POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.10.2017, 14:00:22] • Świnoujście

Grzegorz Kapla: „w plecaku nie ma miejsca na nagrody!”

Grzegorz Kapla: „w plecaku nie ma miejsca na nagrody!”

fot. Andrzej Ryfczyński

Przez lata szukał swego miejsca w życiu. Przysiadając na kolejnych przystankach tej drogi nigdy nie był przekonany, że je odnalazł. Czy wreszcie z plecakiem, które wypełnił wspomnieniami na górskich szlakach cudownej Gruzji dotarł do nas spełniony wędrowca? Co odnalazł pośród pasterzy zamieszkujących wioski na zielonych zboczach? Jaką cudowną moc objawiła mu matka boska od kotów? W piątek, 13-go października w „Keja Barze” hotelu „Trzy Wyspy” Grzegorz Kapla opowiadał o swoich wędrówkach. Goście spotkania mieli szansę do nabycia najnowszej, wydanej nakładem National Geographic Polska książki pt. „GRUZJA W drodze na Kazbek i z powrotem”.

Spotkanie z autorem poprowadził Jerzy Porębski.

Grzegorz Kapla: „w plecaku nie ma miejsca na nagrody!”

fot. Andrzej Ryfczyński

„Keja Bar”- miejsce gdzie zwykle odnaleźć możemy morskie klimaty i szanty i wykonaniu słynnego Poręby, tym razem przeniosła nas w zupełnie inny klimat, obszar po którym żeglują konni jeźdźcy. Jerzy Porębski wziął na siebie rolę gospodarza wieczoru. Pytał o drogę, która zawiodła bohatera wieczoru z portowej przystani na wysokogórskie i egzotyczne, dla większości z nas, szlaki. Zarówno książka, jak i spotkanie w „Keja Bar” zamieniło się w opowieść w poszukiwanie swojego miejsca w życiu. To podróż, której destynacji nikt z nas zawczasu nigdy nie jest w stanie przewidzieć. Zawsze pasjonujące są jednak drogi, na których odnajdziemy ludzi i ich prawdziwe historie.

Grzegorz Kapla: „w plecaku nie ma miejsca na nagrody!”

fot. Andrzej Ryfczyński

Aby dotrzeć do mieszkańców Gruzji samochód, którym się poruszał musiał najpierw zmienić się w amfibię, a gdy stał się już całkowicie nieużyteczny – kierowca zamienił się w jeźdźca. Grzegorz Kapla dosiadał konia ale i osiołkiem nie wzgardził.

Grzegorz Kapla: „w plecaku nie ma miejsca na nagrody!”

fot. Andrzej Ryfczyński

Uczestnicy spotkania w „Keja Barze” mieli to szczęście, że wraz z najnowszą książką Grzegorza Kapli, trafiły do nich osobiste wspomnienia autora, możliwość rozmowy.

Dodatkowym smaczkiem była rozmowa dwóch obieżyświatów. Autora, który mocno trzyma się ziemi podczas swych wypraw i Jerzego Porębskiego, który świat poznawał z perspektywy pokładu, przemierzając morza i oceany świata.

Tym, którzy nie byli polecamy książkę. To także świetna metoda podróżowania. W dodatku nie wymaga paszportu, wizy, bagaży, biletów…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 19:38:01] • [IP: 80.245.179.***]

Super. Przynajmniej w Radzie Miasta już nie miesza. Proponuje Panu Grzegorzowi żeby w następną dłuuugą podróż zabrał Kaczyńskiego.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 16:36:54] • [IP: 80.245.191.***]

A ja poleciałem do Gruzji samolotem i na żadnym ośle czy koniu nie jechalem, wielkie mi co.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 20:59:28] • [IP: 46.77.178.**]

Przyszli ci ci wiedzą co to jest książka i wiedzą że sł€ży do czytania ! O RANY BOSKIE JACY INTELEKTUALIŚCI I SWIATLI LUDZIE PRZYSZLI, AJAJAJ. ...DAWNO SIĘ TAK NIE UŚMIAŁEM . .. DUŻO WIEDZĄ, BARDZO DUŻO. ...

Gość • Niedziela [15.10.2017, 20:00:52] • [IP: 178.238.249.***]

Piszcie co chcecie, najgorsi są" wpisywacze" zazdrośni. Ci, którzy sami nic nie zrobili i nie potrafią Mądrzy zobaczą dobrą książkę...głupi fryzurę itp. Należę do fanek autora, namawiam przeczytajcie książkę.. A co tam !!Niektórzy by nie zrozumieli o co chodzi. Omijacie głupie wpisy. Spotkanie było udane, przyszli ci ci wiedzą co to jest książka i wiedzą że służy ona do przeczytania. Panie Grzegorzu dalej będę śledzić Pana poczynania i życzę dalszych podróży z pożytkiem dla czytelników.Do zobaczenie na Fb.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 17:52:11] • [IP: 77.88.191.***]

Chłopiec jak dziewczynka podstarzała. ...

Gość • Niedziela [15.10.2017, 12:18:53] • [IP: 178.238.253.**]

Serdecznie pozdrawiam, P.Grzegorzu, niestety zdrowie nie pozwalało na dojście, !Szacunek ze nie zmarnował pan życia!

hanfred • Niedziela [15.10.2017, 09:46:53] • [IP: 77.88.191.***]

wyznaje starą zasadę ' mój dom tam gdzie leży mój kapelusz" p. Grzegorzu szacun za odwagę i zamianę małej stabilizacji na wielką przygodę.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 09:23:59] • [IP: 178.238.252.**]

Miło, ża są tacy ludzie...

Gość • Niedziela [15.10.2017, 08:49:33] • [IP: 93.94.188.***]

Wyglądają wszyscy jak po ścieżce

Ciota • Niedziela [15.10.2017, 08:00:44] • [IP: 46.77.178.**]

Grzesiu jaki Ty śliczny chłopiec jesteś !

Gość • Niedziela [15.10.2017, 02:27:07] • [IP: 188.166.83.***]

wczoraj o czwartej z minutami po pasztetowej z biedry taka kaple postawilam ze bozesz ty muj jedyny

Gość • Sobota [14.10.2017, 22:26:17] • [IP: 83.23.184.*]

Stara gwardia wiecznie trwaaaaaaaaaa

Gość • Sobota [14.10.2017, 22:15:26] • [IP: 92.42.115.***]

Babcia z Kopydłowa • Sobota [14.10.2017, 16:03:52] • [IP: 77.88.191.**] autorka tego wpisu niech zacznie od siebie i swojej ortografii!!

Ciocia • Sobota [14.10.2017, 22:09:21] • [IP: 46.77.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.10.2017, 21:34:35] • [IP: 178.238.247.***]

Wiedźmin

Gość • Sobota [14.10.2017, 21:13:42] • [IP: 78.88.28.***]

Czy to ten sam, który był niegdyś red. naczelnym" żółtego" pisemka i tworzył je razem z Możejką? Aha, to dziękuję, nie mam więcej pytań.

Gość • Sobota [14.10.2017, 20:25:35] • [IP: 2.108.234.**]

Nie podoba mi się jego wygląd

Gość • Sobota [14.10.2017, 19:59:49] • [IP: 37.47.191.***]

Czy ten pan pokłócił się z fryzjerem?

wika • Sobota [14.10.2017, 17:45:42] • [IP: 80.245.185.***]

Gratuluję wyboru zdjęcia , hihi. Antyreklama

Gość • Sobota [14.10.2017, 17:35:05] • [IP: 178.238.253.**]

Pamiętam jak p.Grzegorz uczył jezyka polskiego, dawne dzieje, pozdrawiam.

Gość • Sobota [14.10.2017, 17:10:55] • [IP: 77.112.197.**]

No i dobra. To niech teraz jedzie do Afganistanu i tam pobuja na koniku.

Gość • Sobota [14.10.2017, 16:26:05] • [IP: 158.26.145.**]

Widac ze do dzis nie odnalazl swojej tozsamosci i miejsca na ziemi!

Gość • Sobota [14.10.2017, 16:25:51] • [IP: 176.221.122.**]

Emeryckie PZPR na pierwszym zdjęciu, może czas na dekomunizację w Świnoujściu

Gość • Sobota [14.10.2017, 16:24:13] • [IP: 62.69.229.*]

Narzekacze wszelkiej maści: wyjdźcie z domu, spotkajcie ludzi, rozmawiajcie, uśmiechnijcie się! Ludzie się zmieniają, może i Wam się uda.

Babcia z Kopydłowa • Sobota [14.10.2017, 16:03:52] • [IP: 77.88.191.**]

Autor tejze notacki powinen poćświczyć interpunktuację.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■