POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [17.11.2017, 17:29:07] • Świnoujście

Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej numer 3 przed Międzyzdrojami. Zderzyły się tam dwie osobówki. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a 2 inne osoby są zakleszczone w jednym z samochodów. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja oraz strażacy.



Aktualnie droga jest całkowicie zablokowana. Na tę chwilę, nie wiadomo jak doszło do wypadku.

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystko wydarzyło się w piątek, przed godziną 17:00.

Czarny volkswagen golf jechał od strony Szczecina w kierunku Świnoujścia i za stacjią PKP w Lubiewie zderzył się ze srebrnym BMW.

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

 Śmiertelny wypadek przed Międzyzdrojami. Zderzyły się dwie osobówki! Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 121, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 121

Gość • Czwartek [23.11.2017, 20:27:15] • [IP: 178.238.252.**]

Jeden wracał z pracy w gazoporcie a drugi do niej jechał.

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 02:32:51] • [IP: 80.245.177.***]

Nie moze byc tak ze przez jednego przypalowca maja cierpiec wszyscy. Miejmy nadzieje ze to juz ostatni. Nic do jezdzenia niemam bylebylo dobrze. Jezdzic trzeba umiec, miec sprawne auto, mierzyc sily na zamiary, realnie.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 17:02:06] • [IP: 77.113.17.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [19.11.2017, 13:43:01] • [IP: 150.254.210.**]

Do [IP: 176.221.113.**] Czasem bywa, że powstaje sznur samochodów i okazuje się, że na samym czele jedzie tzw. przewodniczący korka. Nie chcę stygmatyzować bo to bez różnicy czy prowadzi 90-letni Pan, czy ktoś kto uważa, że w nocy lepiej jechać 10 mniej gdyż mniej widać. Uważam, że po kolei każdy powinien wyprzedzić taką osobę i jechać prawidłowo (nie mniej niż 90 km/h) i wtedy nikt nie musi wyprzedzać sznura aut.

Gość • Niedziela [19.11.2017, 08:36:05] • [IP: 83.27.131.**]

Na odcinku od Łunowa do Międzyzdrojów powinien być obowiązkowo zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości. Te gonitwy na prom i z powrotem to masakra!! Ile już było wypadków w tym śmiertelnych na tym odcinku? Tym bardziej nie wiem po co taki odcinek jest od Babigoszczy do Gniazdowa? Chyba tylko ze względu na zwierzęta.

Gość • Sobota [18.11.2017, 23:33:53] • [IP: 176.221.113.**]

Do Agenda skąd masz informacje że wyprzedzany samochód zaczął przyspieszać?

Gość • Sobota [18.11.2017, 23:29:57] • [IP: 176.221.113.**]

Jeśli jedzie sznur samochodów jadących 80 km to co mam jechać jak ten z golfa 120? Czy może mam jechać 60 km ? Bo ja dalej nie rozumiem? Jest znak do 90km ale nikt się nie spieszył wszyscy jechali tak samo wiec mi nie pisz tu że jadąc 80 km jest nieprawidłowo. Jeśli ktoś chce szybciej bo mi zawadzam proszę bardzo ma kilka opcji ! I to widać w artykule albo z odrzutowca jak się spieszy. Czasem proszę pana musimy dostosować prędkość do reszty bo nie można wyprzedzać, bo nie ma jak, bo człowiek nie ufa innym i woli wolniej a do celu. Proszę nikogo nie przyspieszać to nie autostrada żeby jechać 130. Pozdrawiam

Gość • Sobota [18.11.2017, 22:03:48] • [IP: 31.0.67.***]

Przy wyprzedzaniu pojazd wyprzedzany nie powinien przyśpieszać a niejednokrotnie widać że ludzie nie chcą odpuścić :/ A co do poprawienia bezpieczeństwa to nie fotoradar, a odcinkowa kontrola prędkości i po sprawie.

AGENDA22 • Sobota [18.11.2017, 18:30:42] • [IP: 95.160.159.**]

To jest efekt promowego pośpiechu, Golf się śpieszył wyprzedzał. Wyprzedzany przyspieszał Golf został na środku i doszło do wypadku.

Gość • Sobota [18.11.2017, 16:33:45] • [IP: 94.254.145.**]

80 km/h jest nieprawidłowo, utrudnia Pani poruszanie się kierowcom, którzy chcą to robić zgodnie z przepisami. Może to ich prowokować do ryzykownych manewrów (jak ten w tym artykule)

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:50:06] • [IP: 95.129.224.**]

po tym wypadku i minięciu korka Debil w innym srebrnym bmw który co chwile wysiadał z auta paląc peta i przyglądając się swojemu 15 letniemu gruchotowi tak gonił na prom że i tak nie zdążył przyjechałem 10 minut po nim i mam nagrane co wyprawiał. poza tym pan z Emil busa wyprzedza żeby za rondem się zatrzymać. Widać ten wypadek nie wszystkich nauczył.

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:22:41] • [IP: 176.221.113.**]

Odp do pana [IP: 94.254.145.**] jestem Pani i jadąc 80km jedziemy prawidłowo i VW wychylił się i nabrał prędkości oczom nie mogłam uwierzyć co on robi skoro jadą auta i mówcie co chcecie ale widząc brak miejsca to się ucieka samemu na pobocze, owszem sprawdziłam nikt nie szedł tą drogą, przy zimniej nie było widać odblasków. Nabrał prędkości i wyglądało jakby źle oszacował. BMW zaczął hamować i również uciekać na prawy pas, widać to na zdjęciach ze leży prawie w rowie ! Nikomu nie życzę. Policja wszystko wie a innym życzę spokojniejszej każdy.

Gość • Sobota [18.11.2017, 15:15:05] • [IP: 84.226.151.***]

1.W zamachach terrorystycznych w zachodniej Europie od 2004 roku śmierć poniosło 148 osób. 2.W 2016 roku na polskich drogach doszło do 33 350 wypadków, w których zginęły 2993 osoby. Daje do myślenia, kogo i czego powinniśmy się bardziej obawiać.

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:33:16] • [IP: 94.254.231.**]

a ja jade przepisowo 90/h nikomu nie zjezdzam bo nie mozna lamac przepisow jade moja toyotka land cruiser v8 i zawsze na prom zdazam no chyba ze jakis tir to wowczas troszke sie usune bo nie mam szans:-) i gdyby tak wszyscy postepowali to by nie bylo takich tragedi

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:24:01] • [IP: 94.254.227.***]

Jeden zmarł na miejscu a drugi w szpitalu. Tak to rozumie. Dużej prędkości jest siła trzy krótka i masa!!

Gość • Sobota [18.11.2017, 14:06:47] • [IP: 178.238.251.***]

Jest to bardzo tragiczne miejsce, RIP. ... i kondolencje dla rodziny oraz szybkiego powrotu do zdrowia pozostałym ofiarom tej tragedii.

Gość • Sobota [18.11.2017, 13:55:41] • [IP: 37.47.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [18.11.2017, 13:03:03] • [IP: 188.92.190.*]

:/ kondolencje dla wszystkich z rodziny jak i przyjaciół. Posłuchajcie Rahim - Sekunda ;/

Gość • Sobota [18.11.2017, 12:51:43] • [IP: 31.0.66.**]

Często są przypadki wymuszenia pierwszeństwa przy wyprzedzaniu...mruganie światłami nic nie da, lepiej zwolnić. kierowcy dodają jeszcze gazu przy wyprzedzaniu...takie chybił trafił może się uda. Nie zawsze się uda. Brak zdrowego rozsądku. Dotyczy się też tych co blisko tyłu się trzymają. Jedni jeżdżą z godnie z przepisami, ale takiemu piratowi mało interesuje. Tiry też. Pośpiech to kuszenie losu. Smutne jest to, że ktoś tu krytykuje, a sam tak robi...

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:15:21] • [IP: 94.254.145.**]

Do Pana• [IP: 176.221.113..] 80 km/h nie jest prawidlowo. Trzeba rozpędzić się do 120 aby na krótkim odcinku wyprzedzić.

Gość • Sobota [18.11.2017, 10:14:59] • [IP: 80.245.179.***]

Droga na tej trasie dobra, szeroka to i rozpędzić się można i większość tak robi. Może radar postawić, jakiś pomiar prędkości? Kiedyś policja tam bywała, ostatnio nikt nie kontroluje tego co się na Trójce dzieje, a jest niestety coraz gorzej!

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:42:48] • [IP: 80.245.179.***]

Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze, że VW zdecydował się na brawurowy manewr i doświadczył jego konsekwencji, a BMW jechało całkiem prawidłowo i było przypadkową ofiarą. Każdy z nas mógł być na jego miejscu i zginąć, całkiem niewinnie!

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:26:18] • [IP: 80.245.184.**]

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. Stojąc w tym korku miałem dość czasu na refleksję. Czy tylko mnie się zdaje, czy może inni też zauważyli że gdzieś tak od około dwóch tygodni, kierowcy w naszym rejonie zachowują się jakby się szaleju najedli?. Spieszą się niemiłosiernie. Zawsze się spieszą ale ostatnio jest w tym pośpiechu coś wyjątkowego. Wiele widziałem nieciekawych sytuacji przez lata jazdy ale to, co się zaczęło dziać, przypomina swoistą wojnę. Skąd ta bezmyślność?. Po co aż tak gnać?. Po swoją i/lub cudzą śmierć?. Czyżby pogoda, silne wiatry aż tak wpływały na psychikę?.

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:16:47] • [IP: 83.11.221.***]

Co niektórzy piszą że spieszył się na prom a skąd wiedzą gdzie się spieszył.a niektórzy niech pomyślą co piszą bo ktoś z rodziny zmarłego morze to czytać.

Gość • Sobota [18.11.2017, 09:05:30] • [IP: 62.69.231.***]

Gość • Piątek [17.11.2017, 23:33:47] • [IP: 62.69.203.**]----> to przez takich jak ty pomysłodawców zjeżdżania na pas techniczny giną przypadkowi rowerzyści i piesi. Jeśli są warunki na drodze, to się wyprzedza a jeśli nie ma, to się czeka żeby móc wykonać bezpieczny manewr. Kto tego nie rozumie, ten prędzej czy później sam się zabije i jeszcze pociągnie innych.

Oglądasz 1-25 z 121
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 maja (piątek) o godz.17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie autorskie z udziałem znakomitego Świnoujścianina – pisarza, dziennikarza, podróżnika – Jarosława Molendy. Spotkanie poprowadzi Redaktor Naczelna TV „Słowianin” – Mariola Żółtowska. Wstęp wolny! ■
■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■