POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.02.2018, 22:35:58] • Świnoujście

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie są debiutantami. Wręcz przeciwnie, zdążyli już w Urzędzie Miasta zaznaczyć swój styl pracy, wywrzeć piętno na decyzjach mających wpływ na życie mieszkańców. Dotychczas ich pracę oceniali dziennikarze i mieszkańcy na rozmaitych forach, nie tylko internetowych. Zbliżają się jednak dużymi krokami wybory samorządowe 2018. Dla niektórych dotychczasowych urzędników samorządu miejskiego mogą oznaczać konieczność nowego układania kariery, albo spokojnego kontynuowania pracy. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców, naszych czytelników. Nie pytamy jednak, kto na jakim stanowisku pracować powinien. Pytamy wprost: czy po wyborach widzicie ich pracujących nadal w naszym urzędzie?

Co sądzicie o czterech samorządowych lokalnych wygach z górnej półki… Czy powinni otrzymać szansę na realizację swoich wizji w kolejnych latach. Czy w powyborczym porządku Urząd Miasta z ich aktywnością i doświadczeniem otworzy nowe szanse dla miasta?

Czy na kolejne pięć lat pracy zasłużył Janusz Żmurkiewicz - prezydent miasta w latach 1984-1989 oraz od 2002 do dzisiaj, kilkakrotnie obiecujący publicznie wycofanie się z kandydowania? Czy jego koncepcje rozwoju Świnoujścia sprawdzają się na tyle, że warto je kontynuować?

Czy swoim inżynierskim doświadczeniem w realizacji wielu inwestycji, przez kolejne lata powinna służyć Barbara Michalska?

A wreszcie czy powinniśmy wykorzystywać nadal sportowe inklinacje połączone z doświadczeniem urzędniczym Pawła Sujki?

TOUR DE WYBORY – Otwieramy nasze przedwyborcze forum!

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy do urzędu powinna wrócić jedna z najbardziej doświadczonych pań naszego samorządu, zdeklarowana zwolenniczka rozwoju turystyki na wyspach i osoba o dużej wrażliwości społecznej - Joanna Agatowska?

Już dzisiaj wiemy, że jak mieszkańcy pójdą za Agatowską to ta cała trójka będzie musiała odejść z Urzędu Miasta.

A zatem Janusz Żmurkiewicz, Barbara Michalska, Paweł Sujka czy Joanna Agatowska… czy to właśnie są te osoby, którym bez wahania otworzylibyście drzwi urzędu z zadaniem wzięcia odpowiedzialności za miasto w latach 2018-2023? Czekamy na Wasze opinie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 190, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 190

Gość • Czwartek [21.02.2019, 15:24:53] • [IP: 5.173.152.***]

Pani Agatowska !! Dość ślizgania się od 20 lat na obietnicach tunelowych. Dość rozwoju Szczecina na naszych grzbietach. Położył Port stocznię. Wybuduje nam Port kontenerowy a nie tunel. A tak na marginesie to dawno powinien być most ale nie trzeba Szczecinowi pogłębiać tor wodny żeby wszystkie statki tam płynęły a później ten tor za miliony utrzymywać. Nasza przeprawa będzie utrudniona bo do Szczecina będzie ruch jak na Marszałkowskiej. Święta trójca zrobi co chce a my zostaniemy z ręką w nocniku. Port nasz już jest w opłakanym stanie ale dopóki nie ma toru wodnego część dużych statków u nas zostaje ale później... dospiewajcie sobie. Stocznia weszli z buciorami do naszej swoją naszym kosztem podnieśli a teraz mają takie zamówienia że pracują 24 na dobę.

Gość • Poniedziałek [25.06.2018, 20:35:05] • [IP: 80.245.179.***]

Myślę, że panie nie dorosły jeszcze do zarządzania naszym miastem.Pani Agatowska w/g mnie jest osobą konfliktową.Modziezy przebojowej nie widać.Sądzę, że do otwarcia tunelu miastem winien zarządzać dotychczasowy prezydent.Napewno na niego oddam swój głos.Panie Prezydencie proszę przedstawić przebojowy program wyborczy, taki, który przez wiele lat będzie nie do pobicia.

Gość NAIWNIAK • Niedziela [15.04.2018, 11:35:58] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie czekamy z nadzieja ze wreszcie ruszy proces budowy tunelu , rozpoczete plany przez Pana czas realizowac , ludzie czekaja , a opozycja tylko czeka gzieby tu jeszcie dokopac , robic swoje . ...

Gość • Niedziela [11.03.2018, 19:10:25] • [IP: 94.254.238.**]

floty nie zlikwidowała Agatowska tylko ci co rządzili kasą, nie zwalajcie winy na nią bo ją cały czas odsuwano od rządów a teraz wszystkie nieszczęścia w mieście zwalają na nią

Gość NATURA • Czwartek [08.03.2018, 19:12:22] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Prezydencie , wiosna czas nagli , roboty rozpoczete do przodu, czas ucieka , mrozy puszczaja , a nie widac postepu z tunelem , co slychac z budowa portu kontenerowego . ..?? Trzymamy za Pana kciuki , robic swoje . ..

Gość • Piątek [02.03.2018, 20:00:55] • [IP: 176.221.123.***]

czas na zmiane

Gość • Wtorek [27.02.2018, 18:09:00] • [IP: 5.172.238.***]

Trzeba wiedzieć kiedy odejść...Pan Żmurkiewicz zdaje się zapomniał o tym...szkoda. Zrobił dobrą robotę i chwała mu za to.Ośmielam się powiedzieć, że dzieli społeczność nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie jak Port konterenowy a to dla mieszkańców kurortu bardzo istotne.Jest jasne, że mieszkańcy Uznamu w referendum przegłosują mieszkańców wyspy Wolin, tak więc czarowanie, że to będzie demokratyczny wybór jest oszustwem. Nie ważne z jakiej opcji jest kandydat...ważne by przedstawił realny i mądry program rozwoju Miasta.Czas na kobiety w Świnoujściu...!!

Gość • Wtorek [27.02.2018, 12:46:08] • [IP: 37.249.25.***]

Przecież to SLD wszystko przegłosowywało Prezydentowi. Teraz się obudziło gdy zostało odsunięte od koryta i jest w opozycji, a w perspektywie jesienne wybory?

Gość • Wtorek [27.02.2018, 04:34:57] • [IP: 62.69.229.**]

Ci, co tak szczekają o komunizmie w Polsce, niech sobie uprzytomnią dzięki komu byliśmy w strefie wpływów ZSRR. Gdyby nie to, że Anglicy, Amerykanie i kolaborujący z III Rzeszą Francuzi oddali nas Rosjanom, to sytuacja byłaby dziś inna. Ale nikt się nie zająknie, że tamtejsi przywódcy są równie winni naszemu losowi jak Stalin i jego ZSRR. A tak swoją drogą, to komunizmu nigdy u nas nie było, nawet w Związku Radzieckim nie było. Komunizm istnieje tylko w Izraelu w postaci ichnich kibuców. U nas był socjalizm z jego wypaczeniami. Taka Szwecja, to dopiero socjalizm z ich bandyckimi podatkami na nierobów i kryminalistów.

Gość • Sobota [24.02.2018, 17:01:20] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Pr ezydencie , robmy swoje co rozpoczelismy, jestesmy z Panem...

Gość • Piątek [23.02.2018, 12:31:26] • [IP: 83.23.193.***]

Niestety utwierdziłem się, że obecny Prezydent trzyma się własnych interesów. W UM w części wydziałach siedzą albo starzy działacze socjalistyczni albo byli wojskowi na emeryturach dorabiający bokiem (bez urazy ale BMW - bierny, mierny ale wierny). Wnoszą do miasta prawie nic (WE, WAK, BIK). W tej perspektywie wolę nowe i w miarę młode SLD.

Gość • Piątek [23.02.2018, 09:21:58] • [IP: 77.88.191.***]

Czekamy na objawienie kandydatki katolickie PiS i na nią zagłosujemy...

Gość • Czwartek [22.02.2018, 15:41:49] • [IP: 178.238.251.***]

Choć nie ze wszystkim mi z p Agatowską po drodze ale raczej moja uwaga kieruje się w kierunku jej. Alternatywa jest taka, że albo ktoś to co się tu dzieje przerwie, albo wyprowadzka stąd pozostaje i wyprowadzkę też niestety rozważam.

Bellle • Czwartek [22.02.2018, 14:28:53] • [IP: 94.254.130.***]

Tylko Jurkiewicz. Pelen energii I dobrych pomyslow.

Gość • Środa [21.02.2018, 20:39:35] • [IP: 92.42.116.***]

DLatego idziemy całą rodziną głosowac na Agatowską. Na tą całą trójkę nie da się już patrzeć! Czas na kogoś innego

Gość • Środa [21.02.2018, 20:36:44] • [IP: 178.238.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 15:51:13] • [IP: 37.47.126.***]

Czy w CAŁYM naszym miescie SWINOUJSCIU nie ma PRAWEGO kandydata na PREZYDENTA MIASTA ? bo ca cała trujca to jedno i to samo KOMUNA OD 30 LAT !! może znajdzie się osoba co zrobi coś pożytecznego dla zwykłych mieszkańców a nie tylko dla siebie i swoich kolesia??

Gość • Środa [21.02.2018, 15:05:54] • [IP: 31.0.70.***]

Głos na Panią Agatowską bo to bardzo rozsądna osoba, dobrze wykształcona z doświadczeniem, świetny polityk a do tego bardzo wrażliwa na sprawy społeczne i środowiskowe.

Gość • Środa [21.02.2018, 14:23:48] • [IP: 95.160.158.**]

AGATOWSKA? Następna zatwardziała KOMUNISTKA. pięknie!!

Gość • Środa [21.02.2018, 14:03:04] • [IP: 164.127.124.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.02.2018, 11:29:12] • [IP: 37.47.144.**]

Pani Agatowska ma Pani moj glos. Mój i całej rodziny najblizszej to bedzie ze 30 osob. Powodzenia.

Gość • Środa [21.02.2018, 10:24:23] • [IP: 78.88.31.**]

Niech Pawel Sujka startuje! Na pewno wygra!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 23:39:20] • [IP: 80.245.179.***]

Ale wy macie argumenty na poparcie Agatowskiej, ha ha, kon by się uśmiał ! - to tak jak. ..zrobię babci na złość i odmrożę uszy... Oj grajdole, grajdole tu to myślą...ha ha

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:38:10] • [IP: 78.88.28.***]

Klakierzy próżne wasze starania Zmurkiewicz i tak wygra !!

Gość • Wtorek [20.02.2018, 21:15:15] • [IP: 31.0.43.***]

Wyborcy nie lubią gdy kandydat na prezydenta zmienia front i porzuca tych co to go przez lata wspierali w myśl zasady - dzisiaj porzucę jedynych a jutro może drugich.Dlatego będę głosować na panią Agatowską.

Oglądasz 1-25 z 190
■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■