POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.11.2017, 08:53:10] • Świnoujście

Wybiliśmy się na Niepodległość!

Wybiliśmy się na Niepodległość!

Autor: bluehorse_pl(fot. Fotolia.com )

Radosny to dzień w naszej historii. Historii, którą wielu z nas kojarzy raczej z martyrologią ofiarami, narodowymi klęskami. Tym bardziej cenić i docenić powinniśmy takie właśnie daty jak dzisiejsza i przesłanie jakie z nich wypływa.

Nie jesteśmy skazani na wieczne klęski, nie jesteśmy całą historię zależni od dąsów wielkich tego świata. Potrafimy walczyć o swoje i postawić na swoim! I Mamy swoich mężów wielkiego formatu. Józef Piłsudski nie był przekonany o własnej wielkości. Był za to pewien słuszności tego o co walczy. Do tego stopnia, że każdy, który z nim się spotkał, takiego przekonania również nabierał.

Możemy być dumni. Możemy się zgadzać dziś lub nie, wychwalać lub złorzeczyć ale co do znaczenia tego co stało się 99 lat temu możemy być zgodni i jednomyślni, To powinno nas dziś naprawdę łączyć!

Dziś mamy szansę nie tylko być w kościele, pod pomnikiem. Na Placu Wolności będziemy mogli wspólnie pośpiewać, Niech nas połączą pieśni! Tak jak tych co szli długo i znojnie do radości własnego domu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

j444 • Niedziela [12.11.2017, 15:48:05] • [IP: 80.245.182.**]

cdn do" Gość • Sobota [11.11.2017, 20:02:51] • [IP: 164.127.212.***]" i tego sie trzymają, w przeciwieństwie do TVP1 i TVP2, które utrzymywane sa z pieniędzy podatników i społeczeństwu mają służyć, czego nie czynią, bo są tendencyjne, kłamliwe i ja osobiście tego czegoś nie oglądam już od ponad roku, dlatego Pośpieszalskiego nie znam i nie wiem kto zacz, a co do wywiadu z jakimś Wojtunikiem to wiem jedno, że każdemu za wywiad się płaci... tylko każdemu różne pieniądze. Co do kopiących policjantów o których nadmieniłeś, to mogę Ci tylko wskazać zabójców I. Stachowiaka ukrywanych przez ponad rok przez Błaszczaka i Zielińskiego i do dzisiaj za zbrodnię nie skazanych, a więc powstrzymuj się od chybionych przykładów. Dziękuję za cierpliwość i uwagę.

j444 • Niedziela [12.11.2017, 15:34:29] • [IP: 80.245.182.**]

Do" Gość • Sobota [11.11.2017, 20:02:51] • [IP: 164.127.212.***]" i tu także musze odnieść się do Twojego komentarza: twierdzisz, że mogły krzyczeć odosobnione grupki, masz rację wielu ich nie było, ale ci co buczeli byli pisowcami i wszystko na ten temat. Piszesz, że narodowcy i młodziez wszechpolska ma wiele odłamów, takie twierdzenie może wzbudzać tylko śmiech, chyba że masz na myśli kibolskie bandy, które sie często podczepiają dla zadym, ale to tylko bandy. Co do różnych prowokacji różnych stron, to one były są i zawsze będą i od tego jest policja, aby do tego nie dopuścić, za to im płacą podatnicy. Twoje twierdzenie o Gazecie Wyborczej szyderczo nazwanej aborczą pokazuje tylko Twój punkt widzenia świata, przeciwny niz mój, bo ja popieram aborcję i nie widzę w tym większego problemu, bo graniczymy z mądrymi nieobłudnymi krajami jak Niemcy, Czechy... poza tym ja Tygodnik Powszechny, Radio Maryja, TV Trwam nie nazywam szyderczo, to są czasopisma i media komercyjne maja swoją linię programową i cdn.

j444 • Niedziela [12.11.2017, 14:50:16] • [IP: 80.245.182.**]

Do" Gość • Niedziela [12.11.2017, 10:36:35] • [IP: 164.127.212.***]" Nie wiem czy sie to Tobie spodoba czy też nie, ale kompletnie nie mam do Ciebie pretensji za krytykę moich wpisów, może oprócz tego, że używam wulgaryzmów, bo tego nie robię i nie robiłem i robić nie będę. Do krytyki mam prawo i to będę czynił, jesteś też kłamcą co do tego, że szydziłem z śmierci ludzi pod Smoleńskiem, z śmierci się nie szydzi. Być może szydziłem, gardziłem i to będę czynił ze smoleńskiej komisji Macierewicza, a to zasadnicza różnica i Ty jak ten osobnik próbujesz w moje komentarze wcisnąć coś czego nie było. Admin ma prawo do blokowania, bo też ma poglądy i z moimi się może nie zgadzać, a to jest jego prywatny portal, ja czynił bym tak samo. Cieszy mnie jednak to, że na moje wpisy zwraca się uwagę, a w Twojej krytyce nie ma wulgaryzmów i twardego obrażania, tak trzymaj, a miło mi będzie wytykać Twoje wady. Na koniec, Twoje stwierdzenie o moim ateizmie jest nietrafione i to na tyle.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 10:36:35] • [IP: 164.127.212.***]

19:25 - Osobną historią jest wielka liczba zablokowanych przez Admina wpisów osobnika o nicku j444 - bywało już tak, że widniały na stronie trzy wpisy pod sobą autorstwa tego osobnika. Wszystkie były zablokowane na pewno wskutek promieniejącej z nich miłości. Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli. Wielka musi byc miłość ateisty j444, skoro szydził ze śmierci ludzi pod Smoleńskiem, z ludzi wierzących, z elektoratu PiS-u. Na szczęście jest jeszcze regulamin nn forum stojący na straży polskiego prawa.

andy 67 • Niedziela [12.11.2017, 08:59:08] • [IP: 178.238.247.**]

i znowu jak co roku cofamy sie tam gdzie tylko trumny i krzyze i trupy !! ani slowa o przyszlosci perspektywach i planach. rzygac sie chce i do tego ten patriotyzm na pokaz.jak ci pseudo katolicy co wczoraj rano na mszy sw. przekazywali sobie znak pokoju a potem to juz wszyscy widzielismy i slyszelismy jak ten pokoj wyglada.hipokryzja i obluda fuj !!

Gość • Niedziela [12.11.2017, 00:04:14] • [IP: 92.42.114.***]

Trzeci rok z rzędu spokojnie na Marszu Niepodległości. Dziwnym trafem zbiega się to z odsunięciem PO od władzy

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:31:12] • [IP: 95.129.226.**]

Kiedy te koniokrady przestaną szargać dobro naszego kraju. To bydło pokazało już co potrafi czas odciąć od koryta. Kibol kryminał patriotą wielkim gorzej jak bolszewicy.

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:25:14] • [IP: 95.129.226.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:20:22] • [IP: 178.238.252.***]

FLOTA wygrala koleny swoj mecz ZORZA DOBRZANY - FLOTA SWINOUJSCIE 1 - 3 , czekamy na wygrana w nastepnym meczu , trudnym bo z wiceliderem . ...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:02:51] • [IP: 164.127.212.***]

19:08. .j444- Bardziej mnie niepokoja ci, którzy maja Schadenfreude z buczenia jakiejś odosobnionej grupki (słychać, że nie jest to potężny krzyk dużego tłumu, lecz pewna grupa), o której z góry" wiedzą", że jest pisowska (mimo że bardzo dużą reprezentację 11 listopada w W-wie mają zawsze różnego rodzaju narodowcy - sa ich różne odłamy). Ta dana z góry" wiedza" przypomina mi słynną uprzednią wiedzę (zachęcającą do agresji) Gazety Aborczej o tym, że Marsz Niepodległości będzie zablokowany lub zakłocony (np.przez - jak sie potem okazało - specjalnie sprowadzoną z Berlina Antifę albo przez zarządzone przez słuzby czasów rządu Tuska spalenie budki - zob.nagranie z wyznaniem Wojtunika). Kiedy rządziła PO, w trakcie urządzanych nie przez PiS lecz przez narodowców Marszów mieliśmy do czynienia z ciągłą prowokacją, kopaniem przez policjantów manifestantów, udawaniem przez policjantów kibiców (słynne pokazanie przez Pospieszalskiego w TVP policjantów cywilu z szalikami kibiców - tak prowokowali zaplanowane reakcje).

j444 • Sobota [11.11.2017, 19:25:53] • [IP: 80.245.182.**]

Do " Gość • Sobota [11.11.2017, 11:52:55] • [IP: 109.196.114.**]" twój pełen miłości post dobitnie świadczy o tym żeś narodowy rzymski-katolik.

j444 • Sobota [11.11.2017, 19:23:09] • [IP: 80.245.182.**]

Do" Gość • Sobota [11.11.2017, 10:22:31] • [IP: 178.238.253.**]" mam pytanie kogo masz na myśli 'wojska terytorialne czy sygnalistów.

Polak • Sobota [11.11.2017, 19:12:57] • [IP: 87.58.162.**]

Polska nie jest suwerenna!!

j444 • Sobota [11.11.2017, 19:08:29] • [IP: 80.245.182.**]

Podczas składania wieńca przez D. Tuska jak zwykle pisowskie bydło buczało, ale nie buczało gdy maszerowały pisowskie bojówki utworzone na wzór SA i SD. Oto pisowska miłość do ojczyzny i patriotyzm.

Gość • Sobota [11.11.2017, 18:12:31] • [IP: 92.42.114.***]

Gość • Sobota [11.11.2017, 14:35:08] • [IP: 184.168.46.**] "Ci którzy zginęli za ten Kraj, teraz przewracają się w grobie, gdy widzą co z nim robimy."--- mówisz o tych co dla Ruska zdobywali Europe czy o patriotach z AK co bronili naszej ojczyzny a pózniej byli za to mordowani przez czerwonych?

Gość • Sobota [11.11.2017, 17:42:53] • [IP: 94.254.225.***]

przykro sluchać że nie pamiętają o prawdziwych żołnierzach którzy walczyli o naszą wolność wyzwalali nasze miasta wsie gineli na frontach ie pod Monte Cassino tylko u na naszej ziemi to byli nasi ojcowie dziadkowie a teraz zapominają o nich, stawiają pomniki ulce mają nazwe zdrajców co sprzedali nasz kraj za dolara.

Gość • Sobota [11.11.2017, 16:15:35] • [IP: 184.168.46.**]

"Ci którzy zginęli za ten Kraj, teraz przewracają się w grobie, gdy widzą co z nim robimy."

Gość • Sobota [11.11.2017, 15:20:43] • [IP: 164.127.212.***]

14:35 - Nie przesadzaj, twoje stronnictwo - nazwę je umownie antypisowskim - nie ma takiego znaczenia, że wieści o jego wyczynach dochodza aż do zaświatów. Wszystko tłumaczy symbol działania opozycji po roku 2015, czyli Ciamajdan - nieudacznictwo polityczne.

Gość • Sobota [11.11.2017, 14:35:08] • [IP: 184.168.46.**]

"Ci którzy zginęli za ten Kraj, teraz przewracają się w grobie, gdy widzą co z nim robimy."

Gość • Sobota [11.11.2017, 13:45:57] • [IP: 178.238.249.***]

Do młodych Polaków w komunistycznych tak często hołubionych na tym forum czasach paszport trzymał esbek w szufladzie a dzisiaj każdy ma w domu. I wszystko w temacie.

waldi • Sobota [11.11.2017, 12:43:22] • [IP: 80.111.70.***]

Ta ręka z lewej LEWA do powitania to tylko od zaprzyjaźnionego człowieka.

Gość • Sobota [11.11.2017, 12:13:52] • [IP: 188.146.0.***]

A dziś, w święto narodowe, remontujący dom lub go kończący na ul Broniewskiego (z tyłu dawnego Polomarketu) urządzili pieroński hałas, jakieś wiercenie - przykład zdziczenia, postawienia się poza kulturą. We Francji jeśli ktoś nie szanuje święta, nie daje też innym wypocząć - dostaje mandat. W Polsce obserwujemy pewne wysiłki cofania się w rozwoju, np.niemal milion pracowników handlu ma niewolniczo, bo w niedziele pracować, ale nawet niewolnicy mieli prawo do niepracowania w niedziele.

Gość • Sobota [11.11.2017, 11:52:55] • [IP: 109.196.114.**]

PSY szczekaja karawana jedzie dalej.Ostatnie 200 lat to próby zniewolenia nas przez najpotężniejsze totalitaryzmy jakie świat widział.Nie dali rady faszyści nie dali komunisci.Jeśli ktoś pisze że nam cos podarowano to najwyrażniej nie słyszał o milionach ofiar za wolność.Smiejecie sie z rocznic przegranych powstań o przegranych walkach do ostatniej kropli krwi ale to właśnie one dawały siłe następnym którzy mając w pamieci bohaterstwa ojców matek braci znów siegali po broń.Ktoś kto nie szanuje tej daty i święta powinien być bity publicznie i mieć golony łeb.Nikt wam nie każe świętować oddawać czci poległym ale nie ma zgody i przyzwolenia na deptanie ich pamieci i plucie na to wszystko co dziś czcimy.Internet przyjmie wszystko ale ulica i urna wyborcza szybko to zweryfikuje.Polska wstaje na nogi a to bardzo boli lewacka europę.Za 15 lat bedziemy oazą wolności i normalnośc na świecie pozbawionym zasad i kregusłupa mnoralnego.

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:54:49] • [IP: 62.69.229.**]

Oczywiście apel smoleński będzie? Obowiązkowo? W końcu wczoraj była kolejna żałosna miesięcznica o charakterze czysto politycznym.

Gość • Sobota [11.11.2017, 10:49:34] • [IP: 92.42.118.**]

Bądźmy dumni i cieszmy się, że mamy to Święto...Mogliśmy żyć dalej w niewoli, trzymani za ryj i do ziemi przygniatami...Także młodzi i nie tylko, doceńcie to co macie, bo Niepodległość i Polska, to jednak Wielkie Słowa.

Oglądasz 1-25 z 35
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■