POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [07.11.2017, 18:09:25] • Świnoujście

Wielka akcja straży pożarnej w Porcie. Doszło do wycieku niebezpiecznej substancji? Zobacz film!

Wielka akcja straży pożarnej w Porcie. Doszło do wycieku niebezpiecznej substancji? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

8 wozów strażackich, w tym Wojskowa Straż Pożarna, a także specjalna grupa ratownictwa chemiczno - ekologicznego ze Szczecina bierze udział w działaniach na terenie Portu w Świnoujściu. Jak udało nam się ustalić, mogło tam dojść do wycieku niebezpiecznej substancji, która znajdowała się na jednym ze statków. Na tę chwilę jednak, nie wiadomo jaka to jest substancja. Z informacji przekazanych nam przez straż pożarną w Świnoujściu wynika, że pracownicy portu skarżyli się na pieczenie oraz swędzenie.



Wszystko rozpoczęło się w godzinach popołudniowych na nabrzeżu Hutników.

- Pracownicy podczas rozładunku uskarżali się na szczypanie oraz swędzenie. Po przyjeździe na miejsce strażaków, tych pracowników nie było już na terenie portu. Z informacji, które posiadamy, wynika, że zostali oni odesłani do domów. Strażacy przystąpili do ustalenia substancji, która mogła spowodować złe samopoczucie pracowników portu. Ze wstępnych oględzin nic nie udało nam się ustalić. Jest to statek pod banderą chińską - mówi rzecznik świnoujskiej straży pożarnej Marcin Kubas.

Akcja strażaków rozpoczęła się we wtorek o godzinie 14:52, a o 16:05 na miejsce zadysponowana została specjalna grupa ratownictwa chemiczno- ekologicznego ze Szczecina w celu ustalenia, jaka to była substancja. Działania się teraz zakończyły.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

ss • Środa [08.11.2017, 21:11:45] • [IP: 57.79.24.*]

Palił się węgiel w ładowni statku wszystko w temacie. A dal osób piszących bzdury serdeczne pozdrowienia bo lubią siać panikę.

Gość • Środa [08.11.2017, 19:36:03] • [IP: 93.94.191.*]

SIARKA MA TAKIE DZIAŁANIE DRAŻNIĄCE

Gość • Środa [08.11.2017, 18:58:14] • [IP: 89.77.248.***]

Za PHŚiu i starym zarządzie to przynajmniej konkret robota byla a teraz ot ci port da

observator • Środa [08.11.2017, 18:13:18] • [IP: 93.94.190.***]

Wielki szacunek dla piszącego :!! Gość • Wtorek [07.11.2017, 20:40:51] • [IP: 80.245.189.***] GDYBY ZDARZYŁO BY SIĘ TO W CYWILIZOWANYM KRAJU TO STATEK ORAZ ZAŁOGA BYŁABY ARESZTOWANA TYLE W TEMACIE JEDNAK TU W NASZYM KURORCIE JAK POWIADAJĄ WŁODARZE MIASTA SWINOUJSCIE MOŻNA ŚMIAŁO NASRAĆ MIESZKAŃCOM PROSTO W GAŁY I NIC KOMPLETNIE NIC JAK NIE SUWNICA W GAZOPORCIE TO OSTRA CHEMIA LUDZIE CO Z WAMI WYKOPAĆ ZARZĄDZAJĄCYCH SYFIARZY W PORCIE NA RYJ TO SIĘ COŚ MORZE POLEPSZY I PAMIĘTAJCIE KMIOTY ZARZĄDZAJĄCY PORTEM NIE JESTEŚCIE BOGAMI

observator • Środa [08.11.2017, 18:11:31] • [IP: 93.94.190.***]

I ta wypowiedź jest najbardziej wymowna : Gość • Środa [08.11.2017, 00:42:06] • [IP: 178.238.243.***] Ludzie! Portu Handlowego już nie ma niestety! Jest OT Port niestety...

Gość • Środa [08.11.2017, 13:26:29] • [IP: 178.238.249.***]

Przywieziony w teczce dyrektor Portu OLT jest przykładem osoby znajdującej się na niewłaściwym miejscu.

Gość • Środa [08.11.2017, 12:31:36] • [IP: 164.127.212.***]

20:22 - " ...ale w TvPiS mówią co innego ! " ---A co mówią w Tusk Vision Network?

Gość • Środa [08.11.2017, 12:27:09] • [IP: 80.245.184.**]

...piszecie glupoty w tych komentarzach.Nie zapalila sie zadna grozna substancja tylko zapalil sie samoistnie wegiej, a ekspedytor chemikow powinien zostac odwolany z tego stanowiska bo sobie nie radzi.Tuszowanie prawdy o tym co sie dzieje w OT PORT SWINOUJSCIE to najlepsze rozwiazanie przed mieszkancami miasta

Gość • Środa [08.11.2017, 12:02:30] • [IP: 95.160.159.**]

Co przywiózł chiński statek ? Pewnie amerykański węgiel ? Pytanie co miał w ładowniach wcześniej ? Pewnie zboże lub inny psujący się ładunek. Przyczyn jest kilka!! Jedną może być bardzo niedbale umyta i oczyszczona a później źle wentylowana ładownia. Pozostałości gazowe po węglu lub siarkowodorowy zapach psujących się ładunkowych resztek w zęzach i studzienkach.

Gość • Środa [08.11.2017, 10:39:58] • [IP: 92.42.112.***]

szukali szczeki brody

Gość • Środa [08.11.2017, 08:02:52] • [IP: 83.23.243.**]

A SIARA NADAL LEŻY BEZ ZABESPIECZENIA

Gość • Środa [08.11.2017, 06:21:57] • [IP: 37.47.142.***]

Czyżby siarka...

Gość • Środa [08.11.2017, 06:05:37] • [IP: 188.146.33.***]

Uzdrowisko

Gość • Środa [08.11.2017, 01:59:55] • [IP: 62.69.203.***]

Od Warszowa p*y wara.

Gość • Środa [08.11.2017, 01:54:50] • [IP: 62.69.203.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [08.11.2017, 00:42:06] • [IP: 178.238.243.***]

Ludzie! Portu Handlowego już nie ma niestety! Jest OT Port niestety...

Gość • Wtorek [07.11.2017, 22:48:50] • [IP: 92.42.118.**]

Podobno ktoś ze Świnoujścia jest od lat w Radzie Nadzorczej ZMPSiŚ, może od niego można cos wydobyć, jeżeli jest czynnym członkiem. A jak jest nieczynnym już członkiem , to niech miasto wystawi młodszego, czynnego członka, który zacznie patrzeć na ręce tej organizacji w Świnoujściu, należącej nie do RP. W końcu tu ma być kurort, a więc bez tzw. jaj. Dobrze, ze jest zimowo i niewielu chętnych jest do zażywania kąpieli w morskich wodach kurortu.

Gość • Wtorek [07.11.2017, 22:22:39] • [IP: 92.42.112.***]

Agatowska ze swoim SLD do roboty. Zwołac konferencję prasową, przygotować wniosek o sesję nadzwyczajna i macie nowy temat. Do roboty.

Gość • Wtorek [07.11.2017, 21:24:46] • [IP: 92.42.112.***]

Czy każdy mieszkaniec i gość na naszej wyspie będzie musiał być wyposażony w maskę gazową?

Gość • Wtorek [07.11.2017, 21:12:46] • [IP: 95.129.225.**]

Czy tam w tle zdjecia na górze nadal widac złoże siarki? A podobno wszystkie służby stwierdziły że przeładunki w porcie prowadzone sa bez zastrzeżeń i tylko niektórzy głupi radni i mieszkańcy czepiaja sie niewiadomo czego. Znowu będa mieszkańców karmić kłamstwami a wszyscy zwolennicy" dobrej zmiany" będą je łykac jak żaba kit.

Gość • Wtorek [07.11.2017, 21:01:22] • [IP: 83.8.48.***]

nic nie znalezli ale od 15 do 19 00 wszystkie zastepy na blyskach nadal tam byly.

Gość • Wtorek [07.11.2017, 21:00:49] • [IP: 77.88.191.**]

Miasto musi zdecydować czy stawiać na turystykę lub na porty handlowe, kontenerowe itp. Jedno wyklucza drugie.

Gość • Wtorek [07.11.2017, 20:40:51] • [IP: 80.245.189.***]

GDYBY ZDARZYŁO BY SIĘ TO W CYWILIZOWANYM KRAJU TO STATEK ORAZ ZAŁOGA BYŁABY ARESZTOWANA TYLE W TEMACIE JEDNAK TU W NASZYM KURORCIE JAK POWIADAJĄ WŁODARZE MIASTA SWINOUJSCIE MOŻNA ŚMIAŁO NASRAĆ MIESZKAŃCOM PROSTO W GAŁY I NIC KOMPLETNIE NIC JAK NIE SUWNICA W GAZOPORCIE TO OSTRA CHEMIA LUDZIE CO Z WAMI WYKOPAĆ ZARZĄDZAJĄCYCH SYFIARZY W PORCIE NA RYJ TO SIĘ COŚ MORZE POLEPSZY I PAMIĘTAJCIE KMIOTY ZARZĄDZAJĄCY PORTEM NIE JESTEŚCIE BOGAMI

ATOM • Wtorek [07.11.2017, 20:39:24] • [IP: 94.254.239.**]

Głup.. ludziki jak byście wiedzieli co za gów.. wam pod nosem rozładowują to by wam kopara opadła miasto wydaje zgodę na rozładunek tego hu... Bo inaczej by pseudo porcik padł z chin mam nadzieję że zeżre to jak najwięcej wtedy dup.. z prawicy was przytula ludziki bańka pseudo kurortu betonowo hemicznego pęknie jak KRYM

Gość • Wtorek [07.11.2017, 20:32:52] • [IP: 78.88.31.***]

Przy promie Bielik o godz. 15.05. strasznie jechało siarkowodorem lub inną gnojowicą. Oczekujący na prom stwierdzili że to ze statku z soją stojącego przy nabrzeżu w firmie Bunge.

Oglądasz 1-25 z 52
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■