POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.10.2017, 21:38:27] • Świnoujście

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

Pytamy prezydenta Janusza Żmurkiewicza, co stało się z czarną teczką, w której jak jeszcze dwa miesiące temu pan prezydent mówił w telewizyjnym wywiadzie, miały znajdować się materiały związane z działalnością radnej SLD Joanny Agatowskiej. Mam czarną teczką w której gromadzę pewne wystąpienia, pewne fakty. Nie podzielam poglądów pani radnej, nie powiem, że kłamie, ale mija się z prawdą. Ja na razie milczę, ale we wrześniu to zrobię. Zapowiadany przez pana prezydenta termin minął, a po czarnej teczce ślad zaginął. Czyżby materiały zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach? A może okazały się nic nie warte? A może pan prezydent zrezygnował z brutalnego wyeliminowania kandydatki SLD z walki o fotel prezydenta? Niektórzy też snują dywagacje, że mimo widocznego ognistego konfliktu, Janusz Żmurkiewicz i Joanna Agatowska jakoś dogadają się co do kształtu przyszłych władz Świnoujścia, wszak znają się od kilkunastu lat.

Próbowaliśmy się dowiedzieć, nie tylko co w teczce miało się znajdować, ale także do czego miały posłużyć wspomniane materiały. Pytanie w tej sprawie zadaliśmy prezydenckiemu rzecznikowi.

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

- To mieszkańcy miasta w demokratycznych wyborach wskażą najlepszego według nich kandydata na prezydenta Świnoujścia. Jeżeli chodzi o żart z teczką , który ukazał się w jednym ze świnoujskich periodyków – to zapewniam ,że takiej nie ma i że Pan Prezydent, nie gromadzi i nie archiwizuje żadnych materiałów przeciw komukolwiek.

Teraz prezydencki rzecznik próbuje wybrnąć z sytuacji i zapewnia nas, że czarna teczka była jedynie żartem. Jak widać, „czarny humor” nie opuszcza prezydenta Żmurkiewicza. Czy ten dobry humor oznacza, że konflikt z Joanną Agatowską (wciąż są ze sobą na ty) jest tylko próbą odwrócenia uwagi?

Czarna teczka Żmurkiewicza wyparowała? W co gra Żmurkiewicz z Agatowską?

fot. Sławomir Ryfczyński

O to czy jakąś „czarną teczkę” na prezydenta ma może Joanna Agatowska, również jej zadaliśmy to pytanie. Słyszałam o tych groźbach prezydenta pod moim adresem, ale ja niczego się nie obawiam. Mam prawo mieć inne zdanie na różne tematy, niż prezydent, gdyż mamy różne wizje realizowania zobowiązań względem mieszkańców - odważnie je wyrażam, ponieważ zobowiązuje mnie do tego mandat radnej, który dali mi mieszkańcy. Jeśli prezydent chce dyskutować ze mną i moimi opiniami, które różnią się od jego opinii, to jestem gotowa do publicznych debat na tematy najważniejsze dla Świnoujścia. Kilka ważnych tematów wymaga wyjaśnienia. Czarnej teczki na prezydenta nie mam, gdyż brzydzę się metodami zbierania „haków” czy też zastraszania kogoś. Widać duże napięcie emocjonalne u prezydenta, gdyż ostatnie wydarzenia w Radzie Miasta pokazują, że dzisiaj stosuje również takie brzydkie metody przeciwko środowisku lokalnemu, które 4-krotnie ciężko pracowało, żeby m.in. Janusz Żmurkiewicz wygrywał wybory na prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Gość • Środa [18.10.2017, 10:49:30] • [IP: 80.245.179.***]

TAKIE TECZKOWE ROZGRYWKI I ZAGRYWKI MOGĄ BYĆ TYLKO MIĘDZY SWYMI - czyli zatwardziałymi komuchami, których ci w Świnoujskim Urzędzie dostatek - ONI WYCHOWANI NA TECZKACH !!

Gość • Środa [18.10.2017, 08:50:26] • [IP: 78.52.136.**]

Stachu ptzekazal mi materialy ale niepublikuje. Jurek Dorosz

miszczu • Poniedziałek [16.10.2017, 21:15:19] • [IP: 80.245.188.***]

Przypomnę AGENDZIE 21, że w naszym kraju oprócz komuchów, pisdzielców i popaprańców działa jeszcze PSL, Nowoczesna, Kukiz 15 i jeszcze parę ugrupowań, które dziwnym trafem są oszczędzane w twoich" komentarzach". To niesprawiedliwe, droga Agendo; jak obrzygiwać, to wszystkich jak leci a nie wybiórczo...

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 20:52:15] • [IP: 88.156.233.***]

Ale że Dudka nie wzieli !!

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 19:30:09] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE WYGŁUPIAJ SIĘ, MIESZKAŃCY TO MAJĄ NA PEWNO DOŚĆ KONTENEROWYCH I SIARKOWYCH WYGŁUPÓW KOMUNISTYCZNYCH poPAPRANCÓW Z SZAJKI LEMURA ZŁOTE OKO I PISDZIELCÓW.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 19:01:23] • [IP: 37.47.186.***]

A to wy w redakcji jesteście na ty z politykami ?? Wątpię bo musicie przeprosić pana prezydenta !! Brak szacunku okazujecie do polityków walicie na ty po nazwisku lżycie publicznie i podkręcacie tylko innych. Później się dziwicie że są wulgarne komentarze i sąd karze wam przepraszać ludzi !!

Honorata Wyklęta • Poniedziałek [16.10.2017, 18:50:10] • [IP: 83.31.4.***]

Czarna teczka już kiedyś była, czarna Wołga też i jakoś nic z tego nie wyszło i nikomu krzywda się nie stała.Z teczki Żmurkieicza to tylko same kłamstwa i jego własny intelekt wylewa się.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 17:02:49] • [IP: 37.47.143.***]

Dziwna prawidłowość...hmmm Artykuł jest o niecnej CZARNEJ TECZCE i gołym okiem widać kto komu zawinił a pojawiają się wpisy mocno krytykujące Joannę Agatowską. Jak to więc jest ?? Kowal zawinił -Cygana powieisili ? Dla informacji tych, którzy nie pochylili się nad tekstem artykułu chciałbym wyjaśnić. To nie Agatowska odgrażała się Żmurkiewiczowi, tylko Żmurkiewicz podle zablefował TECZKĄ. Wszelkie komentarze nieprzychylne Agatowskiej są jawną akceptacją ZABAWY W TECZKI. Czy takie jest stanowisko niektórych użytkowników ??

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:51:44] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 08:11:31] • [IP: 79.140.194.**] NIE GORĄCZKUJ SIĘ TAK PRZY ZMYWAKU, BO CIE MURZYN Z ROBOTY WYWALI po KOMUNISTYCZNY PROSTAKU.

Amanda • Poniedziałek [16.10.2017, 16:41:11] • [IP: 87.207.108.**]

To już taki poziom urzędników mamy, że niżej podłogi z czarną teczką nie da się. Coś podobnego, coś niewiarygodnego. Ten człowiek nie posiada na tyle inteligencji i wiedzy potrzebnej jednak na stanowisku Prezydenta Miasta, że podnosi paluszek do góry, jak Jasiu skarżypyta i mówi" prose pani, ja wiem dużo o tej Joaśce, tylko teraz mi carna tecka zginęła, tam miałem kartecki". Ten pan nie rozumie, że to bezprawne, niemoralne, naganne i niedopuszczalne. To jest kompromitacja całkowita, to się kwalifikuje do dymisji. Ale wiemy, że PiSowcy trzymają się władzy jak tonący brzytwy więc poczekamy do wyborów. I skreślimy.

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 16:35:36] • [IP: 80.245.178.***]

AD: Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]MOŻNA WIEDZIEĆ DLACZEGO UŻYWASZ MOJEGO NICKA? I CO BEZMÓZGA PRYMITYWNEGO Z WARSZAWY OBCHODZI ŚWINOUJSKA FLOTA?

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 15:15:17] • [IP: 92.42.118.**]

Gość śmieszny i takimi ludźmi się otacza miernymi, a wiernymi i tylko Świnoujście i mieszkańcy tracą

Henryk • Poniedziałek [16.10.2017, 15:04:40] • [IP: 37.47.164.***]

Pododbno siłę człowieka mierzy się ilością wrogów których posiada więc wygląda na to że p. Agatowska to niezwykle silna osoba. A tak na poważnie to ja miałem dwa razy z nią kontakt jak była zastępca prezydenta i przewodnicząca rady i powiem że to wyjątkowo kompetentna i życzliwa osoba. Piorunem pomogła mi w dwóch sprawach i złego słowa nie dam na nią powiedzieć. Ci co ja tutaj opluwaja to pewnie konkurencja i tyle.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 14:38:19] • [IP: 92.42.119.***]

zajechało komuną i to strasznie-przypomniał sobie stare czasy jak widzę i stanowiska kierownicze jakie zajmował tam to trzeba było zbierać teczki, no ale nic wybory poczekamy zobaczymy ile pozostałości komuchów nadal żyje w tym mieście

AGENDA 21 • Poniedziałek [16.10.2017, 14:26:54] • [IP: 78.133.254.***]

Najważniejsze że FLOTA WYGRAŁA !! Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Flota GRA !!

Aleksander Skiepko • Poniedziałek [16.10.2017, 14:07:03] • [IP: 83.8.112.***]

Co prawda na kampanię wyborczą jeszcze za wcześnie, ale taka debata telewizyjna pomiędzy Panią Agatowską i Prezydentem Żmurkiewiczem przydałaby się. Możliwe byłoby mieszkańcom miasta ocenić czy ten konflikt ma charakter prywatnych sympatii i antypatii, czy też faktycznie jest konfliktem różnych koncepcji zarządzania miastem i jego rozwoju. Prezydent miasta po długich latach miałby szanse w końcu stanąć do prawdziwej dyskusji twarzą w twarz z prawdziwym oponentem, a nie chować się za plecami sprytnego rzecznika prasowego. Może nareszcie coś wyjdzie z takiego konfliktu i kłótni przed kamerami telewizyjnymi, a nie ciągle PITU PITU I cacy cacy. Tylko w ostrym konflikcie politycznym rodzą się jakieś zmiany. A te miastu są potrzebne.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 13:26:58] • [IP: 178.238.250.***]

Przecież P.Agatowska to zdeklarowana SLD-owska działaczka. Pamiętam jej niekończące się wystąpienia na forum SLD. Te wystąpienia to wyjątkowe wodolejstwo i samouwielbienie w mowie bo w działaniu zero skuteczności. Przepraszam o jakie dobro ludzi i miasta walczy? Co do tej pory zrobiła i osiągnęła, chociaż miała wiele okazji? Proszę oceniać fakty, a nie wodolejstwo!

Partia X • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:24] • [IP: 94.254.133.***]

Już taki był co straszył czarną teczką! To był Stan Tyminski z partii X

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:51:21] • [IP: 62.73.210.**]

o jaki prosty chwyt wybory idą czy co tego pana co paskiem zaciskalstarszej osobie po wypadku żyły przed wykreawieniem nazwizka niepodali a CZEMU??

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:50:12] • [IP: 188.146.108.**]

Gdyby p.Agatowska miała merytoryczne przygotowanie do pełnienia tej funkcji to może miałaby mój głos ale pokazała jako zastępca prezydenta, że to ją przerasta, więc trzeba czekać na innych jeszcze kandydatów.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:20:19] • [IP: 198.7.62.***]

Po trupach do celu - karierowicz. W szkole pewnie też tak robił i ma donoszenie na kolegów we krwi. Był zerem, jest zerem i będzie zerem.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:15:45] • [IP: 80.245.178.***]

A ja wolę Agatowską i takich jak ja wkoło coraz więcej.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 12:04:54] • [IP: 178.238.249.***]

Agatowska to człowiek rządny grubej kasy, niczym pod tym względem nie różni się od Żmurkiewicza. Ta sama PAZERNOŚĆ I CHĘĆ ŻYCIA PONAD STAN.

Gość x • Poniedziałek [16.10.2017, 11:15:37] • [IP: 92.42.116.***]

Lord Admiralicji • Poniedziałek [16.10.2017, 04:49:39] • [IP: 80.245.178.***] AGATOWSKA NA PEWNO NIE JEST IDEAŁEM, ALE NIE KUMA SIĘ JAWNIE Z KORpoRACYJNYMI PACHOŁKAMI, TYLKO WALCZY O DOBRO LUDZI I MIASTA. - teraz to mnie ubawiłeś, kawał dnia na początek tygodnia !

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 11:03:47] • [IP: 178.238.253.***]

gra w picipolo pod stołem

Oglądasz 1-25 z 53
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czrno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■