POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.10.2017, 07:04:55] • Świnoujście

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielny wieczór na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Moniuszki i 11 Listopada. Jadąca srebrna taksówka potrąciła najprawdopodobniej na przejściu lub zaraz za pasami mężczyznę, w wyniku czego poszkodowanego odrzuciło kilkanaście metrów.

W deszczowy wieczór, około godziny 22:30 kierujący volkswagenem potrącił mężczyznę. Jadąc ulica Wojska Polskiego w kierunku granicy.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

W wyniku uderzenia poszkodowany dosłownie przeleciał w powietrzu kilkanaście metrów i upadł na następnym przejściu dla pieszych. W tym samym momencie nadjeżdżał z naprzeciwka do skrzyżowania kolejny samochód. Jadące w nim dwie kobiety w ułamku sekundy dostrzegły lecącego przed ich maską poszkodowanego mężczyznę.

Kierująca ledwo zdążyła zahamować przed poszkodowanym.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni, następnie poszkodowany został odwieziony do szpitala.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Mężczyzna był ubrany na czarno, wystarczyła chwila czyjejś nieuwagi. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia.

Czekamy na stanowisko policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Czwartek [12.10.2017, 20:05:14] • [IP: 77.88.191.**]

No i co ? Nie piszecie że znów taxuwkasz ze swinoujscia cis zrobil ? Bo narzekac na niemcy morzecie !! Wy tykko gadacie a nic nie robicie... bo nie umiecie tego. Macie srake w majteczkach. No i co ze ktoś przejechał kogoś? Nie wiem jak do tego doszło i nie komentuje tego.. Ale co widzę? Widzę dzień dzień ludzi co myślą że są bogiem. Chodzą przez ulicę jak im to pasuje. .. na pasach co są tylko dla pieszych normalnie pszejerzdzaja rowerzyści... co oni mają tam do szukania ? Wy się nigdy nie nauczycie tego... Ale spoko inne kraje Też z się do dziś nie nauczyli. .. Fair Play 😁😁😁😁😁㈳
3;😁

Gość • Czwartek [12.10.2017, 01:27:51] • [IP: 62.69.229.**]

Ludzie piszecie co nie którzy takie głupoty, że nie che się czytać, masakra - spójrzcie na to jak chodzą piesi hmmm..., wchodzą sami wręcz pod koła, jak jeżdżą rowerzyści, którzy wjeżdżają na wszystkie pasy uważając że mają pierszeństwo- aż włosy na głowie się jeżą hmm, i kto za to wszystko ma odpowiadać ??, kierowca samochodu ??, kiedyś to rowerzysta miał karte rowerową, a dzisiaj nie nie a nic tylko słuchawki na uszach i telefon na którym pisze sms-a, albo patrzy na facebooka -masakra, ale zawsze bedzie winny kierowca samochodu. ..., trzeba zmienić prawo, dlaczego kierowca ma odpowiadać a to, ze ktoś był pod wpływem, albo wjechał w nie dozwolonym miejscu, lub pod prąd.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 14:06:20] • [IP: 94.254.239.**]

Piesi w dupie mają chodzą jak swiete krowy a potem kierowcy mają problemy i stres. Powinno się karaźć nie tylko kierowców że potrącili pieszego ale i pieszych że doprowadzili do takiej sytuacji.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 08:01:23] • [IP: 31.0.71.***]

Ja też jechałam rowerem i taksówkarz wyjechała mi ja się przywróciłam a on pojechał nawed nie stanęło

Gość • Wtorek [10.10.2017, 07:42:40] • [IP: 37.248.12.***]

a tu zonk nie zlotowy wina

Gość • Wtorek [10.10.2017, 01:39:13] • [IP: 109.243.191.***]

20:23 - jako rowerzysta to obserwuję i jako pasażer - patrzyłem na licznik prędkości. Do szybszej jazdy osmiela licznych taksówkarzy wielka wprawa i znajomość ulic, warunków na tych ulicach. Jest też coś szczególnego: szybkie nabieranie prędkości i nagłe jej wytracanie, czyli styl jazdy, który często rowerzyści odczytuja jako niebezpieczny, bo czasem do końca nie wiadomo, czy taksówka zahamuje, czy nie. (Ale tego przypadku nie przesądzam, piesi skandalicznie sie zachowują).

Gość • Wtorek [10.10.2017, 01:02:38] • [IP: 37.47.177.**]

* sobie mozecie bylem tam podczas wypadku. Droga brukowa w takich deszczowych poglądach jest jak lodowisko więc samochód nie zdążył wyhamować pomimo reakcji kierowcy. Pozdro dla ziomeczka.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 23:21:54] • [IP: 80.245.188.***]

Przejścia dla pieszych należy pokryć miękkim, izolującym materiałem, żeby potrąceni nie przeziębili się leżąc bezpośrednio na asfalcie

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 22:23:33] • [IP: 80.245.189.***]

Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Wchodzisz na drogę rozejrzyj się we własnym interesie, nawet na pasach.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 20:23:26] • [IP: 217.80.82.***]

Myślę że czas zamontować tachografy w taxi, aby wytrącić z ręki argumenty że jakoby taxi szybko jeżdżą w mieście. W takich sytuacjach szybko możnaby było sprawdzić i zweryfikować te oszczerstwa. pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:59:17] • [IP: 93.94.184.***]

MORFIK SIEROTA

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:26:53] • [IP: 80.245.178.***]

ŁAŻĄ JAK BARANY NA ŁĄCE. KTO ICH TEGO NAUCZYŁ ?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:21:15] • [IP: 91.117.98.***]

Baranem jest Złotówa, ktory będąc na dyżurze 12-godzinnym jest niedysponowany, przemęczony i jeździ dalej. Dla znającego temat...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:59:13] • [IP: 87.121.87.***]

Stoch ma konkurenta? Napisz coś więcej.. kto dostał takie wysokie noty?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:26:53] • [IP: 80.245.189.***]

Nawet na pasach TRZEBA UWAŻAĆ.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:02:25] • [IP: 92.42.115.***]

Nie od dzisiaj wiadomo że"złotówy" to najgorsi i najbardziej niedouczeni kierowcy w naszym mieście, jeżdzący swoimi zasadami i prawami, za nic mając przepisy. I tym razem było tak samo.Prędkośc nie dostosowana do warunków panujących i tragedia gotowa. A to że to stary kundel nie powinno już mieć dzisiaj znaczenia STOP TAKSÓWKARSKIM PIRATOM !!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:34:41] • [IP: 109.241.63.***]

Dopóki sprawa nie została do końca wyjaśniona, powstrzymajcie się z obarczaniem winą taksówkarza. Jeżeli to było wtargnięcie na jezdnię, podejrzewam, że większość obarczających winą kierowcę taksówki, nie zdążyłaby odpowiednio zareagować w takich warunkach pogodowych. A najwięcej wymądrzają się i krzyczą Ci, którzy zamawiają taksówkę na ostatnią chwilę. Trochę szacunku do zawodu taksówkarza. Idź baranie jeden z drugim na kilka 12-to godzinnych dyżurów i zobacz, jaki to łatwy chleb.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:25:23] • [IP: 80.245.178.***]

Bo na ulicach jest ciemno jak w du...ie!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:44:11] • [IP: 92.42.114.**]

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem!! znowu babol chyba na kto tam pisze!!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:15:57] • [IP: 178.238.251.***]

Mam nadzieję że ofiara przeżyła, napiszcie coś o tym.Współczuję poszkodowanemu, nasze miasto ogólnie bezpieczne nie jest, zwłaszcza na drogach. Nie wiem dokąd się tak ludziom śpieszy ?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:15:51] • [IP: 109.243.191.***]

Mogło być tak, że jak zwykle taksówkarz bardzo sie spieszył, z moich obserwacji wynika, że najszybciej jeżdżą taksówki i lokalni dostarczyciele pewnych dóbr, np.z pizzerii oraz młodzi mężczyźni. Ilekroć jako rowerzysta słyszę z tyłu dźwięk silnika na podwyższonych obrotach - są to taksówkarze (rzadziej młodzi debile w głośnych od ryku głośników furach). 90% z nich jeździ SZYBKO, a to znaczy szybciej niż 50 km/h, czyli to, co na ogół obowiązuje w terenie zabudowanym.--Napisałem:" mogło byc tak", bo nie chcę uogólniać, są też porządni taksówkarze, a bywają piesi zagadani rozmową telefoniczną lub nagle wpadający na pasy - bardzo to niebezpieczne.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:02:44] • [IP: 83.12.178.***]

Nie tylko rowerzyści. Kierowcy jeżdżą jak wariaci nie zatrzymują się przed znakiem stop! Wjeżdżając na ścieżkwii rowerowe! Powinni wszyscy być surowo karani!

waldi • Poniedziałek [09.10.2017, 13:53:49] • [IP: 80.111.70.***]

Oj bardzo musiało się" złotówie| śpieszyć

Stefan • Poniedziałek [09.10.2017, 13:52:02] • [IP: 85.252.65.**]

Zacznijmy od tego że podczas deszczu nie widać idiotów pchających się na pasy. w Polsce panuje durna moda ubierania się na czarno. Pełno kobiet i mężczyzn łazi jak święte krowy, a po zmroku to już w ogóle nie ma szans zobaczyć takiej osoby która na dodatek uważa że auto zatrzyma się na odcinku długości 1 metra. LUDZIE -WŁĄCZCIE M Y Ś L E N I E !!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:23:23] • [IP: 95.129.224.**]

Jak spadną buty to zawsze po chlopie

Oglądasz 1-25 z 57
■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■