POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.02.2018, 22:35:58] • Świnoujście

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie są debiutantami. Wręcz przeciwnie, zdążyli już w Urzędzie Miasta zaznaczyć swój styl pracy, wywrzeć piętno na decyzjach mających wpływ na życie mieszkańców. Dotychczas ich pracę oceniali dziennikarze i mieszkańcy na rozmaitych forach, nie tylko internetowych. Zbliżają się jednak dużymi krokami wybory samorządowe 2018. Dla niektórych dotychczasowych urzędników samorządu miejskiego mogą oznaczać konieczność nowego układania kariery, albo spokojnego kontynuowania pracy. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców, naszych czytelników. Nie pytamy jednak, kto na jakim stanowisku pracować powinien. Pytamy wprost: czy po wyborach widzicie ich pracujących nadal w naszym urzędzie?

Co sądzicie o czterech samorządowych lokalnych wygach z górnej półki… Czy powinni otrzymać szansę na realizację swoich wizji w kolejnych latach. Czy w powyborczym porządku Urząd Miasta z ich aktywnością i doświadczeniem otworzy nowe szanse dla miasta?

Czy na kolejne pięć lat pracy zasłużył Janusz Żmurkiewicz - prezydent miasta w latach 1984-1989 oraz od 2002 do dzisiaj, kilkakrotnie obiecujący publicznie wycofanie się z kandydowania? Czy jego koncepcje rozwoju Świnoujścia sprawdzają się na tyle, że warto je kontynuować?

Czy swoim inżynierskim doświadczeniem w realizacji wielu inwestycji, przez kolejne lata powinna służyć Barbara Michalska?

A wreszcie czy powinniśmy wykorzystywać nadal sportowe inklinacje połączone z doświadczeniem urzędniczym Pawła Sujki?

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy do urzędu powinna wrócić jedna z najbardziej doświadczonych pań naszego samorządu, zdeklarowana zwolenniczka rozwoju turystyki na wyspach i osoba o dużej wrażliwości społecznej - Joanna Agatowska?

Już dzisiaj wiemy, że jak mieszkańcy pójdą za Agatowską to ta cała trójka będzie musiała odejść z Urzędu Miasta.

A zatem Janusz Żmurkiewicz, Barbara Michalska, Paweł Sujka czy Joanna Agatowska… czy to właśnie są te osoby, którym bez wahania otworzylibyście drzwi urzędu z zadaniem wzięcia odpowiedzialności za miasto w latach 2018-2023? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 189

Gość • Poniedziałek [25.06.2018, 20:35:05] • [IP: 80.245.179.***]

Myślę, że panie nie dorosły jeszcze do zarządzania naszym miastem.Pani Agatowska w/g mnie jest osobą konfliktową.Modziezy przebojowej nie widać.Sądzę, że do otwarcia tunelu miastem winien zarządzać dotychczasowy prezydent.Napewno na niego oddam swój głos.Panie Prezydencie proszę przedstawić przebojowy program wyborczy, taki, który przez wiele lat będzie nie do pobicia.

Gość NAIWNIAK • Niedziela [15.04.2018, 11:35:58] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie czekamy z nadzieja ze wreszcie ruszy proces budowy tunelu , rozpoczete plany przez Pana czas realizowac , ludzie czekaja , a opozycja tylko czeka gzieby tu jeszcie dokopac , robic swoje . ...

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:10:25] • [IP: 94.254.238.**]

floty nie zlikwidowała Agatowska tylko ci co rządzili kasą, nie zwalajcie winy na nią bo ją cały czas odsuwano od rządów a teraz wszystkie nieszczęścia w mieście zwalają na nią

Gość NATURA • Czwartek [08.03.2018, 19:12:22] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie , wiosna czas nagli , roboty rozpoczete do przodu, czas ucieka , mrozy puszczaja , a nie widac postepu z tunelem , co slychac z budowa portu kontenerowego . ..?? Trzymamy za Pana kciuki , robic swoje . ..

Gość • Piątek [02.03.2018, 20:00:55] • [IP: 176.221.123.***]

czas na zmiane

Gość • Wtorek [27.02.2018, 18:09:00] • [IP: 5.172.238.***]

Trzeba wiedzieć kiedy odejść...Pan Żmurkiewicz zdaje się zapomniał o tym...szkoda. Zrobił dobrą robotę i chwała mu za to.Ośmielam się powiedzieć, że dzieli społeczność nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie jak Port konterenowy a to dla mieszkańców kurortu bardzo istotne.Jest jasne, że mieszkańcy Uznamu w referendum przegłosują mieszkańców wyspy Wolin, tak więc czarowanie, że to będzie demokratyczny wybór jest oszustwem. Nie ważne z jakiej opcji jest kandydat...ważne by przedstawił realny i mądry program rozwoju Miasta.Czas na kobiety w Świnoujściu...!!

Gość • Wtorek [27.02.2018, 12:46:08] • [IP: 37.249.25.***]

Przecież to SLD wszystko przegłosowywało Prezydentowi. Teraz się obudziło gdy zostało odsunięte od koryta i jest w opozycji, a w perspektywie jesienne wybory?

Gość • Wtorek [27.02.2018, 04:34:57] • [IP: 62.69.229.**]

Ci, co tak szczekają o komunizmie w Polsce, niech sobie uprzytomnią dzięki komu byliśmy w strefie wpływów ZSRR. Gdyby nie to, że Anglicy, Amerykanie i kolaborujący z III Rzeszą Francuzi oddali nas Rosjanom, to sytuacja byłaby dziś inna. Ale nikt się nie zająknie, że tamtejsi przywódcy są równie winni naszemu losowi jak Stalin i jego ZSRR. A tak swoją drogą, to komunizmu nigdy u nas nie było, nawet w Związku Radzieckim nie było. Komunizm istnieje tylko w Izraelu w postaci ichnich kibuców. U nas był socjalizm z jego wypaczeniami. Taka Szwecja, to dopiero socjalizm z ich bandyckimi podatkami na nierobów i kryminalistów.

Gość • Sobota [24.02.2018, 17:01:20] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Pr ezydencie , robmy swoje co rozpoczelismy, jestesmy z Panem...

Gość • Piątek [23.02.2018, 12:31:26] • [IP: 83.23.193.***]

Niestety utwierdziłem się, że obecny Prezydent trzyma się własnych interesów. W UM w części wydziałach siedzą albo starzy działacze socjalistyczni albo byli wojskowi na emeryturach dorabiający bokiem (bez urazy ale BMW - bierny, mierny ale wierny). Wnoszą do miasta prawie nic (WE, WAK, BIK). W tej perspektywie wolę nowe i w miarę młode SLD.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:21:58] • [IP: 77.88.191.***]

Czekamy na objawienie kandydatki katolickie PiS i na nią zagłosujemy...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:41:49] • [IP: 178.238.251.***]

Choć nie ze wszystkim mi z p Agatowską po drodze ale raczej moja uwaga kieruje się w kierunku jej. Alternatywa jest taka, że albo ktoś to co się tu dzieje przerwie, albo wyprowadzka stąd pozostaje i wyprowadzkę też niestety rozważam.

Bellle • Czwartek [22.02.2018, 14:28:53] • [IP: 94.254.130.***]

Tylko Jurkiewicz. Pelen energii I dobrych pomyslow.

Gość • Środa [21.02.2018, 20:39:35] • [IP: 92.42.116.***]

DLatego idziemy całą rodziną głosowac na Agatowską. Na tą całą trójkę nie da się już patrzeć! Czas na kogoś innego

Gość • Środa [21.02.2018, 20:36:44] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 15:51:13] • [IP: 37.47.126.***]

Czy w CAŁYM naszym miescie SWINOUJSCIU nie ma PRAWEGO kandydata na PREZYDENTA MIASTA ? bo ca cała trujca to jedno i to samo KOMUNA OD 30 LAT !! może znajdzie się osoba co zrobi coś pożytecznego dla zwykłych mieszkańców a nie tylko dla siebie i swoich kolesia??

Gość • Środa [21.02.2018, 15:05:54] • [IP: 31.0.70.***]

Głos na Panią Agatowską bo to bardzo rozsądna osoba, dobrze wykształcona z doświadczeniem, świetny polityk a do tego bardzo wrażliwa na sprawy społeczne i środowiskowe.

Gość • Środa [21.02.2018, 14:23:48] • [IP: 95.160.158.**]

AGATOWSKA? Następna zatwardziała KOMUNISTKA. pięknie!!

Gość • Środa [21.02.2018, 14:03:04] • [IP: 164.127.124.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 11:29:12] • [IP: 37.47.144.**]

Pani Agatowska ma Pani moj glos. Mój i całej rodziny najblizszej to bedzie ze 30 osob. Powodzenia.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:24:23] • [IP: 78.88.31.**]

Niech Pawel Sujka startuje! Na pewno wygra!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:39:20] • [IP: 80.245.179.***]

Ale wy macie argumenty na poparcie Agatowskiej, ha ha, kon by się uśmiał ! - to tak jak. ..zrobię babci na złość i odmrożę uszy... Oj grajdole, grajdole tu to myślą...ha ha

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:38:10] • [IP: 78.88.28.***]

Klakierzy próżne wasze starania Zmurkiewicz i tak wygra !!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:15:15] • [IP: 31.0.43.***]

Wyborcy nie lubią gdy kandydat na prezydenta zmienia front i porzuca tych co to go przez lata wspierali w myśl zasady - dzisiaj porzucę jedynych a jutro może drugich.Dlatego będę głosować na panią Agatowską.

Gość • Wtorek [20.02.2018, 18:17:08] • [IP: 188.146.39.***]

Tylko na prezydenta Pani Joanna Agatowska nasza Asia :)

Oglądasz 1-25 z 189
■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■