POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 19:45:47] • Świnoujście

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy już wkrótce może się okazać, że popularna w centrum miasta fontanna zniknie? W 2018 roku miasto planuję odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Znana fontanna, popularnie zwana śrubą lata świetności ma już dawno za sobą. Okolice fontanny to teraz jedno z ulubionych miejsc przebywania bezdomnych, czy nadużywających alkoholu.

Na ten temat w trakcie ostatniej konferencji mówił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Tam jest taka byle jaka fontanna śruba i krzaki wokół, które zasłoniły już wszystko. Chcemy tą zieleń uporządkować, żeby to miejsce wyglądało przyzwoicie – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Na ten cel miasto przeznaczy 100 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Poniedziałek [29.01.2018, 16:41:09] • [IP: 158.26.131.**]

Z jakiego Statku...Okretu pochodzi sruba?A nuz z jakiegos historycznego okretu...statku...a moze z Titanica?

miłośnik Świnoujścia • Poniedziałek [01.01.2018, 20:17:53] • [IP: 78.88.29.***]

wokół tej śruby chodziłam jak miałam zaledwie kilka lat to pamiątka, zabytek i uważam, ze powinna być odnowiona i zostawiona.jestem częstym gościem w tym mieście i byłoby smutno, ze Świnoujście pozbywa sie zabytkowych miejsc. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [31.12.2017, 06:29:09] • [IP: 94.254.236.**]

Co tam śruba!Dzisiaj w nocy na Wielkopolskiej był taki smród jakby ktoś palił opony. ludzie opamiętajcie się!

Gość • Niedziela [17.12.2017, 19:09:52] • [IP: 78.88.28.***]

To wizytówka od zarania tylko trochę trzeba posprzątać i usunąć meneli z tego kwartału Widać że miasto nie ma pomysłów na wydanie kasy, coś niektórym ciąży na głowie. ...ale to do lekarza

Gość • Sobota [16.12.2017, 22:07:49] • [IP: 93.94.189.***]

Ale tam już nie ma meneli. O co wam chodzi. Odnowić i i tyle

Gość • Sobota [16.12.2017, 13:11:10] • [IP: 95.40.37.**]

oj widze ze ktos juz ma checi na ten ostatni kawalek ziemi w centrum

Gość • Piątek [15.12.2017, 20:37:46] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.12.2017, 19:26:14] • [IP: 178.238.246.**]

DLACZEGO MA ZNIKNAC MOZNA JA ODNOWIC TO JEST NASZ ZABYTEK I SYMBOL GOSPODARKI MORSKIEJ NIEWIEM CO TYM LUDZIOM SIEDZI W GLOWIE WSZYSTKO LIKWIDUJA NAWET WSPOMNIENIA--. NOWA ZMIANA CO?A MOZE NAWET BEDZIE TANIEJ JAK WYREMONTUJEMY I ZADBAMY O ZIELEN?ZOSTAWCIE SRUBE.

Gość • Piątek [15.12.2017, 01:27:21] • [IP: 37.47.78.**]

niestety ale to symbol Ś-cia. Zawsze to był adres kontaktowy

Ryfczynski • Piątek [15.12.2017, 00:18:15] • [IP: 92.42.119.**]

mieszkamy tu na Chopina, wezcie ta srube na zlom ona zawsze kojarzyla sie z menelami, niech cos tam zmienia

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:24:11] • [IP: 164.127.227.***]

17:18 - Nie, nie chodziło o Jedwabne, o hitlerowska prowokację, bardzo potrzebną Zachodowi żywionemu bajką o polskich obozach koncentracyjnych i o polskim antysemityźmie, chodziło o prześladowania niemieckie w Świnoujściu- samo miejsce jest wymowne - obok śruby, gdzie była synagoga- chodziło o jedyne w Europie prześladowanie państwowe, zorganizowane, planowe, czyli o niemieckie. A co można powiedziec o Polakach? mam w domu gruba księgę (stron ok.2000), zredagowana przez Władysława Bartoszewskiego. Zebrał chyba 300 relacji o ratowaniu Żydów przez Polaków. Polska to był jedyny kraj, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Ratowali różni ludzie, od uznawanych przed wojną za antysemitów, po zakony, księży. Dzis powszechnie stosuje się metodę eliminacji wroga za pomocą oskarżenia o antysemityzm. Miesza się np.sceptycyzm wobec Żydów z antysemityzmem niemieckim, nazistowskim. A dzieli te zjawiska kosmos. Ktoś jednak dla celów politycznych tego nie chce widzieć.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:21:02] • [IP: 92.42.119.**]

TO ZE JEST TO TAKIE MIEJSCE --NIE ZNACZY ZE NIE MA GO JUZ BYC.JAKBY NIE PROBLEM Z PIJAKAMI ---TAM MOZNA NA LAWCE POSIEDZIEC Z DZIECKIEM W WOZKU, DLA OSOB STARSZYCH -TO TEZ MIEJSCE GDZIE MOZNA ODPOCZAC.MALY SWEREK LECZ PRZYDATNY-WYSTARCZY PODCIAC ZIELEN, ZMIENIC CHODNIK.DBAJMY O STARSZYCH LUDZI, EMERYTOW.NIE WSZYSCY NADAJA SIE NA UNIWERSYTET 21WIEKU, GDZIES MUSZA WYJSC I ODPOCZAC.JESLI MIESZKAJA BLISKO=POSIEDZA KOLO SRUBY-POPATRZA NA LUDZI...NIE WSZYSTKO TO CO STARE, MAJACE DUSZE I SWOJ INDYWIDUALNY CHARAKTER---JEST ZLE. MALO JUZ MIEJSC ZABYTKOWYCH, Z HISTORIA...TAK JAK MIEJSCE NAPRZECIW--TEZ MOZNA TAKI SWER ZROBIC, ZADBAC O ZIELEN.NIE WSZYSTKO TRZEBA NISZCZYC I ZMIENIAC.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 22:07:54] • [IP: 93.94.188.***]

Niech się w końcu wezmą za tą śrubę i ją wywalą. Rozumiecie to JANUSZE. To rozkaz! Tak tak tak To ROZKAZ!!

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:37:25] • [IP: 80.245.186.***]

Wara od śruby.Mam ponad 50 lat i zawasze była

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:23:15] • [IP: 83.23.243.**]

MAM 59 LAT URODZIŁAM SIĘ W ŚWINOUJŚCIU MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE JEST ZROBIONE KOŁO ŚRUBY, MOJA PIERWSZA RANDKA BYŁA, KOŁO ŚRUBY, MAM OLBRZYMI SENTYMENT DO TEGO MIEJSCA.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 18:15:51] • [IP: 62.69.252.***]

159.*** Dobry pomysł, a zieleni wokół sporo.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:18:10] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:19:29] • [IP: 164.127.227.***] tych z JEDWABNE?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:14:34] • [IP: 80.245.188.**]

super miejsce na pomnik lecha

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:01:38] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko zniknie i będzie nowy apartamentowiec...

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:16:27] • [IP: 95.160.159.***]

temat dla KODowców. obywateli RP, nowoczesnych PO, morze uda wreszcie im się coś wygrać, a jak nie to jajami kogoś obrzucają. Od urodzenia mieszkałem blisko śruby i zawsze był tam s..f więc nie będę za nią płakał.Śrubę dać na licytację Orkiestry niech jakiś miłośnik ją kupi i w ogrodzie sobie ją postawi.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:14:16] • [IP: 164.127.227.***]

Nikt nie pomyślał, by ją uruchomić. Co by było, gdyby ja wprawic w szybki, roboczy rozruch? Czy doszłoby do przebicia płaszcza i skorupy ziemskiej? Co na to NATO? Co na to Nowa Zelandia i okoliczne wyspy, bo one sa po drugiej stronie globu? A gdyby tak w upalne dni obracała się wolno, wywołując miły wiaterek?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:01:01] • [IP: 78.88.30.***]

byle jaka to jest twoja kadencja ty spisz i robisz nic. Trzeba bylo o nia zadbac TY jestes gospodarzem miasta wiec dbaj o nie ale ty kochasz bethon pieniadze i slawe Jestes ZALOSNU cale szczescie ze masz odpowiedni wiek

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

Aby ją odnowić nie trzeba jej demontować.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:57:39] • [IP: 78.88.30.***]

ma wiecej jak 25 lat wiec to zabytek i wara od historii miasta

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:44:11] • [IP: 2.108.234.**]

Panie Andrzeju -proszę wyszperać w swoim bezcennym archiwum zdjęcie z tego miejsca sprzed lat. Może wtedy ten pomysłowy ktoś się ocknie i zobaczy jak pięknie było dawniej w tym mieście. I może zrozumie, ze pewnych symboli nie niszczy się.

Oglądasz 1-25 z 143
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■