POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.02.2018, 22:35:58] • Świnoujście

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie są debiutantami. Wręcz przeciwnie, zdążyli już w Urzędzie Miasta zaznaczyć swój styl pracy, wywrzeć piętno na decyzjach mających wpływ na życie mieszkańców. Dotychczas ich pracę oceniali dziennikarze i mieszkańcy na rozmaitych forach, nie tylko internetowych. Zbliżają się jednak dużymi krokami wybory samorządowe 2018. Dla niektórych dotychczasowych urzędników samorządu miejskiego mogą oznaczać konieczność nowego układania kariery, albo spokojnego kontynuowania pracy. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców, naszych czytelników. Nie pytamy jednak, kto na jakim stanowisku pracować powinien. Pytamy wprost: czy po wyborach widzicie ich pracujących nadal w naszym urzędzie?

Co sądzicie o czterech samorządowych lokalnych wygach z górnej półki… Czy powinni otrzymać szansę na realizację swoich wizji w kolejnych latach. Czy w powyborczym porządku Urząd Miasta z ich aktywnością i doświadczeniem otworzy nowe szanse dla miasta?

Czy na kolejne pięć lat pracy zasłużył Janusz Żmurkiewicz - prezydent miasta w latach 1984-1989 oraz od 2002 do dzisiaj, kilkakrotnie obiecujący publicznie wycofanie się z kandydowania? Czy jego koncepcje rozwoju Świnoujścia sprawdzają się na tyle, że warto je kontynuować?

Czy swoim inżynierskim doświadczeniem w realizacji wielu inwestycji, przez kolejne lata powinna służyć Barbara Michalska?

A wreszcie czy powinniśmy wykorzystywać nadal sportowe inklinacje połączone z doświadczeniem urzędniczym Pawła Sujki?

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy do urzędu powinna wrócić jedna z najbardziej doświadczonych pań naszego samorządu, zdeklarowana zwolenniczka rozwoju turystyki na wyspach i osoba o dużej wrażliwości społecznej - Joanna Agatowska?

Już dzisiaj wiemy, że jak mieszkańcy pójdą za Agatowską to ta cała trójka będzie musiała odejść z Urzędu Miasta.

A zatem Janusz Żmurkiewicz, Barbara Michalska, Paweł Sujka czy Joanna Agatowska… czy to właśnie są te osoby, którym bez wahania otworzylibyście drzwi urzędu z zadaniem wzięcia odpowiedzialności za miasto w latach 2018-2023? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 188, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 188

Gość NAIWNIAK • Niedziela [15.04.2018, 11:35:58] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie czekamy z nadzieja ze wreszcie ruszy proces budowy tunelu , rozpoczete plany przez Pana czas realizowac , ludzie czekaja , a opozycja tylko czeka gzieby tu jeszcie dokopac , robic swoje . ...

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:10:25] • [IP: 94.254.238.**]

floty nie zlikwidowała Agatowska tylko ci co rządzili kasą, nie zwalajcie winy na nią bo ją cały czas odsuwano od rządów a teraz wszystkie nieszczęścia w mieście zwalają na nią

Gość NATURA • Czwartek [08.03.2018, 19:12:22] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie , wiosna czas nagli , roboty rozpoczete do przodu, czas ucieka , mrozy puszczaja , a nie widac postepu z tunelem , co slychac z budowa portu kontenerowego . ..?? Trzymamy za Pana kciuki , robic swoje . ..

Gość • Piątek [02.03.2018, 20:00:55] • [IP: 176.221.123.***]

czas na zmiane

Gość • Wtorek [27.02.2018, 18:09:00] • [IP: 5.172.238.***]

Trzeba wiedzieć kiedy odejść...Pan Żmurkiewicz zdaje się zapomniał o tym...szkoda. Zrobił dobrą robotę i chwała mu za to.Ośmielam się powiedzieć, że dzieli społeczność nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie jak Port konterenowy a to dla mieszkańców kurortu bardzo istotne.Jest jasne, że mieszkańcy Uznamu w referendum przegłosują mieszkańców wyspy Wolin, tak więc czarowanie, że to będzie demokratyczny wybór jest oszustwem. Nie ważne z jakiej opcji jest kandydat...ważne by przedstawił realny i mądry program rozwoju Miasta.Czas na kobiety w Świnoujściu...!!

Gość • Wtorek [27.02.2018, 12:46:08] • [IP: 37.249.25.***]

Przecież to SLD wszystko przegłosowywało Prezydentowi. Teraz się obudziło gdy zostało odsunięte od koryta i jest w opozycji, a w perspektywie jesienne wybory?

Gość • Wtorek [27.02.2018, 04:34:57] • [IP: 62.69.229.**]

Ci, co tak szczekają o komunizmie w Polsce, niech sobie uprzytomnią dzięki komu byliśmy w strefie wpływów ZSRR. Gdyby nie to, że Anglicy, Amerykanie i kolaborujący z III Rzeszą Francuzi oddali nas Rosjanom, to sytuacja byłaby dziś inna. Ale nikt się nie zająknie, że tamtejsi przywódcy są równie winni naszemu losowi jak Stalin i jego ZSRR. A tak swoją drogą, to komunizmu nigdy u nas nie było, nawet w Związku Radzieckim nie było. Komunizm istnieje tylko w Izraelu w postaci ichnich kibuców. U nas był socjalizm z jego wypaczeniami. Taka Szwecja, to dopiero socjalizm z ich bandyckimi podatkami na nierobów i kryminalistów.

Gość • Sobota [24.02.2018, 17:01:20] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Pr ezydencie , robmy swoje co rozpoczelismy, jestesmy z Panem...

Gość • Piątek [23.02.2018, 12:31:26] • [IP: 83.23.193.***]

Niestety utwierdziłem się, że obecny Prezydent trzyma się własnych interesów. W UM w części wydziałach siedzą albo starzy działacze socjalistyczni albo byli wojskowi na emeryturach dorabiający bokiem (bez urazy ale BMW - bierny, mierny ale wierny). Wnoszą do miasta prawie nic (WE, WAK, BIK). W tej perspektywie wolę nowe i w miarę młode SLD.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:21:58] • [IP: 77.88.191.***]

Czekamy na objawienie kandydatki katolickie PiS i na nią zagłosujemy...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:41:49] • [IP: 178.238.251.***]

Choć nie ze wszystkim mi z p Agatowską po drodze ale raczej moja uwaga kieruje się w kierunku jej. Alternatywa jest taka, że albo ktoś to co się tu dzieje przerwie, albo wyprowadzka stąd pozostaje i wyprowadzkę też niestety rozważam.

Bellle • Czwartek [22.02.2018, 14:28:53] • [IP: 94.254.130.***]

Tylko Jurkiewicz. Pelen energii I dobrych pomyslow.

Gość • Środa [21.02.2018, 20:39:35] • [IP: 92.42.116.***]

DLatego idziemy całą rodziną głosowac na Agatowską. Na tą całą trójkę nie da się już patrzeć! Czas na kogoś innego

Gość • Środa [21.02.2018, 20:36:44] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 15:51:13] • [IP: 37.47.126.***]

Czy w CAŁYM naszym miescie SWINOUJSCIU nie ma PRAWEGO kandydata na PREZYDENTA MIASTA ? bo ca cała trujca to jedno i to samo KOMUNA OD 30 LAT !! może znajdzie się osoba co zrobi coś pożytecznego dla zwykłych mieszkańców a nie tylko dla siebie i swoich kolesia??

Gość • Środa [21.02.2018, 15:05:54] • [IP: 31.0.70.***]

Głos na Panią Agatowską bo to bardzo rozsądna osoba, dobrze wykształcona z doświadczeniem, świetny polityk a do tego bardzo wrażliwa na sprawy społeczne i środowiskowe.

Gość • Środa [21.02.2018, 14:23:48] • [IP: 95.160.158.**]

AGATOWSKA? Następna zatwardziała KOMUNISTKA. pięknie!!

Gość • Środa [21.02.2018, 14:03:04] • [IP: 164.127.124.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 11:29:12] • [IP: 37.47.144.**]

Pani Agatowska ma Pani moj glos. Mój i całej rodziny najblizszej to bedzie ze 30 osob. Powodzenia.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:24:23] • [IP: 78.88.31.**]

Niech Pawel Sujka startuje! Na pewno wygra!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:39:20] • [IP: 80.245.179.***]

Ale wy macie argumenty na poparcie Agatowskiej, ha ha, kon by się uśmiał ! - to tak jak. ..zrobię babci na złość i odmrożę uszy... Oj grajdole, grajdole tu to myślą...ha ha

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:38:10] • [IP: 78.88.28.***]

Klakierzy próżne wasze starania Zmurkiewicz i tak wygra !!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:15:15] • [IP: 31.0.43.***]

Wyborcy nie lubią gdy kandydat na prezydenta zmienia front i porzuca tych co to go przez lata wspierali w myśl zasady - dzisiaj porzucę jedynych a jutro może drugich.Dlatego będę głosować na panią Agatowską.

Gość • Wtorek [20.02.2018, 18:17:08] • [IP: 188.146.39.***]

Tylko na prezydenta Pani Joanna Agatowska nasza Asia :)

Gość nadzieja • Wtorek [20.02.2018, 17:49:57] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie ma Pan nasze poparcie , robic swoje zaczete sprawy , nie ogladac nq sfustratow , tylko chcieliby dorwac do zlobu , nie maja zadnego poparcia u ludzi , niech pokaza co potrafia , Agatowska zgnoila Flote , dzis wielkie obietnice . ..

Oglądasz 1-25 z 188
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■