POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.11.2017, 17:29:07] • Świnoujście

Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej numer 3 przed Międzyzdrojami. Zderzyły się tam dwie osobówki. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a 2 inne osoby są zakleszczone w jednym z samochodów. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja oraz strażacy.



Aktualnie droga jest całkowicie zablokowana. Na tę chwilę, nie wiadomo jak doszło do wypadku.

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystko wydarzyło się w piątek, przed godziną 17:00.

Czarny volkswagen golf jechał od strony Szczecina w kierunku Świnoujścia i za stacjią PKP w Lubiewie zderzył się ze srebrnym BMW.

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 121, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 121

Gość • Czwartek [23.11.2017, 20:27:15] • [IP: 178.238.252.**]

Jeden wracał z pracy w gazoporcie a drugi do niej jechał.

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 02:32:51] • [IP: 80.245.177.***]

Nie moze byc tak ze przez jednego przypalowca maja cierpiec wszyscy. Miejmy nadzieje ze to juz ostatni. Nic do jezdzenia niemam bylebylo dobrze. Jezdzic trzeba umiec, miec sprawne auto, mierzyc sily na zamiary, realnie.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 17:02:06] • [IP: 77.113.17.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.11.2017, 13:43:01] • [IP: 150.254.210.**]

Do [IP: 176.221.113.**] Czasem bywa, że powstaje sznur samochodów i okazuje się, że na samym czele jedzie tzw. przewodniczący korka. Nie chcę stygmatyzować bo to bez różnicy czy prowadzi 90-letni Pan, czy ktoś kto uważa, że w nocy lepiej jechać 10 mniej gdyż mniej widać. Uważam, że po kolei każdy powinien wyprzedzić taką osobę i jechać prawidłowo (nie mniej niż 90 km/h) i wtedy nikt nie musi wyprzedzać sznura aut.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 08:36:05] • [IP: 83.27.131.**]

Na odcinku od Łunowa do Międzyzdrojów powinien być obowiązkowo zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości. Te gonitwy na prom i z powrotem to masakra!! Ile już było wypadków w tym śmiertelnych na tym odcinku? Tym bardziej nie wiem po co taki odcinek jest od Babigoszczy do Gniazdowa? Chyba tylko ze względu na zwierzęta.

Gość • Sobota [18.11.2017, 23:33:53] • [IP: 176.221.113.**]

Do Agenda skąd masz informacje że wyprzedzany samochód zaczął przyspieszać?

Gość • Sobota [18.11.2017, 23:29:57] • [IP: 176.221.113.**]

Jeśli jedzie sznur samochodów jadących 80 km to co mam jechać jak ten z golfa 120? Czy może mam jechać 60 km ? Bo ja dalej nie rozumiem? Jest znak do 90km ale nikt się nie spieszył wszyscy jechali tak samo wiec mi nie pisz tu że jadąc 80 km jest nieprawidłowo. Jeśli ktoś chce szybciej bo mi zawadzam proszę bardzo ma kilka opcji ! I to widać w artykule albo z odrzutowca jak się spieszy. Czasem proszę pana musimy dostosować prędkość do reszty bo nie można wyprzedzać, bo nie ma jak, bo człowiek nie ufa innym i woli wolniej a do celu. Proszę nikogo nie przyspieszać to nie autostrada żeby jechać 130. Pozdrawiam

Gość • Sobota [18.11.2017, 22:03:48] • [IP: 31.0.67.***]

Przy wyprzedzaniu pojazd wyprzedzany nie powinien przyśpieszać a niejednokrotnie widać że ludzie nie chcą odpuścić :/ A co do poprawienia bezpieczeństwa to nie fotoradar, a odcinkowa kontrola prędkości i po sprawie.

AGENDA22 • Sobota [18.11.2017, 18:30:42] • [IP: 95.160.159.**]

To jest efekt promowego pośpiechu, Golf się śpieszył wyprzedzał. Wyprzedzany przyspieszał Golf został na środku i doszło do wypadku.

Gość • Sobota [18.11.2017, 16:33:45] • [IP: 94.254.145.**]

80 km/h jest nieprawidłowo, utrudnia Pani poruszanie się kierowcom, którzy chcą to robić zgodnie z przepisami. Może to ich prowokować do ryzykownych manewrów (jak ten w tym artykule)

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:50:06] • [IP: 95.129.224.**]

po tym wypadku i minięciu korka Debil w innym srebrnym bmw który co chwile wysiadał z auta paląc peta i przyglądając się swojemu 15 letniemu gruchotowi tak gonił na prom że i tak nie zdążył przyjechałem 10 minut po nim i mam nagrane co wyprawiał. poza tym pan z Emil busa wyprzedza żeby za rondem się zatrzymać. Widać ten wypadek nie wszystkich nauczył.

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:22:41] • [IP: 176.221.113.**]

Odp do pana [IP: 94.254.145.**] jestem Pani i jadąc 80km jedziemy prawidłowo i VW wychylił się i nabrał prędkości oczom nie mogłam uwierzyć co on robi skoro jadą auta i mówcie co chcecie ale widząc brak miejsca to się ucieka samemu na pobocze, owszem sprawdziłam nikt nie szedł tą drogą, przy zimniej nie było widać odblasków. Nabrał prędkości i wyglądało jakby źle oszacował. BMW zaczął hamować i również uciekać na prawy pas, widać to na zdjęciach ze leży prawie w rowie ! Nikomu nie życzę. Policja wszystko wie a innym życzę spokojniejszej każdy.

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:15:05] • [IP: 84.226.151.***]

1.W zamachach terrorystycznych w zachodniej Europie od 2004 roku śmierć poniosło 148 osób. 2.W 2016 roku na polskich drogach doszło do 33 350 wypadków, w których zginęły 2993 osoby. Daje do myślenia, kogo i czego powinniśmy się bardziej obawiać.

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:33:16] • [IP: 94.254.231.**]

a ja jade przepisowo 90/h nikomu nie zjezdzam bo nie mozna lamac przepisow jade moja toyotka land cruiser v8 i zawsze na prom zdazam no chyba ze jakis tir to wowczas troszke sie usune bo nie mam szans:-) i gdyby tak wszyscy postepowali to by nie bylo takich tragedi

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:24:01] • [IP: 94.254.227.***]

Jeden zmarł na miejscu a drugi w szpitalu. Tak to rozumie. Dużej prędkości jest siła trzy krótka i masa!!

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:06:47] • [IP: 178.238.251.***]

Jest to bardzo tragiczne miejsce, RIP. ... i kondolencje dla rodziny oraz szybkiego powrotu do zdrowia pozostałym ofiarom tej tragedii.

Gość • Sobota [18.11.2017, 13:55:41] • [IP: 37.47.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [18.11.2017, 13:03:03] • [IP: 188.92.190.*]

:/ kondolencje dla wszystkich z rodziny jak i przyjaciół. Posłuchajcie Rahim - Sekunda ;/

Gość • Sobota [18.11.2017, 12:51:43] • [IP: 31.0.66.**]

Często są przypadki wymuszenia pierwszeństwa przy wyprzedzaniu...mruganie światłami nic nie da, lepiej zwolnić. kierowcy dodają jeszcze gazu przy wyprzedzaniu...takie chybił trafił może się uda. Nie zawsze się uda. Brak zdrowego rozsądku. Dotyczy się też tych co blisko tyłu się trzymają. Jedni jeżdżą z godnie z przepisami, ale takiemu piratowi mało interesuje. Tiry też. Pośpiech to kuszenie losu. Smutne jest to, że ktoś tu krytykuje, a sam tak robi...

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:15:21] • [IP: 94.254.145.**]

Do Pana• [IP: 176.221.113..] 80 km/h nie jest prawidlowo. Trzeba rozpędzić się do 120 aby na krótkim odcinku wyprzedzić.

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:14:59] • [IP: 80.245.179.***]

Droga na tej trasie dobra, szeroka to i rozpędzić się można i większość tak robi. Może radar postawić, jakiś pomiar prędkości? Kiedyś policja tam bywała, ostatnio nikt nie kontroluje tego co się na Trójce dzieje, a jest niestety coraz gorzej!

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:42:48] • [IP: 80.245.179.***]

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze, że VW zdecydował się na brawurowy manewr i doświadczył jego konsekwencji, a BMW jechało całkiem prawidłowo i było przypadkową ofiarą. Każdy z nas mógł być na jego miejscu i zginąć, całkiem niewinnie!

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:26:18] • [IP: 80.245.184.**]

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. Stojąc w tym korku miałem dość czasu na refleksję. Czy tylko mnie się zdaje, czy może inni też zauważyli że gdzieś tak od około dwóch tygodni, kierowcy w naszym rejonie zachowują się jakby się szaleju najedli?. Spieszą się niemiłosiernie. Zawsze się spieszą ale ostatnio jest w tym pośpiechu coś wyjątkowego. Wiele widziałem nieciekawych sytuacji przez lata jazdy ale to, co się zaczęło dziać, przypomina swoistą wojnę. Skąd ta bezmyślność?. Po co aż tak gnać?. Po swoją i/lub cudzą śmierć?. Czyżby pogoda, silne wiatry aż tak wpływały na psychikę?.

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:16:47] • [IP: 83.11.221.***]

Co niektórzy piszą że spieszył się na prom a skąd wiedzą gdzie się spieszył.a niektórzy niech pomyślą co piszą bo ktoś z rodziny zmarłego morze to czytać.

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:05:30] • [IP: 62.69.231.***]

Gość • Piątek [17.11.2017, 23:33:47] • [IP: 62.69.203.**]----> to przez takich jak ty pomysłodawców zjeżdżania na pas techniczny giną przypadkowi rowerzyści i piesi. Jeśli są warunki na drodze, to się wyprzedza a jeśli nie ma, to się czeka żeby móc wykonać bezpieczny manewr. Kto tego nie rozumie, ten prędzej czy później sam się zabije i jeszcze pociągnie innych.

Oglądasz 1-25 z 121
■ Do nieprzytomnej kobiety pogotowie jechało 20 minut! Niewystarczająca ilość karetek wciąż jest problemem w naszym mieście. Na szczęście dzisiejsza interwencja zakończyła się dobrze dla kobiety, która w wyniku ataku padaczki straciła przytomność. Jednak zanim przyjechało pogotowie, kobieta leżała na chodniku około 20 minut! ■ Rura z zaworem na zbiorniku przywiązana na „sznurkach”!!! 9 października 2017 r. orkan uszkodził kopułę wschodniego zbiornika na gaz i fragment rurociągu. Spadająca suwnica spowodowała widoczne usterki, które zostały wprawdzie zabezpieczone, jednak do tej pory nie wykonano fachowej naprawy. Doskonale widać to na zdjęciu - powyginana rura z zaworem trzyma się za pomocą pomarańczowych taśm ■ Oszroniona górna ściana zbiorników na gaz świadczy, że tam może się źle dziać i potrzebna jest natychmiastowa reakcja! - opisuje Czytelnik. Świnoujski gazoport wciąż dostarcza wiele emocji, budzi wątpliwości, czy wszystko przebiega tam zgodnie z przyjętymi normami ■ Promenada Zdrowia będzie biegła równolegle do tzw. Starej Promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego ■ Prezydent miasta, Janusz Żmurkiewicz uspokaja mieszkańców i zapewnia, że na dzień dzisiejszy nie ma żadnego zagrożenia i problemu w kwestii realizacji tunelu.- To co teraz ma miejsce wynika z procedur i prawa, które w tym zakresie obowiązuje. Firmy startujące w przetargu maja prawo się odwoływać i się odwołały, KIO ma prawo wydać wyrok i wydało. Ten wyrok nie jest dla nas dzisiaj korzystny opóźnia on podpisanie umowy ale tą decyzję trzeba uszanować. Od tej decyzji odwołała się do sądu jedna z firm – mówił w trakcie środowej konferencji prasowej, prezydent Żmurkiewicz ■ Radni SLD chcą, aby to CBA zajęło się budową tunelu w Świnoujściu. Sprawa jest poważna, bo działacze Sojuszu przygotowali już w tej sprawie wniosek, o czym na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformowała radna Joanna Agatowska - Radni SLD przygotowali wniosek do prezydenta miasta o wystąpienie przez prezydenta miasta o objęcie tarczą antykorupcyjną postępowania przygotowawczego dotyczącego usprawnienia połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu ■ Joanna Agatowska oficjalnie kandydatką SLD na prezydenta Świnoujścia! ■ Przyczyny zaistniałej w Terminalu w Świnoujściu w 2017 r. sytuacji są nadal badane przez specjalnie do tego powołaną komisję wewnętrzną spółki współpracującą na bieżąco z niezależnymi ekspertami z Transportowego Dozoru Technicznego. Ze względu na konieczność rzetelnego wyjaśnienia sprawy na chwilę obecną nie będą udzielane dodatkowe informacje ■ Czytelnik: Bardzo zły stan powietrza w naszym mieście. Czy nikt nad tym nie może zapanować? Dziś wieczorem tzn. 08.02.2018r Mimo największych chęci nie dało się pospacerować po naszym pięknym mieście. Przyczyną jak się domyślacie był koszmarny smog. Z ciekawości odwiedziłem stronę internetową, na której umieszczone są aktualne pomiary jakości powietrza. W załączniku przesyłam print screen z godziny 23. Jakość tej "substancji" bo już nie powietrza po prostu powala. Więc mam pytanie do Was redakcjo i mam nadzieję, że zadacie je naszym włodarzom. Czy jeszcze jesteśmy uzdrowiskiem czy już Wałbrzychem lub innym podobnym miastem.?"- napisał do redakcji mieszkaniec naszego miasta ■ Casting Miss Polski Ziemi Zachodniopomorskiej w Hotelu Radisson Blu Resort ■ Dawny hotel Bryza stał na...bombie. Ile jeszcze takich znalezisk kryje się w ziemi naszego miasta, aż strach myśleć. Budowa rozpoczęta na terenie dawnego hotelu Bryza, rozpoczęta niedawno, stała się miejscem położonym dosłownie na bombie. Takiego odkrycia dokonano w sobotnie południe ■ Coroczna uroczystość wręczenia Trytonów odbyła się w hotelu Radisson Blu Resort. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Gala zakończyła się balem dla 400 osób ■ Do niebezpiecznego upadku doszło w czwartek rano na oblodzonym zejściu na plażę. Rowerzystka przewróciła się na kładce. Wezwana pomoc medyczna miała bardzo duże trudności z dojazdem na miejsce - ostatecznie ratownicy musieli przenieść poszkodowaną na noszach ■ Lodołamacze dla Szczecina i Świnoujścia zostały zamówione. Zimą 2020 powinny wejść do służby! ■ Brutalnie zaatakowała śpiącego mężczyznę. Kobieta butelką uderzyła w twarz śpiącego mężczyznę, a następnie ugodziła go nożem w plecy. Zakrwawiony 38-latek uciekł z domu. Na miejsce został wezwany patrol policji i pogotowie. Wszystko wydarzyło się w sobotę po godzinie 19.00 przy ulicy Grottgera ■ Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie. Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne. ■ Radni pożegnali Waldemara Buczyńskiego. Czwartkowa Sesja Rady Miasta rozpoczęła się nietypowo. Świnoujscy radni minutą ciszy uczcili pamięć wieloletniego Radnego Rady Miasta Świnoujście – Waldemara Buczyńskiego. Radni z białymi różami wspominali radnego SLD. Później kwiaty trafiły na miejsce, które w czasie obrad Rady Miasta Świnoujście zajmował Waldemar Buczyński. Obok bukietu białych róż znalazło się tam także zdjęcie radnego ■ Obrady 53 sesji Rady Miasta, dziś o godzinie 9.00 radni Świnoujścia rozpoczęli nietypowo-na stojąco. z białymi różami w dłoniach wspomnieli zmarłego kilka dni temu członka Rady Miasta Waldemara Buczyńskiego ■ Po zatwierdzonej dziś jednogłośnie przez radnych korekcie budżetu, Świnoujście może przystąpić do inwestycji budowy nowego żłobka. Miasto ma zapewnić nowe miejsca dla maluchów na lewobrzeżu oraz Warszowie. Budową żłobka jest także zainteresowany prywatny inwestor ■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■