POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.02.2018, 22:35:58] • Świnoujście

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie są debiutantami. Wręcz przeciwnie, zdążyli już w Urzędzie Miasta zaznaczyć swój styl pracy, wywrzeć piętno na decyzjach mających wpływ na życie mieszkańców. Dotychczas ich pracę oceniali dziennikarze i mieszkańcy na rozmaitych forach, nie tylko internetowych. Zbliżają się jednak dużymi krokami wybory samorządowe 2018. Dla niektórych dotychczasowych urzędników samorządu miejskiego mogą oznaczać konieczność nowego układania kariery, albo spokojnego kontynuowania pracy. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców, naszych czytelników. Nie pytamy jednak, kto na jakim stanowisku pracować powinien. Pytamy wprost: czy po wyborach widzicie ich pracujących nadal w naszym urzędzie?

Co sądzicie o czterech samorządowych lokalnych wygach z górnej półki… Czy powinni otrzymać szansę na realizację swoich wizji w kolejnych latach. Czy w powyborczym porządku Urząd Miasta z ich aktywnością i doświadczeniem otworzy nowe szanse dla miasta?

Czy na kolejne pięć lat pracy zasłużył Janusz Żmurkiewicz - prezydent miasta w latach 1984-1989 oraz od 2002 do dzisiaj, kilkakrotnie obiecujący publicznie wycofanie się z kandydowania? Czy jego koncepcje rozwoju Świnoujścia sprawdzają się na tyle, że warto je kontynuować?

Czy swoim inżynierskim doświadczeniem w realizacji wielu inwestycji, przez kolejne lata powinna służyć Barbara Michalska?

A wreszcie czy powinniśmy wykorzystywać nadal sportowe inklinacje połączone z doświadczeniem urzędniczym Pawła Sujki?

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy do urzędu powinna wrócić jedna z najbardziej doświadczonych pań naszego samorządu, zdeklarowana zwolenniczka rozwoju turystyki na wyspach i osoba o dużej wrażliwości społecznej - Joanna Agatowska?

Już dzisiaj wiemy, że jak mieszkańcy pójdą za Agatowską to ta cała trójka będzie musiała odejść z Urzędu Miasta.

A zatem Janusz Żmurkiewicz, Barbara Michalska, Paweł Sujka czy Joanna Agatowska… czy to właśnie są te osoby, którym bez wahania otworzylibyście drzwi urzędu z zadaniem wzięcia odpowiedzialności za miasto w latach 2018-2023? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 190, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 190

Gość • Czwartek [21.02.2019, 15:24:53] • [IP: 5.173.152.***]

Pani Agatowska !! Dość ślizgania się od 20 lat na obietnicach tunelowych. Dość rozwoju Szczecina na naszych grzbietach. Położył Port stocznię. Wybuduje nam Port kontenerowy a nie tunel. A tak na marginesie to dawno powinien być most ale nie trzeba Szczecinowi pogłębiać tor wodny żeby wszystkie statki tam płynęły a później ten tor za miliony utrzymywać. Nasza przeprawa będzie utrudniona bo do Szczecina będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Święta trójca zrobi co chce a my zostaniemy z ręką w nocniku. Port nasz już jest w opłakanym stanie ale dopóki nie ma toru wodnego część dużych statków u nas zostaje ale później... dospiewajcie sobie. Stocznia weszli z buciorami do naszej swoją naszym kosztem podnieśli a teraz mają takie zamówienia że pracują 24 na dobę.

Gość • Poniedziałek [25.06.2018, 20:35:05] • [IP: 80.245.179.***]

Myślę, że panie nie dorosły jeszcze do zarządzania naszym miastem.Pani Agatowska w/g mnie jest osobą konfliktową.Modziezy przebojowej nie widać.Sądzę, że do otwarcia tunelu miastem winien zarządzać dotychczasowy prezydent.Napewno na niego oddam swój głos.Panie Prezydencie proszę przedstawić przebojowy program wyborczy, taki, który przez wiele lat będzie nie do pobicia.

Gość NAIWNIAK • Niedziela [15.04.2018, 11:35:58] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie czekamy z nadzieja ze wreszcie ruszy proces budowy tunelu , rozpoczete plany przez Pana czas realizowac , ludzie czekaja , a opozycja tylko czeka gzieby tu jeszcie dokopac , robic swoje . ...

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:10:25] • [IP: 94.254.238.**]

floty nie zlikwidowała Agatowska tylko ci co rządzili kasą, nie zwalajcie winy na nią bo ją cały czas odsuwano od rządów a teraz wszystkie nieszczęścia w mieście zwalają na nią

Gość NATURA • Czwartek [08.03.2018, 19:12:22] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie , wiosna czas nagli , roboty rozpoczete do przodu, czas ucieka , mrozy puszczaja , a nie widac postepu z tunelem , co slychac z budowa portu kontenerowego . ..?? Trzymamy za Pana kciuki , robic swoje . ..

Gość • Piątek [02.03.2018, 20:00:55] • [IP: 176.221.123.***]

czas na zmiane

Gość • Wtorek [27.02.2018, 18:09:00] • [IP: 5.172.238.***]

Trzeba wiedzieć kiedy odejść...Pan Żmurkiewicz zdaje się zapomniał o tym...szkoda. Zrobił dobrą robotę i chwała mu za to.Ośmielam się powiedzieć, że dzieli społeczność nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie jak Port konterenowy a to dla mieszkańców kurortu bardzo istotne.Jest jasne, że mieszkańcy Uznamu w referendum przegłosują mieszkańców wyspy Wolin, tak więc czarowanie, że to będzie demokratyczny wybór jest oszustwem. Nie ważne z jakiej opcji jest kandydat...ważne by przedstawił realny i mądry program rozwoju Miasta.Czas na kobiety w Świnoujściu...!!

Gość • Wtorek [27.02.2018, 12:46:08] • [IP: 37.249.25.***]

Przecież to SLD wszystko przegłosowywało Prezydentowi. Teraz się obudziło gdy zostało odsunięte od koryta i jest w opozycji, a w perspektywie jesienne wybory?

Gość • Wtorek [27.02.2018, 04:34:57] • [IP: 62.69.229.**]

Ci, co tak szczekają o komunizmie w Polsce, niech sobie uprzytomnią dzięki komu byliśmy w strefie wpływów ZSRR. Gdyby nie to, że Anglicy, Amerykanie i kolaborujący z III Rzeszą Francuzi oddali nas Rosjanom, to sytuacja byłaby dziś inna. Ale nikt się nie zająknie, że tamtejsi przywódcy są równie winni naszemu losowi jak Stalin i jego ZSRR. A tak swoją drogą, to komunizmu nigdy u nas nie było, nawet w Związku Radzieckim nie było. Komunizm istnieje tylko w Izraelu w postaci ichnich kibuców. U nas był socjalizm z jego wypaczeniami. Taka Szwecja, to dopiero socjalizm z ich bandyckimi podatkami na nierobów i kryminalistów.

Gość • Sobota [24.02.2018, 17:01:20] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Pr ezydencie , robmy swoje co rozpoczelismy, jestesmy z Panem...

Gość • Piątek [23.02.2018, 12:31:26] • [IP: 83.23.193.***]

Niestety utwierdziłem się, że obecny Prezydent trzyma się własnych interesów. W UM w części wydziałach siedzą albo starzy działacze socjalistyczni albo byli wojskowi na emeryturach dorabiający bokiem (bez urazy ale BMW - bierny, mierny ale wierny). Wnoszą do miasta prawie nic (WE, WAK, BIK). W tej perspektywie wolę nowe i w miarę młode SLD.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:21:58] • [IP: 77.88.191.***]

Czekamy na objawienie kandydatki katolickie PiS i na nią zagłosujemy...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:41:49] • [IP: 178.238.251.***]

Choć nie ze wszystkim mi z p Agatowską po drodze ale raczej moja uwaga kieruje się w kierunku jej. Alternatywa jest taka, że albo ktoś to co się tu dzieje przerwie, albo wyprowadzka stąd pozostaje i wyprowadzkę też niestety rozważam.

Bellle • Czwartek [22.02.2018, 14:28:53] • [IP: 94.254.130.***]

Tylko Jurkiewicz. Pelen energii I dobrych pomyslow.

Gość • Środa [21.02.2018, 20:39:35] • [IP: 92.42.116.***]

DLatego idziemy całą rodziną głosowac na Agatowską. Na tą całą trójkę nie da się już patrzeć! Czas na kogoś innego

Gość • Środa [21.02.2018, 20:36:44] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 15:51:13] • [IP: 37.47.126.***]

Czy w CAŁYM naszym miescie SWINOUJSCIU nie ma PRAWEGO kandydata na PREZYDENTA MIASTA ? bo ca cała trujca to jedno i to samo KOMUNA OD 30 LAT !! może znajdzie się osoba co zrobi coś pożytecznego dla zwykłych mieszkańców a nie tylko dla siebie i swoich kolesia??

Gość • Środa [21.02.2018, 15:05:54] • [IP: 31.0.70.***]

Głos na Panią Agatowską bo to bardzo rozsądna osoba, dobrze wykształcona z doświadczeniem, świetny polityk a do tego bardzo wrażliwa na sprawy społeczne i środowiskowe.

Gość • Środa [21.02.2018, 14:23:48] • [IP: 95.160.158.**]

AGATOWSKA? Następna zatwardziała KOMUNISTKA. pięknie!!

Gość • Środa [21.02.2018, 14:03:04] • [IP: 164.127.124.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 11:29:12] • [IP: 37.47.144.**]

Pani Agatowska ma Pani moj glos. Mój i całej rodziny najblizszej to bedzie ze 30 osob. Powodzenia.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:24:23] • [IP: 78.88.31.**]

Niech Pawel Sujka startuje! Na pewno wygra!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:39:20] • [IP: 80.245.179.***]

Ale wy macie argumenty na poparcie Agatowskiej, ha ha, kon by się uśmiał ! - to tak jak. ..zrobię babci na złość i odmrożę uszy... Oj grajdole, grajdole tu to myślą...ha ha

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:38:10] • [IP: 78.88.28.***]

Klakierzy próżne wasze starania Zmurkiewicz i tak wygra !!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:15:15] • [IP: 31.0.43.***]

Wyborcy nie lubią gdy kandydat na prezydenta zmienia front i porzuca tych co to go przez lata wspierali w myśl zasady - dzisiaj porzucę jedynych a jutro może drugich.Dlatego będę głosować na panią Agatowską.

Oglądasz 1-25 z 190
■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■ Wieczorem 8 letni Benio zgubił czarny zegarek marki casio. Stało się to na lub przy plaży w okolicy Cafe plażowa. Zegarek dostał na urodziny i ma wartość sentymentalną. Benio jest smutny, więc jeśli ktoś znalazł zegarek bardzo prosimy o kontakt: 531156519 mama Ewa ■ Totalny chaos na Wybrzeżu Władysława IV. Urzędnicy robią z nami co chcą ■ Z dniem 28 czerwca 2019 roku Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Spółka wchodzi w skład konsorcjum, które ma wybudować tunel w Świnoujściu ■ W czwartek na samej północy kraju prognozuje się wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich i północno - zachodnich o prędkości średniej około 35-55 km/h, w porywach do 70-80 km/h. ■ Mieszkańcy i turyści przebywający w Międzyzdrojach mają teraz nową atrakcję. W czwartek zostało otwarte Oceanarium. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrali specjalni goście: Krzysztof Ibisz, Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Marek Kaliszuk oraz Łukasz Płoszajski. Dlaczego warto wybrać się do nowo otwartego Oceanarium? ■ 16 głosami za przy dwóch wstrzymujących rada Miasta udzieliła prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie prezydenta Świnoujścia z wykonania budżetu miasta za rok 2018 ■ Prezydent miasta otrzymał votum zaufania. W głosowaniu 14 radnych było za, a 6 wstrzymało sie od głosu ■ Rada Miasta zajmie się ponownie przygotowaniem uchwały w sprawie opłaty uzdrowiskowej. Poprzednią, z kwietnia br. uchyliła regionalna Izba Obrachunkowa. RIO stwierdziła, że dokument jest obarczony wadami prawnymi. Radni postanowili jednogłośnie o ponownym przygotowaniu tego dokumentu ■ Od godziny 9.00 rozpoczęły się obrady XV sesji Rady Miasta Świnoujścia. Najważniejszymi punktami obrad jest dyskusja nad sprawozdaniem prezydenta miasta z wykonania budżetu miasta za rok 2018 i głosowanie nad udzieleniem Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu ■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Koszmarne noce, znane nie tylko z horrorów, przeżywają mieszkańcy budynków w pobliżu dawnego Intermarche. Opustoszały sklep, a wokół wielki pusty plac to sceneria, która sprzyja różnym możliwościom. Na pierwszy plan wysunęli się jednak młodzi "mistrzowie kierownicy", którzy zaanektowali pusty parking i prawie każdej nocy urządzają tam sobie autocross. Lokatorzy pobliskich osiedli nie mogą przez to spać i choć zgłosili sprawę na policję, przeżywają koszmarną noc. Napisali do naszej redakcji ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■