POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 19:45:47] • Świnoujście

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy już wkrótce może się okazać, że popularna w centrum miasta fontanna zniknie? W 2018 roku miasto planuję odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Znana fontanna, popularnie zwana śrubą lata świetności ma już dawno za sobą. Okolice fontanny to teraz jedno z ulubionych miejsc przebywania bezdomnych, czy nadużywających alkoholu.

Na ten temat w trakcie ostatniej konferencji mówił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Tam jest taka byle jaka fontanna śruba i krzaki wokół, które zasłoniły już wszystko. Chcemy tą zieleń uporządkować, żeby to miejsce wyglądało przyzwoicie – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Na ten cel miasto przeznaczy 100 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 142, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 142

miłośnik Świnoujścia • Poniedziałek [01.01.2018, 20:17:53] • [IP: 78.88.29.***]

wokół tej śruby chodziłam jak miałam zaledwie kilka lat to pamiątka, zabytek i uważam, ze powinna być odnowiona i zostawiona.jestem częstym gościem w tym mieście i byłoby smutno, ze Świnoujście pozbywa sie zabytkowych miejsc. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [31.12.2017, 06:29:09] • [IP: 94.254.236.**]

Co tam śruba!Dzisiaj w nocy na Wielkopolskiej był taki smród jakby ktoś palił opony. ludzie opamiętajcie się!

Gość • Niedziela [17.12.2017, 19:09:52] • [IP: 78.88.28.***]

To wizytówka od zarania tylko trochę trzeba posprzątać i usunąć meneli z tego kwartału Widać że miasto nie ma pomysłów na wydanie kasy, coś niektórym ciąży na głowie. ...ale to do lekarza

Gość • Sobota [16.12.2017, 22:07:49] • [IP: 93.94.189.***]

Ale tam już nie ma meneli. O co wam chodzi. Odnowić i i tyle

Gość • Sobota [16.12.2017, 13:11:10] • [IP: 95.40.37.**]

oj widze ze ktos juz ma checi na ten ostatni kawalek ziemi w centrum

Gość • Piątek [15.12.2017, 20:37:46] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.12.2017, 19:26:14] • [IP: 178.238.246.**]

DLACZEGO MA ZNIKNAC MOZNA JA ODNOWIC TO JEST NASZ ZABYTEK I SYMBOL GOSPODARKI MORSKIEJ NIEWIEM CO TYM LUDZIOM SIEDZI W GLOWIE WSZYSTKO LIKWIDUJA NAWET WSPOMNIENIA--. NOWA ZMIANA CO?A MOZE NAWET BEDZIE TANIEJ JAK WYREMONTUJEMY I ZADBAMY O ZIELEN?ZOSTAWCIE SRUBE.

Gość • Piątek [15.12.2017, 01:27:21] • [IP: 37.47.78.**]

niestety ale to symbol Ś-cia. Zawsze to był adres kontaktowy

Ryfczynski • Piątek [15.12.2017, 00:18:15] • [IP: 92.42.119.**]

mieszkamy tu na Chopina, wezcie ta srube na zlom ona zawsze kojarzyla sie z menelami, niech cos tam zmienia

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:24:11] • [IP: 164.127.227.***]

17:18 - Nie, nie chodziło o Jedwabne, o hitlerowska prowokację, bardzo potrzebną Zachodowi żywionemu bajką o polskich obozach koncentracyjnych i o polskim antysemityźmie, chodziło o prześladowania niemieckie w Świnoujściu- samo miejsce jest wymowne - obok śruby, gdzie była synagoga- chodziło o jedyne w Europie prześladowanie państwowe, zorganizowane, planowe, czyli o niemieckie. A co można powiedziec o Polakach? mam w domu gruba księgę (stron ok.2000), zredagowana przez Władysława Bartoszewskiego. Zebrał chyba 300 relacji o ratowaniu Żydów przez Polaków. Polska to był jedyny kraj, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Ratowali różni ludzie, od uznawanych przed wojną za antysemitów, po zakony, księży. Dzis powszechnie stosuje się metodę eliminacji wroga za pomocą oskarżenia o antysemityzm. Miesza się np.sceptycyzm wobec Żydów z antysemityzmem niemieckim, nazistowskim. A dzieli te zjawiska kosmos. Ktoś jednak dla celów politycznych tego nie chce widzieć.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:21:02] • [IP: 92.42.119.**]

TO ZE JEST TO TAKIE MIEJSCE --NIE ZNACZY ZE NIE MA GO JUZ BYC.JAKBY NIE PROBLEM Z PIJAKAMI ---TAM MOZNA NA LAWCE POSIEDZIEC Z DZIECKIEM W WOZKU, DLA OSOB STARSZYCH -TO TEZ MIEJSCE GDZIE MOZNA ODPOCZAC.MALY SWEREK LECZ PRZYDATNY-WYSTARCZY PODCIAC ZIELEN, ZMIENIC CHODNIK.DBAJMY O STARSZYCH LUDZI, EMERYTOW.NIE WSZYSCY NADAJA SIE NA UNIWERSYTET 21WIEKU, GDZIES MUSZA WYJSC I ODPOCZAC.JESLI MIESZKAJA BLISKO=POSIEDZA KOLO SRUBY-POPATRZA NA LUDZI...NIE WSZYSTKO TO CO STARE, MAJACE DUSZE I SWOJ INDYWIDUALNY CHARAKTER---JEST ZLE. MALO JUZ MIEJSC ZABYTKOWYCH, Z HISTORIA...TAK JAK MIEJSCE NAPRZECIW--TEZ MOZNA TAKI SWER ZROBIC, ZADBAC O ZIELEN.NIE WSZYSTKO TRZEBA NISZCZYC I ZMIENIAC.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 22:07:54] • [IP: 93.94.188.***]

Niech się w końcu wezmą za tą śrubę i ją wywalą. Rozumiecie to JANUSZE. To rozkaz! Tak tak tak To ROZKAZ!!

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:37:25] • [IP: 80.245.186.***]

Wara od śruby.Mam ponad 50 lat i zawasze była

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:23:15] • [IP: 83.23.243.**]

MAM 59 LAT URODZIŁAM SIĘ W ŚWINOUJŚCIU MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE JEST ZROBIONE KOŁO ŚRUBY, MOJA PIERWSZA RANDKA BYŁA, KOŁO ŚRUBY, MAM OLBRZYMI SENTYMENT DO TEGO MIEJSCA.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 18:15:51] • [IP: 62.69.252.***]

159.*** Dobry pomysł, a zieleni wokół sporo.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:18:10] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:19:29] • [IP: 164.127.227.***] tych z JEDWABNE?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:14:34] • [IP: 80.245.188.**]

super miejsce na pomnik lecha

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:01:38] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko zniknie i będzie nowy apartamentowiec...

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:16:27] • [IP: 95.160.159.***]

temat dla KODowców. obywateli RP, nowoczesnych PO, morze uda wreszcie im się coś wygrać, a jak nie to jajami kogoś obrzucają. Od urodzenia mieszkałem blisko śruby i zawsze był tam s..f więc nie będę za nią płakał.Śrubę dać na licytację Orkiestry niech jakiś miłośnik ją kupi i w ogrodzie sobie ją postawi.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:14:16] • [IP: 164.127.227.***]

Nikt nie pomyślał, by ją uruchomić. Co by było, gdyby ja wprawic w szybki, roboczy rozruch? Czy doszłoby do przebicia płaszcza i skorupy ziemskiej? Co na to NATO? Co na to Nowa Zelandia i okoliczne wyspy, bo one sa po drugiej stronie globu? A gdyby tak w upalne dni obracała się wolno, wywołując miły wiaterek?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:01:01] • [IP: 78.88.30.***]

byle jaka to jest twoja kadencja ty spisz i robisz nic. Trzeba bylo o nia zadbac TY jestes gospodarzem miasta wiec dbaj o nie ale ty kochasz bethon pieniadze i slawe Jestes ZALOSNU cale szczescie ze masz odpowiedni wiek

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

Aby ją odnowić nie trzeba jej demontować.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:57:39] • [IP: 78.88.30.***]

ma wiecej jak 25 lat wiec to zabytek i wara od historii miasta

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:44:11] • [IP: 2.108.234.**]

Panie Andrzeju -proszę wyszperać w swoim bezcennym archiwum zdjęcie z tego miejsca sprzed lat. Może wtedy ten pomysłowy ktoś się ocknie i zobaczy jak pięknie było dawniej w tym mieście. I może zrozumie, ze pewnych symboli nie niszczy się.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:40:21] • [IP: 2.108.234.**]

To jest symbol miasta podobnie jak wiatrak. Nie pozwólmy go zniszczyć!! Powinien być odnowiony i niech dalej zdobi Świnoujscie - komu zaczęło to nagle przeszkadzać??

Oglądasz 1-25 z 142
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■