POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.11.2017, 07:33:26] • Świnoujście

Złoty Krzyż zasługi dla dowódcy 8 FOW

Złoty Krzyż zasługi dla dowódcy 8 FOW

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI DLA DOWÓDCY 8.FOW(fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP )

W sobotę, 11 listopada, w Warszawie, w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie odznaczonych znalazł się dowódca świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Krzysztof Zdonek za zasługi dla obronności kraju został odznaczony „ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI”.

Komandor Krzysztof ZDONEK jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni z 1988 roku. W tej samej uczelni, później, w latach 2001-2002 studiował na podyplomowych studiach dowódczo – sztabowych. Ukończył również studia sztabowe w Akademii Sztabowej Marynarki Wojennej USA w Newport (Stany Zjednoczone). Następnie w latach 2013 - 2014, ponownie studiował w Newport, na Podyplomowych Studiach Polityki Obronnej w Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Komandor Zdonek swoją służbę wojskową w Świnoujściu rozpoczął od stanowiska zastępcy dowódcy okrętu w 2. Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu. W 1995 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy okrętu ORP „GNIEZNO”. Następnie, w 2002 objął stanowisko szefa sztabu – zastępcy dowódcy 12. Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu.
Pełniąc obowiązki na wymienionych stanowiskach wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach i operacjach międzynarodowych, miedzy innymi w 1993 roku uczestniczył w pierwszych ćwiczeniach morskich w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju. W roku 1997 pełnił służbę w Polsko – Amerykańskiej Misji Łącznikowej przy Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, komórce koordynującej wspólne polsko-amerykańskie przedsięwzięcia szkoleniowe. W roku 2005 został wyznaczony na stanowisko dowódcy 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych. W 2007 roku w uznaniu zasług w szkoleniu i służbie Prezydent RP Lech Kaczyński wyróżnił dowodzony przez komandora dywizjon Flagą RP, a w 2008 roku za szczególne zasługi w dowodzeniu oraz szkoleniu sił obrony przeciwminowej, Minister Obrony Narodowej wyraził oficerowi uznanie w formie wpisu do „Księgi Honorowej Ministra Obrony Narodowej”. Dowodzony przez niego dywizjon w 2009 roku uzyskał najwyższą w Wojsku Polskim ocenę z kontroli kompleksowej (bardzo dobrą) i został uhonorowany za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych „Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP”. W 2009 kmdr Krzysztof ZDONEK objął stanowisko szefa szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W trakcie sprawowania tej funkcji był bezpośrednio odpowiedzialny za proces przygotowania i wydzielenia (po raz pierwszy w Marynarce Wojennej) okrętu dowodzenia i polskiego sztabu do Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO – SNMCMG 1. Przygotowanie oraz działalność wydzielonych sił zostały bardzo wysoko ocenione przez dowództwo Komponentu Morskiego NATO (MCC Northwood). W 2012 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy 8.FOW, a następnie w 2014 roku po ukończeniu studiów polityki obronnej w Naval Command College został wyznaczony na stanowisko szefa Oddziału Ćwiczeń w Zarządzie Morskim Inspektoratu Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego RSZ. Jeszcze w listopadzie tego samego roku objął stanowisko służbowe Szefa Zarządu Uzbrojenia w Inspektoracie Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Komandor Krzysztof ZDONEK od 6 maja 2016 roku dowodzi 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża.

rzecznik prasowy 8.FOW
kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [16.11.2017, 11:38:10] • [IP: 92.42.118.**]

18!0 te...od turbo i innych męskich wynalazków. Sam sobie oglądaj trudne sprawy itd. Ja na to nie mam czasu i ochoty - na bzdety. Mam ciekawsze programy do oglądania i sprawy do załatwienia.

Gość • Środa [15.11.2017, 18:10:46] • [IP: 109.243.247.**]

17:01- To ja zaprosiłem do merytorycznej dyskusji, podałem fakty o charakterze fizjologicznym, psychicznym i socjologicznym - i słyszę: " jesteście tylko mężczyznami", " jak jakis wykład". Trzeba coś wiedzieć, miec argumenty, a nie szermowac kwestiami z gniota w typie" Trudne sprawy":" Jesteście tylko kobietami / mężczyznami".

Gość • Środa [15.11.2017, 17:01:34] • [IP: 92.42.118.**]

247 - chcesz polemizować rzeczowo i na temat?! Zapraszam, jeśli starczy ci odwagi!

Gość • Środa [15.11.2017, 12:27:02] • [IP: 109.243.247.**]

10:00 bardzo wiele mówi o twoim niskim poziomie wiedzy ocena, że to niby treści rangi habilitacji. To, że mózgi kobiet i mężczyzn są różne, to jest w każdym podręczniku od biologii. A twój post sam jest bełkotem, bo nie ma w nim śladu podjęcia jakiegokolwiek faktu podanego w moim poście -o różności mózgów osobników 2 płci, o preferowanu przez każdą płec innych zawodów, o znanym doświadczeniu z dziećmi. Tylko czytam to:" bełkot", " jak jakis wykład", " nic ze zdrowego rozsądku", " jesteście mężczyznami". O wspomnianych przeze mnie faktach naukowych, socjologicznych - nie ma śladu, bo żeby polemizowac rzeczowo, trzeba COŚ wiedzieć, a nie operowac treściami jakby wziętymi z seriali TV.

Gość • Środa [15.11.2017, 10:00:33] • [IP: 92.42.118.**]

21:42 - jakiś ty mądre hehe. Docent jakiś czy dr habilitowany?;) Wykład, jak z uczelni. Co prawda, sporo w nim bełkotu, a nie ideologii, ani zdrowego rozsądku...No, ale cóż, wy tylko jesteście mężczyznami;)

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:42:23] • [IP: 109.243.247.**]

20:44 - Nic tak nie poniża kobiet jak parytety. No jakże można gwarantowac miejsce w parlamencie tylko ze względu na płec, a nie ze względu na profesjonalizm?! Po drugie: podobnym debilizmem jest feministyczne oczekiwanie, że kobieta ma wykonywac zawód taki jak mężczyźni. Jeśli tak ma być, to dlaczego w najbardziej równościowym kraju świata, w Norwegii mimo usunięcia wszelkich barier nadal ok.90% kobiet zostaje pielęgniarkami, a 90% mężczyzn- inżynierami? Musi dojść do oszalałych feministycznych głów, że 1.mózgi kobiet i mężczyzn sa różne (np.połączenia między półkulami, co bardzo zmienia sposób pracy, statystyke zainteresowań, wykonywanych zawodów), 2.już kilka miesięcy po urodzeniu chłopcy inaczej reagują niz dziewczynki i nie jest to jak mówi genderowy bełkot efektem działania kultury, bo wtedy kultura jeszcze nie oddziałuje na dzieci (np.chłopcy po wyjściu z" rękawa" do pokoju ze zdjęciami zwracają uwagę na zdjęcie urządzenia, dziewczynki - twarzy)-. Trzeba szanować NATURĘ, A NIE IDEOLOGICZNY BEŁKOT!

Gość • Wtorek [14.11.2017, 20:44:49] • [IP: 92.42.118.**]

19:00 - bardzo niski poziom sarkazmu, szyderstwa, a nawet cynizmu /zapomniałeś jeszcze o tym słowie;)/. Złapałam dosłownie i w przenośni. Niestety musi minąć epoka lub dwie, aby wasz szowinizm zniknął, albo został wysadzony w powietrze, razem z waszym chorym podejściem, do Kobiet w mundurze i na stanowiskach, które was niejednokrotnie przerastają:) I to była przenośna, jakby co.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:00:47] • [IP: 109.243.247.**]

14:18 - Mój wpis zrozumiałes (-łaś) dosłownie, niestety. Nie złapałeś (-łas) mojego sarkazmu, a nawet szyderstwa. Najlepiej o nim świadczy ten fragment mojego wpisu:" gdy mężczyźnie operuje się prostatę, trzeba to zrobić kobiecie".

Gość • Wtorek [14.11.2017, 16:55:08] • [IP: 78.10.206.***]

Mieszkasz w Swinoujsciu, wsiadz w koncu na prom i poplyn. Zobacz jak swiat wyglada, TVP cie oklamuje a Stasiu Borys pieknie spiewa o jaskolkach, ale niestety glosi nieprawde.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 14:18:18] • [IP: 92.42.118.**]

Do 247 z 11:08, to, że musi być parytet i nawet jest taka ustawa, to nic nie znaczy;) Martwa i nierzeczywista, jak wiele innych ustaw i rozporządzeń. Gdyby było inaczej, to połowa na tym zdjęciu, to byłyby Kobiety. A tak, to żadnej...Ani jednej nigdzie hehe. A w ogóle, samiec to nie twój wróg, bo czasami się przydaje, więc niech sobie będzie, ale na równi z kobietą i we wszystkim:) Ktoś w końcu te siaty i gary musi zmywać;) A i dziećmi należałoby się zająć, a nie tylko zrobić i opić z kolegami;) A Kopernik z tego co się orientuję, to był facet i jakoś mnie to nie przeszkadza. Za to tobie widzę, to i owszem;). A czy Marie Curie-Skłodowska, to twoim żałosnym zdaniem, facet czy kobieta?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 11:08:33] • [IP: 109.243.247.**]

21:09 - Bo wszędzie musi byc parytet- gdy zatrudnia się górnika, trzeba zatrudnic górniczkę, gdy operuje sie prostatę, trzeba to samo zrobić kobiecie, a w ogóle, to" Samiec twój wróg i Kopernik była kobietą!"

Gość • Wtorek [14.11.2017, 11:05:55] • [IP: 109.243.247.**]

8:34- A TVN by dał mu więcej za mówienie, że islamscy emigranci socjalni to gołąbki pokoju... i Polska wiele straciła nie przyjmując ich... Ach, jak zubożylismy się kulturowo, nie zapraszając ich do naszych kobiet, do Polski...

Gość • Wtorek [14.11.2017, 10:49:44] • [IP: 37.248.166.***]

Nie gratuluje bo postawa swoja nie zasluguje. Pozytywne komentarze to pewnie rodzina pisze ktora jest w wojsku zatrudniona i koledzy. Panowie piszcie prawde jaka jest rzeczywistosc w 8 FOW

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:59:26] • [IP: 95.208.248.***]

ach je, tutaj wydaja medale a dobre ludzie wywalaja. to wszystko nie pasuje. nie potzrbuja madrych tylko grzecznych..pisowskich...nie ma kobiet.?? po co, do domu z nimi za gary i rodzic dzieci...200 lat do tylu sie polska szykuje..smutno..

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:34:52] • [IP: 78.10.206.***]

O1 Stan Borys Dostal krzyz za chodzenie po prawicowych mediach i opowiadanie, jak muzulmanie gwalca Szwedki i ganiaja Szwedow z maczetami w Centrum Sztokholmu.

Mat • Poniedziałek [13.11.2017, 23:56:24] • [IP: 37.47.135.**]

Gratuluje z całego serca i w oczekiwaniu na upragniony awans

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 21:09:41] • [IP: 92.42.113.**]

Na zdjęciu zbiorowym po nadaniu odznaczeń nie ma żadnej KOBIETY! To świadczy o rządzących! Albo kobiety z przyzwoitości odmówiły przyjęcia orderów? To zemsta za czarny protest.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 20:10:13] • [IP: 46.169.29.*]

To jednak krzyż zasługi jest dla wojska?? czy tylko dla niektórych? to po co jest morski, lotniczy itp krzyż zasługi??

ewa123 Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 19:55:39] • [IP: 178.238.254.***]

gratulacje

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 19:01:03] • [IP: 95.129.228.***]

Najszczersze Gratulacje. Życzę szybkiego i zasłużonego awansu. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:50:04] • [IP: 109.241.63.**]

A miał być Admirał a tu lipa Panie :-)))) Choć gość to podobno porządny.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:40:46] • [IP: 93.94.184.***]

Panie komandorze gratulacje. Już niedługo szlify admiralskie. Brawo !! Jest Pan dobrym człowiekiem.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:35:57] • [IP: 93.94.186.***]

G R A T U L A C J E!!

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:30:06] • [IP: 178.232.180.***]

Robotę adwalają marynarze a tacy pierdza w stołki i zgarniają laury

dm • Poniedziałek [13.11.2017, 18:27:25] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje ! Dla mnie od objęcia stanowiska Dowódcy 8FOW, jest Pan kontradmirałem. Dlaczego ? Ponieważ" gry wojenne" jakie odbywają się pomiędzy Zwierzchnikiem Sił zbrojnych a Ministrem ON dla mnie nie mają znaczenia. Ten awans należy się Panu od dawna. Pozdrawiam i życzę samych tylko sukcesów, na zajmowanym stanowisku.

Oglądasz 1-25 z 67
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■