POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.11.2017, 07:33:26] • Świnoujście

Złoty Krzyż zasługi dla dowódcy 8 FOW

Złoty Krzyż zasługi dla dowódcy 8 FOW

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI DLA DOWÓDCY 8.FOW(fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP )

W sobotę, 11 listopada, w Warszawie, w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie odznaczonych znalazł się dowódca świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Krzysztof Zdonek za zasługi dla obronności kraju został odznaczony „ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI”.

Komandor Krzysztof ZDONEK jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni z 1988 roku. W tej samej uczelni, później, w latach 2001-2002 studiował na podyplomowych studiach dowódczo – sztabowych. Ukończył również studia sztabowe w Akademii Sztabowej Marynarki Wojennej USA w Newport (Stany Zjednoczone). Następnie w latach 2013 - 2014, ponownie studiował w Newport, na Podyplomowych Studiach Polityki Obronnej w Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

Komandor Zdonek swoją służbę wojskową w Świnoujściu rozpoczął od stanowiska zastępcy dowódcy okrętu w 2. Brygadzie Okrętów Desantowych w Świnoujściu. W 1995 roku został wyznaczony na stanowisko dowódcy okrętu ORP „GNIEZNO”. Następnie, w 2002 objął stanowisko szefa sztabu – zastępcy dowódcy 12. Dywizjonu Trałowców w Świnoujściu.
Pełniąc obowiązki na wymienionych stanowiskach wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach i operacjach międzynarodowych, miedzy innymi w 1993 roku uczestniczył w pierwszych ćwiczeniach morskich w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju. W roku 1997 pełnił służbę w Polsko – Amerykańskiej Misji Łącznikowej przy Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, komórce koordynującej wspólne polsko-amerykańskie przedsięwzięcia szkoleniowe. W roku 2005 został wyznaczony na stanowisko dowódcy 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych. W 2007 roku w uznaniu zasług w szkoleniu i służbie Prezydent RP Lech Kaczyński wyróżnił dowodzony przez komandora dywizjon Flagą RP, a w 2008 roku za szczególne zasługi w dowodzeniu oraz szkoleniu sił obrony przeciwminowej, Minister Obrony Narodowej wyraził oficerowi uznanie w formie wpisu do „Księgi Honorowej Ministra Obrony Narodowej”. Dowodzony przez niego dywizjon w 2009 roku uzyskał najwyższą w Wojsku Polskim ocenę z kontroli kompleksowej (bardzo dobrą) i został uhonorowany za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych „Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP”. W 2009 kmdr Krzysztof ZDONEK objął stanowisko szefa szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W trakcie sprawowania tej funkcji był bezpośrednio odpowiedzialny za proces przygotowania i wydzielenia (po raz pierwszy w Marynarce Wojennej) okrętu dowodzenia i polskiego sztabu do Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO – SNMCMG 1. Przygotowanie oraz działalność wydzielonych sił zostały bardzo wysoko ocenione przez dowództwo Komponentu Morskiego NATO (MCC Northwood). W 2012 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy 8.FOW, a następnie w 2014 roku po ukończeniu studiów polityki obronnej w Naval Command College został wyznaczony na stanowisko szefa Oddziału Ćwiczeń w Zarządzie Morskim Inspektoratu Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego RSZ. Jeszcze w listopadzie tego samego roku objął stanowisko służbowe Szefa Zarządu Uzbrojenia w Inspektoracie Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Komandor Krzysztof ZDONEK od 6 maja 2016 roku dowodzi 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża.

rzecznik prasowy 8.FOW
kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [16.11.2017, 11:38:10] • [IP: 92.42.118.**]

18!0 te...od turbo i innych męskich wynalazków. Sam sobie oglądaj trudne sprawy itd. Ja na to nie mam czasu i ochoty - na bzdety. Mam ciekawsze programy do oglądania i sprawy do załatwienia.

Gość • Środa [15.11.2017, 18:10:46] • [IP: 109.243.247.**]

17:01- To ja zaprosiłem do merytorycznej dyskusji, podałem fakty o charakterze fizjologicznym, psychicznym i socjologicznym - i słyszę: " jesteście tylko mężczyznami", " jak jakis wykład". Trzeba coś wiedzieć, miec argumenty, a nie szermowac kwestiami z gniota w typie" Trudne sprawy":" Jesteście tylko kobietami / mężczyznami".

Gość • Środa [15.11.2017, 17:01:34] • [IP: 92.42.118.**]

247 - chcesz polemizować rzeczowo i na temat?! Zapraszam, jeśli starczy ci odwagi!

Gość • Środa [15.11.2017, 12:27:02] • [IP: 109.243.247.**]

10:00 bardzo wiele mówi o twoim niskim poziomie wiedzy ocena, że to niby treści rangi habilitacji. To, że mózgi kobiet i mężczyzn są różne, to jest w każdym podręczniku od biologii. A twój post sam jest bełkotem, bo nie ma w nim śladu podjęcia jakiegokolwiek faktu podanego w moim poście -o różności mózgów osobników 2 płci, o preferowanu przez każdą płec innych zawodów, o znanym doświadczeniu z dziećmi. Tylko czytam to:" bełkot", " jak jakis wykład", " nic ze zdrowego rozsądku", " jesteście mężczyznami". O wspomnianych przeze mnie faktach naukowych, socjologicznych - nie ma śladu, bo żeby polemizowac rzeczowo, trzeba COŚ wiedzieć, a nie operowac treściami jakby wziętymi z seriali TV.

Gość • Środa [15.11.2017, 10:00:33] • [IP: 92.42.118.**]

21:42 - jakiś ty mądre hehe. Docent jakiś czy dr habilitowany?;) Wykład, jak z uczelni. Co prawda, sporo w nim bełkotu, a nie ideologii, ani zdrowego rozsądku...No, ale cóż, wy tylko jesteście mężczyznami;)

Gość • Wtorek [14.11.2017, 21:42:23] • [IP: 109.243.247.**]

20:44 - Nic tak nie poniża kobiet jak parytety. No jakże można gwarantowac miejsce w parlamencie tylko ze względu na płec, a nie ze względu na profesjonalizm?! Po drugie: podobnym debilizmem jest feministyczne oczekiwanie, że kobieta ma wykonywac zawód taki jak mężczyźni. Jeśli tak ma być, to dlaczego w najbardziej równościowym kraju świata, w Norwegii mimo usunięcia wszelkich barier nadal ok.90% kobiet zostaje pielęgniarkami, a 90% mężczyzn- inżynierami? Musi dojść do oszalałych feministycznych głów, że 1.mózgi kobiet i mężczyzn sa różne (np.połączenia między półkulami, co bardzo zmienia sposób pracy, statystyke zainteresowań, wykonywanych zawodów), 2.już kilka miesięcy po urodzeniu chłopcy inaczej reagują niz dziewczynki i nie jest to jak mówi genderowy bełkot efektem działania kultury, bo wtedy kultura jeszcze nie oddziałuje na dzieci (np.chłopcy po wyjściu z" rękawa" do pokoju ze zdjęciami zwracają uwagę na zdjęcie urządzenia, dziewczynki - twarzy)-. Trzeba szanować NATURĘ, A NIE IDEOLOGICZNY BEŁKOT!

Gość • Wtorek [14.11.2017, 20:44:49] • [IP: 92.42.118.**]

19:00 - bardzo niski poziom sarkazmu, szyderstwa, a nawet cynizmu /zapomniałeś jeszcze o tym słowie;)/. Złapałam dosłownie i w przenośni. Niestety musi minąć epoka lub dwie, aby wasz szowinizm zniknął, albo został wysadzony w powietrze, razem z waszym chorym podejściem, do Kobiet w mundurze i na stanowiskach, które was niejednokrotnie przerastają:) I to była przenośna, jakby co.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 19:00:47] • [IP: 109.243.247.**]

14:18 - Mój wpis zrozumiałes (-łaś) dosłownie, niestety. Nie złapałeś (-łas) mojego sarkazmu, a nawet szyderstwa. Najlepiej o nim świadczy ten fragment mojego wpisu:" gdy mężczyźnie operuje się prostatę, trzeba to zrobić kobiecie".

Gość • Wtorek [14.11.2017, 16:55:08] • [IP: 78.10.206.***]

Mieszkasz w Swinoujsciu, wsiadz w koncu na prom i poplyn. Zobacz jak swiat wyglada, TVP cie oklamuje a Stasiu Borys pieknie spiewa o jaskolkach, ale niestety glosi nieprawde.

Gość • Wtorek [14.11.2017, 14:18:18] • [IP: 92.42.118.**]

Do 247 z 11:08, to, że musi być parytet i nawet jest taka ustawa, to nic nie znaczy;) Martwa i nierzeczywista, jak wiele innych ustaw i rozporządzeń. Gdyby było inaczej, to połowa na tym zdjęciu, to byłyby Kobiety. A tak, to żadnej...Ani jednej nigdzie hehe. A w ogóle, samiec to nie twój wróg, bo czasami się przydaje, więc niech sobie będzie, ale na równi z kobietą i we wszystkim:) Ktoś w końcu te siaty i gary musi zmywać;) A i dziećmi należałoby się zająć, a nie tylko zrobić i opić z kolegami;) A Kopernik z tego co się orientuję, to był facet i jakoś mnie to nie przeszkadza. Za to tobie widzę, to i owszem;). A czy Marie Curie-Skłodowska, to twoim żałosnym zdaniem, facet czy kobieta?

Gość • Wtorek [14.11.2017, 11:08:33] • [IP: 109.243.247.**]

21:09 - Bo wszędzie musi byc parytet- gdy zatrudnia się górnika, trzeba zatrudnic górniczkę, gdy operuje sie prostatę, trzeba to samo zrobić kobiecie, a w ogóle, to" Samiec twój wróg i Kopernik była kobietą!"

Gość • Wtorek [14.11.2017, 11:05:55] • [IP: 109.243.247.**]

8:34- A TVN by dał mu więcej za mówienie, że islamscy emigranci socjalni to gołąbki pokoju... i Polska wiele straciła nie przyjmując ich... Ach, jak zubożylismy się kulturowo, nie zapraszając ich do naszych kobiet, do Polski...

Gość • Wtorek [14.11.2017, 10:49:44] • [IP: 37.248.166.***]

Nie gratuluje bo postawa swoja nie zasluguje. Pozytywne komentarze to pewnie rodzina pisze ktora jest w wojsku zatrudniona i koledzy. Panowie piszcie prawde jaka jest rzeczywistosc w 8 FOW

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:59:26] • [IP: 95.208.248.***]

ach je, tutaj wydaja medale a dobre ludzie wywalaja. to wszystko nie pasuje. nie potzrbuja madrych tylko grzecznych..pisowskich...nie ma kobiet.?? po co, do domu z nimi za gary i rodzic dzieci...200 lat do tylu sie polska szykuje..smutno..

Gość • Wtorek [14.11.2017, 08:34:52] • [IP: 78.10.206.***]

O1 Stan Borys Dostal krzyz za chodzenie po prawicowych mediach i opowiadanie, jak muzulmanie gwalca Szwedki i ganiaja Szwedow z maczetami w Centrum Sztokholmu.

Mat • Poniedziałek [13.11.2017, 23:56:24] • [IP: 37.47.135.**]

Gratuluje z całego serca i w oczekiwaniu na upragniony awans

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 21:09:41] • [IP: 92.42.113.**]

Na zdjęciu zbiorowym po nadaniu odznaczeń nie ma żadnej KOBIETY! To świadczy o rządzących! Albo kobiety z przyzwoitości odmówiły przyjęcia orderów? To zemsta za czarny protest.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 20:10:13] • [IP: 46.169.29.*]

To jednak krzyż zasługi jest dla wojska?? czy tylko dla niektórych? to po co jest morski, lotniczy itp krzyż zasługi??

ewa123 Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 19:55:39] • [IP: 178.238.254.***]

gratulacje

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 19:01:03] • [IP: 95.129.228.***]

Najszczersze Gratulacje. Życzę szybkiego i zasłużonego awansu. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:50:04] • [IP: 109.241.63.**]

A miał być Admirał a tu lipa Panie :-)))) Choć gość to podobno porządny.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:40:46] • [IP: 93.94.184.***]

Panie komandorze gratulacje. Już niedługo szlify admiralskie. Brawo !! Jest Pan dobrym człowiekiem.

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:35:57] • [IP: 93.94.186.***]

G R A T U L A C J E!!

Gość • Poniedziałek [13.11.2017, 18:30:06] • [IP: 178.232.180.***]

Robotę adwalają marynarze a tacy pierdza w stołki i zgarniają laury

dm • Poniedziałek [13.11.2017, 18:27:25] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje ! Dla mnie od objęcia stanowiska Dowódcy 8FOW, jest Pan kontradmirałem. Dlaczego ? Ponieważ" gry wojenne" jakie odbywają się pomiędzy Zwierzchnikiem Sił zbrojnych a Ministrem ON dla mnie nie mają znaczenia. Ten awans należy się Panu od dawna. Pozdrawiam i życzę samych tylko sukcesów, na zajmowanym stanowisku.

Oglądasz 1-25 z 67
■ Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować Nowoczesne technologie to nowe możliwości, ale i wcześniej nieznane problemy wychowawcze. Internetowa gra lub aplikacja, które zachęcają młodzież do samookaleczeń, a nawet samobójstwa, to nie scenariusz filmu, ale niestety rzeczywistość. Jak przeciwdziałać autoagresji? Jak pomóc uczniom? Jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele? Temat konferencji „Problem autoagresji w szkole" to odpowiedź na pytania zachodniopomorskich nauczycieli i pedagogów, którzy otwarcie mówią, że potrzebują merytorycznego wsparcia w rozpoznawaniu jej symptomów. Kadra pedagogiczna poszukuje też metod, które pomogą uczniom, przejawiającym oznaki zachowań autodestrukcyjnych. Z tego powodu 27 września 2018 r. w Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom. Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin, Czwartek | 27 września 2018 r., godz. 12.00–16.30 ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■