POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.11.2017, 10:06:23] • Świnoujście

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dosłownie na kilka godzin przed obchodami 99 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, słuchacze świnoujskiej Akademii Każdego Wieku spotkali się na niezwykłej lekcji historii. Lekcji, przeplecionej muzyką, tańcem, zabawą i konkursami. Akademia kontynuuje także w tym roku radosnego powitania Dnia Niepodległości na biało-czerwonym balu. Biletem wstępu, oprócz obowiązkowego dobrego humoru jest tu strój w narodowych barwach lub przynajmniej dodatki do stroju utrzymane w biało-czerwonej tonacji. Zabawie towarzyszyło wspólne śpiewanie polskich pieśni wojskowych i tradycyjnych melodii biesiadnych. Dzięki tej imprezie słuchacze oraz ich goście w doskonałych nastrojach wkraczają w świętowanie Niepodległej.



Organizatorzy nie oparli scenariusza balu na poważnych narodowych pieśniach czy tańcach. W dawnej Gryfii wszyscy -po prostu-bawili się jak bawią się Polacy gdy mają powody do radości i beztroski. A przecież właśnie taką szansę przyniósł Polsce ten dzień gdy po 123 latach niewoli, Polacy wybili się na niepodległość.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W piątek wieczór „zarumieniła się biało czerwonymi kreacjami, Panie celowały nie tylko w pełnych sukniach ale także mnóstwie fikuśnych dodatków do stroju.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Biel i czerwień pomagał upiąć włosy albo przepasywała szyje przeźroczystym szalem. Ten biało-czerwony festiwal mody robił wrażenie przy stołach ale przede wszystkim na parkiecie.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na uczestników balu na stołach czekały nie tylko rozkosze podniebienia ale także śpiewniki pełne tekstów naszych żołnierskich i patriotycznych „klasyków”. Wspólne śpiewanie połączyło kilka pokoleń. Na biało-czerwonym balu nie mogło zabraknąć okazji do tańca.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W tym przypadku jednak organizatorzy nie starali się już o narodowe; piękne lecz trudne układy typu mazur czy kujawiak. Nie zabrakło za to znanych Polakom piosenek biesiadnych. Rodacy od pokoleń znają je, chętnie wspólnie śpiewają i bawią się przy nich. I tym razem takie właśnie piosenki okazały się gwarancją udanej imprezy.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

A biało czerwony bal stał się doskonałym wstępem do poważnych obchodów narodowego święta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 15:49:17] • [IP: 5.174.70.***]

Przyjzyjcie się jak bawi się prowincjonalne koło gospodyń wiejskich w czasach smuty politycznej.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 21:57:59] • [IP: 80.245.179.***]

Przyjzyjcie się jak bawi się prowincjonalne koło gospodyń wiejskich w czasach smuty politycznej.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 18:18:25] • [IP: 92.42.118.*]

@ Niedziela [12.11.2017, 14:07:47] • [IP: 109.243.247.**] - zgadzam się całkowicie, piosenki typu" My pierwsza Brygada, czy" Rozszumiały się wierzby płaczące" to NIE SĄ piosenki biesiadne, to pieśni, które mówią o ofierze śmierci. Nie godzi się, po prostu nie godzi się do nich wesolutko podrygiwać. Nie wiem jak nazwać, to co obejrzałam, ale napawa mnie to głębokim niesmakiem. Człowiek inteligentny i świadomy kultury i historii naszego kraju będzie potrafił zachować się odpowiednio. Niepopadanie w patos nie musi oznaczać profanacji - tylko myśleć trzeba i rozumieć co się śpiewa. :(

Gość • Niedziela [12.11.2017, 17:04:54] • [IP: 46.231.63.**]

Uzyskanie niepodleglosci to powod do radosci i super, ze Akademia Kazdego wieku pokazuje, ze z okazji rocznicy mozna sie dobrze bawic, radosnie swietujac i oby czesciej w ten sposob a nie ciagle na smutno i z przekonaniem, ze tylko tak mozna.Konczmy z ta nieustajaca narodowa" zaloba"

Gość • Niedziela [12.11.2017, 14:30:14] • [IP: 92.42.118.*]

Niedługo, jak Amerykanie, flagę na majtkach będziecie umieszczać :/.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 14:07:47] • [IP: 109.243.247.**]

Pierwszy mój wpis był umiarkowanie pozytywny, ale po uważnym obejrzeniu filmu, czego wcześniej nie uczyniłem, mam uwagę: Polacy nie powinni tańczyć do" My, pierwsza Brygada...", choc oczywiście nie jest to coś równego" Rocie" czy hymnowi. Uważam też, że mowa ciała pań śpiewających na poczatku filmu pieśń wykazuje to, co by było w każdym innym przypadku, przy jakiejkolwiek innej piosence (akurat wtedy śpiewały" Przybyli ułani pod okienko", na pewna lekką pieśń, ale...). Mianowicie wykazuje pewną taką zwykłą radochę, ekspresję równą śpiewaniu" Wlazł kotek na płotek" czy" Nie płacz Ewka...". Jest taki nacisk datujący się jeszcze od Komorowskiego, by zamienić styl świętowania z wzniosłego na zabawowy (por.baloniki i orzeł z czekolady w radiowej Trojce). Nie! uważam, że wtedy przeżyjemy do głębi treść pewnych pieśni, gdy będziemy je śpiewać może nie na baczność, ale z pewnym szacunkiem i powściągliwością. Prosze to przemyśleć, nie krzyczeć na mnie od razu.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 13:04:23] • [IP: 80.245.188.***]

Było fantastycznie i kolorowo. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 12:16:41] • [IP: 80.245.187.***]

Sadze ze dziewuchy jakby wypiły więcej wody rozmownej, toby kankana odtańczyły.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 12:04:08] • [IP: 109.241.63.***]

Mądry Polak nie owija polskiej flagi wokół dupy. Te panie albo durne albo pijane

Gość • Niedziela [12.11.2017, 07:47:16] • [IP: 78.88.29.***]

biało-czerwoną trzeba szanować a nie owijać ją na du...!

Gość • Niedziela [12.11.2017, 07:32:02] • [IP: 178.238.252.**]

Każdy pretekst jest dobry, żeby się napić...

Gość • Niedziela [12.11.2017, 06:09:54] • [IP: 173.243.103.*]

Pani w okularach w czerwonym fajna chetnie bym ja. ..

Gość • Niedziela [12.11.2017, 00:14:39] • [IP: 80.245.179.***]

Najpierw czarny protest a potem polskie święto narodowe. Takie tam preteksty do integracji :-D

Gość • Niedziela [12.11.2017, 00:07:14] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.11.2017, 23:45:43] • [IP: 80.245.178.**]

Flaga jest dla ludzi a nie odwrotnie.

WILKA • Sobota [11.11.2017, 21:39:10] • [IP: 89.182.67.***]

pozdrawiam akademowiczowi niebawem dolacze do nich...

Gość • Sobota [11.11.2017, 21:36:26] • [IP: 77.88.191.**]

I to mi się podoba.

Gość • Sobota [11.11.2017, 21:02:22] • [IP: 95.129.226.*]

Proponuje żeby uszanować naszą flage czyli Godło Narodowe i usunąć ten brak szacumku do niej, bo to sie źle skonczy...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:08:11] • [IP: 95.160.158.**]

Szkoda że tak mało panów.Pewnie po wymierali...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:07:54] • [IP: 95.129.224.***]

Piękne świętowanie niepodległości! Cieszmy się, że ją mamy! Można z flagą biegać, tańczyć, machać nią, wywieszać na latarniach i można się do flagi modlić. Ludzie różnie okazują radość. Najważniejsze, że nie musimy jej ukrywać. A malkontenci zazdroszczą, że inni się bawią.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:44:36] • [IP: 95.129.224.**]

Halo MALKONTENCI !!, po co sobie glowy zawracacie takimi zawistnymi wpisami, lepiej poleżeć i popierdzieć. Tylko tyle potraficie.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:20:58] • [IP: 178.238.249.***]

Ballantyna czy Ballantines.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:12:04] • [IP: 88.156.234.**]

Ale po co dysko polo a właściwie to fajna zabawa bawcie się jak zdrowie pozwala

Gość • Sobota [11.11.2017, 18:40:57] • [IP: 178.238.247.**]

No i bardzo fajnie !!niech sie bawia a sztywniacy zazdroszcza !!

Gość • Sobota [11.11.2017, 18:08:57] • [IP: 92.42.114.***]

tak sie szanuje nasze flagi, tu nie ma Polski i Polaków, tylko jacyś przebierancy sylwestrowi

Oglądasz 1-25 z 60
■ Poszukuje bialo-czarnego kota, ktory wysiadl z auta w Przytorze w okolicach Zalewowej 43 w dniu 20.11.17. Jesli bedzie u kogos na parapecie lub u kogos sie zadomowi - prosze o kontakt. Bedzie szukal schronienia oraz pozywienia. 537820602 ■
■ Czrno-biały kot czmychnął właścicielowi z auta - może ktoś go widział? 20 listopada w Przytorze na ulicy Zalewowej 43 uciekł z samochodu czarno - biały kot. Jego właściciel nie dysponuje zdjęciem, ale być może kot pojawi się u kogoś na posesji lub wskoczy na parapet szukając schronienia lub pożywienia. Jeżeli ktoś może pomóc w odnalezieniu, proszony jest o kontakt z numerem 537820602 ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■