POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 19:45:47] • Świnoujście

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy już wkrótce może się okazać, że popularna w centrum miasta fontanna zniknie? W 2018 roku miasto planuję odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Znana fontanna, popularnie zwana śrubą lata świetności ma już dawno za sobą. Okolice fontanny to teraz jedno z ulubionych miejsc przebywania bezdomnych, czy nadużywających alkoholu.

Na ten temat w trakcie ostatniej konferencji mówił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Tam jest taka byle jaka fontanna śruba i krzaki wokół, które zasłoniły już wszystko. Chcemy tą zieleń uporządkować, żeby to miejsce wyglądało przyzwoicie – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Na ten cel miasto przeznaczy 100 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Poniedziałek [29.01.2018, 16:41:09] • [IP: 158.26.131.**]

Z jakiego Statku...Okretu pochodzi sruba?A nuz z jakiegos historycznego okretu...statku...a moze z Titanica?

miłośnik Świnoujścia • Poniedziałek [01.01.2018, 20:17:53] • [IP: 78.88.29.***]

wokół tej śruby chodziłam jak miałam zaledwie kilka lat to pamiątka, zabytek i uważam, ze powinna być odnowiona i zostawiona.jestem częstym gościem w tym mieście i byłoby smutno, ze Świnoujście pozbywa sie zabytkowych miejsc. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [31.12.2017, 06:29:09] • [IP: 94.254.236.**]

Co tam śruba!Dzisiaj w nocy na Wielkopolskiej był taki smród jakby ktoś palił opony. ludzie opamiętajcie się!

Gość • Niedziela [17.12.2017, 19:09:52] • [IP: 78.88.28.***]

To wizytówka od zarania tylko trochę trzeba posprzątać i usunąć meneli z tego kwartału Widać że miasto nie ma pomysłów na wydanie kasy, coś niektórym ciąży na głowie. ...ale to do lekarza

Gość • Sobota [16.12.2017, 22:07:49] • [IP: 93.94.189.***]

Ale tam już nie ma meneli. O co wam chodzi. Odnowić i i tyle

Gość • Sobota [16.12.2017, 13:11:10] • [IP: 95.40.37.**]

oj widze ze ktos juz ma checi na ten ostatni kawalek ziemi w centrum

Gość • Piątek [15.12.2017, 20:37:46] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.12.2017, 19:26:14] • [IP: 178.238.246.**]

DLACZEGO MA ZNIKNAC MOZNA JA ODNOWIC TO JEST NASZ ZABYTEK I SYMBOL GOSPODARKI MORSKIEJ NIEWIEM CO TYM LUDZIOM SIEDZI W GLOWIE WSZYSTKO LIKWIDUJA NAWET WSPOMNIENIA--. NOWA ZMIANA CO?A MOZE NAWET BEDZIE TANIEJ JAK WYREMONTUJEMY I ZADBAMY O ZIELEN?ZOSTAWCIE SRUBE.

Gość • Piątek [15.12.2017, 01:27:21] • [IP: 37.47.78.**]

niestety ale to symbol Ś-cia. Zawsze to był adres kontaktowy

Ryfczynski • Piątek [15.12.2017, 00:18:15] • [IP: 92.42.119.**]

mieszkamy tu na Chopina, wezcie ta srube na zlom ona zawsze kojarzyla sie z menelami, niech cos tam zmienia

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:24:11] • [IP: 164.127.227.***]

17:18 - Nie, nie chodziło o Jedwabne, o hitlerowska prowokację, bardzo potrzebną Zachodowi żywionemu bajką o polskich obozach koncentracyjnych i o polskim antysemityźmie, chodziło o prześladowania niemieckie w Świnoujściu- samo miejsce jest wymowne - obok śruby, gdzie była synagoga- chodziło o jedyne w Europie prześladowanie państwowe, zorganizowane, planowe, czyli o niemieckie. A co można powiedziec o Polakach? mam w domu gruba księgę (stron ok.2000), zredagowana przez Władysława Bartoszewskiego. Zebrał chyba 300 relacji o ratowaniu Żydów przez Polaków. Polska to był jedyny kraj, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Ratowali różni ludzie, od uznawanych przed wojną za antysemitów, po zakony, księży. Dzis powszechnie stosuje się metodę eliminacji wroga za pomocą oskarżenia o antysemityzm. Miesza się np.sceptycyzm wobec Żydów z antysemityzmem niemieckim, nazistowskim. A dzieli te zjawiska kosmos. Ktoś jednak dla celów politycznych tego nie chce widzieć.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:21:02] • [IP: 92.42.119.**]

TO ZE JEST TO TAKIE MIEJSCE --NIE ZNACZY ZE NIE MA GO JUZ BYC.JAKBY NIE PROBLEM Z PIJAKAMI ---TAM MOZNA NA LAWCE POSIEDZIEC Z DZIECKIEM W WOZKU, DLA OSOB STARSZYCH -TO TEZ MIEJSCE GDZIE MOZNA ODPOCZAC.MALY SWEREK LECZ PRZYDATNY-WYSTARCZY PODCIAC ZIELEN, ZMIENIC CHODNIK.DBAJMY O STARSZYCH LUDZI, EMERYTOW.NIE WSZYSCY NADAJA SIE NA UNIWERSYTET 21WIEKU, GDZIES MUSZA WYJSC I ODPOCZAC.JESLI MIESZKAJA BLISKO=POSIEDZA KOLO SRUBY-POPATRZA NA LUDZI...NIE WSZYSTKO TO CO STARE, MAJACE DUSZE I SWOJ INDYWIDUALNY CHARAKTER---JEST ZLE. MALO JUZ MIEJSC ZABYTKOWYCH, Z HISTORIA...TAK JAK MIEJSCE NAPRZECIW--TEZ MOZNA TAKI SWER ZROBIC, ZADBAC O ZIELEN.NIE WSZYSTKO TRZEBA NISZCZYC I ZMIENIAC.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 22:07:54] • [IP: 93.94.188.***]

Niech się w końcu wezmą za tą śrubę i ją wywalą. Rozumiecie to JANUSZE. To rozkaz! Tak tak tak To ROZKAZ!!

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:37:25] • [IP: 80.245.186.***]

Wara od śruby.Mam ponad 50 lat i zawasze była

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:23:15] • [IP: 83.23.243.**]

MAM 59 LAT URODZIŁAM SIĘ W ŚWINOUJŚCIU MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE JEST ZROBIONE KOŁO ŚRUBY, MOJA PIERWSZA RANDKA BYŁA, KOŁO ŚRUBY, MAM OLBRZYMI SENTYMENT DO TEGO MIEJSCA.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 18:15:51] • [IP: 62.69.252.***]

159.*** Dobry pomysł, a zieleni wokół sporo.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:18:10] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:19:29] • [IP: 164.127.227.***] tych z JEDWABNE?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:14:34] • [IP: 80.245.188.**]

super miejsce na pomnik lecha

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:01:38] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko zniknie i będzie nowy apartamentowiec...

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:16:27] • [IP: 95.160.159.***]

temat dla KODowców. obywateli RP, nowoczesnych PO, morze uda wreszcie im się coś wygrać, a jak nie to jajami kogoś obrzucają. Od urodzenia mieszkałem blisko śruby i zawsze był tam s..f więc nie będę za nią płakał.Śrubę dać na licytację Orkiestry niech jakiś miłośnik ją kupi i w ogrodzie sobie ją postawi.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:14:16] • [IP: 164.127.227.***]

Nikt nie pomyślał, by ją uruchomić. Co by było, gdyby ja wprawic w szybki, roboczy rozruch? Czy doszłoby do przebicia płaszcza i skorupy ziemskiej? Co na to NATO? Co na to Nowa Zelandia i okoliczne wyspy, bo one sa po drugiej stronie globu? A gdyby tak w upalne dni obracała się wolno, wywołując miły wiaterek?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:01:01] • [IP: 78.88.30.***]

byle jaka to jest twoja kadencja ty spisz i robisz nic. Trzeba bylo o nia zadbac TY jestes gospodarzem miasta wiec dbaj o nie ale ty kochasz bethon pieniadze i slawe Jestes ZALOSNU cale szczescie ze masz odpowiedni wiek

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

Aby ją odnowić nie trzeba jej demontować.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:57:39] • [IP: 78.88.30.***]

ma wiecej jak 25 lat wiec to zabytek i wara od historii miasta

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:44:11] • [IP: 2.108.234.**]

Panie Andrzeju -proszę wyszperać w swoim bezcennym archiwum zdjęcie z tego miejsca sprzed lat. Może wtedy ten pomysłowy ktoś się ocknie i zobaczy jak pięknie było dawniej w tym mieście. I może zrozumie, ze pewnych symboli nie niszczy się.

Oglądasz 1-25 z 143
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■