POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.11.2017, 07:06:57] • Świnoujście

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jest czwartkowe przedpołudnie. Czas płynie codziennym rytmem, gdy nagle na ulicę Kołłątaja przyjeżdżają strażacy, lekarz z ratownikami oraz policjanci. Pojawia się informacja, że doszło do rozszczelnienia pojemnika z niebezpieczną substancją. Nagle mężczyzna przyglądający się akcji strażaków mdleje. Sytuacja staje się trudna, bo strażacy muszą nie tylko zabezpieczyć gabinet weterynaryjny, gdzie doszło do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu, ale także muszą udzielić pomocy medycznej mężczyźnie. Na czas trwania działań służb ruch ulicą Kołłątaja odbywa się wahadłowo.



Na szczęście szybko okazuje się, że jedno zdarzenie nie ma żadnego związku z drugim, a mężczyzna przed zasłabnięciem nie przebywał w gabinecie weterynaryjnym. Poszkodowany źle się poczuł i został przetransportowany do świnoujskiego szpitala.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko rozpoczęło się po godzinie 11:00. Właśnie wtedy w jednym z gabinetów weterynaryjnych sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzi tam do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu. Kiedyś ta substancja wykorzystywana była do narkozy wziewnej. Weterynarz postanawia wezwać na miejsce strażaków. Wcześniej jednak umieszcza ampułkę w szklanym naczyniu i wynosi ją na zewnątrz. To nic nie pomaga, dalej substancja się ulatnia.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na ulicy Kołłątaja pojawiają się 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy wchodzą do pomieszczeń w specjalnych maskach. Zabezpieczają szklane naczynie, które trafia najpierw do czarnego, a później jeszcze drugiego rozowego worka, który ostatecznie ląduje w specjalnej skrzyni umiejscowionej na samej górze wozu strażackiego. Sytuacja jest opanowana.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy rozszczelnienie pojemnika z chlorkiem etylu. Nasze działania polegały na jego zabezpieczeniu, a następnie zneutralizowaniu. Strażacy sprawdzili też pomieszczenie gabinetu, nie stwierdzono podwyższonego stężenia niebezpiecznych substancji – informuje dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość x • Piątek [10.11.2017, 21:44:59] • [IP: 92.42.116.***]

Czytam te komentarze i stwierdzam jedno - jesteście porąbani z tymi waszymi wpisami, piszecie takie totalne bzdury, ze aż szkoda się do tego odnosić, jeden durniejszy od drugiego. Coś takiego powinno być blokowane dla smarkaczy poniżej 18 lat, bo piszą bzdety, a jeśli to piszą osoby +18 to tylko smutek jakich idiotów mamy w tym wieku !

waldi • Piątek [10.11.2017, 19:04:07] • [IP: 80.111.70.***]

do [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***] Własnie chodzi mi o zachowanie się w obliczu" głupiego Jasia", myślę, że niegodne byłoby :))

Gość • Piątek [10.11.2017, 17:46:12] • [IP: 37.47.153.***]

To tam jest wet ? Jaki doktor tam przyjmuje?

dzielnicowy dziennikarz • Piątek [10.11.2017, 16:38:37] • [IP: 178.238.253.***]

Ostatnio w okolicy Herbowej (osiedle domków szeregowych) i na Markiewicza zapaliła się jakaś czujka dymu (substancja chemiczna NIEBEZPIECZNA), co spowodowało lekki pożar komina i zaprószenie ognia. Na miejsca zadysponowano 2 zastępy. Nie wiem niestety, co było PRZYCZYNĄ tego wypadku.

Gość • Piątek [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***]

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***] Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...No to by nie doszła proste jak drut kolczasty, w końcu to kraj katolicki, a otumanione owieczki za swym pasterzem to i w szambo wejdą, aby tylko iść do nieba...Trucizna w różowym worku by ich zdziesiątkowała, ot i cała filozofia.

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:57:41] • [IP: 80.245.188.***]

Waldi czytaj dokładniej komentarze 😊

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:20:18] • [IP: 178.238.250.**]

dziwne ze nikt nie pisze o wpadku dr. -----A.R. W JAKIM BYL STANIE I co z nim sie dzieje

Gość • Piątek [10.11.2017, 14:16:47] • [IP: 80.55.145.**]

WOW

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***]

Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...

anestezjolog • Piątek [10.11.2017, 12:01:07] • [IP: 95.160.156.***]

To nie było omdlenie, to było krótkotrwałe działanie gazu rozweselającego, wyjście z tego stanu jest całkiem przyjemne.

Kiepski • Piątek [10.11.2017, 11:37:26] • [IP: 46.231.62.***]

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?. ...No tak! Dobrze stwierdzone! A tak W OGÓLE piszemy właśnie tak a dla redahtora...cyt."...drugiego rozowego worka, . .." Co to za ROZOWY worek? Może różowy? Gdzie jak gdzie ale przy pisaniu artykułu powinien Pan używać przycisku" Alt Gr" na klawiaturze a nie jak w/w internauta ("artyuly"-zamiast artykuły czy " juz wogole" - zamiast już w ogóle)

Gość • Piątek [10.11.2017, 11:26:23] • [IP: 83.8.114.***]

Tak. Pozdrawiam Panią Doktor. Wspaniałego lekarza i człowieka.

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]

najważniejsze ze ta substancja trafila do czarnego a nastepnie do rozowego worka hahahha A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?

fororak 🐲 • Piątek [10.11.2017, 10:26:20] • [IP: 46.101.221.**]

A czy gabinet weterynaryjny był w ogóle poświęcony? Bo jeśli tak, to czarny święcąc musiał coś sknocić, lub też woda mogła być prosto z hydrantu-toż to poważne niedociągnięcie osoby duchownej...A na dokładkę tak niebezpieczną substancję umieszcza się w workach foliowych?...amen

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:40:40] • [IP: 37.47.137.***]

Takie rozszczelnienie pojemnika jest niebezpieczne. Tym bardziej że mogłaby tamtędy przechodzić sobie staruszka ! A to przecież mogła być wasza matka akurat ! Albo co by to było jakby tamtędy szła sobie procesja

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:39:16] • [IP: 188.146.33.**]

Pani * postanowiła zrobić strażakom nieplanowane ćwiczenia 😉

Gość • Piątek [10.11.2017, 08:19:05] • [IP: 78.10.206.**]

Zbędna panika.

wdychanie przy ekranie? • Piątek [10.11.2017, 08:01:05] • [IP: 164.127.212.***]

Ciekawe musi być mieszkanie nad weterynarzem, jeśli system kanałów wentylacyjnych przebiega przez mieszkania nad gabinetem. A może weterynarze uruchomiliby system usług dla ludności, np.zamiast" Nocy magii" w TVN czy Polsacie albo zamiast paradokumentów TV z udziałem drewnianych aktorów - wdychanie przy kratkach.

Gość • Piątek [10.11.2017, 07:57:58] • [IP: 37.47.173.***]

Pozdrowienia dla najlepszej pani weterynarz w mieście ! A taki incydent to żadna sensacja

Oglądasz 1-19 z 19
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■