POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.11.2017, 19:47:38] • Świnoujście

6 topoli idzie pod piłę. Miały zagrażać bezpieczeństwu

6 topoli idzie pod piłę. Miały zagrażać bezpieczeństwu

fot. iswinoujscie.pl

Przy ulicy Bolesława Chrobrego rozpoczęła się wycinka drzew. Nie umknęła ona uwadze jednemu z naszych Czytelników, który prosi, abyśmy poruszyli tę sprawę.- Napiszcie Państwo coś na temat wycinki drzew na ul. Chrobrego 44? Drzewa wydają się zdrowe. Czy coś tam będzie budowane? - pyta Czytelnik. To pytanie zadaliśmy rzecznikowi prezydenta miasta, który potwierdził informacje, że drzewa są wycinane. Z informacji magistratu wynika jednak, że o wycince zdecydowano ze względów bezpieczeństwa.

- Wycinanych jest 6 topoli, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa osób i mienia. Otrzymaliśmy na to, po akceptacji RDOŚ, zgodę urzędu marszałkowskiego. Zamiast nich zostaną posadzone w tym miejscu lipy - informuje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 14:35:48] • [IP: 77.88.191.***]

Czytelnik się tylko pyta, czy coś tam będzie budowane, a co trzeci komentarz to zyczenie, zeby mu konar spadl na glowe i zeby szedl do psychiatryka. Czy wy ludzie jestescie normalni??

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 13:25:35] • [IP: 77.88.191.***]

Na miejscu będą posadzone lipy - ci co za argument podają alergie niech się zastanowią. Ja np na pylenie lip jestem uczulona, a pracuję niedaleko.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 00:08:34] • [IP: 176.122.116.**]

Zawsze jest wałek w polsce bez zarobku nic sie nie robi panie były gajowy co nie

Gość • Niedziela [12.11.2017, 11:56:51] • [IP: 80.245.179.***]

BRAWO!! BRAWO!! wyciąć wszystkie topole w mieście.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 10:43:38] • [IP: 80.245.179.***]

BRAWO - wyciąć ten szajs i czas na poprawę wyglądu tej głównej do morza ulicy - ZROBIĆ ŁADNY SZERSZY CHODNIK. ...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:13:39] • [IP: 178.238.249.***]

Jest tyle pięknych drzew, które zasługują na to, by upiększać Swinoujski park i w ogóle to piękne miasto. Szczególnie ciąg ul. B Chrobrego. który po zbudowaniu mola stanie się głównym traktem dojściowym do tego obiektu. Konieczna jest tam wymiana starego drzewostanu. Ladnie by tam np.wyglądały drzewa podobne do tych jakie posadzone są wzdłuż nabrzeża Władysława IV przy nabrzeżu, gdzie cumują" ADLERY" lub inne - bardziej szlachetne drzewa niż te fatalne topole.

Gość • Sobota [11.11.2017, 15:11:28] • [IP: 37.47.204.**]

ciąć i sadzić nowe szczepione miejski gatunki, pochwalam!!

Gośćdośc • Sobota [11.11.2017, 14:33:37] • [IP: 178.238.250.**]

Bardzo podobają mi się wpisy osób IP 88 156 206, IP83.245 i innych. Do osoby której nie podoba się wycinka topól -"tepaku" przeczytaj lub dowiedz się cos na temat tych drzew i wówczas dopiero zostań" sygnalistą" Topola to chwast a jej korzenie potrafią zniszczyć system kanalizacyjny i uliczny.Bardzo dobrze że jest wycinka tego typu dzewostanu przy ulicach i placach. Miejsce topól jest w lasach a posadzone jak słusznie ktoś zauważył w okresie komuny bo było łatwo szybko i" towarzysze z okazji. ...posadziliśmy 200 drzew." bez ładu i składu czyn partyjny.Więc" sygnalisto" zastanów się o czym donosisz bo dzięki tej wycince może jesteś bezpieczny i wiatrołom ci czachy nie rozwali

Gość • Sobota [11.11.2017, 13:05:14] • [IP: 77.88.191.***]

proszę wrócić do wiadomości kilka miesięcy wcześniej, w czasie zwykłej letniej burzy odłamał się ogromny konar. Na szczęście ofir śmiertelnych nie było. Zraniony został tylko jakiś Niemiec, który przechodził chodnikiem obok

Mieszkaniec • Sobota [11.11.2017, 12:26:54] • [IP: 80.245.179.***]

Zapraszam Pilarzy na ulicę Bohaterów Września naprzeciwko starej 8 FOW Tylko Czekać Na Tragedię. ...

Gość • Sobota [11.11.2017, 12:21:40] • [IP: 184.168.46.**]

Największym chwastem na Ziemi jest człowiek.

Gość • Sobota [11.11.2017, 11:46:28] • [IP: 88.156.206.***]

Myślę, że poprzez niektóre komentarze na tym forum zamieszczający tutaj swoje posty tzw eko-czytelnicy (w stylu tego autora postu na temat wycinki topoli)uświadomią sobie fakt, że wycinki niektórych drzew służą naszemu dobru, a zwłaszcza bezpieczeństwu!. Przyjmij do wiadomości czytelniku, że topole rosną bardzo szybko ale i starzeją się też szybko. Poza tym takie drzewa (nawet zdrowe) sa bardzo podatne na złamania podczas nawet nie ekstremalnie silnych wiatrów.Jeszcze jest jeden problem:Te drzewa silnie pylą, a to jest katorga dla alergików;gdybyś miał tak jak ja kogoś bardzo alergicznego pośród swoich dzieci to nigdy byś nie" popełnił" tego postu.Kiedyś za komuny własnie urzędnicy z rozumem na poziomie tego czytelnika obsadzali drogi i ulice tymi własnie chwastami drzewnymi- efekty tego po latach odczuwają alergiczne dzieci!.Brawo za decyzję wycinki, prosimy o więcej wycinki takich właśnie drzew- chodzi nie tylko o topole ale również o inne stare drzewa przy ulicach.W miejsce tych wyciętych posadzić nowe drzewka

ryynio • Sobota [11.11.2017, 11:31:46] • [IP: 83.249.12.***]

topole to PRL-owskie drzewo z gatunku drzewobodobnych, wytrzmuje jakies 40-50 lat a potem z kazdym rokiem jest tylko gorzej, gnije od środka, jedyna zaleta: rośnie szybko ale co z tego skoro jest kruchliwe

Gość • Sobota [11.11.2017, 11:26:48] • [IP: 78.88.30.***]

ciac to dziadostwo i tyle 50 letnie topole to uspieni zabojcy Tylko patrzec jak znow w trakcie wichury konar kogos zatlucze Tylko glupek moze stanac w obronie takich drzew co bezpiecznie w miare zyja max 100 lat Topole jak ludzie po 50 ce sie sypia miejsca drzew w lesie parku sadzie nie w miescie a napewno nie przy chodnikach i ulicach

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:37:01] • [IP: 80.245.179.***]

Jak ktoś tędy rzadko chodzi to może lepiej niech milczy a nie ubliża. Bardzo dobrze że wycinają bo już tragedia była o włos ! I proszę poszerzyć ten stary, koślawy chodnik, który pamięta jeszcze Gomułkę bo można się na nim zabić !!

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:25:50] • [IP: 178.238.253.**]

Tyle ludzkich chwastów i jakoś nikomu do głowy nie przyjdzie, żeby wycinać, a sorry jeden morderca to robił

AGENDA 21 • Sobota [11.11.2017, 10:19:50] • [IP: 80.245.178.***]

TOPOLE SĄ FAKTYCZNIE STAR I CO WIĘKSZY WIATR ZAWIEJE ODŁAMUJĄ IM SIĘ KONARY, A NIE GAŁĄZKI I PATYCZKI. CZASEM NAPRAWDĘ JEST TAM NIEBEZPIECZNIE.

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:09:05] • [IP: 92.42.114.***]

Puszczy wam nie szkoda a suche topole. ...

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:07:49] • [IP: 92.42.114.***]

Topole są jak chwasty i alergenne tak że nie szkoda, będą nowe i młode drzewa.

Gość • Sobota [11.11.2017, 09:44:36] • [IP: 92.42.116.**]

A kiedy zaczną podcinać korony drzew na drodze do Portu Północnego tam jest dużo suchych badyli bardzo niebezpiecznych.

Gość • Sobota [11.11.2017, 09:32:42] • [IP: 80.245.179.***]

WRESZCIE !!

Gość • Sobota [11.11.2017, 09:28:11] • [IP: 95.129.226.**]

Topole to drzewa na drodze pis należy je wyciąć nim jakaś limuzyna w nią walnie.

Gość • Sobota [11.11.2017, 08:36:46] • [IP: 80.245.184.**]

Miejsca na parkingi"dzike" jak widac na drugiej stronie ulicy.

Gość • Sobota [11.11.2017, 08:21:48] • [IP: 184.168.46.**]

Betoniarz, to wielki wycinacz drzew. Ktoś w końcu kiedyś powinien ściąć tego" ɐ ɯ o p u o ɔ". Za jego kadencji przepierdzianej w fotel zostało wyciętych więcej drzew, niż w całej historii powojennego Świnoujście. Mam nadzieje, że coś w tym miejscu te tumany posadzą coś w zamian...

Gość • Sobota [11.11.2017, 07:58:19] • [IP: 78.88.29.***]

takie drzewa są niebezpieczne zagrażają zdrowiu i życiu(pylenie)jak czytelnik taki przyrodnik to niech zadba o zdrowie innych a sam pewnie psa wyprowadza pod okna innym!przy kościuszki 9 też jest taka topola która przy większm wietrze może narobić bardzo dużo szkody w dwóch budynkach!

Oglądasz 1-25 z 52
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■