POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.10.2017, 21:38:00] • Świnoujście

Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska!

Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska!

fot. Czytelnik

W tym tygodniu na cmentarzu komunalnym stanęła tablica smoleńska. Pomysłodawcą tablicy był Jan Motuk z Klubu Gazety Polskiej, który wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta i prezydenta Żmurkiewicza. Początkowo Klub Gazety Polskiej był zdania, że tablica ku czci ofiar katastrofy powinna stanąć na Placu Słowiańskim, tuż obok Pomnika „Bohaterów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej”. Ten pomysł oburzył jednak wielu mieszkańców. Ostatecznie więc podjęto decyzję, żeby tablica stanęła na cmentarzu. Tak też się stało.

Tablica smoleńska zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stanęła przy tablicy upamiętniającej „Katyń 1940”.

Na cmentarzu stanęła tablica smoleńska!

fot. Czytelnik

- Z inicjatywą postawienia pomnika pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wystąpił do Rady Miasta Świnoujście i Prezydenta Miasta świnoujścianin Pan Jan Motuk. Lokalizacja została ustalona wspólnie z wnioskującym i przedstawicielami Rady Miasta. Tablice zostały zamontowane w tym tygodniu. Podobnie, jak wcześniej było to w przypadku pomnika katyńskiego, wszelkie koszty związane z postawieniem tego pomnika, spoczęły na wnioskującym - mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Czwartek [26.10.2017, 17:40:20] • [IP: 80.245.185.*]

Bardzo ładnie, dobrze skomponowane

Gość • Środa [25.10.2017, 11:33:43] • [IP: 92.42.119.***]

1 Listopada odwracajmy znicze do góry nogami nie zapalając ich przy pomniku smoleńskim

Gość • Środa [25.10.2017, 09:34:08] • [IP: 188.146.37.**]

Z tymi szachownicami to przegięcie

Gość • Środa [25.10.2017, 08:24:15] • [IP: 78.88.30.***]

przyczepilo sie gowno do burty i chce chwaly takiej jaka sie nalezy ofiarom katynia. Zgineli w katastrofie bo piloci podjeli zle decyzje i kropa a rownac ich z ofiarami katynia nie wypada no iczytac apel smolenski Niech najpierw przeczytaja nazwiska ofiar Katynia!!

Gość • Środa [25.10.2017, 04:41:29] • [IP: 37.47.129.***]

komorowskiemu postawcie pomnik 'pamieci przegranych wyborow'

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 21:17:41] • [IP: 134.19.64.***]

PILSUDZKI JAKBY OZYL TO TYCH IDIOTOW Z PISLAMU WYWIOZLBY DO LASKU KABACKIEGO...

Krystyna B. • Poniedziałek [23.10.2017, 11:15:38] • [IP: 195.198.253.**]

Wszystko sluzy temu aby sie Polacy klócili... Dajcie Państwo spokój. Uczcijmy wszystkich ludzi, którzy stracili swe zycie jednak z powodu oddawania czci ofiarom Katynia... teraz uczcijmy wszystkich cisza i modlitwa. TO TAKIE PROSTE I PIEKNE!

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 08:28:27] • [IP: 83.23.194.***]

wstyd, żeby to stało przy pomniku katyńskim, gdzie ludzi męczono, zabito podstępem w środku lasu...

Gość • Poniedziałek [23.10.2017, 01:25:19] • [IP: 212.39.178.**]

kiedy powstanie pomnik ku ''pamieci ofiar demokratycznych rzadow'' i ''zmuszonych do opuszczenia Polski za chlebem'' a takze ''tym, ktorzy sprzedali Polske''

Gość • Niedziela [22.10.2017, 14:55:07] • [IP: 95.129.226.**]

Po prawej znicze a po lewej kacze jajo.

Gość • Niedziela [22.10.2017, 11:46:38] • [IP: 94.217.227.***]

jest na tym portalu juz niewolnosc slow. tak sie dyktatura zaczyna...dobra noc polsko...

Gość • Niedziela [22.10.2017, 11:23:06] • [IP: 94.217.227.***]

tak, widze ze nikt nie kladal kwiaty pod ofiar smolenskiej.dlaczego ?? bo pan kaczynski szantazuje caly narod z tym tematem. pomniki stoja razem, bo wszystkie ulegli.paranoia goni...brak slow.

Gość • Niedziela [22.10.2017, 10:30:51] • [IP: 37.47.160.**]

jeśli obie rocznice obchodzi się w odległości tylko 3 dni to chyba lepiej że są niedaleko siebie chociażby można i tutaj i tutaj zapalić znicza niż chodzić w dwa różne miejsca tym bardziej nowa tablica została zaprojektowana na podobieństwo tej z Katynia.

Gość • Niedziela [22.10.2017, 10:19:21] • [IP: 176.221.113.**]

Bardzo ładna tablica i doskonałe miejsce dla uczczenia ofiar katastrofy. Pamiętajmy, że zginęli tam Polacy zarówno z prawej jak i z lewej strony politycznej oraz załoga. W tej chwili kto ma taką wolę może zapalić znicz lub położyć kwiaty. Większość z nas to jednak katolicy.

Gość • Niedziela [22.10.2017, 08:30:30] • [IP: 94.254.224.**]

Do [21.10.2017, 17:58:48] • [IP: 37.47.161.***] co lepsze tyfus czy cholera?. Moim zdaniem jedna i druga to zaraza która dziesiątkowała ludzkość !

Gość • Niedziela [22.10.2017, 00:17:30] • [IP: 92.42.112.***]

Ruskich sługusów krew zalewa ze ta tablica będzie przypominać o tej tragedii.

Gość • Sobota [21.10.2017, 23:09:48] • [IP: 37.47.141.***]

zbrodnie katyńską obchodzi się 13 kwietnia a tutaj jest 10 kwietnia więc tylko 3 dni je różni więc może dlatego tablice są obok siebie.

Gość • Sobota [21.10.2017, 21:16:30] • [IP: 83.23.194.***]

Ale że czemu niby przy tablicy katyńskiej?? :@

Gość • Sobota [21.10.2017, 20:42:01] • [IP: 37.47.169.***]

nie wiedziałem że w Świnoujściu mieszka tylu dziwnych ludzi. Już wam od TVN mózgi się zlasowały. Już za samo niewpuszczenie muzułmańskich i afrykańskich uchodźców powinniście całować Kaczora po stopach a wy mu pomnika żałujecie niewdzięcznicy...

Gość • Sobota [21.10.2017, 20:30:37] • [IP: 92.42.119.**]

MIEJMY NADZIEJE ZE PAN MOTUK WIECEJ IDIOTYCZNYCH POMYSLOW MIEC NIE BEDZIE. A NA PLACU SLOWIANSKIM OBOK POMNIKA--POWINIEN STANAC PILSUDKI, NAWET MLODZIEZ WIE CO TO ZA POSTAC I CZYM SIE ZASLUZYL DLA OJCZYZNY

Gość • Sobota [21.10.2017, 19:38:02] • [IP: 94.254.238.**]

Sowieci nie pozwalali kiedyś Polakom wspominać o Katyniu, a teraz Rosjanie chcieliby żeby Polacy nie wspominali o Smoleńsku.

Głupek Polski • Sobota [21.10.2017, 19:11:26] • [IP: 94.254.224.**]

„Gazeta Polska” na wiele sposobów pisała o zamachu, dowodziła, że doszło do wybuchu, pisała o rozpadzie samolotu „na 30 tys. elementów”, podawała relacje świadków, którzy widzieli wybuch na własne oczy itd o sztucznej mgle nie wspomnę. A teraz mają czelność pisać na tablicy" KATASTROFA"!! I jeszcze nam Polakom wmawiają że jesteśmy bydłem bo nie zgadzamy się pomniki Kaczyńskiego! Przypominam że" śledztwo" Macierewicza trwa, a co jeśli się okaże że winnym był Kaczyński ??

Gość • Sobota [21.10.2017, 18:49:55] • [IP: 83.11.152.***]

Dobry pomysł

Gość • Sobota [21.10.2017, 18:07:40] • [IP: 92.42.119.***]

zgineli piloci, obsługa a reszta to polityczne niedorajdy należało się za całokształt życia więc nie pamiętamy o scierwie

Gość • Sobota [21.10.2017, 17:58:48] • [IP: 37.47.161.***]

Schetyna zmienił zdanie o przyjmowaniu uchodźców jeszcze tego samego dnia, Kaczyński przez 90 miesięcy nie opuścił ani jednej mszy i pochodu ku pamięci swojego brata i pozostałych ofiar. I teraz porównanie który jest z nich jest wielkim a który małym człowieczkiem ?

Oglądasz 1-25 z 108
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czrno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■