░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.10.2017, 09:27:36] • Świnoujście

Świnoujście znów wysoko

Świnoujście znów wysoko

fot. Organizator

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota ,jak co roku ,przedstawiło ranking polskich samorządów dotyczący ilości środków przeznaczanych na inwestycje.

- W tegorocznym rankingu uwzględniono całość wydatków majątkowych.- informuje twórca rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego - Ta zasada funkcjonuje od zeszłego roku. Wcześniej były to jedynie inwestycje infrastrukturalne. Pod uwagę wzięto średnią z ostatnich trzech lat, aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

Wysokie 6. miejsce i awans o cztery miejsca w górę zanotowało Świnoujście z wysokością wydatków na inwestycje -1706 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Bezpośrednio za nami znalazł się Sopot. Wygrały Gliwice.

W kategorii miast wojewódzkich Szczecin zajął 11. miejsce, ze średnią wydatków inwestycyjnych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w wysokości 1542 złotych.

- Ranking pokazuje tempo rozwoju danej jednostki, świadczy o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych podejmowanych przez władze samorządowe. Pokazuje też, że najbogatsze samorządy potrafią mądrze inwestować swoje dochody –mówią organizatorzy rankingu.

Tekst BIK/Wspólnota

Fot. Inwestycja zadaszenia Amfiteatru Miejskiego była jedną ze zrealizowanych w ocenianym przez autorów rankingu okresie.


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [10.10.2017, 00:25:01] • [IP: 46.231.62.**]

TAKIE RANKINGI SĄ GÓWNO WARTE. CO MAMY Z TEGO DLA NAS MIESZKAŃCÓW?

Rozsądny • Poniedziałek [09.10.2017, 21:14:32] • [IP: 92.42.117.***]

IP: 31.0.125.***] spało się na polskim, co? ;-)

mieszkanka • Poniedziałek [09.10.2017, 20:30:04] • [IP: 92.42.114.***]

Świnoujście znów wysoko. Szkoda że ten mądrala od rankingu nie podaje jak mieszkańcy Świnoujścia są wysoko. Najbliższe inwestycje ul. Wojska Polskiego, parking. Inwestycje dla Niemca, a dlaczego nie dla mieszkańców parking za Przychodnią, a ul. Krzywoustego. Powie ktoś ze szukam dziury w całym. Przy przejściu granicznym oraz na Wybrzeże Władysława IV były tablice , , Tylko dla Niemców" Może przecież być tylko dla mieszkańców. Promy dla mieszkańców /Bieliki/ a nie dla farbowanych lisów co pozwolenie na prom kupili za 120 zł. Myślę ze mieszkańcy nie chcą więcej ale w miarę równo, a nie turyści i Niemcy kosztem mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 19:54:38] • [IP: 95.129.224.**]

Ciszę się, że mam zaszczyt mieszkać w takim mieście, tylko ceny nieruchomości mnie przerażają, więc mimo tego że jest sporo pracy, młodzi uciekają, bo jest za drogo.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:53:24] • [IP: 31.0.125.***]

Morze w końcu ruszyła budowa pełno wymiarowerj ulicy Kanałowej z chodnikiem, ścieszką rewerową, kolektorem ściekowym oraz pozostałymi mediami i siecią elektryczną. Po czterdziestu latach planowania czas chyba na realizacje odciążenia drogi - ulicy 1.go Maja, bruk położono w latach 1904-1906r, a podkład pod asfalt w latach siedemdieiątych. Gratulacje dla RADY MIASTA za tak szybkie realizacje, o pieniądzach na kanalizacje już niewspomne panie prezydencie, ile tego było i gdzie wydano i naco te piniądze. Nasuwa się pytanie jakie samochody mogą się poruszać i kto zapłaci za uszkodzone budynki ? Po Ognicy mogą poruszć się samochody 16 T po nowej drodze, gdzie są znaki ograniczające ?. Wybory już blisko, panowie rajcowie wielcy.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:32:34] • [IP: 78.10.206.**]

A ile z tych całych kwot przypadło na urzędnicze kieszenie??

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 18:22:37] • [IP: 94.254.232.***]

Zdjęcie prawie jak na koncercie Pietrzaka w Opolu 😂

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:40:46] • [IP: 95.129.225.**]

No i co z tego że są takie duże pieniądze na inwestycje skoro nic się za nie nie robi? jakie inwestycje są teraz robione przez miasto? cały czas tylko obietnice co to nie bedzie robione a tak naprawdę robi się duperele w stylu wymiana kilku płytek na chodniku.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:10:35] • [IP: 82.174.234.**]

Czy miasto wykupilo.mijesce.reklmowe?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 17:05:05] • [IP: 178.238.252.***]

Ladnie wyglada nasz Amfiteatr , ale przykro patrzec , ze jest niewykorzystany , 5czy 6 spektakli przez sezon to troche za malo , a mozna przeciez wykorzystac na kino , jest zadaszony , seanse mogly by byc do poznej jesieni, prosimy wlodarzy miasta o rozpatrzenie tej propozycji . ...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 16:11:15] • [IP: 93.94.191.***]

Jakie tu geniusze intelektu komentują, prawdopodobnie zwolennicy dobrej zmiany.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 15:13:31] • [IP: 62.182.227.**]

baranie przeczytaj artukuł uważnie, że chodzi o przeliczenie na jedną osobe, czyli nie ważne jak duże jest miasto!!

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 14:26:12] • [IP: 92.42.112.***]

Szczecin przegrał bo ma dużo więcej mieszkańców niż Świnoujście które jest małym miastem

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:37:44] • [IP: 88.156.235.***]

Ciekawe jakim sposobem z kwoty na mieszkańca profesor wydedukował mądre inwestowanie dochodów? Dedukcja podparta tytułem naukowym, sponsorowana?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:11:54] • [IP: 37.248.158.***]

Gdzie poszły te środki na inwestycje, kiedy Karsibór jest nadal bez kanalizacji i gazu?

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 13:08:13] • [IP: 80.245.185.**]

Jak się wie komu to i rankingu jest się wysoko...

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 12:10:00] • [IP: 78.10.206.**]

Jakie wysoko? Pięć metrów nad poziomem morza według Wikipedii i Google Maps, więc niech te urzędasy nie przesadzają, bo" pycha kroczy przed upadkiem". Cudzymi pieniędzmi, to każdy głupi potrafi się rządzić, a beton, to nie rozwój.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 10:21:17] • [IP: 176.221.122.**]

Jak szybko i bezmyślnie wydać wielkie pieniądze. To prawdziwy tytuł tego rankingu.

Gość • Poniedziałek [09.10.2017, 10:19:41] • [IP: 37.47.162.*]

Nagroda za betonowy świat!Masakra.Dzieci z przedszkola nr 3 bez placu zabaw, podstawówki bez szafek na książki, parkingów miasto nie ma.Za co te nagrody?Wstyd tu naprawdę nie ma czym się chwalić.

Oglądasz 1-19 z 19
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■