POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.12.2017, 20:05:47] • Świnoujście

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka będzie jeździć bez lekarza! Do pacjentów dysponowana ma być specjalistyczna karetka ze Świnoujścia!

To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka będzie jeździć bez lekarza! Do pacjentów dysponowana ma być specjalistyczna karetka ze Świnoujścia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko wskazuje na to, że już od stycznia 2018 roku zespół ratownictwa specjalistycznego w Międzyzdrojach zostanie przekształcony w podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że karetka pogotowia ratunkowego w Międzyzdrojach pozostanie bez lekarza. Co to oznacza dla mieszkańców Świnoujścia? W nagłych przypadkach do Międzyzdrojów pojedzie karetka ze Świnoujścia! W takiej sytuacji, to nasze miasto pozbawione będzie specjalistycznej karetki.! To jednak nie wszystko.

Taka sytuacja spowoduje też, że mieszkańcy gminy Międzyzdroje częściej będą trafiać do szpitali, w tym także do szpitala miejskiego w Świnoujściu.

Najprawdopodobniej główną przyczyną proponowanych zmian jest brak na rynku pracy lekarzy spełniających warunki dla lekarza Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 78, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 78

Tango • Niedziela [17.12.2017, 13:20:30] • [IP: 62.69.241.**]

Kierunek zmian wytyczono: Dzisiaj w Międzyzdrojach karetki bez lekarza, jutro w Swinoujściu... A za klika dni Szpital bez lekarza (tzn. dyzurny będzie w Szczecinie i podpowie co trzeba, w razie czego... komuś tam). A lokalnych prominentów i tak się śmigłowcem do Szczecina dostarczy (w razie czego...)

Gość • Środa [13.12.2017, 10:12:24] • [IP: 176.221.123.***]

lekarze w karetkach nie są aż tak bardzo potrzebni, recept w pogotowiu nie ma już od 20 lat, 80% czynności ratowniczych wykonują ratownicy i dają sobie doskonale radę, lepiej było by dać trzecią karetkę na stałe w Ś-ciu z obsadą ratowników, starczyło by jeszcze na podwyżki dla nich

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:44:51] • [IP: 178.235.41.***]

Eksperci dalej widzę wyrażają swoje zdanie... Ale 14:09 zgadzam się i podpisuje pod tym obiema rękami!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:24:54] • [IP: 188.146.225.***]

Za PO było wszystko, mnóstwo karetek i w każdej po kilku lekarzy a teraz to lipa jakaś. Pamiętam jak po mnie kiedyś przyjechała karetka to było tylu lekarzy w środku że aż dla mnie zabrakło miejsca więc operowali mnie na miejscu ehhh to były czasy a teraz za czasów PIS to nie ma już nic

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:21:57] • [IP: 93.94.184.**]

Podczas rządów" dobrej zmiany" to tylko HADES będzie do dyspozycji chorych i zawsze na czas

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:08:51] • [IP: 79.191.254.**]

Jak nadal bedą słabo płacić Ratownikom i bedą pracować po 400 godzin miesięcznie to co drugi ratownik bedzie spał w wolnej chwili.Ratownicy są najlepsi w branży medycznej ale naj słabiej wynagr

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 16:05:50] • [IP: 37.248.163.**]

Nigdzie na świecie lekarz nie jeżdz, i w karetce na byc ratownik a lekarz ma byc w szpitalu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:10:40] • [IP: 46.169.130.***]

Rozmieszczeniem karetek zajmuje się wojewoda poprzez wydziały zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa ludności oraz zdrowia. Dyrektor WSPR jest wykonawcą decyzji. Jeżeli nie ma lekarzy o specjalności z ratownictwa to ich nie ma i nie będzie. Czasy gdy w karetce jeździł byle łapiduch dawno minęły i raczej nie wrócą. Prezydent Świnoujścia czy starosta kamieński to może tylko napisać list błagalny do wojewody a u kapelana mszę zamówić.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:31:58] • [IP: 2.108.234.**]

Tak jest w zachodnich państwach - do zgłoszeń jeżdżą ratownicy, doskonale wykształceni. Lekarze w najpoważniejszych przypadkach. Nie przesadzajcie ludzie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:30:29] • [IP: 164.127.146.***]

No cóż, zbieramy żniwo 28-letnich rządów popapraństwa eseldowsko-uniowolnościo-polszewickiego. Owszem, i PiS rządził, ale krótko i raczej w mniejszości. Tego na pstryknięcie palca się nie odwróci.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:09:11] • [IP: 94.254.227.**]

Zmniejszenie liczby karetek specjalistycznych to od roku 2018 fakt i dotyczycy całego kraju a nie jak to niezorientowani piszą działanie miejscowe. Wiąże się to min z brakiem specjalizacji wśród lekarzy, którzy mieli kilka lat na jej zrobienie. Postulaty nowelizacji powstały dużo wczesniej niż rzady PiS wiec obarczanie wszystkiemu obecnie rzadzacych jest co najmniej żałosne. Po wtóre nie ma czegos takiego w ZRM jak sanitariusze od dobrych kilku lat. Nie rozumiem też komentarza o" dużych aglomeracjach" i dysponencie odległym o 100km - co ma piernik do wiatraka? I na koniec zaskoczenie" bijacych piane" owszem w Świnoujsciu/Kamieniu oraz Miedzyzdrojach sa karetki specjalistyczne z" dochtorami" na pokładzie. Zlikwidowanie jednej z nich nie przyniesie żadnego uszczerbku na i zdrowiu pobliskich mieszkanców. Hejty i komentarze pseudo polityczne maja sie tyle do prawdy co przewidywalnosc prognozy pogody w tefalenie 😂

AGENDA 21 • Poniedziałek [11.12.2017, 13:52:01] • [IP: 80.245.178.***]

ad: Poniedziałek [11.12.2017, 09:37:51] • [IP: 10.66.76.**] chyba zapomniałaś, że w Polsce kartka pogotowia wykorzystywana jest do ratowania ludzi, a nie to co tam uk mają, na tamte potrzeby to i zootechnik wystarczy

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:08:59] • [IP: 77.253.28.***]

miasto platfusami słynace i biciem piany

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:47:31] • [IP: 92.42.119.***]

Jestem osobą niepełnosprawną.W niedzielę wieczorem przewróciłam się.Dotrwałam do poniedziałku.W poniedziałek miałam nogę spuchniętą tak mocno że nie mogłam ubrać buta.Zadzwoniłam pod 112 gdzie poinformowano mnie że gdyby m zadzwoniła w niedzielę to przyjechała by karetka i zrobili by prześwietlenie.Teraz to muszę poczekać do poniedziałku i przyślą po mnie transport medyczny ze szczecina to mnie zawiozą na prześwietlenie bo takie są procedury.Uważam że choćby NFZ dostawało dwa razy tyle co dostają to i tak będzie mało przy takim szastaniu pieniędzmi.W normalnym kraju osoba która podejmuje takie decyzje straciła by pracę.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:57:01] • [IP: 49.213.19.**]

i dobrze, niech sie naszym dobrym sasaiadom jak najlepiej wiedzie i niech choruja jak najmniej, a w razie czego raytownicy, lekarze, karetki i szpital swinoujski zawsze chetnie do waszej dyspozycji.Wesolych Swiat i duzo prezentow pod choinke zyczy polskie Swinoujscie

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:50:53] • [IP: 178.238.253.**]

Jakie to jest typowe i chamskie na PIS głosują mohery, a na inne partie to" młodzieniaszki" z tak zwanych" służb specjalistycznych" UB, milicji, wojska i ormo to było jakoś tak ze 35 lat temu to mają średnio 70-80 lat, buchahahah dawno się tak nie uśmiałem, paranoja albo liczydeł zabrakło podstawowego narzędzia do liczenia za tamtych czasów!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:45:22] • [IP: 178.238.253.**]

I Swinoujscie i Międzyzdroje musi zrezygnować z usług karetek ze Szczecina, jesteśmy zbyt dużymi aglomeracjami żeby być zależnym od dysponentów firmy ratującej życie odległej o ponad 100km, Rada powinna się tym problemem zając natychmiast!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:32:18] • [IP: 62.69.253.***]

no doskonale... A w Świnoujściu do pacjentów będzie jeździć jeszcze częściej Straż Pożarna... Brawo PiS!! Jeszcze więcej pieniędzy dla Rydzyka i Antka świra poprosimy!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:30:02] • [IP: 94.254.226.***]

Miasto dla samobojcow z taka opieka zdrowotna jaka tu istnieje.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:58:32] • [IP: 176.221.123.**]

Lekarzy i pielęgniarek w Polsce brak a jeszcze zachęca się ich do wyjazdu za granicę jak im się nie podoba a jak działa Służba Zdrowia to wiemy za takie małe pieniądze na NFZ. ...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:46:22] • [IP: 37.47.80.**]

A u nas w świnoujściu tez nie jeździ lekarz. Przyjeżdżają sami sanitariatów do pacjenta jak to było w naszym przypadku mężczyzny którego złapałbóle serca.Zamiast basenu powinni ściągnąć kardiologa i porządnego hirurga. Po co basen unarlakom

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:45:43] • [IP: 95.129.226.**]

Zabraknie moherów pis przegra wybory. JAK SIĘ PIS O TYM DOWIE NATYCHMIAST BEDZIE REAKCJA BEDĄ JEŹDZIĆ NAWET BRYCZKI Z LEKARZAMI A KSIĘŻA PO WYBORACH.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:21:31] • [IP: 95.160.158.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin