POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [10.11.2017, 07:06:57] • Świnoujście

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jest czwartkowe przedpołudnie. Czas płynie codziennym rytmem, gdy nagle na ulicę Kołłątaja przyjeżdżają strażacy, lekarz z ratownikami oraz policjanci. Pojawia się informacja, że doszło do rozszczelnienia pojemnika z niebezpieczną substancją. Nagle mężczyzna przyglądający się akcji strażaków mdleje. Sytuacja staje się trudna, bo strażacy muszą nie tylko zabezpieczyć gabinet weterynaryjny, gdzie doszło do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu, ale także muszą udzielić pomocy medycznej mężczyźnie. Na czas trwania działań służb ruch ulicą Kołłątaja odbywa się wahadłowo.



Na szczęście szybko okazuje się, że jedno zdarzenie nie ma żadnego związku z drugim, a mężczyzna przed zasłabnięciem nie przebywał w gabinecie weterynaryjnym. Poszkodowany źle się poczuł i został przetransportowany do świnoujskiego szpitala.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko rozpoczęło się po godzinie 11:00. Właśnie wtedy w jednym z gabinetów weterynaryjnych sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzi tam do rozszczelnienia pojemnika z chlorkiem etylu. Kiedyś ta substancja wykorzystywana była do narkozy wziewnej. Weterynarz postanawia wezwać na miejsce strażaków. Wcześniej jednak umieszcza ampułkę w szklanym naczyniu i wynosi ją na zewnątrz. To nic nie pomaga, dalej substancja się ulatnia.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na ulicy Kołłątaja pojawiają się 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy wchodzą do pomieszczeń w specjalnych maskach. Zabezpieczają szklane naczynie, które trafia najpierw do czarnego, a później jeszcze drugiego rozowego worka, który ostatecznie ląduje w specjalnej skrzyni umiejscowionej na samej górze wozu strażackiego. Sytuacja jest opanowana.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy rozszczelnienie pojemnika z chlorkiem etylu. Nasze działania polegały na jego zabezpieczeniu, a następnie zneutralizowaniu. Strażacy sprawdzili też pomieszczenie gabinetu, nie stwierdzono podwyższonego stężenia niebezpiecznych substancji – informuje dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

3 zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i 1 osoba w szpitalu. Co takiego wydarzyło się przy Kołłątaja? Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość x • Piątek [10.11.2017, 21:44:59] • [IP: 92.42.116.***]

Czytam te komentarze i stwierdzam jedno - jesteście porąbani z tymi waszymi wpisami, piszecie takie totalne bzdury, ze aż szkoda się do tego odnosić, jeden durniejszy od drugiego. Coś takiego powinno być blokowane dla smarkaczy poniżej 18 lat, bo piszą bzdety, a jeśli to piszą osoby +18 to tylko smutek jakich idiotów mamy w tym wieku !

waldi • Piątek [10.11.2017, 19:04:07] • [IP: 80.111.70.***]

do [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***] Własnie chodzi mi o zachowanie się w obliczu" głupiego Jasia", myślę, że niegodne byłoby :))

Gość • Piątek [10.11.2017, 17:46:12] • [IP: 37.47.153.***]

To tam jest wet ? Jaki doktor tam przyjmuje?

dzielnicowy dziennikarz • Piątek [10.11.2017, 16:38:37] • [IP: 178.238.253.***]

Ostatnio w okolicy Herbowej (osiedle domków szeregowych) i na Markiewicza zapaliła się jakaś czujka dymu (substancja chemiczna NIEBEZPIECZNA), co spowodowało lekki pożar komina i zaprószenie ognia. Na miejsca zadysponowano 2 zastępy. Nie wiem niestety, co było PRZYCZYNĄ tego wypadku.

Gość • Piątek [10.11.2017, 16:22:16] • [IP: 49.213.19.***]

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***] Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...No to by nie doszła proste jak drut kolczasty, w końcu to kraj katolicki, a otumanione owieczki za swym pasterzem to i w szambo wejdą, aby tylko iść do nieba...Trucizna w różowym worku by ich zdziesiątkowała, ot i cała filozofia.

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:57:41] • [IP: 80.245.188.***]

Waldi czytaj dokładniej komentarze 😊

Gość • Piątek [10.11.2017, 15:20:18] • [IP: 178.238.250.**]

dziwne ze nikt nie pisze o wpadku dr. -----A.R. W JAKIM BYL STANIE I co z nim sie dzieje

Gość • Piątek [10.11.2017, 14:16:47] • [IP: 80.55.145.**]

WOW

waldi • Piątek [10.11.2017, 13:46:05] • [IP: 80.111.70.***]

Brakuje mi wpisu : a gdyby tędy szła procesja...

anestezjolog • Piątek [10.11.2017, 12:01:07] • [IP: 95.160.156.***]

To nie było omdlenie, to było krótkotrwałe działanie gazu rozweselającego, wyjście z tego stanu jest całkiem przyjemne.

Kiepski • Piątek [10.11.2017, 11:37:26] • [IP: 46.231.62.***]

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?. ...No tak! Dobrze stwierdzone! A tak W OGÓLE piszemy właśnie tak a dla redahtora...cyt."...drugiego rozowego worka, . .." Co to za ROZOWY worek? Może różowy? Gdzie jak gdzie ale przy pisaniu artykułu powinien Pan używać przycisku" Alt Gr" na klawiaturze a nie jak w/w internauta ("artyuly"-zamiast artykuły czy " juz wogole" - zamiast już w ogóle)

Gość • Piątek [10.11.2017, 11:26:23] • [IP: 83.8.114.***]

Tak. Pozdrawiam Panią Doktor. Wspaniałego lekarza i człowieka.

Gość • Piątek [10.11.2017, 10:31:49] • [IP: 95.129.224.**]

najważniejsze ze ta substancja trafila do czarnego a nastepnie do rozowego worka hahahha A specjalna skrzynia to juz wogole magia Czy wy piszecie artykuly dla pierwszaków z SP?

fororak 🐲 • Piątek [10.11.2017, 10:26:20] • [IP: 46.101.221.**]

A czy gabinet weterynaryjny był w ogóle poświęcony? Bo jeśli tak, to czarny święcąc musiał coś sknocić, lub też woda mogła być prosto z hydrantu-toż to poważne niedociągnięcie osoby duchownej...A na dokładkę tak niebezpieczną substancję umieszcza się w workach foliowych?...amen

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:40:40] • [IP: 37.47.137.***]

Takie rozszczelnienie pojemnika jest niebezpieczne. Tym bardziej że mogłaby tamtędy przechodzić sobie staruszka ! A to przecież mogła być wasza matka akurat ! Albo co by to było jakby tamtędy szła sobie procesja

Gość • Piątek [10.11.2017, 09:39:16] • [IP: 188.146.33.**]

Pani * postanowiła zrobić strażakom nieplanowane ćwiczenia 😉

Gość • Piątek [10.11.2017, 08:19:05] • [IP: 78.10.206.**]

Zbędna panika.

wdychanie przy ekranie? • Piątek [10.11.2017, 08:01:05] • [IP: 164.127.212.***]

Ciekawe musi być mieszkanie nad weterynarzem, jeśli system kanałów wentylacyjnych przebiega przez mieszkania nad gabinetem. A może weterynarze uruchomiliby system usług dla ludności, np.zamiast" Nocy magii" w TVN czy Polsacie albo zamiast paradokumentów TV z udziałem drewnianych aktorów - wdychanie przy kratkach.

Gość • Piątek [10.11.2017, 07:57:58] • [IP: 37.47.173.***]

Pozdrowienia dla najlepszej pani weterynarz w mieście ! A taki incydent to żadna sensacja

Oglądasz 1-19 z 19
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czrno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■