POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [02.12.2017, 20:45:39] • Świnoujście

Czytelnik: Do czego służą chodniki w Świnoujściu?

Czytelnik: Do czego służą chodniki w Świnoujściu?

fot. Czytelnik

Napisał do naszej redakcji Czytelnik, który ma wątpliwości w związku z przeznaczeniem chodników w Świnoujściu. Jak wskazuje nazwa, chodnik służy do chodzenia, jest więc przeznaczony dla osób poruszających się pieszo. Może ewentualnie, zdaniem Czytelnika, posłużyć rowerzystom, o ile w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej. Jednak, jak zauważa ten sam Czytelnik, w Świnoujściu chodniki mają więcej zastosowań.

Nadesłane zdjęcia pokazują, o jakie dodatkowe zastosowania chodnika w naszym mieście chodzi. Jest to bardzo rozpowszechnione zjawisko, kierowcy najwyraźniej traktują chodniki jako aneksy do parkingów. Nie interesuje ich wygoda pieszych, osób na wózkach inwalidzkich czy matek z dziećmi. Nasz Czytelnik zwraca uwagę i apeluje do kierowców, żeby pomyśleli o prawowitych użytkownikach chodników- pieszych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Wtorek [05.12.2017, 13:58:04] • [IP: 164.127.103.***]

23:50 tam nie ma 150 cm przejścia - można łatwo policzyc, bo znamy rozmiar płyt chodnikowych, maja one co najwyżej 40 cm dł.boku, więc wychodzi ok. 1 m przejścia. A anonimowym chciał zostac ten pierdoła z samochodu, liczył, że jak zwykle, jak często, upiecze mu się, że policja go nie zauważy.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 23:50:54] • [IP: 92.42.116.***]

Anonimowy pierdoła. Jak nie ma zakazu i zostawione jest 150 cm przejścia, to można stawać. Czytelnik na niczym się nie zna, to i" apeluje".

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 18:04:35] • [IP: 178.238.252.**]

poczkajmy parę lat jak będzie tunel najedzie sie zmotoryzowanych a wmiędzy czsie powstanie jeszcze kilka deptaków i stref płatnego parkowania to samochody nie wyjadą z garażu - a STRAŻ MIEJSKA i POLICJA bęzie chodzić z plecakami pełnymi długopisów i bloczków mandatowych, parkingów już jest za mało adostawcy mają problem z dostawami towaru

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 09:08:39] • [IP: 176.221.123.**]

Buuuuuaaaaa hahahhahaha zlotówa

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 08:49:52] • [IP: 95.160.157.***]

oczywiscie ze chodniki sa dla pieszych, ale wlascicieli aut ma sie w gdzies...wszyscy doskonale wiedza ze brak miejsc parkingowych.najwazniejsze sa apartamentowce i wycinka drzew. ..aby bylo miejsce na nastepne budowy.mlodych mieszkancow swinoujscia zusza sie do opuszczenia miasta bo zadnych perspektyw.

Gość • Poniedziałek [04.12.2017, 08:22:32] • [IP: 79.186.67.***]

Majster w dupe. ..

Gość • Niedziela [03.12.2017, 22:26:13] • [IP: 83.8.123.***]

a wy chcecie tunel wtedy to wam chodnikow braknie... samochody nie beda staly na chodnikach tylko jezdzily taka masakra komunikacyjna bedzie w tym zawszonym swinoujsciu...

nie_polityczny • Niedziela [03.12.2017, 20:25:21] • [IP: 95.160.158.***]

KIA - kupil idiota auto...

Gość • Niedziela [03.12.2017, 20:11:34] • [IP: 5.254.65.***]

do parkowania i zabezpieczenia przestrzeni żeby żaden pajac na rowerze nie mógł przejechać rozumie czytelnik?? czy też jest rowerzystą idiotą ??

Gość • Niedziela [03.12.2017, 18:32:29] • [IP: 178.238.252.**]

Czy S.M wystawiła mandat.??.

Gość • Niedziela [03.12.2017, 18:08:02] • [IP: 164.127.103.***]

Kiedys zwóciłem uwagę tak parkującemu na skrzyżowaniu ul.Granicznej z Kossaków, ale odpowiedział mi, że on ma tak dużo pieniędzy, że może se zapłacić mandat, nie obchodzi go to. Musiał byc nowym rodzajem buraka, z nowym składem genów z eksperymentalnej hodowli, bo takiej bulwy jego mać jeszcze nie słyszałem.

Gość • Niedziela [03.12.2017, 16:47:58] • [IP: 95.160.156.**]

Mógł jeszcze w poprzek no i ci?

Gość • Niedziela [03.12.2017, 15:55:04] • [IP: 95.129.226.**]

Oczywiście kierujący mógł zaparkować bliżej krawędzi jezdni. Ale też natężenie ruchu pieszych niewielkie. Trochę wyrozumiałości.

Gość • Niedziela [03.12.2017, 14:54:51] • [IP: 184.168.46.**]

Wjechał na ten chodnik pod prąd..

Gość • Niedziela [03.12.2017, 14:40:48] • [IP: 37.47.143.***]

Na wysokosci stadionu jest zakaz postoju na tym odcinku, ktory dotyczy takze chodnika, moze czasami straz miejska by sie tam przejechala ?

Gość • Niedziela [03.12.2017, 14:40:29] • [IP: 89.204.139.***]

Co dziwne, że nikt tego nie zauważa, że w Polsce jest ruch prawostronny i takie zachowanie jest zabronione i karalne wjeżdzając na lewą stronę. Chyba że ten pseudo MAYBACH został posadowiony przez helikopter wśród drzew.

Gość • Niedziela [03.12.2017, 14:26:52] • [IP: 95.129.226.***]

dość ciekawa fota zrobiona data z godzinom się nie zgadza bo na tej focie widać jeszcze widno jest a tam powino już ciemno być o tej godzinie

Gość • Niedziela [03.12.2017, 12:09:02] • [IP: 92.42.119.***]

Wystarczy na chodniku wmontować głazy, kamienie itp.Temu ze zdjęcia dowalić 100 zł bo jest mało miejsca między autem a płotem.

LOB • Niedziela [03.12.2017, 09:22:55] • [IP: 176.221.123.**]

Czytelnik bardzo się myli myśląc że wolno jeździć rowerem po chodniku. Przepisy wyraźnie tego zabraniają.

Gość • Niedziela [03.12.2017, 07:37:05] • [IP: 94.254.231.***]

do kolegi z 20:56 Z grubsza to stoi źle bo powinno być półtora metra dla pieszych, a są dwie płytki chodnikowe których rozmiar to 50-60 cm x 2= max 1, 2 A właśnie przez głupotę lub przez" mam to gdzieś: od ulicy jest wolna płytka. Jakby staną równo przy krawędzi - było bydobrze.

Gość • Sobota [02.12.2017, 22:51:03] • [IP: 167.114.102.***]

*, następny ułom w akcji: 'dla rowerów powinno się zostawiać 2 metry chodnika'. Gdzie się lęgnie coś takiego?

Gość • Sobota [02.12.2017, 22:24:24] • [IP: 92.42.114.***]

dla rowerow wg przepisow powinno sie zostawiac 2 metry, chyba ze jest sciezka rowerowa, ale tu nie ma i ten gosc co zaparkował łamie prawo o ruchu drogowym

pedałujacy matoł • Sobota [02.12.2017, 21:43:00] • [IP: 62.69.251.***]

"Zdaniem czytelnika chodnik może posłużyć rowerzystom". Ja mam taką sugestię do czytelnika, żeby swoje przemyślenia lepiej zachował dla siebie. Samochód stoi z grubsza prawidłowo, a rowerzysta nie ma prawa znaleźć się na tym chodniku. Koniec, kropka.

Gość • Sobota [02.12.2017, 20:56:03] • [IP: 95.129.226.**]

Kolego na tym zdjęciu to jeszcze jest przejście, a pójdź sobie przed amfiteatr w dniu jakiejś premiery i przejdź chodnikiem - życzę powodzenia wtedy. Najlepsze jest to, że policja jakoś ślepa i nie widzi problemu.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■