POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.11.2017, 13:37:48] • Świnoujście

Prawo serii. Flota - Błękitni II Stargard 0 - 4 (0-0)

Prawo serii. Flota - Błękitni II Stargard 0 - 4 (0-0)

fot. Piotr Zgraja

Wynik meczu oczywiście tragiczny. Czy spodziewany? To już niech każdy oceni sam. Czy słuszny? Wygrana gości na pewno zasłużona, można jedynie polemizować z rozmiarami. Goście strzelili pierwsi, potem poszła seria. Flota musiała się odkryć, a miała zbyt mało atutów w przodzie. Nie zapominajmy, że Błękitni to nie jest prowincjonalny klub, tu grali zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem, niejeden grał już w II lidze, do tego jeszcze doświadczeni, starzy znajomi.

W 2 minucie Ufnal wybiegł poza pole karne, dzięki czemu ubiegł Kowalczyka, wybijając piłkę poza linię boczną. Dwie minuty później Bochen, mimo że nieco przysłonięty, wybija na róg strzał Inczewskiego w światło bramki. Chwilę później po rzucie rożnym nasz bramkarz łapie piłkę po główce Onyszczuka. W 9 minucie Staniszewski dostaje piłkę w polu karnym, drybluje i ostatecznie zostaje zablokowany prze dwóch obrońców. Potem Bochen broni strzały Inczewskiego i Cieślaka, a Ufnal ubiega Staniszewskiego. W 30 minucie Rogala trafia z wolnego w poprzeczkę, a dwie minuty później Jabłoński w słupek. W 34 sędzia nie uznaje bramki Kozłowskiego, dopatrując się nieczystości w walce o piłkę. Przed przerwą mieliśmy jeszcze niecelny strzał Orłowskiego z jedenastu metrów.

Pierwsze minuty drugiej połowy nie były jeszcze złe. Mieliśmy strzał Ziętgeo z 16 metrów obok bramki i wybicie piłki spod nóg Włóce przez Trafalskiego. Wreszcie w 58 minucie nastąpiło nieszczęście. Orłowski wycofał piłkę na 10 metr do Gajdy, który strzałem przy słupku nie dał szans Bochenowi. Cztery minuty później, również z podania Orłowskiego, sam na sam znalazł się Inczewski i zrobiło się 0-2. Potem Ufnal obronił strzał Staniszewskiego z ostrego kąta, a Bochen główkę Jabłońskiego z bliska. W międzyczasie Włóka minimalnie chybił. Jednak w 76 minucie Gajda z ostrego kąta podwyższył na 3-0. Flota dążyła do zdobycia honorowego gola, strzał Kozłowskiego z ostrego kąta obronił Ufnal, a uderzenie Staniszewskiego Orłowski wybił głową na róg. Wynik meczu ustalił Inczewski z bliska, w sytuacji sam na sam. Później mieliśmy jeszcze strzał Kozłowskiego w boczną siatkę i dwie wygrane Ufnala ze Staniszewskim w dwustuprocentowych sytuacjach. Honorowego gola zdobyć się jednak nie udało.

Flota: Oskar Bochen, Dawid Trafalski, Przemysław Rygielski, Michał Wnuk, Konrad Kowalczyk, Dariusz Kozłowski, Kornel Pflantz (85 Piotr Tkaczonek), Radosław Welka (65 Filip Żabiński), Grzegorz Skwara, Oskar Zięty, Damian Staniszewski.
Nie grali: Grzegorz Hnat, Maciej Rombalski, Michał Protasewicz, Radosław Misztal.

Trenerzy: Dariusz Cader, Grzegorz Skwara.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Błękitni II: Marek Ufnal, Patryk Włóka, Grzegorz Rogala, Robert Gajda, Paweł Rybicki, Karol Jabłoński, Mateusz Cieślaak, Karol Orłowski, Kacper Wójcik, Michał Onyszczuk, Sebastian Inczewski.
Nie grali: Kacper Sobczyk, Maciej Grzelak.

Trener: Robert Gajda.
Kierownik drużyny: Jan Szydłowski.

Żółte kartki:
Flota: Rygielski (28), Welka (38), Trafalski (89).
Błękitni II: Gajda (40), Cieślak (90).

Sędziowali: Artur Aluszyk, Rafał Myślicki, Błażej Syropiatko.

Widzów: 200.

Tekst: W.M.
Zdjęcia: P.Z.


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Sobota [25.11.2017, 18:29:57] • [IP: 178.238.252.***]

Panie Marudo nie odpowiada Ci pilka nozna idz na piwko polez wobie w parku , a nimadz sie na portalu ze swoimi wypocinami...

Gość • Środa [22.11.2017, 12:05:13] • [IP: 78.10.206.**]

A kto będzie tym" kopaczom" płacił - niech odpowie ten co napisał o ich sprowadzeniu.

Gość • Wtorek [21.11.2017, 19:39:56] • [IP: 80.245.176.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.11.2017, 16:11:05] • [IP: 176.221.122.***]

Sprowadzić w przerwie kopaczy którzy chcą grać w piłkę a nie kopać na poziomie okręgówki.

Gość • Wtorek [21.11.2017, 14:00:18] • [IP: 78.10.206.***]

Niech pan Zmurkiewicz nie myśli że znowu zrobi sympatyków Floty w bambuko jak to udało mu się trzy lata temu - precz z tym panem i jemu podobnymi.Ze sportowym pozdrowieniem?

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 23:07:45] • [IP: 176.221.123.***]

Jak widać nie przepadam za piłką nożną i głośno piszę o tym co się dzieje w sporcie w Świnoujściu. Pompowanie znowu w dwa kluby piłkarskie, czy akademie, bo zbliżają się wybory. To tyle!! taka jest przykra prawda.

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 19:45:24] • [IP: 93.94.190.**]

Co to ma być ??

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 17:43:00] • [IP: 31.0.36.***]

Niech Sujka ze Żmurem dołożą im jeszcze na piłkę nożną i piątą prowincjonalną ligę trochę kasy, a tak ze sto tysięcy! Niech te gbury dołożą też Balice i nic już w Świnoujściu że sportu nie będzie tylko kopacze i karate!! Przynajmniej znowu będzie głośno o Flocie Świnoujście w Polsce, bo będzie miała budżet ze 300 tysięcy i grała w jakiejś tam śmieszne wiejskiej lidze! A bańki będą zbierać właśnie np. z rezerwami Stargardu.

Gość • Poniedziałek [20.11.2017, 14:32:40] • [IP: 188.146.173.**]

Brawa dla trenerów!

Oglądasz 1-9 z 9
■ W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów). Zapisy od 15.00, start od 16.00 (każdy zawodnik startuje kolejno pojedynczo, po wystrzale armatnim). Do zdobycia liczne nagrody, upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu ■
■ Trzej zatrzymani za napaść na taksówkarza na drodze S3 w okolicy Babigoszczy to obywatele Niemiec. Tak wynika z ustaleń policji ■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■