POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 19:45:47] • Świnoujście

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

Już wkrótce popularna „Śruba” zniknie? Miasto planuje odnowę kwartału w centrum miasta

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy już wkrótce może się okazać, że popularna w centrum miasta fontanna zniknie? W 2018 roku miasto planuję odnowę kwartału przy ulicach Piłsudskiego i Piastowskiej. Znana fontanna, popularnie zwana śrubą lata świetności ma już dawno za sobą. Okolice fontanny to teraz jedno z ulubionych miejsc przebywania bezdomnych, czy nadużywających alkoholu.

Na ten temat w trakcie ostatniej konferencji mówił prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz.

- Tam jest taka byle jaka fontanna śruba i krzaki wokół, które zasłoniły już wszystko. Chcemy tą zieleń uporządkować, żeby to miejsce wyglądało przyzwoicie – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Na ten cel miasto przeznaczy 100 tysięcy złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Poniedziałek [29.01.2018, 16:41:09] • [IP: 158.26.131.**]

Z jakiego Statku...Okretu pochodzi sruba?A nuz z jakiegos historycznego okretu...statku...a moze z Titanica?

miłośnik Świnoujścia • Poniedziałek [01.01.2018, 20:17:53] • [IP: 78.88.29.***]

wokół tej śruby chodziłam jak miałam zaledwie kilka lat to pamiątka, zabytek i uważam, ze powinna być odnowiona i zostawiona.jestem częstym gościem w tym mieście i byłoby smutno, ze Świnoujście pozbywa sie zabytkowych miejsc. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [31.12.2017, 06:29:09] • [IP: 94.254.236.**]

Co tam śruba!Dzisiaj w nocy na Wielkopolskiej był taki smród jakby ktoś palił opony. ludzie opamiętajcie się!

Gość • Niedziela [17.12.2017, 19:09:52] • [IP: 78.88.28.***]

To wizytówka od zarania tylko trochę trzeba posprzątać i usunąć meneli z tego kwartału Widać że miasto nie ma pomysłów na wydanie kasy, coś niektórym ciąży na głowie. ...ale to do lekarza

Gość • Sobota [16.12.2017, 22:07:49] • [IP: 93.94.189.***]

Ale tam już nie ma meneli. O co wam chodzi. Odnowić i i tyle

Gość • Sobota [16.12.2017, 13:11:10] • [IP: 95.40.37.**]

oj widze ze ktos juz ma checi na ten ostatni kawalek ziemi w centrum

Gość • Piątek [15.12.2017, 20:37:46] • [IP: 80.245.188.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.12.2017, 19:26:14] • [IP: 178.238.246.**]

DLACZEGO MA ZNIKNAC MOZNA JA ODNOWIC TO JEST NASZ ZABYTEK I SYMBOL GOSPODARKI MORSKIEJ NIEWIEM CO TYM LUDZIOM SIEDZI W GLOWIE WSZYSTKO LIKWIDUJA NAWET WSPOMNIENIA--. NOWA ZMIANA CO?A MOZE NAWET BEDZIE TANIEJ JAK WYREMONTUJEMY I ZADBAMY O ZIELEN?ZOSTAWCIE SRUBE.

Gość • Piątek [15.12.2017, 01:27:21] • [IP: 37.47.78.**]

niestety ale to symbol Ś-cia. Zawsze to był adres kontaktowy

Ryfczynski • Piątek [15.12.2017, 00:18:15] • [IP: 92.42.119.**]

mieszkamy tu na Chopina, wezcie ta srube na zlom ona zawsze kojarzyla sie z menelami, niech cos tam zmienia

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:24:11] • [IP: 164.127.227.***]

17:18 - Nie, nie chodziło o Jedwabne, o hitlerowska prowokację, bardzo potrzebną Zachodowi żywionemu bajką o polskich obozach koncentracyjnych i o polskim antysemityźmie, chodziło o prześladowania niemieckie w Świnoujściu- samo miejsce jest wymowne - obok śruby, gdzie była synagoga- chodziło o jedyne w Europie prześladowanie państwowe, zorganizowane, planowe, czyli o niemieckie. A co można powiedziec o Polakach? mam w domu gruba księgę (stron ok.2000), zredagowana przez Władysława Bartoszewskiego. Zebrał chyba 300 relacji o ratowaniu Żydów przez Polaków. Polska to był jedyny kraj, gdzie za ukrywanie Żydów groziła śmierć. Ratowali różni ludzie, od uznawanych przed wojną za antysemitów, po zakony, księży. Dzis powszechnie stosuje się metodę eliminacji wroga za pomocą oskarżenia o antysemityzm. Miesza się np.sceptycyzm wobec Żydów z antysemityzmem niemieckim, nazistowskim. A dzieli te zjawiska kosmos. Ktoś jednak dla celów politycznych tego nie chce widzieć.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 23:21:02] • [IP: 92.42.119.**]

TO ZE JEST TO TAKIE MIEJSCE --NIE ZNACZY ZE NIE MA GO JUZ BYC.JAKBY NIE PROBLEM Z PIJAKAMI ---TAM MOZNA NA LAWCE POSIEDZIEC Z DZIECKIEM W WOZKU, DLA OSOB STARSZYCH -TO TEZ MIEJSCE GDZIE MOZNA ODPOCZAC.MALY SWEREK LECZ PRZYDATNY-WYSTARCZY PODCIAC ZIELEN, ZMIENIC CHODNIK.DBAJMY O STARSZYCH LUDZI, EMERYTOW.NIE WSZYSCY NADAJA SIE NA UNIWERSYTET 21WIEKU, GDZIES MUSZA WYJSC I ODPOCZAC.JESLI MIESZKAJA BLISKO=POSIEDZA KOLO SRUBY-POPATRZA NA LUDZI...NIE WSZYSTKO TO CO STARE, MAJACE DUSZE I SWOJ INDYWIDUALNY CHARAKTER---JEST ZLE. MALO JUZ MIEJSC ZABYTKOWYCH, Z HISTORIA...TAK JAK MIEJSCE NAPRZECIW--TEZ MOZNA TAKI SWER ZROBIC, ZADBAC O ZIELEN.NIE WSZYSTKO TRZEBA NISZCZYC I ZMIENIAC.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 22:07:54] • [IP: 93.94.188.***]

Niech się w końcu wezmą za tą śrubę i ją wywalą. Rozumiecie to JANUSZE. To rozkaz! Tak tak tak To ROZKAZ!!

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:37:25] • [IP: 80.245.186.***]

Wara od śruby.Mam ponad 50 lat i zawasze była

Gość • Wtorek [12.12.2017, 20:23:15] • [IP: 83.23.243.**]

MAM 59 LAT URODZIŁAM SIĘ W ŚWINOUJŚCIU MOJE PIERWSZE ZDJĘCIE JEST ZROBIONE KOŁO ŚRUBY, MOJA PIERWSZA RANDKA BYŁA, KOŁO ŚRUBY, MAM OLBRZYMI SENTYMENT DO TEGO MIEJSCA.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 18:15:51] • [IP: 62.69.252.***]

159.*** Dobry pomysł, a zieleni wokół sporo.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:18:10] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:19:29] • [IP: 164.127.227.***] tych z JEDWABNE?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:14:34] • [IP: 80.245.188.**]

super miejsce na pomnik lecha

Gość • Wtorek [12.12.2017, 17:01:38] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko zniknie i będzie nowy apartamentowiec...

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:16:27] • [IP: 95.160.159.***]

temat dla KODowców. obywateli RP, nowoczesnych PO, morze uda wreszcie im się coś wygrać, a jak nie to jajami kogoś obrzucają. Od urodzenia mieszkałem blisko śruby i zawsze był tam s..f więc nie będę za nią płakał.Śrubę dać na licytację Orkiestry niech jakiś miłośnik ją kupi i w ogrodzie sobie ją postawi.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:14:16] • [IP: 164.127.227.***]

Nikt nie pomyślał, by ją uruchomić. Co by było, gdyby ja wprawic w szybki, roboczy rozruch? Czy doszłoby do przebicia płaszcza i skorupy ziemskiej? Co na to NATO? Co na to Nowa Zelandia i okoliczne wyspy, bo one sa po drugiej stronie globu? A gdyby tak w upalne dni obracała się wolno, wywołując miły wiaterek?

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:01:01] • [IP: 78.88.30.***]

byle jaka to jest twoja kadencja ty spisz i robisz nic. Trzeba bylo o nia zadbac TY jestes gospodarzem miasta wiec dbaj o nie ale ty kochasz bethon pieniadze i slawe Jestes ZALOSNU cale szczescie ze masz odpowiedni wiek

Gość • Wtorek [12.12.2017, 15:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

Aby ją odnowić nie trzeba jej demontować.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:57:39] • [IP: 78.88.30.***]

ma wiecej jak 25 lat wiec to zabytek i wara od historii miasta

Gość • Wtorek [12.12.2017, 14:44:11] • [IP: 2.108.234.**]

Panie Andrzeju -proszę wyszperać w swoim bezcennym archiwum zdjęcie z tego miejsca sprzed lat. Może wtedy ten pomysłowy ktoś się ocknie i zobaczy jak pięknie było dawniej w tym mieście. I może zrozumie, ze pewnych symboli nie niszczy się.

Oglądasz 1-25 z 143
■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■