POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.10.2017, 21:38:27] • Świnoujście

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pytamy prezydenta Janusza Żmurkiewicza, co stało się z czarną teczką, w której jak jeszcze dwa miesiące temu pan prezydent mówił w telewizyjnym wywiadzie, miały znajdować się materiały związane z działalnością radnej SLD Joanny Agatowskiej. Mam czarną teczką w której gromadzę pewne wystąpienia, pewne fakty. Nie podzielam poglądów pani radnej, nie powiem, że kłamie, ale mija się z prawdą. Ja na razie milczę, ale we wrześniu to zrobię. Zapowiadany przez pana prezydenta termin minął, a po czarnej teczce ślad zaginął. Czyżby materiały zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach? A może okazały się nic nie warte? A może pan prezydent zrezygnował z brutalnego wyeliminowania kandydatki SLD z walki o fotel prezydenta? Niektórzy też snują dywagacje, że mimo widocznego ognistego konfliktu, Janusz Żmurkiewicz i Joanna Agatowska jakoś dogadają się co do kształtu przyszłych władz Świnoujścia, wszak znają się od kilkunastu lat.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, nie tylko co w teczce miało się znajdować, ale także do czego miały posłużyć wspomniane materiały. Pytanie w tej sprawie zadaliśmy prezydenckiemu rzecznikowi.

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

- To mieszkańcy miasta w demokratycznych wyborach wskażą najlepszego według nich kandydata na prezydenta Świnoujścia. Jeżeli chodzi o żart z teczką , który ukazał się w jednym ze świnoujskich periodyków – to zapewniam ,że takiej nie ma i że Pan Prezydent, nie gromadzi i nie archiwizuje żadnych materiałów przeciw komukolwiek.

Teraz prezydencki rzecznik próbuje wybrnąć z sytuacji i zapewnia nas, że czarna teczka była jedynie żartem. Jak widać, „czarny humor” nie opuszcza prezydenta Żmurkiewicza. Czy ten dobry humor oznacza, że konflikt z Joanną Agatowską (wciąż są ze sobą na ty) jest tylko próbą odwrócenia uwagi?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

O to czy jakąś „czarną teczkę” na prezydenta ma może Joanna Agatowska, również jej zadaliśmy to pytanie. Słyszałam o tych groźbach prezydenta pod moim adresem, ale ja niczego się nie obawiam. Mam prawo mieć inne zdanie na różne tematy, niż prezydent, gdyż mamy różne wizje realizowania zobowiązań względem mieszkańców - odważnie je wyrażam, ponieważ zobowiązuje mnie do tego mandat radnej, który dali mi mieszkańcy. Jeśli prezydent chce dyskutować ze mną i moimi opiniami, które różnią się od jego opinii, to jestem gotowa do publicznych debat na tematy najważniejsze dla Świnoujścia. Kilka ważnych tematów wymaga wyjaśnienia. Czarnej teczki na prezydenta nie mam, gdyż brzydzę się metodami zbierania „haków” czy też zastraszania kogoś. Widać duże napięcie emocjonalne u prezydenta, gdyż ostatnie wydarzenia w Radzie Miasta pokazują, że dzisiaj stosuje również takie brzydkie metody przeciwko środowisku lokalnemu, które 4-krotnie ciężko pracowało, żeby m.in. Janusz Żmurkiewicz wygrywał wybory na prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Środa [18.10.2017, 10:49:30] • [IP: 80.245.179.***]

TAKIE TECZKOWE ROZGRYWKI I ZAGRYWKI MOGĄ BYĆ TYLKO MIĘDZY SWYMI - czyli zatwardziałymi komuchami, których ci w Świnoujskim Urzędzie dostatek - ONI WYCHOWANI NA TECZKACH !!

Gość • Środa [18.10.2017, 08:50:26] • [IP: 78.52.136.**]

Stachu ptzekazal mi materialy ale niepublikuje. Jurek Dorosz

miszczu • Poniedziałek [16.10.2017, 21:15:19] • [IP: 80.245.188.***]

Przypomnę AGENDZIE 21, że w naszym kraju oprócz komuchów, pisdzielców i popaprańców działa jeszcze PSL, Nowoczesna, Kukiz 15 i jeszcze parę ugrupowań, które dziwnym trafem są oszczędzane w twoich" komentarzach". To niesprawiedliwe, droga Agendo; jak obrzygiwać, to wszystkich jak leci a nie wybiórczo...

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 20:52:15] • [IP: 88.156.233.***]

Ale że Dudka nie wzieli !!

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 19:30:09] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE WYGŁUPIAJ SIĘ, MIESZKAŃCY TO MAJĄ NA PEWNO DOŚĆ KONTENEROWYCH I SIARKOWYCH WYGŁUPÓW KOMUNISTYCZNYCH poPAPRANCÓW Z SZAJKI LEMURA ZŁOTE OKO I PISDZIELCÓW.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 19:01:23] • [IP: 37.47.186.***]

A to wy w redakcji jesteście na ty z politykami ?? Wątpię bo musicie przeprosić pana prezydenta !! Brak szacunku okazujecie do polityków walicie na ty po nazwisku lżycie publicznie i podkręcacie tylko innych. Później się dziwicie że są wulgarne komentarze i sąd karze wam przepraszać ludzi !!

Honorata Wyklęta • Poniedziałek [16.10.2017, 18:50:10] • [IP: 83.31.4.***]

Czarna teczka już kiedyś była, czarna Wołga też i jakoś nic z tego nie wyszło i nikomu krzywda się nie stała.Z teczki Żmurkieicza to tylko same kłamstwa i jego własny intelekt wylewa się.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 17:02:49] • [IP: 37.47.143.***]

Dziwna prawidłowość...hmmm Artykuł jest o niecnej CZARNEJ TECZCE i gołym okiem widać kto komu zawinił a pojawiają się wpisy mocno krytykujące Joannę Agatowską. Jak to więc jest ?? Kowal zawinił -Cygana powieisili ? Dla informacji tych, którzy nie pochylili się nad tekstem artykułu chciałbym wyjaśnić. To nie Agatowska odgrażała się Żmurkiewiczowi, tylko Żmurkiewicz podle zablefował TECZKĄ. Wszelkie komentarze nieprzychylne Agatowskiej są jawną akceptacją ZABAWY W TECZKI. Czy takie jest stanowisko niektórych użytkowników ??

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:51:44] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE GORĄCZKUJ SIĘ TAK PRZY ZMYWAKU, BO CIE MURZYN Z ROBOTY WYWALI po KOMUNISTYCZNY PROSTAKU.

Amanda • Poniedziałek [16.10.2017, 16:41:11] • [IP: 87.207.108.**]

To już taki poziom urzędników mamy, że niżej podłogi z czarną teczką nie da się. Coś podobnego, coś niewiarygodnego. Ten człowiek nie posiada na tyle inteligencji i wiedzy potrzebnej jednak na stanowisku Prezydenta Miasta, że podnosi paluszek do góry, jak Jasiu skarżypyta i mówi" prose pani, ja wiem dużo o tej Joaśce, tylko teraz mi carna tecka zginęła, tam miałem kartecki". Ten pan nie rozumie, że to bezprawne, niemoralne, naganne i niedopuszczalne. To jest kompromitacja całkowita, to się kwalifikuje do dymisji. Ale wiemy, że PiSowcy trzymają się władzy jak tonący brzytwy więc poczekamy do wyborów. I skreślimy.

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:35:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]MOŻNA WIEDZIEĆ DLACZEGO UŻYWASZ MOJEGO NICKA? I CO BEZMÓZGA PRYMITYWNEGO Z WARSZAWY OBCHODZI ŚWINOUJSKA FLOTA?

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 15:15:17] • [IP: 92.42.118.**]

Gość śmieszny i takimi ludźmi się otacza miernymi, a wiernymi i tylko Świnoujście i mieszkańcy tracą

Henryk • Poniedziałek [16.10.2017, 15:04:40] • [IP: 37.47.164.***]

Pododbno siłę człowieka mierzy się ilością wrogów których posiada więc wygląda na to że p. Agatowska to niezwykle silna osoba. A tak na poważnie to ja miałem dwa razy z nią kontakt jak była zastępca prezydenta i przewodnicząca rady i powiem że to wyjątkowo kompetentna i życzliwa osoba. Piorunem pomogła mi w dwóch sprawach i złego słowa nie dam na nią powiedzieć. Ci co ja tutaj opluwaja to pewnie konkurencja i tyle.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 14:38:19] • [IP: 92.42.119.***]

zajechało komuną i to strasznie-przypomniał sobie stare czasy jak widzę i stanowiska kierownicze jakie zajmował tam to trzeba było zbierać teczki, no ale nic wybory poczekamy zobaczymy ile pozostałości komuchów nadal żyje w tym mieście

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]

Najważniejsze że FLOTA WYGRAŁA !! Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Flota GRA !!

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [16.10.2017, 14:07:03] • [IP: 83.8.112.***]

Co prawda na kampanię wyborczą jeszcze za wcześnie, ale taka debata telewizyjna pomiędzy Panią Agatowską i Prezydentem Żmurkiewiczem przydałaby się. Możliwe byłoby mieszkańcom miasta ocenić czy ten konflikt ma charakter prywatnych sympatii i antypatii, czy też faktycznie jest konfliktem różnych koncepcji zarządzania miastem i jego rozwoju. Prezydent miasta po długich latach miałby szanse w końcu stanąć do prawdziwej dyskusji twarzą w twarz z prawdziwym oponentem, a nie chować się za plecami sprytnego rzecznika prasowego. Może nareszcie coś wyjdzie z takiego konfliktu i kłótni przed kamerami telewizyjnymi, a nie ciągle PITU PITU I cacy cacy. Tylko w ostrym konflikcie politycznym rodzą się jakieś zmiany. A te miastu są potrzebne.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 13:26:58] • [IP: 178.238.250.***]

Przecież P.Agatowska to zdeklarowana SLD-owska działaczka. Pamiętam jej niekończące się wystąpienia na forum SLD. Te wystąpienia to wyjątkowe wodolejstwo i samouwielbienie w mowie bo w działaniu zero skuteczności. Przepraszam o jakie dobro ludzi i miasta walczy? Co do tej pory zrobiła i osiągnęła, chociaż miała wiele okazji? Proszę oceniać fakty, a nie wodolejstwo!

Partia X • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:24] • [IP: 94.254.133.***]

Już taki był co straszył czarną teczką! To był Stan Tyminski z partii X

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:21] • [IP: 62.73.210.**]

o jaki prosty chwyt wybory idą czy co tego pana co paskiem zaciskalstarszej osobie po wypadku żyły przed wykreawieniem nazwizka niepodali a CZEMU??

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:50:12] • [IP: 188.146.108.**]

Gdyby p.Agatowska miała merytoryczne przygotowanie do pełnienia tej funkcji to może miałaby mój głos ale pokazała jako zastępca prezydenta, że to ją przerasta, więc trzeba czekać na innych jeszcze kandydatów.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:20:19] • [IP: 198.7.62.***]

Po trupach do celu - karierowicz. W szkole pewnie też tak robił i ma donoszenie na kolegów we krwi. Był zerem, jest zerem i będzie zerem.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:15:45] • [IP: 80.245.178.***]

A ja wolę Agatowską i takich jak ja wkoło coraz więcej.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:04:54] • [IP: 178.238.249.***]

Agatowska to człowiek rządny grubej kasy, niczym pod tym względem nie różni się od Żmurkiewicza. Ta sama PAZERNOŚĆ I CHĘĆ ŻYCIA PONAD STAN.

Gość x • Poniedziałek [16.10.2017, 11:15:37] • [IP: 92.42.116.***]

Lord Admiralicji • Poniedziałek [16.10.2017, 04:49:39] • [IP: 80.245.178.***] AGATOWSKA NA PEWNO NIE JEST IDEAŁEM, ALE NIE KUMA SIĘ JAWNIE Z KORpoRACYJNYMI PACHOŁKAMI, TYLKO WALCZY O DOBRO LUDZI I MIASTA. - teraz to mnie ubawiłeś, kawał dnia na początek tygodnia !

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 11:03:47] • [IP: 178.238.253.***]

gra w picipolo pod stołem

Oglądasz 1-25 z 53
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■