POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 19:45:47] • Świnoujście

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy już wkrótce może się okazać, że popularna w centrum miasta fontanna zniknie? W 2018 roku miasto planuję odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Znana fontanna, popularnie zwana śrubą lata świetności ma już dawno za sobą. Okolice fontanny to teraz jedno z ulubionych miejsc przebywania bezdomnych, czy nadużywających alkoholu.

Na ten temat w trakcie ostatniej konferencji mówił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Tam jest taka byle jaka fontanna śruba i krzaki wokół, które zasłoniły już wszystko. Chcemy tą zieleń uporządkować, żeby to miejsce wyglądało przyzwoicie – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Na ten cel miasto przeznaczy 100 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Poniedziałek [29.01.2018, 16:41:09] • [IP: 158.26.131.**]

Z jakiego Statku...Okretu pochodzi sruba?A nuz z jakiegos historycznego okretu...statku...a moze z Titanica?

miłośnik Świnoujścia • Poniedziałek [01.01.2018, 20:17:53] • [IP: 78.88.29.***]

wokół tej śruby chodziłam jak miałam zaledwie kilka lat to pamiątka, zabytek i uważam, ze powinna być odnowiona i zostawiona.jestem częstym gościem w tym mieście i byłoby smutno, ze Świnoujście pozbywa sie zabytkowych miejsc. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [31.12.2017, 06:29:09] • [IP: 94.254.236.**]

Co tam śruba!Dzisiaj w nocy na Wielkopolskiej był taki smród jakby ktoś palił opony. ludzie opamiętajcie się!

Gość • Niedziela [17.12.2017, 19:09:52] • [IP: 78.88.28.***]

To wizytówka od zarania tylko trochę trzeba posprzątać i usunąć meneli z tego kwartału Widać że miasto nie ma pomysłów na wydanie kasy, coś niektórym ciąży na głowie. ...ale to do lekarza

Gość • Sobota [16.12.2017, 22:07:49] • [IP: 93.94.189.***]

Ale tam już nie ma meneli. O co wam chodzi. Odnowić i i tyle

Gość • Sobota [16.12.2017, 13:11:10] • [IP: 95.40.37.**]

oj widze ze ktos juz ma checi na ten ostatni kawalek ziemi w centrum

Gość • Piątek [15.12.2017, 20:37:46] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.12.2017, 19:26:14] • [IP: 178.238.246.**]

DLACZEGO MA ZNIKNAC MOZNA JA ODNOWIC TO JEST NASZ ZABYTEK I SYMBOL GOSPODARKI MORSKIEJ NIEWIEM CO TYM LUDZIOM SIEDZI W GLOWIE WSZYSTKO LIKWIDUJA NAWET WSPOMNIENIA--. NOWA ZMIANA CO?A MOZE NAWET BEDZIE TANIEJ JAK WYREMONTUJEMY I ZADBAMY O ZIELEN?ZOSTAWCIE SRUBE.

Gość • Piątek [15.12.2017, 01:27:21] • [IP: 37.47.78.**]

niestety ale to symbol Ś-cia. Zawsze to był adres kontaktowy

Ryfczynski • Piątek [15.12.2017, 00:18:15] • [IP: 92.42.119.**]

mieszkamy tu na Chopina, wezcie ta srube na zlom ona zawsze kojarzyla sie z menelami, niech cos tam zmienia

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:24:11] • [IP: 164.127.227.***]

17:18 - Nie, nie chodziło o Jedwabne, o hitlerowska prowokację, bardzo potrzebną Zachodowi żywionemu bajką o polskich obozach koncentracyjnych i o polskim antysemityźmie, chodziło o prześladowania niemieckie w Świnoujściu- samo miejsce jest wymowne - obok śruby, gdzie była synagoga- chodziło o jedyne w Europie prześladowanie państwowe, zorganizowane, planowe, czyli o niemieckie. A co można powiedziec o Polakach? mam w domu gruba księgę (stron ok.2000), zredagowana przez Władysława Bartoszewskiego. Zebrał chyba 300 relacji o ratowaniu Żydów przez Polaków. Polska to był jedyny kraj, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Ratowali różni ludzie, od uznawanych przed wojną za antysemitów, po zakony, księży. Dzis powszechnie stosuje się metodę eliminacji wroga za pomocą oskarżenia o antysemityzm. Miesza się np.sceptycyzm wobec Żydów z antysemityzmem niemieckim, nazistowskim. A dzieli te zjawiska kosmos. Ktoś jednak dla celów politycznych tego nie chce widzieć.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:21:02] • [IP: 92.42.119.**]

TO ZE JEST TO TAKIE MIEJSCE --NIE ZNACZY ZE NIE MA GO JUZ BYC.JAKBY NIE PROBLEM Z PIJAKAMI ---TAM MOZNA NA LAWCE POSIEDZIEC Z DZIECKIEM W WOZKU, DLA OSOB STARSZYCH -TO TEZ MIEJSCE GDZIE MOZNA ODPOCZAC.MALY SWEREK LECZ PRZYDATNY-WYSTARCZY PODCIAC ZIELEN, ZMIENIC CHODNIK.DBAJMY O STARSZYCH LUDZI, EMERYTOW.NIE WSZYSCY NADAJA SIE NA UNIWERSYTET 21WIEKU, GDZIES MUSZA WYJSC I ODPOCZAC.JESLI MIESZKAJA BLISKO=POSIEDZA KOLO SRUBY-POPATRZA NA LUDZI...NIE WSZYSTKO TO CO STARE, MAJACE DUSZE I SWOJ INDYWIDUALNY CHARAKTER---JEST ZLE. MALO JUZ MIEJSC ZABYTKOWYCH, Z HISTORIA...TAK JAK MIEJSCE NAPRZECIW--TEZ MOZNA TAKI SWER ZROBIC, ZADBAC O ZIELEN.NIE WSZYSTKO TRZEBA NISZCZYC I ZMIENIAC.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 22:07:54] • [IP: 93.94.188.***]

Niech się w końcu wezmą za tą śrubę i ją wywalą. Rozumiecie to JANUSZE. To rozkaz! Tak tak tak To ROZKAZ!!

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:37:25] • [IP: 80.245.186.***]

Wara od śruby.Mam ponad 50 lat i zawasze była

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:23:15] • [IP: 83.23.243.**]

MAM 59 LAT URODZIŁAM SIĘ W ŚWINOUJŚCIU MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE JEST ZROBIONE KOŁO ŚRUBY, MOJA PIERWSZA RANDKA BYŁA, KOŁO ŚRUBY, MAM OLBRZYMI SENTYMENT DO TEGO MIEJSCA.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 18:15:51] • [IP: 62.69.252.***]

159.*** Dobry pomysł, a zieleni wokół sporo.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:18:10] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:19:29] • [IP: 164.127.227.***] tych z JEDWABNE?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:14:34] • [IP: 80.245.188.**]

super miejsce na pomnik lecha

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:01:38] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko zniknie i będzie nowy apartamentowiec...

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:16:27] • [IP: 95.160.159.***]

temat dla KODowców. obywateli RP, nowoczesnych PO, morze uda wreszcie im się coś wygrać, a jak nie to jajami kogoś obrzucają. Od urodzenia mieszkałem blisko śruby i zawsze był tam s..f więc nie będę za nią płakał.Śrubę dać na licytację Orkiestry niech jakiś miłośnik ją kupi i w ogrodzie sobie ją postawi.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:14:16] • [IP: 164.127.227.***]

Nikt nie pomyślał, by ją uruchomić. Co by było, gdyby ja wprawic w szybki, roboczy rozruch? Czy doszłoby do przebicia płaszcza i skorupy ziemskiej? Co na to NATO? Co na to Nowa Zelandia i okoliczne wyspy, bo one sa po drugiej stronie globu? A gdyby tak w upalne dni obracała się wolno, wywołując miły wiaterek?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:01:01] • [IP: 78.88.30.***]

byle jaka to jest twoja kadencja ty spisz i robisz nic. Trzeba bylo o nia zadbac TY jestes gospodarzem miasta wiec dbaj o nie ale ty kochasz bethon pieniadze i slawe Jestes ZALOSNU cale szczescie ze masz odpowiedni wiek

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

Aby ją odnowić nie trzeba jej demontować.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:57:39] • [IP: 78.88.30.***]

ma wiecej jak 25 lat wiec to zabytek i wara od historii miasta

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:44:11] • [IP: 2.108.234.**]

Panie Andrzeju -proszę wyszperać w swoim bezcennym archiwum zdjęcie z tego miejsca sprzed lat. Może wtedy ten pomysłowy ktoś się ocknie i zobaczy jak pięknie było dawniej w tym mieście. I może zrozumie, ze pewnych symboli nie niszczy się.

Oglądasz 1-25 z 143
■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■