POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 07:12:23] • Świnoujście

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki w Świnoujściu zakończyła się pełnym sukcesem. I choć o akcji mówi się najwięcej w niedzielę kiedy ostatnie paczki trafiają do potrzebujących to największą pracę wolontariusze wykonali wcześniej gdy trwało przygotowywanie paczek, a przede wszystkim skrupulatna kwalifikacja rodzin , do których trafiła pomoc. Koordynatorzy akcji zapoznawali się z ich sytuacją materialną i, w zależności od tego, do każdego kierowali paczkę z odpowiednią zawartością. Sobota, a zwłaszcza niedziela były dniami szczególnej mobilizacji tak by wszystkie 38 rodzin otrzymało przygotowane dla siebie paczki. Udało się. Późnym popołudniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się wszyscy wolontariusze, kierownictwo akcji.

Pojawili się także niektórzy z tych licznych mieszkańców dzięki którym udało się paczki przygotować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Diany Skrockiej. Z Paczką jest co roku od 5-ciu lat. Tym razem na podsumowaniu akcji pojawiła się z mężem Piotrem i synkiem. Mały Leon ma dziś 10 i pół miesiąca. Swoje życie zaczynał rok temu, jeszcze w brzuszku mamy, także na akcji Szlachetnej Paczki.

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Władze miasta pomogły organizatorom udostępniając bezpłatnie pomieszczenia urzędu, najważniejsze jest jednak bezinteresowne zaangażowanie firm i osób prywatnych, które odpowiedziały na apel organizatorów i wypełnili paczki sprzętem AGD oraz żywnością.

Po całodziennej pracy wolontariusze mogli wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy. Na każdego czekał kawałek pysznego tortu ale nie to było największą nagrodą za ich wysiłek.

Jak mówią-tą największą jest zawsze radość ludzi, do których docierają z paczką, ludzi, których nie stać jest na świąteczną radość pod choinką i często to właśnie szlachetna paczka jest dla nich tym najważniejszym prezentem Świętego Mikołaja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [14.12.2017, 07:33:49] • [IP: 93.94.190.**]

niech ci ludzie idą do pracy a nie liczą na czyjąś łaskę wiecznie.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 19:36:08] • [IP: 178.238.252.***]

Świnoujście gratuluję tak wspaniałych ludzi szlachetnych i pięknych. Dobroć się rozmnaża :)Brawo

Gość • Wtorek [12.12.2017, 08:19:30] • [IP: 95.129.224.**]

Połowa analfabetów nie doczytała ze Rodzina na zdjecie to darczyńcy. Bylo więcej którzy pomogli ale akurat im zdjęcie zrobione co niektórych zżera z zazdrości.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:47:54] • [IP: 95.129.224.***]

Fajny gest, od ludzi dla ludzi.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:45:45] • [IP: 92.42.112.**]

Dianuś brawo! Patrzę na Was z wielką przyjemnością i dumą. Szczęście, że są jeszcze tacy normalni ludzie, którym się chce i którym zależy. Pozdrawiam ciepło. M. :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:39:40] • [IP: 94.254.226.**]

Ale fajna mamusia blond mmmm

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:48:03] • [IP: 83.8.110.**]

Paranoja! Od 2lat moja sąsiadka zgłoszona jest do paczki (samotna mając 3 dzieci) i pomoc do niej nie dociera. To kto dostaje paczke? Jak zwykle te same, znajome osoby. Śmieszne!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:41:00] • [IP: 188.118.147.***]

Ale ładna Pani paczkarka...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:58:51] • [IP: 80.245.179.***]

Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]-->> młodzi ludzie ze zdjęcia organizują pomoc innym potrzebującym, są darczyńcami, nie potrzebującymi ciołku :/

Pata • Poniedziałek [11.12.2017, 17:52:03] • [IP: 77.112.247.**]

Do IP78.50.241*** Gratuluję czytania ze zrozumieniem ;) Takie małe sprostowanie-Młodzi ludzie ze zdjęcia z dzieckiem nie czekają na paczkę, tylko sami ją przygotowują dla potrzebyjących !! A tak poza tym, to w tym artykule chyba nie chodzi o to, czy Pani Diana jest mężatką czy nie. Komentujących i narzekających jak zwykle tu pełno, może czas wykorzystać wolny czas w bardziej korzystny sposób ;) Diana i Piotrek oby tak dalej!! Super postawa-godna naśladowania a nie krytyki. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich wolontariuszy. Dobra robota :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:50:29] • [IP: 62.69.252.***]

Najważniejsze żeby pomagać mądrze np. ludziom którzy są chwilowo w złej sytuacji życiowej. Natomiast jeżeli ktoś co roku regularnie korzysta z takiej pomocy to jest to demoralizacja społeczna.

fororak 🐲 • Poniedziałek [11.12.2017, 16:35:07] • [IP: 138.197.168.**]

DO : Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***] Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja####To nie Kraj bandycki, tylko Katolicki, pełen miłosierdzia bożego, błogosławieństwa i współczucia, a jego domeną jest powiedzenie:Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, aż koszula spadnie z niego...A jak koszula spadnie z niego, to bierz się za drugiego...Nic dodać, nic ująć...amen

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]

Tak 10, 5 miesiąca dziecko już przyzwyczajamy do żebractwa, to przecież wstyd młodzi ludzie czekają aż ktoś coś podrzuci. A nie łaska rano du, , ę podnieść i do pracy?

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:26:52] • [IP: 95.160.156.**]

Ależ wy ludzie pieprzycie od rzeczy. Sami dupy nie ruszą, nic nie zrobią ale krytykują wszystkich za wszystko. Masakra z wami. Brawo Diana!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:14:02] • [IP: 164.127.146.***]

Nie widzę na zdjeciu pana będącego kimś jak Elton John lub F.Mercury albo George Michael - zawsze tam był.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:49:54] • [IP: 188.146.130.**]

Bardzo fajna blondynka :D

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:34:37] • [IP: 178.238.240.**]

Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:43] • [IP: 90.202.10.*]

Toż to konkubina jaka mężatka

Diana Skrocka • Poniedziałek [11.12.2017, 13:56:15] • [IP: 62.69.252.***]

Tu chodzi o pomaganie. O to żeby dać od siebie ! Ja robię paczkę z przyjaciółmi a dodatkowo współtowarzyszę inne. I robię to tylko dlatego że nikomu nie powinno zabraknąć jedzenia, ciepłej kurtki, czy prezentu dla dziecka. Ludzie którym pomagamy są silni i bardzo dzielni. My tylko trochę dajemy od siebie !!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***]

Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:18:43] • [IP: 95.129.224.**]

I PANI KOMENTATOR WYBRANYCH ARTYKUŁÓW SIE ZNALAZŁA...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:56:38] • [IP: 92.42.118.**]

Wspaniała inicjatywa, najlepsza w naszym kraju. Ja każdego roku, odnajduję tam coś nowego, coś prawdziwego i szczerego. Coś, czego w innych inicjatywach, /nie wszystkich oczywiście/, nie znajduję, a co mnie bardzo drażni...Te paczki, dają sygnał tym potrzebującym ludziom, że są dla nas ważni. Że poczują się wyjątkowo i to jest właśnie szlachetne i prawdziwe. Bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu." Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie." /Bruno Ferrero/

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:20:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do tych z komentarzy poniżej: Rodzin było ponad 30. Pojawiały się systematycznie, gdyż proces weryfikacji, trwał prawie do końca. Nawet w piątek, dzień przed Finałem, można było wybrać rodzinę i jej pomóc. Należało tylko śledzić na bieżąco stronę główną Szlachetne Paczki. Nie rozumiem stwierdzenia:" niezbyt zachęcające opisy" - a przepraszam, jakie miały być? Że potrzebują wczasów na Majorce? Ludzie, opamiętajcie się...Tym ludziom potrzeba podstawowych rzeczy, na które wy nie zwracacie uwagi: ciepła kurtka, buty na zimę, kołdra, poduszka, makaron, ryż i proszek do prania, oraz słodycz dla dziecka. Czy to tak trudno zrozumieć, że inni mają gorzej i jest im naprawdę ciężko? A dzięki takim ludziom, jak pani Diana, Basia, Jarek i wielu, wielu innym, te MARZENIA stają się realne. A sumienia, 187, nikt tam nie uspokaja, bo wszyscy w Zespole mają serce i empatię, nie na pokaz, tylko do działania. Jak chcesz się przekonać osobiście, to zapraszamy w przyszłym roku do Wolontariatu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:03:57] • [IP: 37.47.75.***]

Ładny lans dla rodzinki, a dlaczego tylko objęto 38 rodzin, na działkach to by się znalazło jeszcze około 100 rodzin, a takie instytucje; M.O.P.R.i takie różne stowarzyszenia to jakoś się nie angażowały, widocznie nie czuły w tym interesu ale nawoływać o przekazanie 1% podatku na te szemrane stowarzyszenia to wiedzą od kogo wołać, zabrakło 2- osób na zdjęciu które tak bardzo lubią się pokazywać przy każdej okazji i lansować, a miały tak blisko aby podejść na salę konferencyjną U.M.bo siedzibę mają obok.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:13:35] • [IP: 78.88.30.***]

Nie rozumiem. Pojawiła się pani z mężem. Ale czemu nie mogło jej zabraknąć? Co do rodzin 38 mam to samo odczucie, skąd ich tyle, było po 1 lub 2 albo 0 jak patrzyłem i to niezbyt zachęcające opisy.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■