POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.12.2017, 20:30:09] • Świnoujście

Dlaczego osoby publiczne nie przestrzegają zasad...

Dlaczego osoby publiczne nie przestrzegają zasad...

fot. iswinoujscie.pl

Każdemu z nas zdarza się w pośpiechu naruszyć przepisy. A to przejdziemy w miejscu do tego nie przeznaczonym, a to zaparkujemy w miejscu, w którym parkować nie można, nie zapniemy pasów lub przekroczymy dozwolą prędkość. I nie ma w tym nic szczególnego, dopóty jednak, dopóki nie jesteśmy osobą publiczną.

Na przykładzie lekceważącego podejścia do przepisów drogowych, przez prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza powinniśmy zadać sobie publicznie pytanie. Czy tzw. VIPom wolno mniej czy więcej? Czy osobom piastującym stanowiska publiczne wypada lekceważyć zasady życia publicznego? I czy są tego świadomi?

Osoby piastujące wysokie funkcje publiczne bardzo często powołują się na swoją nieskazitelną opinię. Ale na czym społeczeństwo ma budować sobie tę opinię o danej osobie?

Jak stare przysłowie głosi, „ryba psuje się od głowy”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Czwartek [07.12.2017, 12:47:39] • [IP: 80.245.184.***]

Z przystanku autobusowym na ul. Matejki przeszedłem przez jezdnie w kierunku sklepu" Stokrotka". Przed" Stokrotką" stał radoiwóz i otrzymałem 50 zł mandat.

Gość • Środa [06.12.2017, 16:54:33] • [IP: 95.129.226.***]

Mam taki pomysł, zajmijcie się sobą. Zawsze przechodzicie zgodnie z przepisami ? Na pewno nie. Stali bywalcy tego portalu jedynie lubią sensacyjki, proponuję nie oglądać kryminałów

oti • Wtorek [05.12.2017, 23:01:52] • [IP: 80.245.186.***]

BATMAN??hahaahahhaa

Gość • Wtorek [05.12.2017, 22:20:19] • [IP: 91.217.161.***]

Dwie linie ciagle, masakra :D

Gość • Wtorek [05.12.2017, 18:45:56] • [IP: 94.254.236.**]

5.12.2017, 09:55:39]  [IP: Do Pana-a ja stałam akurat za Pnem i sama powiedzialam do Pana Pomieczynskiego ze zachowuje sie jak burak..a Pn hest chyva kolegą Pana Pomieczynskiego bo zaraz Pan wyszedl z Panem Pomieczynskim jak dobrzy znajomi ze sklepu.A przy całej tej sytuacji stal Pan troche z boku i tozmawial przez telefon.I dziwne wszyscy w kolejce słyszeli i kasjerzy obok tylko nie Pan.Nooo tak ale trzeba w d...cie wchodzic komu trzeba...Prawda??

Gość • Wtorek [05.12.2017, 18:23:08] • [IP: 78.88.30.***]

Bo maja je w dupie

Gość • Wtorek [05.12.2017, 16:19:45] • [IP: 92.42.114.***]

za Baltazarem Gabką, podąża tropem szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore. Carramba.

Gość • Wtorek [05.12.2017, 15:18:48] • [IP: 84.173.52.***]

Tez mi afera ! Przejechał na podwójnej ciągłej?

GośćJarek • Wtorek [05.12.2017, 09:55:39] • [IP: 94.254.227.**]

Stałem bezpośrednio za Panem Pomieczyńskim i cała sprawa wygladała inaczej! Pan Pomieczyński w sposób kulturalny stwierdził, iz nie wiedział, że w środku jest ziemia! Również nie wypowiedział słów, które kasjerka mu wmawiała. Również nie wyprosiła Pana Pomieczyńskiego ze sklepu!Mi Pani kasjerka wmawiała, że nie mogłem słyszeć słów, które Pan Pomieczyński jakoby wypowiedział. Stwierdziłem w sposób kulturalny, że musiała osa na Pani usiąść, gdyż to zachowanie było karygodne.

Gość • Wtorek [05.12.2017, 07:48:32] • [IP: 10.0.2.***]

PRzecież można przechodzić, gdy jest 100 metrów do najbliższego przejścia dla pieszych.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:34:20] • [IP: 164.127.77.**]

Pis zrobi z nim pożądek mam nadzieje ći z warszawy też mysleli że są nietykalni

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:31:16] • [IP: 164.127.77.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:30:57] • [IP: 178.238.249.***]

dzisiaj sama przeszłam jezdnię w niedozwolonym miejscu lecz na szczęście nikt chyba zdjęcia mi nie zrobił. Wielka sprawa, oj wielka.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:05:07] • [IP: 92.42.118.**]

Jakoś zagubiony i przestraszony, emerytura czas najwyższy !

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 21:40:43] • [IP: 176.221.122.***]

Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pieruszka do usług :-)))

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 20:13:48] • [IP: 77.88.191.**]

Agenci byłego NRD w akcji

j444 • Poniedziałek [04.12.2017, 19:19:46] • [IP: 80.245.182.**]

Mogę napisać tylko tak: zarówno fotografujący jak i krytycy mogą włożyc główk ipod tylną część płaszczyka tego Pana i chociaż raz zdążyć cmoknąć, bo widać, że jegomość porusza sie żwawo.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 19:06:20] • [IP: 92.42.115.***]

Szpieg z Krainy Deszczowców.ja tez na do Netto na kroty ha ha ha

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 18:10:13] • [IP: 94.254.236.**]

Ja opiszejeszcze lepszą sytuacje.Dzisiaj wLidlu byłam świadkiem jak" Pan" Pomieczyński dosłownie ze szmacił kasjerke.Na tasme połozył figurke z roslin gdzie znajdowala sie ziemia.Po grzecznym zwroceniu przez kasjerke uwagi ze mozna bylo tą figurke połozyc inaczej bo cala ziemia sie wysypala odp.ze ma kadowac bo zaje...e jej w łeb i jest głupią babą.Wszystkich zatkało.Kashrka stanowcxo wyprosila jegomoscia ze sklepu.Ot kultura włodaży Świnoujskich

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 18:07:38] • [IP: 176.221.123.***]

ja dostałam mandat

AGENDA 21 • Poniedziałek [04.12.2017, 17:03:59] • [IP: 80.245.178.***]

PIESZY MOŻE PRZECHODZIĆ PRZEZ PODWÓJNĄ LINIĘ CIĄGŁĄ, NIE MA ZAKAZU. A JEŚLI MOŻE TO W CZYM PROBLEM ?

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:57:39] • [IP: 178.238.247.**]

Szpieg z Krainy Deszczowców. ..

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:52:33] • [IP: 176.221.123.***]

zmurkiewicz wjezdza na prom i prom odplywa oczywiscie przed czasem przez niego inni ludzie niezdarza na bus do pracy Powinien poniesc konsekwencje za to wszystko zadurzo mu sie nazbieralo on ma mieszkancow swinoujscia w d...

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 16:41:12] • [IP: 164.127.103.***]

7:46, 4 XII -" proszę wziasc się" --- Nie wziąŚć", lecz" wziąĆ". Prosze wziąć się za porządną naukę języka polskiego.

Irena • Poniedziałek [04.12.2017, 16:30:05] • [IP: 81.204.98.**]

O...takie nieprzestrzeganie zasad nie powinno byc przedmiotem debaty i dorabiania ideologii...

Oglądasz 1-25 z 133
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■