POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.11.2017, 10:06:23] • Świnoujście

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dosłownie na kilka godzin przed obchodami 99 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, słuchacze świnoujskiej Akademii Każdego Wieku spotkali się na niezwykłej lekcji historii. Lekcji, przeplecionej muzyką, tańcem, zabawą i konkursami. Akademia kontynuuje także w tym roku radosnego powitania Dnia Niepodległości na biało-czerwonym balu. Biletem wstępu, oprócz obowiązkowego dobrego humoru jest tu strój w narodowych barwach lub przynajmniej dodatki do stroju utrzymane w biało-czerwonej tonacji. Zabawie towarzyszyło wspólne śpiewanie polskich pieśni wojskowych i tradycyjnych melodii biesiadnych. Dzięki tej imprezie słuchacze oraz ich goście w doskonałych nastrojach wkraczają w świętowanie Niepodległej.



Organizatorzy nie oparli scenariusza balu na poważnych narodowych pieśniach czy tańcach. W dawnej Gryfii wszyscy -po prostu-bawili się jak bawią się Polacy gdy mają powody do radości i beztroski. A przecież właśnie taką szansę przyniósł Polsce ten dzień gdy po 123 latach niewoli, Polacy wybili się na niepodległość.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W piątek wieczór „zarumieniła się biało czerwonymi kreacjami, Panie celowały nie tylko w pełnych sukniach ale także mnóstwie fikuśnych dodatków do stroju.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Biel i czerwień pomagał upiąć włosy albo przepasywała szyje przeźroczystym szalem. Ten biało-czerwony festiwal mody robił wrażenie przy stołach ale przede wszystkim na parkiecie.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na uczestników balu na stołach czekały nie tylko rozkosze podniebienia ale także śpiewniki pełne tekstów naszych żołnierskich i patriotycznych „klasyków”. Wspólne śpiewanie połączyło kilka pokoleń. Na biało-czerwonym balu nie mogło zabraknąć okazji do tańca.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W tym przypadku jednak organizatorzy nie starali się już o narodowe; piękne lecz trudne układy typu mazur czy kujawiak. Nie zabrakło za to znanych Polakom piosenek biesiadnych. Rodacy od pokoleń znają je, chętnie wspólnie śpiewają i bawią się przy nich. I tym razem takie właśnie piosenki okazały się gwarancją udanej imprezy.

Biało czerwony bal Akademii Każdego Wieku na niepodległościową rozgrzewkę. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

A biało czerwony bal stał się doskonałym wstępem do poważnych obchodów narodowego święta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 15:49:17] • [IP: 5.174.70.***]

Przyjzyjcie się jak bawi się prowincjonalne koło gospodyń wiejskich w czasach smuty politycznej.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 21:57:59] • [IP: 80.245.179.***]

Przyjzyjcie się jak bawi się prowincjonalne koło gospodyń wiejskich w czasach smuty politycznej.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 18:18:25] • [IP: 92.42.118.*]

@ Niedziela [12.11.2017, 14:07:47] • [IP: 109.243.247.**] - zgadzam się całkowicie, piosenki typu" My pierwsza Brygada, czy" Rozszumiały się wierzby płaczące" to NIE SĄ piosenki biesiadne, to pieśni, które mówią o ofierze śmierci. Nie godzi się, po prostu nie godzi się do nich wesolutko podrygiwać. Nie wiem jak nazwać, to co obejrzałam, ale napawa mnie to głębokim niesmakiem. Człowiek inteligentny i świadomy kultury i historii naszego kraju będzie potrafił zachować się odpowiednio. Niepopadanie w patos nie musi oznaczać profanacji - tylko myśleć trzeba i rozumieć co się śpiewa. :(

Gość • Niedziela [12.11.2017, 17:04:54] • [IP: 46.231.63.**]

Uzyskanie niepodleglosci to powod do radosci i super, ze Akademia Kazdego wieku pokazuje, ze z okazji rocznicy mozna sie dobrze bawic, radosnie swietujac i oby czesciej w ten sposob a nie ciagle na smutno i z przekonaniem, ze tylko tak mozna.Konczmy z ta nieustajaca narodowa" zaloba"

Gość • Niedziela [12.11.2017, 14:30:14] • [IP: 92.42.118.*]

Niedługo, jak Amerykanie, flagę na majtkach będziecie umieszczać :/.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 14:07:47] • [IP: 109.243.247.**]

Pierwszy mój wpis był umiarkowanie pozytywny, ale po uważnym obejrzeniu filmu, czego wcześniej nie uczyniłem, mam uwagę: Polacy nie powinni tańczyć do" My, pierwsza Brygada...", choc oczywiście nie jest to coś równego" Rocie" czy hymnowi. Uważam też, że mowa ciała pań śpiewających na poczatku filmu pieśń wykazuje to, co by było w każdym innym przypadku, przy jakiejkolwiek innej piosence (akurat wtedy śpiewały" Przybyli ułani pod okienko", na pewna lekką pieśń, ale...). Mianowicie wykazuje pewną taką zwykłą radochę, ekspresję równą śpiewaniu" Wlazł kotek na płotek" czy" Nie płacz Ewka...". Jest taki nacisk datujący się jeszcze od Komorowskiego, by zamienić styl świętowania z wzniosłego na zabawowy (por.baloniki i orzeł z czekolady w radiowej Trojce). Nie! uważam, że wtedy przeżyjemy do głębi treść pewnych pieśni, gdy będziemy je śpiewać może nie na baczność, ale z pewnym szacunkiem i powściągliwością. Prosze to przemyśleć, nie krzyczeć na mnie od razu.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 13:04:23] • [IP: 80.245.188.***]

Było fantastycznie i kolorowo. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 12:16:41] • [IP: 80.245.187.***]

Sadze ze dziewuchy jakby wypiły więcej wody rozmownej, toby kankana odtańczyły.

Gość • Niedziela [12.11.2017, 12:04:08] • [IP: 109.241.63.***]

Mądry Polak nie owija polskiej flagi wokół dupy. Te panie albo durne albo pijane

Gość • Niedziela [12.11.2017, 07:47:16] • [IP: 78.88.29.***]

biało-czerwoną trzeba szanować a nie owijać ją na du...!

Gość • Niedziela [12.11.2017, 07:32:02] • [IP: 178.238.252.**]

Każdy pretekst jest dobry, żeby się napić...

Gość • Niedziela [12.11.2017, 06:09:54] • [IP: 173.243.103.*]

Pani w okularach w czerwonym fajna chetnie bym ja. ..

Gość • Niedziela [12.11.2017, 00:14:39] • [IP: 80.245.179.***]

Najpierw czarny protest a potem polskie święto narodowe. Takie tam preteksty do integracji :-D

Gość • Niedziela [12.11.2017, 00:07:14] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [11.11.2017, 23:45:43] • [IP: 80.245.178.**]

Flaga jest dla ludzi a nie odwrotnie.

WILKA • Sobota [11.11.2017, 21:39:10] • [IP: 89.182.67.***]

pozdrawiam akademowiczowi niebawem dolacze do nich...

Gość • Sobota [11.11.2017, 21:36:26] • [IP: 77.88.191.**]

I to mi się podoba.

Gość • Sobota [11.11.2017, 21:02:22] • [IP: 95.129.226.*]

Proponuje żeby uszanować naszą flage czyli Godło Narodowe i usunąć ten brak szacumku do niej, bo to sie źle skonczy...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:08:11] • [IP: 95.160.158.**]

Szkoda że tak mało panów.Pewnie po wymierali...

Gość • Sobota [11.11.2017, 20:07:54] • [IP: 95.129.224.***]

Piękne świętowanie niepodległości! Cieszmy się, że ją mamy! Można z flagą biegać, tańczyć, machać nią, wywieszać na latarniach i można się do flagi modlić. Ludzie różnie okazują radość. Najważniejsze, że nie musimy jej ukrywać. A malkontenci zazdroszczą, że inni się bawią.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:44:36] • [IP: 95.129.224.**]

Halo MALKONTENCI !!, po co sobie glowy zawracacie takimi zawistnymi wpisami, lepiej poleżeć i popierdzieć. Tylko tyle potraficie.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:20:58] • [IP: 178.238.249.***]

Ballantyna czy Ballantines.

Gość • Sobota [11.11.2017, 19:12:04] • [IP: 88.156.234.**]

Ale po co dysko polo a właściwie to fajna zabawa bawcie się jak zdrowie pozwala

Gość • Sobota [11.11.2017, 18:40:57] • [IP: 178.238.247.**]

No i bardzo fajnie !!niech sie bawia a sztywniacy zazdroszcza !!

Gość • Sobota [11.11.2017, 18:08:57] • [IP: 92.42.114.***]

tak sie szanuje nasze flagi, tu nie ma Polski i Polaków, tylko jacyś przebierancy sylwestrowi

Oglądasz 1-25 z 60
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■