POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 07:12:23] • Świnoujście

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki w Świnoujściu zakończyła się pełnym sukcesem. I choć o akcji mówi się najwięcej w niedzielę kiedy ostatnie paczki trafiają do potrzebujących to największą pracę wolontariusze wykonali wcześniej gdy trwało przygotowywanie paczek, a przede wszystkim skrupulatna kwalifikacja rodzin , do których trafiła pomoc. Koordynatorzy akcji zapoznawali się z ich sytuacją materialną i, w zależności od tego, do każdego kierowali paczkę z odpowiednią zawartością. Sobota, a zwłaszcza niedziela były dniami szczególnej mobilizacji tak by wszystkie 38 rodzin otrzymało przygotowane dla siebie paczki. Udało się. Późnym popołudniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się wszyscy wolontariusze, kierownictwo akcji.

Pojawili się także niektórzy z tych licznych mieszkańców dzięki którym udało się paczki przygotować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Diany Skrockiej. Z Paczką jest co roku od 5-ciu lat. Tym razem na podsumowaniu akcji pojawiła się z mężem Piotrem i synkiem. Mały Leon ma dziś 10 i pół miesiąca. Swoje życie zaczynał rok temu, jeszcze w brzuszku mamy, także na akcji Szlachetnej Paczki.

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Władze miasta pomogły organizatorom udostępniając bezpłatnie pomieszczenia urzędu, najważniejsze jest jednak bezinteresowne zaangażowanie firm i osób prywatnych, które odpowiedziały na apel organizatorów i wypełnili paczki sprzętem AGD oraz żywnością.

Po całodziennej pracy wolontariusze mogli wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy. Na każdego czekał kawałek pysznego tortu ale nie to było największą nagrodą za ich wysiłek.

Jak mówią-tą największą jest zawsze radość ludzi, do których docierają z paczką, ludzi, których nie stać jest na świąteczną radość pod choinką i często to właśnie szlachetna paczka jest dla nich tym najważniejszym prezentem Świętego Mikołaja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [14.12.2017, 07:33:49] • [IP: 93.94.190.**]

niech ci ludzie idą do pracy a nie liczą na czyjąś łaskę wiecznie.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 19:36:08] • [IP: 178.238.252.***]

Świnoujście gratuluję tak wspaniałych ludzi szlachetnych i pięknych. Dobroć się rozmnaża :)Brawo

Gość • Wtorek [12.12.2017, 08:19:30] • [IP: 95.129.224.**]

Połowa analfabetów nie doczytała ze Rodzina na zdjecie to darczyńcy. Bylo więcej którzy pomogli ale akurat im zdjęcie zrobione co niektórych zżera z zazdrości.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:47:54] • [IP: 95.129.224.***]

Fajny gest, od ludzi dla ludzi.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:45:45] • [IP: 92.42.112.**]

Dianuś brawo! Patrzę na Was z wielką przyjemnością i dumą. Szczęście, że są jeszcze tacy normalni ludzie, którym się chce i którym zależy. Pozdrawiam ciepło. M. :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:39:40] • [IP: 94.254.226.**]

Ale fajna mamusia blond mmmm

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:48:03] • [IP: 83.8.110.**]

Paranoja! Od 2lat moja sąsiadka zgłoszona jest do paczki (samotna mając 3 dzieci) i pomoc do niej nie dociera. To kto dostaje paczke? Jak zwykle te same, znajome osoby. Śmieszne!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:41:00] • [IP: 188.118.147.***]

Ale ładna Pani paczkarka...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:58:51] • [IP: 80.245.179.***]

Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]-->> młodzi ludzie ze zdjęcia organizują pomoc innym potrzebującym, są darczyńcami, nie potrzebującymi ciołku :/

Pata • Poniedziałek [11.12.2017, 17:52:03] • [IP: 77.112.247.**]

Do IP78.50.241*** Gratuluję czytania ze zrozumieniem ;) Takie małe sprostowanie-Młodzi ludzie ze zdjęcia z dzieckiem nie czekają na paczkę, tylko sami ją przygotowują dla potrzebyjących !! A tak poza tym, to w tym artykule chyba nie chodzi o to, czy Pani Diana jest mężatką czy nie. Komentujących i narzekających jak zwykle tu pełno, może czas wykorzystać wolny czas w bardziej korzystny sposób ;) Diana i Piotrek oby tak dalej!! Super postawa-godna naśladowania a nie krytyki. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich wolontariuszy. Dobra robota :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:50:29] • [IP: 62.69.252.***]

Najważniejsze żeby pomagać mądrze np. ludziom którzy są chwilowo w złej sytuacji życiowej. Natomiast jeżeli ktoś co roku regularnie korzysta z takiej pomocy to jest to demoralizacja społeczna.

fororak 🐲 • Poniedziałek [11.12.2017, 16:35:07] • [IP: 138.197.168.**]

DO : Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***] Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja####To nie Kraj bandycki, tylko Katolicki, pełen miłosierdzia bożego, błogosławieństwa i współczucia, a jego domeną jest powiedzenie:Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, aż koszula spadnie z niego...A jak koszula spadnie z niego, to bierz się za drugiego...Nic dodać, nic ująć...amen

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]

Tak 10, 5 miesiąca dziecko już przyzwyczajamy do żebractwa, to przecież wstyd młodzi ludzie czekają aż ktoś coś podrzuci. A nie łaska rano du, , ę podnieść i do pracy?

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:26:52] • [IP: 95.160.156.**]

Ależ wy ludzie pieprzycie od rzeczy. Sami dupy nie ruszą, nic nie zrobią ale krytykują wszystkich za wszystko. Masakra z wami. Brawo Diana!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:14:02] • [IP: 164.127.146.***]

Nie widzę na zdjeciu pana będącego kimś jak Elton John lub F.Mercury albo George Michael - zawsze tam był.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:49:54] • [IP: 188.146.130.**]

Bardzo fajna blondynka :D

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:34:37] • [IP: 178.238.240.**]

Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:43] • [IP: 90.202.10.*]

Toż to konkubina jaka mężatka

Diana Skrocka • Poniedziałek [11.12.2017, 13:56:15] • [IP: 62.69.252.***]

Tu chodzi o pomaganie. O to żeby dać od siebie ! Ja robię paczkę z przyjaciółmi a dodatkowo współtowarzyszę inne. I robię to tylko dlatego że nikomu nie powinno zabraknąć jedzenia, ciepłej kurtki, czy prezentu dla dziecka. Ludzie którym pomagamy są silni i bardzo dzielni. My tylko trochę dajemy od siebie !!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***]

Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:18:43] • [IP: 95.129.224.**]

I PANI KOMENTATOR WYBRANYCH ARTYKUŁÓW SIE ZNALAZŁA...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:56:38] • [IP: 92.42.118.**]

Wspaniała inicjatywa, najlepsza w naszym kraju. Ja każdego roku, odnajduję tam coś nowego, coś prawdziwego i szczerego. Coś, czego w innych inicjatywach, /nie wszystkich oczywiście/, nie znajduję, a co mnie bardzo drażni...Te paczki, dają sygnał tym potrzebującym ludziom, że są dla nas ważni. Że poczują się wyjątkowo i to jest właśnie szlachetne i prawdziwe. Bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu." Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie." /Bruno Ferrero/

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:20:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do tych z komentarzy poniżej: Rodzin było ponad 30. Pojawiały się systematycznie, gdyż proces weryfikacji, trwał prawie do końca. Nawet w piątek, dzień przed Finałem, można było wybrać rodzinę i jej pomóc. Należało tylko śledzić na bieżąco stronę główną Szlachetne Paczki. Nie rozumiem stwierdzenia:" niezbyt zachęcające opisy" - a przepraszam, jakie miały być? Że potrzebują wczasów na Majorce? Ludzie, opamiętajcie się...Tym ludziom potrzeba podstawowych rzeczy, na które wy nie zwracacie uwagi: ciepła kurtka, buty na zimę, kołdra, poduszka, makaron, ryż i proszek do prania, oraz słodycz dla dziecka. Czy to tak trudno zrozumieć, że inni mają gorzej i jest im naprawdę ciężko? A dzięki takim ludziom, jak pani Diana, Basia, Jarek i wielu, wielu innym, te MARZENIA stają się realne. A sumienia, 187, nikt tam nie uspokaja, bo wszyscy w Zespole mają serce i empatię, nie na pokaz, tylko do działania. Jak chcesz się przekonać osobiście, to zapraszamy w przyszłym roku do Wolontariatu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:03:57] • [IP: 37.47.75.***]

Ładny lans dla rodzinki, a dlaczego tylko objęto 38 rodzin, na działkach to by się znalazło jeszcze około 100 rodzin, a takie instytucje; M.O.P.R.i takie różne stowarzyszenia to jakoś się nie angażowały, widocznie nie czuły w tym interesu ale nawoływać o przekazanie 1% podatku na te szemrane stowarzyszenia to wiedzą od kogo wołać, zabrakło 2- osób na zdjęciu które tak bardzo lubią się pokazywać przy każdej okazji i lansować, a miały tak blisko aby podejść na salę konferencyjną U.M.bo siedzibę mają obok.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:13:35] • [IP: 78.88.30.***]

Nie rozumiem. Pojawiła się pani z mężem. Ale czemu nie mogło jej zabraknąć? Co do rodzin 38 mam to samo odczucie, skąd ich tyle, było po 1 lub 2 albo 0 jak patrzyłem i to niezbyt zachęcające opisy.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■