POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.10.2017, 07:04:55] • Świnoujście

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielny wieczór na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Moniuszki i 11 Listopada. Jadąca srebrna taksówka potrąciła najprawdopodobniej na przejściu lub zaraz za pasami mężczyznę, w wyniku czego poszkodowanego odrzuciło kilkanaście metrów.

W deszczowy wieczór, około godziny 22:30 kierujący volkswagenem potrącił mężczyznę. Jadąc ulica Wojska Polskiego w kierunku granicy.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

W wyniku uderzenia poszkodowany dosłownie przeleciał w powietrzu kilkanaście metrów i upadł na następnym przejściu dla pieszych. W tym samym momencie nadjeżdżał z naprzeciwka do skrzyżowania kolejny samochód. Jadące w nim dwie kobiety w ułamku sekundy dostrzegły lecącego przed ich maską poszkodowanego mężczyznę.

Kierująca ledwo zdążyła zahamować przed poszkodowanym.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni, następnie poszkodowany został odwieziony do szpitala.

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Mężczyzna był ubrany na czarno, wystarczyła chwila czyjejś nieuwagi. Policjanci ustalają przyczyny zdarzenia.

Czekamy na stanowisko policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Czwartek [12.10.2017, 20:05:14] • [IP: 77.88.191.**]

No i co ? Nie piszecie że znów taxuwkasz ze swinoujscia cis zrobil ? Bo narzekac na niemcy morzecie !! Wy tykko gadacie a nic nie robicie... bo nie umiecie tego. Macie srake w majteczkach. No i co ze ktoś przejechał kogoś? Nie wiem jak do tego doszło i nie komentuje tego.. Ale co widzę? Widzę dzień dzień ludzi co myślą że są bogiem. Chodzą przez ulicę jak im to pasuje. .. na pasach co są tylko dla pieszych normalnie pszejerzdzaja rowerzyści... co oni mają tam do szukania ? Wy się nigdy nie nauczycie tego... Ale spoko inne kraje Też z się do dziś nie nauczyli. .. Fair Play 😁😁😁😁😁㈳
3;😁

Gość • Czwartek [12.10.2017, 01:27:51] • [IP: 62.69.229.**]

Ludzie piszecie co nie którzy takie głupoty, że nie che się czytać, masakra - spójrzcie na to jak chodzą piesi hmmm..., wchodzą sami wręcz pod koła, jak jeżdżą rowerzyści, którzy wjeżdżają na wszystkie pasy uważając że mają pierszeństwo- aż włosy na głowie się jeżą hmm, i kto za to wszystko ma odpowiadać ??, kierowca samochodu ??, kiedyś to rowerzysta miał karte rowerową, a dzisiaj nie nie a nic tylko słuchawki na uszach i telefon na którym pisze sms-a, albo patrzy na facebooka -masakra, ale zawsze bedzie winny kierowca samochodu. ..., trzeba zmienić prawo, dlaczego kierowca ma odpowiadać a to, ze ktoś był pod wpływem, albo wjechał w nie dozwolonym miejscu, lub pod prąd.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 14:06:20] • [IP: 94.254.239.**]

Piesi w dupie mają chodzą jak swiete krowy a potem kierowcy mają problemy i stres. Powinno się karaźć nie tylko kierowców że potrącili pieszego ale i pieszych że doprowadzili do takiej sytuacji.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 08:01:23] • [IP: 31.0.71.***]

Ja też jechałam rowerem i taksówkarz wyjechała mi ja się przywróciłam a on pojechał nawed nie stanęło

Gość • Wtorek [10.10.2017, 07:42:40] • [IP: 37.248.12.***]

a tu zonk nie zlotowy wina

Gość • Wtorek [10.10.2017, 01:39:13] • [IP: 109.243.191.***]

20:23 - jako rowerzysta to obserwuję i jako pasażer - patrzyłem na licznik prędkości. Do szybszej jazdy osmiela licznych taksówkarzy wielka wprawa i znajomość ulic, warunków na tych ulicach. Jest też coś szczególnego: szybkie nabieranie prędkości i nagłe jej wytracanie, czyli styl jazdy, który często rowerzyści odczytuja jako niebezpieczny, bo czasem do końca nie wiadomo, czy taksówka zahamuje, czy nie. (Ale tego przypadku nie przesądzam, piesi skandalicznie sie zachowują).

Gość • Wtorek [10.10.2017, 01:02:38] • [IP: 37.47.177.**]

* sobie mozecie bylem tam podczas wypadku. Droga brukowa w takich deszczowych poglądach jest jak lodowisko więc samochód nie zdążył wyhamować pomimo reakcji kierowcy. Pozdro dla ziomeczka.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 23:21:54] • [IP: 80.245.188.***]

Przejścia dla pieszych należy pokryć miękkim, izolującym materiałem, żeby potrąceni nie przeziębili się leżąc bezpośrednio na asfalcie

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 22:23:33] • [IP: 80.245.189.***]

Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Wchodzisz na drogę rozejrzyj się we własnym interesie, nawet na pasach.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 20:23:26] • [IP: 217.80.82.***]

Myślę że czas zamontować tachografy w taxi, aby wytrącić z ręki argumenty że jakoby taxi szybko jeżdżą w mieście. W takich sytuacjach szybko możnaby było sprawdzić i zweryfikować te oszczerstwa. pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:59:17] • [IP: 93.94.184.***]

MORFIK SIEROTA

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:26:53] • [IP: 80.245.178.***]

ŁAŻĄ JAK BARANY NA ŁĄCE. KTO ICH TEGO NAUCZYŁ ?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:21:15] • [IP: 91.117.98.***]

Baranem jest Złotówa, ktory będąc na dyżurze 12-godzinnym jest niedysponowany, przemęczony i jeździ dalej. Dla znającego temat...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:59:13] • [IP: 87.121.87.***]

Stoch ma konkurenta? Napisz coś więcej.. kto dostał takie wysokie noty?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:26:53] • [IP: 80.245.189.***]

Nawet na pasach TRZEBA UWAŻAĆ.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:02:25] • [IP: 92.42.115.***]

Nie od dzisiaj wiadomo że"złotówy" to najgorsi i najbardziej niedouczeni kierowcy w naszym mieście, jeżdzący swoimi zasadami i prawami, za nic mając przepisy. I tym razem było tak samo.Prędkośc nie dostosowana do warunków panujących i tragedia gotowa. A to że to stary kundel nie powinno już mieć dzisiaj znaczenia STOP TAKSÓWKARSKIM PIRATOM !!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:34:41] • [IP: 109.241.63.***]

Dopóki sprawa nie została do końca wyjaśniona, powstrzymajcie się z obarczaniem winą taksówkarza. Jeżeli to było wtargnięcie na jezdnię, podejrzewam, że większość obarczających winą kierowcę taksówki, nie zdążyłaby odpowiednio zareagować w takich warunkach pogodowych. A najwięcej wymądrzają się i krzyczą Ci, którzy zamawiają taksówkę na ostatnią chwilę. Trochę szacunku do zawodu taksówkarza. Idź baranie jeden z drugim na kilka 12-to godzinnych dyżurów i zobacz, jaki to łatwy chleb.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:25:23] • [IP: 80.245.178.***]

Bo na ulicach jest ciemno jak w du...ie!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:44:11] • [IP: 92.42.114.**]

Szokujący widok potrąconego człowieka, lecącego nad skrzyżowaniem!! znowu babol chyba na kto tam pisze!!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:15:57] • [IP: 178.238.251.***]

Mam nadzieję że ofiara przeżyła, napiszcie coś o tym.Współczuję poszkodowanemu, nasze miasto ogólnie bezpieczne nie jest, zwłaszcza na drogach. Nie wiem dokąd się tak ludziom śpieszy ?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:15:51] • [IP: 109.243.191.***]

Mogło być tak, że jak zwykle taksówkarz bardzo sie spieszył, z moich obserwacji wynika, że najszybciej jeżdżą taksówki i lokalni dostarczyciele pewnych dóbr, np.z pizzerii oraz młodzi mężczyźni. Ilekroć jako rowerzysta słyszę z tyłu dźwięk silnika na podwyższonych obrotach - są to taksówkarze (rzadziej młodzi debile w głośnych od ryku głośników furach). 90% z nich jeździ SZYBKO, a to znaczy szybciej niż 50 km/h, czyli to, co na ogół obowiązuje w terenie zabudowanym.--Napisałem:" mogło byc tak", bo nie chcę uogólniać, są też porządni taksówkarze, a bywają piesi zagadani rozmową telefoniczną lub nagle wpadający na pasy - bardzo to niebezpieczne.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:02:44] • [IP: 83.12.178.***]

Nie tylko rowerzyści. Kierowcy jeżdżą jak wariaci nie zatrzymują się przed znakiem stop! Wjeżdżając na ścieżkwii rowerowe! Powinni wszyscy być surowo karani!

waldi • Poniedziałek [09.10.2017, 13:53:49] • [IP: 80.111.70.***]

Oj bardzo musiało się" złotówie| śpieszyć

Stefan • Poniedziałek [09.10.2017, 13:52:02] • [IP: 85.252.65.**]

Zacznijmy od tego że podczas deszczu nie widać idiotów pchających się na pasy. w Polsce panuje durna moda ubierania się na czarno. Pełno kobiet i mężczyzn łazi jak święte krowy, a po zmroku to już w ogóle nie ma szans zobaczyć takiej osoby która na dodatek uważa że auto zatrzyma się na odcinku długości 1 metra. LUDZIE -WŁĄCZCIE M Y Ś L E N I E !!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:23:23] • [IP: 95.129.224.**]

Jak spadną buty to zawsze po chlopie

Oglądasz 1-25 z 57
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■