawo wjechać ale skoro jest tak ślepy i ograniczony że nie stać go aby się rozejrzeć czy jet bezpiecznie to facet ma problem i zrobił zaje. . problem temu kierowcy bo niestety on za to zdarzenie odpowie. Czy dziadkowi będzie lżej z tego powodu że miał pierwszeństwo ? Wątpię!

Gość • Sobota [07.10.2017, 11:11:38] • [IP: 80.245.179.***]

Gość • Piątek [06.10.2017, 23:05:08] • [IP: 185.210.39.**] wywód świnoujskiego magika znawcy prawa i sprawiedliwości. Jest taki przepis to jest a nie mnożenie filozofii i teorii co ma ktoś robić. Ty, ja czy inny użytkownik drogi publicznej ma 1 obowiązek - przestrzegania przepisów. Tyle w temacie.

Gość • Sobota [07.10.2017, 10:56:19] • [IP: 178.238.246.**]

Rowerzysta który miał pierwszeństwo na przejeździe rowerowym został staranowany przez samochód. Kierowca samochodu jest winny i ponosi pełną odpowiedzialność za ten wypadek !

na forum"odkrycia", więc: • Sobota [07.10.2017, 10:49:11] • [IP: 109.243.191.***]

...będę stosował REFRENY: 8:05 - O czym ty piszesz??! TAM JEST PRZEJAZD ROWEROWY, PRZEJAZD ROWEROWY, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy przejazd rowerowy, przejazd rowerowy Na przejeździe rowerowym tak usytuowanym - wzdłuż drogi z pierwszeństwem przejazdu rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu, rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu, -------rowerzyści maja bezwzględne pierwszeństwo przejazdu!!

Gość • Sobota [07.10.2017, 10:41:25] • [IP: 109.243.191.***]

9:24 " zetrzyj pianę z pyska i spójrz na zdjęcie po lewej. Gdzie leży rowerzysta?"---- Po prostu oniemiałem, jak to przeczytałem... czy piana z pyska wróżów forumowych przedostaje sie do mózgu? Czy sa naprawde ludzie, którzy uważają, że człowiek przejechany przez ciężarówe, wcześniej silnie uderzony, będzie dla celów estetycznych i prawnych trzymał sie krawężnika i pozostanie na przejeździe dla rowerów? Ludzie po uderzeniu przez samochód są najczęściej pozbawiani zasznurowanych własnych butów (!), a ten tu plecie w sennym widzie o tym, że obserwując fotografie przeprowadził śledztwo, wg którego oskarża tego biednego człowieka o przestępstwo drogowe na kierowcy cieżarówki, bo jest dalej niż w chwili uderzenia! Nie, ludzie, takie wpisy trzeba karać, robić w ramach NFZ trepanację czaszki w celu" odpianienia" mózgu z piany.

Gość • Sobota [07.10.2017, 09:55:03] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ze rowerzysta mial pierwszenstwo oprocz tego trzeba miec jeszcze oczy bo jak sie trafi na takiego kierowce samochodu to na nagrobku napisza mu TU SPOCZYWA TEN CO MIAL PIERWSZENSTWO

Oglądasz 1-25 z 62
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■