POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.10.2017, 09:27:36] • Świnoujście

Świnoujście znów wysoko

Świnoujście znów wysoko

fot. Organizator

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota ,jak co roku ,przedstawiło ranking polskich samorządów dotyczący ilości środków przeznaczanych na inwestycje.

- W tegorocznym rankingu uwzględniono całość wydatków majątkowych.- informuje twórca rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego - Ta zasada funkcjonuje od zeszłego roku. Wcześniej były to jedynie inwestycje infrastrukturalne. Pod uwagę wzięto średnią z ostatnich trzech lat, aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

Wysokie 6. miejsce i awans o cztery miejsca w górę zanotowało Świnoujście z wysokością wydatków na inwestycje -1706 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Bezpośrednio za nami znalazł się Sopot. Wygrały Gliwice.

W kategorii miast wojewódzkich Szczecin zajął 11. miejsce, ze średnią wydatków inwestycyjnych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w wysokości 1542 złotych.

- Ranking pokazuje tempo rozwoju danej jednostki, świadczy o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych podejmowanych przez władze samorządowe. Pokazuje też, że najbogatsze samorządy potrafią mądrze inwestować swoje dochody –mówią organizatorzy rankingu.

Tekst BIK/Wspólnota

Fot. Inwestycja zadaszenia Amfiteatru Miejskiego była jedną ze zrealizowanych w ocenianym przez autorów rankingu okresie.


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [10.10.2017, 00:25:01] • [IP: 46.231.62.**]

TAKIE RANKINGI SĄ GÓWNO WARTE. CO MAMY Z TEGO DLA NAS MIESZKAŃCÓW?

Rozsądny • Poniedziałek [09.10.2017, 21:14:32] • [IP: 92.42.117.***]

IP: 31.0.125.***] spało się na polskim, co? ;-)

mieszkanka • Poniedziałek [09.10.2017, 20:30:04] • [IP: 92.42.114.***]

Świnoujście znów wysoko. Szkoda że ten mądrala od rankingu nie podaje jak mieszkańcy Świnoujścia są wysoko. Najbliższe inwestycje ul. Wojska Polskiego, parking. Inwestycje dla Niemca, a dlaczego nie dla mieszkańców parking za Przychodnią, a ul. Krzywoustego. Powie ktoś ze szukam dziury w całym. Przy przejściu granicznym oraz na Wybrzeże Władysława IV były tablice , , Tylko dla Niemców" Może przecież być tylko dla mieszkańców. Promy dla mieszkańców /Bieliki/ a nie dla farbowanych lisów co pozwolenie na prom kupili za 120 zł. Myślę ze mieszkańcy nie chcą więcej ale w miarę równo, a nie turyści i Niemcy kosztem mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:54:38] • [IP: 95.129.224.**]

Ciszę się, że mam zaszczyt mieszkać w takim mieście, tylko ceny nieruchomości mnie przerażają, więc mimo tego że jest sporo pracy, młodzi uciekają, bo jest za drogo.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:53:24] • [IP: 31.0.125.***]

Morze w końcu ruszyła budowa pełno wymiarowerj ulicy Kanałowej z chodnikiem, ścieszką rewerową, kolektorem ściekowym oraz pozostałymi mediami i siecią elektryczną. Po czterdziestu latach planowania czas chyba na realizacje odciążenia drogi - ulicy 1.go Maja, bruk położono w latach 1904-1906r, a podkład pod asfalt w latach siedemdieiątych. Gratulacje dla RADY MIASTA za tak szybkie realizacje, o pieniądzach na kanalizacje już niewspomne panie prezydencie, ile tego było i gdzie wydano i naco te piniądze. Nasuwa się pytanie jakie samochody mogą się poruszać i kto zapłaci za uszkodzone budynki ? Po Ognicy mogą poruszć się samochody 16 T po nowej drodze, gdzie są znaki ograniczające ?. Wybory już blisko, panowie rajcowie wielcy.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:32:34] • [IP: 78.10.206.**]

A ile z tych całych kwot przypadło na urzędnicze kieszenie??

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:22:37] • [IP: 94.254.232.***]

Zdjęcie prawie jak na koncercie Pietrzaka w Opolu 😂

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:40:46] • [IP: 95.129.225.**]

No i co z tego że są takie duże pieniądze na inwestycje skoro nic się za nie nie robi? jakie inwestycje są teraz robione przez miasto? cały czas tylko obietnice co to nie bedzie robione a tak naprawdę robi się duperele w stylu wymiana kilku płytek na chodniku.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:10:35] • [IP: 82.174.234.**]

Czy miasto wykupilo.mijesce.reklmowe?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:05:05] • [IP: 178.238.252.***]

Ladnie wyglada nasz Amfiteatr , ale przykro patrzec , ze jest niewykorzystany , 5czy 6 spektakli przez sezon to troche za malo , a mozna przeciez wykorzystac na kino , jest zadaszony , seanse mogly by byc do poznej jesieni, prosimy wlodarzy miasta o rozpatrzenie tej propozycji . ...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:11:15] • [IP: 93.94.191.***]

Jakie tu geniusze intelektu komentują, prawdopodobnie zwolennicy dobrej zmiany.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:13:31] • [IP: 62.182.227.**]

baranie przeczytaj artukuł uważnie, że chodzi o przeliczenie na jedną osobe, czyli nie ważne jak duże jest miasto!!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:26:12] • [IP: 92.42.112.***]

Szczecin przegrał bo ma dużo więcej mieszkańców niż Świnoujście które jest małym miastem

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:37:44] • [IP: 88.156.235.***]

Ciekawe jakim sposobem z kwoty na mieszkańca profesor wydedukował mądre inwestowanie dochodów? Dedukcja podparta tytułem naukowym, sponsorowana?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:11:54] • [IP: 37.248.158.***]

Gdzie poszły te środki na inwestycje, kiedy Karsibór jest nadal bez kanalizacji i gazu?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:08:13] • [IP: 80.245.185.**]

Jak się wie komu to i rankingu jest się wysoko...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 12:10:00] • [IP: 78.10.206.**]

Jakie wysoko? Pięć metrów nad poziomem morza według Wikipedii i Google Maps, więc niech te urzędasy nie przesadzają, bo" pycha kroczy przed upadkiem". Cudzymi pieniędzmi, to każdy głupi potrafi się rządzić, a beton, to nie rozwój.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 10:21:17] • [IP: 176.221.122.**]

Jak szybko i bezmyślnie wydać wielkie pieniądze. To prawdziwy tytuł tego rankingu.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 10:19:41] • [IP: 37.47.162.*]

Nagroda za betonowy świat!Masakra.Dzieci z przedszkola nr 3 bez placu zabaw, podstawówki bez szafek na książki, parkingów miasto nie ma.Za co te nagrody?Wstyd tu naprawdę nie ma czym się chwalić.

Oglądasz 1-19 z 19
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■