░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.10.2017, 18:05:11] • Świnoujście

Ulica Uzdrowiskowa cała ledowa. Drogowcy wymienili oświetlenie uliczne

Ulica Uzdrowiskowa cała ledowa. Drogowcy wymienili oświetlenie uliczne

fot. Sławomir Ryfczyński

Od kilku dni ulica Uzdrowiskowa rozbłysła białym światłem. Wszystko przez to, że na latarniach ulicznych wymieniane były oprawy. Od teraz świecą tam energooszczędne, nowoczesne żarówki ledowe. Tym sposobem oświetlenie na ulicy zostało ujednolicone.

Przypomnijmy wcześniej na ulicy Uzdrowiskowej, na odcinku od hotelu Interferie w stronę wiatraka, w związku z budową ścieżki rowerowej i chodnika stanęły tam nowe latarnie uliczne.

Ulica Uzdrowiskowa cała ledowa. Drogowcy wymienili oświetlenie uliczne

fot. Sławomir Ryfczyński

- W ramach inwestycji budowy ścieżki i ciągu pieszego wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, zamontowane zostały 24 latarnie uliczne oraz wymienione oprawy na pozostałych słupach, ze źródłem ledowego światła energooszczędnego - informuje rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

Ulica Uzdrowiskowa cała ledowa. Drogowcy wymienili oświetlenie uliczne

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak widać, w mieście mamy coraz więcej białego światła ledowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Wtorek [17.10.2017, 15:20:52] • [IP: 92.42.116.***]

BTW" odkrycia" dr Celii Sánchez-Ramos są dość żadne. Pisze tylko o tym, że nie powinniśmy patrzeć bezpośrednio w silne źródło światła (rzeczywiście nowość) i że błękitne światło LED może zaburzać nasz rytm dzienny (znane od kilkudziesięciu lat). Pani badaczka nie powiedziała NIC nowego i jej rewelacje nie mają żadnego znaczenia.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 11:59:45] • [IP: 178.238.247.***]

A to chyba Gracek, ten zapracowany tyłem!

Gość • Sobota [14.10.2017, 16:39:10] • [IP: 77.112.197.**]

No to q-wa cudownie że niemieccy wypasieni emeryci będą mieli jasno koło swoich luksusowych hoteli. A co z dziurami w mniej eksponowanych ulicach dla Polaków Panie Prezydencie?? A co z zalewanymi garażami po każdym deszczu bo instalacje w ulicach wyczerpały swoje możliwości po zabudowie stop shopów i kauflandów??

Gość • Sobota [14.10.2017, 13:06:59] • [IP: 178.238.253.**]

Też nie mogę patrzeć, zbyt silny niebiesko-biały poblask łzawią mnie oczy, zlikwidowałam wszystkie takie żarówki w domu!

Gość • Sobota [14.10.2017, 12:59:49] • [IP: 184.168.46.**]

Uczeni z Uniwersytetu Complutense w Madrycie opublikowali przerażające wyniki badań. Z raportu wynika, że długotrwałe oddziaływanie światła LED może nieodwracalnie uszkodzić ludzki wzrok. Dr Celia Sánchez-Ramos zwraca uwagę, że światło emitowane przez diody LED to głównie fale krótkie, o wysokiej energii, należące do niebieskiego i fioletowego zakresu spektrum światła widzialnego. Oczy nie są przystosowane do patrzenia bezpośrednio na sztuczne źródło światła Długotrwałe oddziaływanie takiego promieniowania na wzrok jest fatalne w skutkach. A przecież w ciągu dnia mnóstwo czasu spędzamy wpatrzeni w bardzo jasne ekrany telewizorów, komputerów, tabletów czy smartfonów, nie wspominając o wpływie domowego czy ulicznego oświetlenia LED. - Problem staje się coraz bardziej poważny, ponieważ ludzie żyją dłużej, a dzieci już od najmłodszych lat korzystają z elektroniki - przestrzega dr Sánchez-Ramos. - Oczy nie są przystosowane do patrzenia bezpośrednio na sztuczne źródło światła, ale do widzenia otaczającego nas świata w naturalnym oświetleniu - dodaje. Dr Celia Sánchez-Ramos w swoich opiniach opiera się na badaniach opublikowanych na łamach naukowych magazynów: „Photochemistry”. i „Photobiology”, których jest zresztą współautorką. Przeprowadzone badania wykazały destrukcyjne działanie promieniowania LED na ludzki nabłonek barwnikowy siatkówki.

Gość • Piątek [13.10.2017, 23:21:46] • [IP: 178.238.253.***]

Czyli druga taka Zamkowa, rozumiem? Tam na tej ulicy jest tak ślicznie, a całkiem wzdłuż las, to nawet z lasu widać pięknnie oświetlone na biało ulicę.

Gość • Piątek [13.10.2017, 20:51:10] • [IP: 88.156.234.***]

tak jest ! :) Panie IP...184 jestem kierowca w tym trudnym miescie szwabskim i zle ze obrocili ten ruch, powinno zostac jak dawaniej. Pozdrawiam. ...184 :D

Gość • Piątek [13.10.2017, 20:39:14] • [IP: 80.245.184.**]

Tak, zgadza się :-)))Panie Kierowco zwracam honor :-)

Gość • Piątek [13.10.2017, 20:07:59] • [IP: 88.156.234.***]

dobrze stoi, to nowa promenada i jedziesz w kierunku granicy a na starej promenadzie jest odwrotnie, jedziesz w kierunku kanału

Gość • Piątek [13.10.2017, 19:35:18] • [IP: 88.156.234.***]

w calym miescie powinni wymienic i po roku sie napewno by zwrocilo z nawiazką

Gość • Piątek [13.10.2017, 19:27:23] • [IP: 92.42.114.***]

Bardzo dobrze bo to daje oszczędności, powinno być to przykładem dla innych.

Gość • Piątek [13.10.2017, 19:08:19] • [IP: 80.245.184.**]

Chodzi o tą zaparkowaną Mazdę- ulica jednokierunkowa i nie w te stone Panie Kierowco !

Gość • Piątek [13.10.2017, 19:04:31] • [IP: 80.245.184.**]

Nie mogę skumać jak i gdzie to zdjęcie jest zrobione...

Gość • Piątek [13.10.2017, 18:38:21] • [IP: 78.88.28.***]

te ledy wszedzie zakladają i tylko razi to po oczach tą zimną barwą, gdzie dobre stare żarówki, które dawały ciepłe przyjemne dla oka światło.

Oglądasz 1-14 z 14
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■