POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.12.2017, 13:23:16] • Świnoujście

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

Mieszkańcy się zbuntowali i wstrzymali wycinkę 2 zdrowych kasztanowców! Czy uda im się ocalić drzewa?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego 6 zdecydowanie sprzeciwiają się planowanej przez miasto wycince dwóch zdrowych kasztanowców. Nie chcą pozwolić na to, by drzewa poszły pod piłę. Zapewniają że zrobią wszystko co w ich mocy, żeby do wycinki nie doszło. Jak na razie im się udało, bo wycinka została wstrzymana do poniedziałku. Czy mieszkańcom uda się ostatecznie ocalić drzewa?

- Wycinka wstrzymana do poniedziałku, ale ludzie pójdą do pracy i znowu się zacznie. Zarzucają nam, że się nie odwoływaliśmy od decyzji o tej wycince, ale kto z nas mógł wiedzieć o tym. Mówili nam, że się nie odwoływaliśmy, ale skąd my mogliśmy wiedzieć, że coś takiego jest planowane? Pierwszy raz wycinka była podobno planowana wiosną, ale wtedy były tam ptasie gniazda - mówi Czytelniczka.

Mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę drzew.

- Garaże zostały wybudowane jak już te drzewa tu były. Wtedy ludzie zgodzili się na to, że takie garaże powstały w pobliżu tych drzew- dodają mieszkańcy.

Udało nam się także porozmawiać z firmą, która zajmuje się wycinką drzew.

- Miasto nam zleciło wycinkę, a my to wykonujemy - mówił pracownik firmy zajmującej się wycinką.

Co na to świnoujski magistrat?

- Drzewa zostały usunięte, za zgodą urzędu marszałkowskiego, ponieważ blokowały dojazd do garaży - mówi rzecznik prezydenta miasta, Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 51, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 51

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:36:06] • [IP: 94.254.225.***]

Wojna o drzewa to wojna o kasę zamiast darmowych ozdób miasta wolimy płacić za donice i kapuste

Gość • Sobota [09.12.2017, 15:37:15] • [IP: 88.156.234.**]

DO Właścicieli garażów mieszkańcy nie mają żadnych pretensji natomiast do urzędu tak

Gość • Piątek [08.12.2017, 19:23:25] • [IP: 92.42.119.**]

JAKI OGRODNIK ZIELENI---TAKA ROSLINNOSC I DRZEWA. SA ROZNE ODMIANY DRZEW I IGLAKOW---ALE OGRODNIK NASZ ZNA TYLKO TE KTORE SADZI I NIC POZA TYM . NIECH OBEJRZY STARE FOTOGRAFIE MIASTA, JAK WYGLADALO MIASTO I JEGO ZIELEN KIEDYS, JAK NIEMCY DBALI O KAZDY DETAL, OGRODKI PRZYDOMOWE, PARK, JAKIE BYLY OGRODZENIA. JAK PREZENTOWALA SIE ZIELEN NA PROMENADZIE---PO CO TO ZMIENIAC, WYSTARCZY ODNOWIC, ODRESTAUROWAC. W KONCU MIASTO MOIZE BYC ORGINALNE.

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:55:44] • [IP: 80.245.186.***]

wyciąć skrócić i wyrzucić a potem posadzić nowe zdrowe takie co to nie przewróca się przy orkanie albo zefirku (też tak bywało w tym mieście)

Gość • Piątek [08.12.2017, 13:49:30] • [IP: 80.245.177.***]

zapytajcie drzew o ich decyzje, serce da odpowiedz, może drzewu znudzilo się bycie drzewem i chce wyzwolić swa dusze z jego pnia

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:31:45] • [IP: 217.153.7.***]

Do IP : 31.0.37.*** Ty głupku!! Zdrowe drzewa same z siebie nie runą a one są niewątpliwie zdrowe. Do mieszkańców: idźmy razem bronić tych pięknych drzew, których jest coraz mniej w Świnoujściu. Stare ogromne drzewa zastępowane są nędznymi patykami, które może będą drzewami za minimum 50 lat. Taka bezmyślna polityka rządzących.

Gość • Piątek [08.12.2017, 11:23:13] • [IP: 88.156.234.**]

Usunąć garaże i sprawdzić czy są prawnie postawione wiem że Lokatorzy budynku nie wyrażali zgody na budowę.

Gość • Piątek [08.12.2017, 10:24:20] • [IP: 31.0.37.***]

Ciekawe czy ci mieszkańcy co się zbuntowali będą tak samo mądrzy jak te drzewa runą i narobią szkód

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:36:03] • [IP: 178.238.253.**]

Brawo mieszkańcy, czy oni są tacy niekumaci i mają w nosie to co daje nam życie, jedno drzewo daje tlen dla pięciu rodzin w ciągu roku, a poza tym drzewa mają swoje znaczenie np.lipa i, orzechowce, kasztanowce to drzewa pszczół, dęby to Mieszkowy symbol, i potęga którą nas łączy z tymi co odeszli, wycięte te drzewa sprowadzają na miejsce nieurodzaj, ktoś powie a tam to pewnie Babcia powiedziała myślę że czasami warto posłuchać Babci bo nie wszystko złoto co się świeci!

Gość • Piątek [08.12.2017, 09:01:28] • [IP: 92.42.113.***]

Moze niech te osoby ktore komentuja ze trzeba je wyciac rusza cztery litery sprzed kompa i zobacza ze te piekne kasztanowce nikomu nic nie utrudniaja. A wrecz przeciwnie... Ludzie z okien maja drzewa piekne zaslaniajace troche te koszmarne garaże.

Gość • Piątek [08.12.2017, 08:13:25] • [IP: 94.254.225.*]

To nic nie da drzewo twój wróg?

Gość • Piątek [08.12.2017, 07:54:22] • [IP: 93.94.187.***]

Piękne drzewa sie wycina a na promenadzie obok Parkowej straszy goły kikut

Gość • Czwartek [07.12.2017, 23:55:22] • [IP: 62.69.229.**]

A przed Mieszkiem jest pęknięte drzewo i jakoś nie zagraża bezpieczeństwu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 22:02:45] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***] skad ty sloiku jestes??jak michalska ze wschodu??niemcy po to sadzili drzewa aby zachowac jego urok kurortu a dla was beton jest wyznacznikiem luksusu.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:17:34] • [IP: 184.168.46.**]

Na czyje zlecenie ta wycinka? -Panie rzeczniku, ten urzędas ma imię i nazwisko. Jakoś wcześniej jak się budowali z garażami, to nie blokowały wjazdu, tylko teraz nagle. Niech się z garażami przesuną, bo firma od wycinki będzie miała 🔥 ten szmelc i popłyną na gruby szmalec z pazerności.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:15:08] • [IP: 92.42.119.***]

Wyciąć zalać betonem to tzw bajka Jasia betonu z PZPR

Gość • Czwartek [07.12.2017, 20:10:08] • [IP: 92.42.119.**]

WIEKSZOSC ZIELENI W TYM MIESCIE POSADZILI NIEMCY.MOZNA BYLO BY ZGFODZIC SIE ABY PRZY OKAZJI ZMIANY NAWIERZCHNI PO LATACH, ZMIENIC ROSLINNOSC LUB ZASTAPIC DRZEWA NOWYMI.1---TRZEBA POINFORMOWAC O TYM SPOLECZENSWO 2---DRZEWKA NOWE REGULARNIE PODLEWAC I O NIE DBAC 3----ZNAC SIE NA SWOJEJ PRACY.CZY OSOBY KTORE PODCINAJA DRZEWA NP--WIEDZA PO ICH RZNIECIU, CO ROBIA, CZY TYLKO KTOS IM POKAZAL ZE MAJA TYLKO WYCIAC CALA KORONE DRZEWA.NA WIOSNE MOZE JAK DRZEWO PRZEZYJE-JAKOS TO WYGLADA, NP JAK JEST NISKIE.A TAK JEST POSTRACHEM, STRASZYDLEM MIEJSKIEJ ENKLAWY.TAK JAK UMIEJETNIE PODCIETO DO SAMEGO PNIA---DRZEWO PRZY WEJSCIU DO PARKU ZDROJOWEGO.KTO TAK ROBI? SA DRZEWA KTORE FORMULUJE SIE NA PLASKO NA RAMACH--ALE JE TRZEBA REGULARNIE PODCINAC.I TRZEBA NA TYM SIE ZNAC, KOCHAC ROSLINY I ROBIC TO Z ZAMILOWANIA. W CALYM MIESCIE A NIE TYLKO W CENTRUM. TAKIEGO OGRODNIKA NAM POTRZEBA ZE SZTABEM LUDZI PO TAKIEJ SZKOLE---Z ZAPALEM I Z SERCEM DLA ESTETYKI MIASTA.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:50:33] • [IP: 93.94.191.***]

Drodzy mieszkańcy Świnoujścia łezka się kręci i to nie z powodu drzew a waszej głupoty bo gdy sto lat temu myśanoo waszymi kategoriami to nie powstało by żadne miasto łącznie z tą waszą niemiecką wyspą do tej pory klepiska w domu byście mieli. Ludzie coś kosztem czegoś

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:47:58] • [IP: 78.88.28.**]

Te drzewa nie stoją przy ulicy tylko w głębi podwórka, koło wjazdów do garaży. Te drzewa rosną tu pewnie od 100 lat, więc po co ktoś budował garaże z wjazdami dokładnie przy drzewach? Wiadomo było, że się rozrosną.

Gośćpg • Czwartek [07.12.2017, 19:43:53] • [IP: 93.94.190.**]

Propozycja! Dla obrońców drzew. Jak tak walczycie to weźcie w adopcie te drzewa i ponoście wszystkie odpowiedzialności cywilno prawne włącznie z opłatami za utrzymanie i pielęgnacię.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:24:11] • [IP: 78.88.29.***]

A CO MAJA MIESZKANCY DO WLASCICIELI GARAZY ? TO ICH GLOS JEST PRAWNY !

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:12:40] • [IP: 164.127.146.***]

Brawo, mieszkańcy - dla urzędników to jeszcze jedna pozycja, a serce zaklejają rytmiczne i pewne jak w banku pensje za odkreślanie pozycji w wydrukach, nie ma miejsca dla wrażliwości, emocji - a dla was te drzewa to samo życie, bo życie składa sie też z rzeczy pięknych - widzicie je codziennie, zza okien, gdy wyjdziecie z domu. Taki opór pokazuje, że życie ma sens i smak, że nie dajemy się zamienic w trybiki, w pesele, we wsad do galerii handlowych i supermarkety. Że na szczęście jesteśmy" duchami w świecie materii", jak śpiewał Sting. ---Świnoujście jst piękne i bogate starymi drzewami - to jest znak szczególny miasta oprócz plaży, wód, portu. I coś mnie zastnawia: czydrzewa się poruszają, że weszły przed garaże? A może to jednak ludzie zbudowali garaże prowokując do wycięcia pięknych drzew-rzeźb? To trzeba ludzi skorygować, garaże przebudowac, a nie ruszac drzew.

Gość • Czwartek [07.12.2017, 19:10:08] • [IP: 78.88.30.**]

Nowy York wam sie podoba?? a tam drzew nie ma w miescie tylko w parku ! I tak powinno byc ciac ciac i ciac Pare osob bedzie zylo a i samochody ocaleja tez Do 14 06 46 a tutaj bylo kiedys morze a pozniej drzewa i tylko dlatego tu mieszkasz bo je wycieto aby budowac miasto

Gość • Czwartek [07.12.2017, 18:43:05] • [IP: 80.245.179.***]

Czy ci zawadiaccy mieszkańcy wezmą na siebie pisemną odpowiedzialność za zdrowie lub życie jeśli spadnie na kogokolwiek któreś z tych drzew lub jego część ??!! Czy zdają sobie sprawę z tak poważnej odpowiedzialności ??!! Bo ja bym się głęboko zastanowił i wolał niech urzędnicy decydują !!

Rozsądek • Czwartek [07.12.2017, 18:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

To są piękne, majestatyczne i zdrowe Kasztanowce. Poza" urzędasami" nikomu nie przeszkadzają. Dojazd do garaży nie jest przez nie w żaden sposób utrudniony. Od wiatru zasłania je budynek, a od drugiej strony Park Chopina. Kto wpadł na tak nikczemny pomysł, by je wyciąć?!

Oglądasz 1-25 z 51
■ Drugi członek załogi statku został przewieziony w poniedziałek rano do szpitala przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Zdiagnozowano u niego malarię. Jego stan lekarze oceniają jako dobry - Radio Szczecin ■ Śmiertelny wirus na statku handlowym przy Nabrzeżu Chemików! Zmarł Filipińczyk przewieziony (prywatnym transportem) na Izbę Przyjęć w Świnoujściu. Druga osoba jest odizolowana w szczecińskim szpitalu! ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną za Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ Bezdomni ze Świnoujścia niczym Nergal! Drą Biblię i zwijają papierosy. Nikt by nawet nie pomyślał, że bezdomni ze Świnoujścia mają coś wspólnego z Królem Ciemności. Jak się okazuje, niczym Nergal drą biblie a potem... kręcą przy jej pomocy papierosy! W tej sprawie napisał do nas jeden ze świadków opisywanego ekscesu ■ W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży ■ Pięć osób zatrutych w jednym z hoteli trafiło do szpitala. Wśród poszkodowanych były dzieci. Dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z lekarzem, strażacy oraz policjanci zabezpieczyli przed godziną 11:00 jeden z hoteli przy ulicy Elizy Orzeszkowej. Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie hotelu doszło do zatrucia. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci oraz dwie osoby dorosłe, które na sygnałach przewiezione zostały do szpitala ■ W piątkowy wieczór na ulicy Marynarzy miał miejsce wypadek. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł mężczyzna. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Co było przyczyną tragicznego upadku? ■ Słupek ostrzegawczy stoi od kilku miesięcy - zablokowany chodnik przy placu Słowiańskim ■ Wymusił pierwszeństwo. Teraz stanie przed sądem Po publikacji artykułu odnośnie zdarzenia w autobusie, gdzie urazu głowy doznała jedna z jego pasażerek, otrzymaliśmy odpowiedź ze strony Policji. Jak się okazuje, kierowca autobusu zahamował gwałtownie, aby uniknąć kolizji z samochodem osobowym marki mercedes. Niestety, w wyniku gwałtownego hamowania, urazu głowy doznała jedna z pasażerek. Kierowca za stworzenie zagrożenia w ruchu będzie odpowiadał przed sądem ■ Czy Janusz Żmurkiewicz prowadzi swoją kampanię wyborczą za publiczne pieniądze? Zobacz jaka była odpowiedź! ■ Czyżby nasze drewno było aż tak cenione przez Niemców, że posuwają się do nielegalnego zdobycia? Aż z okolic Wolgastu przyjechał bowiem kierowca, który najwyraźniej tak bardzo zapragnął polskiego drewna, że posunął się do kradzieży! W czwartek 3 maja, o godzinie 5.00 rano przy ulicy Wojska Polskiego zatrzymał się samochód z rejestracją z Wolgastu. Jego kierowca najspokojniej w świecie zaczął ładować leżące tam drewno do swojego auta ■ Czy 6 monet w kwocie 1,30 zł może stać się powodem nieporozumienia? Jak się okazuje, tak. O dosyć przykrym spotkaniu z młodym kierowcą autobusu opowiedziała jedna z naszych Czytelniczek ■ Wkrótce otwarcie sezonu na lotnisku Heringsdorf. Otwarcie sezonu 2018 na lotnisku w Heringsdorfie odbędzie się 5 maja o godzinie 12.30 ■ Od nowego roku szkolnego. Wyższe dodatki dla nauczycieli. Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawczy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r. ■ Rada Miasta zaakceptowała propozycje przyznania dotacji celowych na dofinansowanie prac rewaloryzacyjnych w dwóch zabytkowych kościołach na terenie świnoujścia. Z budżetu miasta wsparcie otrzymają parafie Chrystusa króla w Świnoujściu oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Świnoujściu-Karsiborze ■ Nie doszło do głosowonia w sprawie radnego Kmila Janta-Lipińskiego, któremu zarzucono naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Na wniosek radnego Sławomira Nowickiego, po przedstawieniu stanowisko stron sprawa została zdjęta z porządku obrad dzisiejszej sesji ■ Kamil Janta-Lipiński: Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej ■ Radny Kamil Janta - Lipiński; Jako radny nie sprzeniewierzyłem zapisom ustawy o samorządzie gminnym. Sprawa jest uderzeniem we mnie i mojego ojca ■ Radna Agatowska pyta o harmonogram prac remontowych na ulicy Wojska Polskiego."Wydaje mi się, że najwyższy czas aby mieszkańcy poznali terminy i jaka tymczasowa organizacja ruchu ich czeka"-mówi radna ■ Alicja Bohdziewicz uważa, że miasto powinno pomyśleć o nowej lokalizacji campingu ■ W czwartek 19 kwietnia zgubiono kluczyki (dwa sprzężone piloty) do samochodu Volkswagen w dzielnicy nadmorskiej. Dla znalazcy nagroda - 200 zł. Telefon kontaktowy 605768734 ■ Na festiwal Food Trucków przypłynął sam Neptun! Niestety, Władca mórz wrócił do domu głodny ■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■