POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.10.2017, 21:38:27] • Świnoujście

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pytamy prezydenta Janusza Żmurkiewicza, co stało się z czarną teczką, w której jak jeszcze dwa miesiące temu pan prezydent mówił w telewizyjnym wywiadzie, miały znajdować się materiały związane z działalnością radnej SLD Joanny Agatowskiej. Mam czarną teczką w której gromadzę pewne wystąpienia, pewne fakty. Nie podzielam poglądów pani radnej, nie powiem, że kłamie, ale mija się z prawdą. Ja na razie milczę, ale we wrześniu to zrobię. Zapowiadany przez pana prezydenta termin minął, a po czarnej teczce ślad zaginął. Czyżby materiały zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach? A może okazały się nic nie warte? A może pan prezydent zrezygnował z brutalnego wyeliminowania kandydatki SLD z walki o fotel prezydenta? Niektórzy też snują dywagacje, że mimo widocznego ognistego konfliktu, Janusz Żmurkiewicz i Joanna Agatowska jakoś dogadają się co do kształtu przyszłych władz Świnoujścia, wszak znają się od kilkunastu lat.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, nie tylko co w teczce miało się znajdować, ale także do czego miały posłużyć wspomniane materiały. Pytanie w tej sprawie zadaliśmy prezydenckiemu rzecznikowi.

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

- To mieszkańcy miasta w demokratycznych wyborach wskażą najlepszego według nich kandydata na prezydenta Świnoujścia. Jeżeli chodzi o żart z teczką , który ukazał się w jednym ze świnoujskich periodyków – to zapewniam ,że takiej nie ma i że Pan Prezydent, nie gromadzi i nie archiwizuje żadnych materiałów przeciw komukolwiek.

Teraz prezydencki rzecznik próbuje wybrnąć z sytuacji i zapewnia nas, że czarna teczka była jedynie żartem. Jak widać, „czarny humor” nie opuszcza prezydenta Żmurkiewicza. Czy ten dobry humor oznacza, że konflikt z Joanną Agatowską (wciąż są ze sobą na ty) jest tylko próbą odwrócenia uwagi?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

O to czy jakąś „czarną teczkę” na prezydenta ma może Joanna Agatowska, również jej zadaliśmy to pytanie. Słyszałam o tych groźbach prezydenta pod moim adresem, ale ja niczego się nie obawiam. Mam prawo mieć inne zdanie na różne tematy, niż prezydent, gdyż mamy różne wizje realizowania zobowiązań względem mieszkańców - odważnie je wyrażam, ponieważ zobowiązuje mnie do tego mandat radnej, który dali mi mieszkańcy. Jeśli prezydent chce dyskutować ze mną i moimi opiniami, które różnią się od jego opinii, to jestem gotowa do publicznych debat na tematy najważniejsze dla Świnoujścia. Kilka ważnych tematów wymaga wyjaśnienia. Czarnej teczki na prezydenta nie mam, gdyż brzydzę się metodami zbierania „haków” czy też zastraszania kogoś. Widać duże napięcie emocjonalne u prezydenta, gdyż ostatnie wydarzenia w Radzie Miasta pokazują, że dzisiaj stosuje również takie brzydkie metody przeciwko środowisku lokalnemu, które 4-krotnie ciężko pracowało, żeby m.in. Janusz Żmurkiewicz wygrywał wybory na prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Środa [18.10.2017, 10:49:30] • [IP: 80.245.179.***]

TAKIE TECZKOWE ROZGRYWKI I ZAGRYWKI MOGĄ BYĆ TYLKO MIĘDZY SWYMI - czyli zatwardziałymi komuchami, których ci w Świnoujskim Urzędzie dostatek - ONI WYCHOWANI NA TECZKACH !!

Gość • Środa [18.10.2017, 08:50:26] • [IP: 78.52.136.**]

Stachu ptzekazal mi materialy ale niepublikuje. Jurek Dorosz

miszczu • Poniedziałek [16.10.2017, 21:15:19] • [IP: 80.245.188.***]

Przypomnę AGENDZIE 21, że w naszym kraju oprócz komuchów, pisdzielców i popaprańców działa jeszcze PSL, Nowoczesna, Kukiz 15 i jeszcze parę ugrupowań, które dziwnym trafem są oszczędzane w twoich" komentarzach". To niesprawiedliwe, droga Agendo; jak obrzygiwać, to wszystkich jak leci a nie wybiórczo...

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 20:52:15] • [IP: 88.156.233.***]

Ale że Dudka nie wzieli !!

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 19:30:09] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE WYGŁUPIAJ SIĘ, MIESZKAŃCY TO MAJĄ NA PEWNO DOŚĆ KONTENEROWYCH I SIARKOWYCH WYGŁUPÓW KOMUNISTYCZNYCH poPAPRANCÓW Z SZAJKI LEMURA ZŁOTE OKO I PISDZIELCÓW.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 19:01:23] • [IP: 37.47.186.***]

A to wy w redakcji jesteście na ty z politykami ?? Wątpię bo musicie przeprosić pana prezydenta !! Brak szacunku okazujecie do polityków walicie na ty po nazwisku lżycie publicznie i podkręcacie tylko innych. Później się dziwicie że są wulgarne komentarze i sąd karze wam przepraszać ludzi !!

Honorata Wyklęta • Poniedziałek [16.10.2017, 18:50:10] • [IP: 83.31.4.***]

Czarna teczka już kiedyś była, czarna Wołga też i jakoś nic z tego nie wyszło i nikomu krzywda się nie stała.Z teczki Żmurkieicza to tylko same kłamstwa i jego własny intelekt wylewa się.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 17:02:49] • [IP: 37.47.143.***]

Dziwna prawidłowość...hmmm Artykuł jest o niecnej CZARNEJ TECZCE i gołym okiem widać kto komu zawinił a pojawiają się wpisy mocno krytykujące Joannę Agatowską. Jak to więc jest ?? Kowal zawinił -Cygana powieisili ? Dla informacji tych, którzy nie pochylili się nad tekstem artykułu chciałbym wyjaśnić. To nie Agatowska odgrażała się Żmurkiewiczowi, tylko Żmurkiewicz podle zablefował TECZKĄ. Wszelkie komentarze nieprzychylne Agatowskiej są jawną akceptacją ZABAWY W TECZKI. Czy takie jest stanowisko niektórych użytkowników ??

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:51:44] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE GORĄCZKUJ SIĘ TAK PRZY ZMYWAKU, BO CIE MURZYN Z ROBOTY WYWALI po KOMUNISTYCZNY PROSTAKU.

Amanda • Poniedziałek [16.10.2017, 16:41:11] • [IP: 87.207.108.**]

To już taki poziom urzędników mamy, że niżej podłogi z czarną teczką nie da się. Coś podobnego, coś niewiarygodnego. Ten człowiek nie posiada na tyle inteligencji i wiedzy potrzebnej jednak na stanowisku Prezydenta Miasta, że podnosi paluszek do góry, jak Jasiu skarżypyta i mówi" prose pani, ja wiem dużo o tej Joaśce, tylko teraz mi carna tecka zginęła, tam miałem kartecki". Ten pan nie rozumie, że to bezprawne, niemoralne, naganne i niedopuszczalne. To jest kompromitacja całkowita, to się kwalifikuje do dymisji. Ale wiemy, że PiSowcy trzymają się władzy jak tonący brzytwy więc poczekamy do wyborów. I skreślimy.

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:35:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]MOŻNA WIEDZIEĆ DLACZEGO UŻYWASZ MOJEGO NICKA? I CO BEZMÓZGA PRYMITYWNEGO Z WARSZAWY OBCHODZI ŚWINOUJSKA FLOTA?

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 15:15:17] • [IP: 92.42.118.**]

Gość śmieszny i takimi ludźmi się otacza miernymi, a wiernymi i tylko Świnoujście i mieszkańcy tracą

Henryk • Poniedziałek [16.10.2017, 15:04:40] • [IP: 37.47.164.***]

Pododbno siłę człowieka mierzy się ilością wrogów których posiada więc wygląda na to że p. Agatowska to niezwykle silna osoba. A tak na poważnie to ja miałem dwa razy z nią kontakt jak była zastępca prezydenta i przewodnicząca rady i powiem że to wyjątkowo kompetentna i życzliwa osoba. Piorunem pomogła mi w dwóch sprawach i złego słowa nie dam na nią powiedzieć. Ci co ja tutaj opluwaja to pewnie konkurencja i tyle.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 14:38:19] • [IP: 92.42.119.***]

zajechało komuną i to strasznie-przypomniał sobie stare czasy jak widzę i stanowiska kierownicze jakie zajmował tam to trzeba było zbierać teczki, no ale nic wybory poczekamy zobaczymy ile pozostałości komuchów nadal żyje w tym mieście

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]

Najważniejsze że FLOTA WYGRAŁA !! Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Flota GRA !!

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [16.10.2017, 14:07:03] • [IP: 83.8.112.***]

Co prawda na kampanię wyborczą jeszcze za wcześnie, ale taka debata telewizyjna pomiędzy Panią Agatowską i Prezydentem Żmurkiewiczem przydałaby się. Możliwe byłoby mieszkańcom miasta ocenić czy ten konflikt ma charakter prywatnych sympatii i antypatii, czy też faktycznie jest konfliktem różnych koncepcji zarządzania miastem i jego rozwoju. Prezydent miasta po długich latach miałby szanse w końcu stanąć do prawdziwej dyskusji twarzą w twarz z prawdziwym oponentem, a nie chować się za plecami sprytnego rzecznika prasowego. Może nareszcie coś wyjdzie z takiego konfliktu i kłótni przed kamerami telewizyjnymi, a nie ciągle PITU PITU I cacy cacy. Tylko w ostrym konflikcie politycznym rodzą się jakieś zmiany. A te miastu są potrzebne.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 13:26:58] • [IP: 178.238.250.***]

Przecież P.Agatowska to zdeklarowana SLD-owska działaczka. Pamiętam jej niekończące się wystąpienia na forum SLD. Te wystąpienia to wyjątkowe wodolejstwo i samouwielbienie w mowie bo w działaniu zero skuteczności. Przepraszam o jakie dobro ludzi i miasta walczy? Co do tej pory zrobiła i osiągnęła, chociaż miała wiele okazji? Proszę oceniać fakty, a nie wodolejstwo!

Partia X • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:24] • [IP: 94.254.133.***]

Już taki był co straszył czarną teczką! To był Stan Tyminski z partii X

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:21] • [IP: 62.73.210.**]

o jaki prosty chwyt wybory idą czy co tego pana co paskiem zaciskalstarszej osobie po wypadku żyły przed wykreawieniem nazwizka niepodali a CZEMU??

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:50:12] • [IP: 188.146.108.**]

Gdyby p.Agatowska miała merytoryczne przygotowanie do pełnienia tej funkcji to może miałaby mój głos ale pokazała jako zastępca prezydenta, że to ją przerasta, więc trzeba czekać na innych jeszcze kandydatów.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:20:19] • [IP: 198.7.62.***]

Po trupach do celu - karierowicz. W szkole pewnie też tak robił i ma donoszenie na kolegów we krwi. Był zerem, jest zerem i będzie zerem.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:15:45] • [IP: 80.245.178.***]

A ja wolę Agatowską i takich jak ja wkoło coraz więcej.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:04:54] • [IP: 178.238.249.***]

Agatowska to człowiek rządny grubej kasy, niczym pod tym względem nie różni się od Żmurkiewicza. Ta sama PAZERNOŚĆ I CHĘĆ ŻYCIA PONAD STAN.

Gość x • Poniedziałek [16.10.2017, 11:15:37] • [IP: 92.42.116.***]

Lord Admiralicji • Poniedziałek [16.10.2017, 04:49:39] • [IP: 80.245.178.***] AGATOWSKA NA PEWNO NIE JEST IDEAŁEM, ALE NIE KUMA SIĘ JAWNIE Z KORpoRACYJNYMI PACHOŁKAMI, TYLKO WALCZY O DOBRO LUDZI I MIASTA. - teraz to mnie ubawiłeś, kawał dnia na początek tygodnia !

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 11:03:47] • [IP: 178.238.253.***]

gra w picipolo pod stołem

Oglądasz 1-25 z 53
■ 22 lutego 2018 r. w Hotelu Radisson Blu w Szczecinie odbyło się spotkanie przedstawicieli zachodniopomorskich kół partii Wolni i Solidarni, podczas którego sympatyków i członków partii zaszczycił swoją obecnością zasłużony dla Polski założyciel i działacza Solidarności Walczącej, marszałek senior Kornel Morawiecki. Relację ze spotkania przesłał nam Zbigniew Pomieczyński ■ ABW milczy w sprawie tunelu. Zespół prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie chce komentować sprawy objęcia świnoujskiego tunelu tarczą antykorupcyjną. Na pytania dziennikarzy portalu iswinoujscie.pl, czy taki wniosek w ogóle wpłynął do ABW otrzymaliśmy jedynie odpowiedź o następującej treści: - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie komentuje sprawy. Dlaczego sprawa owego wniosku owiana jest taką tajemnicą? Mieszkańcy Świnoujścia powinni być przecież poinformowani, co dzieje się z najważniejszą dla miasta inwestycją. W końcu budowa tunelu ma charakter publiczny i wymaga udzielenia jednoznacznych informacji ■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■