POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.12.2017, 20:30:09] • Świnoujście

Dlaczego osoby publiczne nie przestrzegają zasad...

Dlaczego osoby publiczne nie przestrzegają zasad...

fot. iswinoujscie.pl

Każdemu z nas zdarza się w pośpiechu naruszyć przepisy. A to przejdziemy w miejscu do tego nie przeznaczonym, a to zaparkujemy w miejscu, w którym parkować nie można, nie zapniemy pasów lub przekroczymy dozwolą prędkość. I nie ma w tym nic szczególnego, dopóty jednak, dopóki nie jesteśmy osobą publiczną.

Na przykładzie lekceważącego podejścia do przepisów drogowych, przez prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza powinniśmy zadać sobie publicznie pytanie. Czy tzw. VIPom wolno mniej czy więcej? Czy osobom piastującym stanowiska publiczne wypada lekceważyć zasady życia publicznego? I czy są tego świadomi?

Osoby piastujące wysokie funkcje publiczne bardzo często powołują się na swoją nieskazitelną opinię. Ale na czym społeczeństwo ma budować sobie tę opinię o danej osobie?

Jak stare przysłowie głosi, „ryba psuje się od głowy”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Czwartek [07.12.2017, 12:47:39] • [IP: 80.245.184.***]

Z przystanku autobusowym na ul. Matejki przeszedłem przez jezdnie w kierunku sklepu" Stokrotka". Przed" Stokrotką" stał radoiwóz i otrzymałem 50 zł mandat.

Gość • Środa [06.12.2017, 16:54:33] • [IP: 95.129.226.***]

Mam taki pomysł, zajmijcie się sobą. Zawsze przechodzicie zgodnie z przepisami ? Na pewno nie. Stali bywalcy tego portalu jedynie lubią sensacyjki, proponuję nie oglądać kryminałów

oti • Wtorek [05.12.2017, 23:01:52] • [IP: 80.245.186.***]

BATMAN??hahaahahhaa

Gość • Wtorek [05.12.2017, 22:20:19] • [IP: 91.217.161.***]

Dwie linie ciagle, masakra :D

Gość • Wtorek [05.12.2017, 18:45:56] • [IP: 94.254.236.**]

5.12.2017, 09:55:39]  [IP: Do Pana-a ja stałam akurat za Pnem i sama powiedzialam do Pana Pomieczynskiego ze zachowuje sie jak burak..a Pn hest chyva kolegą Pana Pomieczynskiego bo zaraz Pan wyszedl z Panem Pomieczynskim jak dobrzy znajomi ze sklepu.A przy całej tej sytuacji stal Pan troche z boku i tozmawial przez telefon.I dziwne wszyscy w kolejce słyszeli i kasjerzy obok tylko nie Pan.Nooo tak ale trzeba w d...cie wchodzic komu trzeba...Prawda??

Gość • Wtorek [05.12.2017, 18:23:08] • [IP: 78.88.30.***]

Bo maja je w dupie

Gość • Wtorek [05.12.2017, 16:19:45] • [IP: 92.42.114.***]

za Baltazarem Gabką, podąża tropem szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore. Carramba.

Gość • Wtorek [05.12.2017, 15:18:48] • [IP: 84.173.52.***]

Tez mi afera ! Przejechał na podwójnej ciągłej?

GośćJarek • Wtorek [05.12.2017, 09:55:39] • [IP: 94.254.227.**]

Stałem bezpośrednio za Panem Pomieczyńskim i cała sprawa wygladała inaczej! Pan Pomieczyński w sposób kulturalny stwierdził, iz nie wiedział, że w środku jest ziemia! Również nie wypowiedział słów, które kasjerka mu wmawiała. Również nie wyprosiła Pana Pomieczyńskiego ze sklepu!Mi Pani kasjerka wmawiała, że nie mogłem słyszeć słów, które Pan Pomieczyński jakoby wypowiedział. Stwierdziłem w sposób kulturalny, że musiała osa na Pani usiąść, gdyż to zachowanie było karygodne.

Gość • Wtorek [05.12.2017, 07:48:32] • [IP: 10.0.2.***]

PRzecież można przechodzić, gdy jest 100 metrów do najbliższego przejścia dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:34:20] • [IP: 164.127.77.**]

Pis zrobi z nim pożądek mam nadzieje ći z warszawy też mysleli że są nietykalni

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:31:16] • [IP: 164.127.77.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:30:57] • [IP: 178.238.249.***]

dzisiaj sama przeszłam jezdnię w niedozwolonym miejscu lecz na szczęście nikt chyba zdjęcia mi nie zrobił. Wielka sprawa, oj wielka.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:05:07] • [IP: 92.42.118.**]

Jakoś zagubiony i przestraszony, emerytura czas najwyższy !

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 21:40:43] • [IP: 176.221.122.***]

Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pieruszka do usług :-)))

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 20:13:48] • [IP: 77.88.191.**]

Agenci byłego NRD w akcji

j444 • Poniedziałek [04.12.2017, 19:19:46] • [IP: 80.245.182.**]

Mogę napisać tylko tak: zarówno fotografujący jak i krytycy mogą włożyc główk ipod tylną część płaszczyka tego Pana i chociaż raz zdążyć cmoknąć, bo widać, że jegomość porusza sie żwawo.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 19:06:20] • [IP: 92.42.115.***]

Szpieg z Krainy Deszczowców.ja tez na do Netto na kroty ha ha ha

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 18:10:13] • [IP: 94.254.236.**]

Ja opiszejeszcze lepszą sytuacje.Dzisiaj wLidlu byłam świadkiem jak" Pan" Pomieczyński dosłownie ze szmacił kasjerke.Na tasme połozył figurke z roslin gdzie znajdowala sie ziemia.Po grzecznym zwroceniu przez kasjerke uwagi ze mozna bylo tą figurke połozyc inaczej bo cala ziemia sie wysypala odp.ze ma kadowac bo zaje...e jej w łeb i jest głupią babą.Wszystkich zatkało.Kashrka stanowcxo wyprosila jegomoscia ze sklepu.Ot kultura włodaży Świnoujskich

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 18:07:38] • [IP: 176.221.123.***]

ja dostałam mandat

AGENDA 21 • Poniedziałek [04.12.2017, 17:03:59] • [IP: 80.245.178.***]

PIESZY MOŻE PRZECHODZIĆ PRZEZ PODWÓJNĄ LINIĘ CIĄGŁĄ, NIE MA ZAKAZU. A JEŚLI MOŻE TO W CZYM PROBLEM ?

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:57:39] • [IP: 178.238.247.**]

Szpieg z Krainy Deszczowców. ..

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:52:33] • [IP: 176.221.123.***]

zmurkiewicz wjezdza na prom i prom odplywa oczywiscie przed czasem przez niego inni ludzie niezdarza na bus do pracy Powinien poniesc konsekwencje za to wszystko zadurzo mu sie nazbieralo on ma mieszkancow swinoujscia w d...

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:41:12] • [IP: 164.127.103.***]

7:46, 4 XII -" proszę wziasc się" --- Nie wziąŚć", lecz" wziąĆ". Prosze wziąć się za porządną naukę języka polskiego.

Irena • Poniedziałek [04.12.2017, 16:30:05] • [IP: 81.204.98.**]

O...takie nieprzestrzeganie zasad nie powinno byc przedmiotem debaty i dorabiania ideologii...

Oglądasz 1-25 z 133
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ Serdecznie zapraszam Mieszkańców Świnoujścia na spotkanie wyborcze z kandydatami KKW SLD - Lewica RAZEM, które odbędzie się dzisiaj (wtorek) o godz. 16.30 na Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Domu Rybaka). W czasie spotkania przedstawimy założenia programowe naszego komitetu na nadchodzącą kadencję 2018 - 2023 oraz przypomnimy kandydatów startujących w tegorocznych wyborach samorządowych. Zapraszam! Joanna Monika Agatowska kandydatka na Prezydenta Miasta ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■