POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.11.2017, 07:06:57] • Świnoujście

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jest czwartkowe przedpołudnie. Czas płynie codziennym rytmem, gdy nagle na ulicę Kołłątaja przyjeżdżają strażacy, lekarz z ratownikami oraz policjanci. Pojawia się informacja, że doszło do rozszczelnienia pojemnika z niebezpieczną substancją. Nagle mężczyzna przyglądający się akcji strażaków mdleje. Sytuacja staje się trudna, bo strażacy muszą nie tylko zabezpieczyć gabinet weterynaryjny, gdzie doszło do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu, ale także muszą udzielić pomocy medycznej mężczyźnie. Na czas trwania działań służb ruch ulicą Kołłątaja odbywa się wahadłowo.



Na szczęście szybko okazuje się, że jedno zdarzenie nie ma żadnego związku z drugim, a mężczyzna przed zasłabnięciem nie przebywał w gabinecie weterynaryjnym. Poszkodowany źle się poczuł i został przetransportowany do świnoujskiego szpitala.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko rozpoczęło się po godzinie 11:00. Właśnie wtedy w jednym z gabinetów weterynaryjnych sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzi tam do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu. Kiedyś ta substancja wykorzystywana była do narkozy wziewnej. Weterynarz postanawia wezwać na miejsce strażaków. Wcześniej jednak umieszcza ampułkę w szklanym naczyniu i wynosi ją na zewnątrz. To nic nie pomaga, dalej substancja się ulatnia.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na ulicy Kołłątaja pojawiają się 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy wchodzą do pomieszczeń w specjalnych maskach. Zabezpieczają szklane naczynie, które trafia najpierw do czarnego, a później jeszcze drugiego rozowego worka, który ostatecznie ląduje w specjalnej skrzyni umiejscowionej na samej górze wozu strażackiego. Sytuacja jest opanowana.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy rozszczelnienie pojemnika z chlorkiem etylu. Nasze działania polegały na jego zabezpieczeniu, a następnie zneutralizowaniu. Strażacy sprawdzili też pomieszczenie gabinetu, nie stwierdzono podwyższonego stężenia niebezpiecznych substancji – informuje dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość x • Piątek [10.11.2017, 21:44:59] • [IP: 92.42.116.***]

Czytam te komentarze i stwierdzam jedno - jesteście porąbani z tymi waszymi wpisami, piszecie takie totalne bzdury, ze aż szkoda się do tego odnosić, jeden durniejszy od drugiego. Coś takiego powinno być blokowane dla smarkaczy poniżej 18 lat, bo piszą bzdety, a jeśli to piszą osoby +18 to tylko smutek jakich idiotów mamy w tym wieku !

waldi • Piątek [10.11.2017, 19:04:07] • [IP: 80.111.70.***]

do [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***] Własnie chodzi mi o zachowanie się w obliczu" głupiego Jasia", myślę, że niegodne byłoby :))

Gość • Piątek [10.11.2017, 17:46:12] • [IP: 37.47.153.***]

To tam jest wet ? Jaki doktor tam przyjmuje?

dzielnicowy dziennikarz • Piątek [10.11.2017, 16:38:37] • [IP: 178.238.253.***]

Ostatnio w okolicy Herbowej (osiedle domków szeregowych) i na Markiewicza zapaliła się jakaś czujka dymu (substancja chemiczna NIEBEZPIECZNA), co spowodowało lekki pożar komina i zaprószenie ognia. Na miejsca zadysponowano 2 zastępy. Nie wiem niestety, co było PRZYCZYNĄ tego wypadku.

Gość • Piątek [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***]

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***] Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...No to by nie doszła proste jak drut kolczasty, w końcu to kraj katolicki, a otumanione owieczki za swym pasterzem to i w szambo wejdą, aby tylko iść do nieba...Trucizna w różowym worku by ich zdziesiątkowała, ot i cała filozofia.

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:57:41] • [IP: 80.245.188.***]

Waldi czytaj dokładniej komentarze 😊

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:20:18] • [IP: 178.238.250.**]

dziwne ze nikt nie pisze o wpadku dr. -----A.R. W JAKIM BYL STANIE I co z nim sie dzieje

Gość • Piątek [10.11.2017, 14:16:47] • [IP: 80.55.145.**]

WOW

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***]

Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...

anestezjolog • Piątek [10.11.2017, 12:01:07] • [IP: 95.160.156.***]

To nie było omdlenie, to było krótkotrwałe działanie gazu rozweselającego, wyjście z tego stanu jest całkiem przyjemne.

Kiepski • Piątek [10.11.2017, 11:37:26] • [IP: 46.231.62.***]

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?. ...No tak! Dobrze stwierdzone! A tak W OGÓLE piszemy właśnie tak a dla redahtora...cyt."...drugiego rozowego worka, . .." Co to za ROZOWY worek? Może różowy? Gdzie jak gdzie ale przy pisaniu artykułu powinien Pan używać przycisku" Alt Gr" na klawiaturze a nie jak w/w internauta ("artyuly"-zamiast artykuły czy " juz wogole" - zamiast już w ogóle)

Gość • Piątek [10.11.2017, 11:26:23] • [IP: 83.8.114.***]

Tak. Pozdrawiam Panią Doktor. Wspaniałego lekarza i człowieka.

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]

najważniejsze ze ta substancja trafila do czarnego a nastepnie do rozowego worka hahahha A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?

fororak 🐲 • Piątek [10.11.2017, 10:26:20] • [IP: 46.101.221.**]

A czy gabinet weterynaryjny był w ogóle poświęcony? Bo jeśli tak, to czarny święcąc musiał coś sknocić, lub też woda mogła być prosto z hydrantu-toż to poważne niedociągnięcie osoby duchownej...A na dokładkę tak niebezpieczną substancję umieszcza się w workach foliowych?...amen

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:40:40] • [IP: 37.47.137.***]

Takie rozszczelnienie pojemnika jest niebezpieczne. Tym bardziej że mogłaby tamtędy przechodzić sobie staruszka ! A to przecież mogła być wasza matka akurat ! Albo co by to było jakby tamtędy szła sobie procesja

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:39:16] • [IP: 188.146.33.**]

Pani * postanowiła zrobić strażakom nieplanowane ćwiczenia 😉

Gość • Piątek [10.11.2017, 08:19:05] • [IP: 78.10.206.**]

Zbędna panika.

wdychanie przy ekranie? • Piątek [10.11.2017, 08:01:05] • [IP: 164.127.212.***]

Ciekawe musi być mieszkanie nad weterynarzem, jeśli system kanałów wentylacyjnych przebiega przez mieszkania nad gabinetem. A może weterynarze uruchomiliby system usług dla ludności, np.zamiast" Nocy magii" w TVN czy Polsacie albo zamiast paradokumentów TV z udziałem drewnianych aktorów - wdychanie przy kratkach.

Gość • Piątek [10.11.2017, 07:57:58] • [IP: 37.47.173.***]

Pozdrowienia dla najlepszej pani weterynarz w mieście ! A taki incydent to żadna sensacja

Oglądasz 1-19 z 19
■ W piątek 22 czerwca przeprowadzona zostanie kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Zapisy od 19.00, start o 20.00 na Górze Słowiańskiej. Trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12km). Klub Biegacza Jogging zaprasza do wspólnego przywitania lata na sportowo. Do zdobycia liczne trofea (puchary, medale i nagrody rzeczowe) ufundowane przez Agnieszkę Stój ■
■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■