POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 07:12:23] • Świnoujście

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki w Świnoujściu zakończyła się pełnym sukcesem. I choć o akcji mówi się najwięcej w niedzielę kiedy ostatnie paczki trafiają do potrzebujących to największą pracę wolontariusze wykonali wcześniej gdy trwało przygotowywanie paczek, a przede wszystkim skrupulatna kwalifikacja rodzin , do których trafiła pomoc. Koordynatorzy akcji zapoznawali się z ich sytuacją materialną i, w zależności od tego, do każdego kierowali paczkę z odpowiednią zawartością. Sobota, a zwłaszcza niedziela były dniami szczególnej mobilizacji tak by wszystkie 38 rodzin otrzymało przygotowane dla siebie paczki. Udało się. Późnym popołudniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się wszyscy wolontariusze, kierownictwo akcji.

Pojawili się także niektórzy z tych licznych mieszkańców dzięki którym udało się paczki przygotować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Diany Skrockiej. Z Paczką jest co roku od 5-ciu lat. Tym razem na podsumowaniu akcji pojawiła się z mężem Piotrem i synkiem. Mały Leon ma dziś 10 i pół miesiąca. Swoje życie zaczynał rok temu, jeszcze w brzuszku mamy, także na akcji Szlachetnej Paczki.

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Władze miasta pomogły organizatorom udostępniając bezpłatnie pomieszczenia urzędu, najważniejsze jest jednak bezinteresowne zaangażowanie firm i osób prywatnych, które odpowiedziały na apel organizatorów i wypełnili paczki sprzętem AGD oraz żywnością.

Po całodziennej pracy wolontariusze mogli wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy. Na każdego czekał kawałek pysznego tortu ale nie to było największą nagrodą za ich wysiłek.

Jak mówią-tą największą jest zawsze radość ludzi, do których docierają z paczką, ludzi, których nie stać jest na świąteczną radość pod choinką i często to właśnie szlachetna paczka jest dla nich tym najważniejszym prezentem Świętego Mikołaja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [14.12.2017, 07:33:49] • [IP: 93.94.190.**]

niech ci ludzie idą do pracy a nie liczą na czyjąś łaskę wiecznie.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 19:36:08] • [IP: 178.238.252.***]

Świnoujście gratuluję tak wspaniałych ludzi szlachetnych i pięknych. Dobroć się rozmnaża :)Brawo

Gość • Wtorek [12.12.2017, 08:19:30] • [IP: 95.129.224.**]

Połowa analfabetów nie doczytała ze Rodzina na zdjecie to darczyńcy. Bylo więcej którzy pomogli ale akurat im zdjęcie zrobione co niektórych zżera z zazdrości.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:47:54] • [IP: 95.129.224.***]

Fajny gest, od ludzi dla ludzi.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:45:45] • [IP: 92.42.112.**]

Dianuś brawo! Patrzę na Was z wielką przyjemnością i dumą. Szczęście, że są jeszcze tacy normalni ludzie, którym się chce i którym zależy. Pozdrawiam ciepło. M. :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:39:40] • [IP: 94.254.226.**]

Ale fajna mamusia blond mmmm

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:48:03] • [IP: 83.8.110.**]

Paranoja! Od 2lat moja sąsiadka zgłoszona jest do paczki (samotna mając 3 dzieci) i pomoc do niej nie dociera. To kto dostaje paczke? Jak zwykle te same, znajome osoby. Śmieszne!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:41:00] • [IP: 188.118.147.***]

Ale ładna Pani paczkarka...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:58:51] • [IP: 80.245.179.***]

Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]-->> młodzi ludzie ze zdjęcia organizują pomoc innym potrzebującym, są darczyńcami, nie potrzebującymi ciołku :/

Pata • Poniedziałek [11.12.2017, 17:52:03] • [IP: 77.112.247.**]

Do IP78.50.241*** Gratuluję czytania ze zrozumieniem ;) Takie małe sprostowanie-Młodzi ludzie ze zdjęcia z dzieckiem nie czekają na paczkę, tylko sami ją przygotowują dla potrzebyjących !! A tak poza tym, to w tym artykule chyba nie chodzi o to, czy Pani Diana jest mężatką czy nie. Komentujących i narzekających jak zwykle tu pełno, może czas wykorzystać wolny czas w bardziej korzystny sposób ;) Diana i Piotrek oby tak dalej!! Super postawa-godna naśladowania a nie krytyki. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich wolontariuszy. Dobra robota :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:50:29] • [IP: 62.69.252.***]

Najważniejsze żeby pomagać mądrze np. ludziom którzy są chwilowo w złej sytuacji życiowej. Natomiast jeżeli ktoś co roku regularnie korzysta z takiej pomocy to jest to demoralizacja społeczna.

fororak 🐲 • Poniedziałek [11.12.2017, 16:35:07] • [IP: 138.197.168.**]

DO : Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***] Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja####To nie Kraj bandycki, tylko Katolicki, pełen miłosierdzia bożego, błogosławieństwa i współczucia, a jego domeną jest powiedzenie:Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, aż koszula spadnie z niego...A jak koszula spadnie z niego, to bierz się za drugiego...Nic dodać, nic ująć...amen

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]

Tak 10, 5 miesiąca dziecko już przyzwyczajamy do żebractwa, to przecież wstyd młodzi ludzie czekają aż ktoś coś podrzuci. A nie łaska rano du, , ę podnieść i do pracy?

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:26:52] • [IP: 95.160.156.**]

Ależ wy ludzie pieprzycie od rzeczy. Sami dupy nie ruszą, nic nie zrobią ale krytykują wszystkich za wszystko. Masakra z wami. Brawo Diana!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:14:02] • [IP: 164.127.146.***]

Nie widzę na zdjeciu pana będącego kimś jak Elton John lub F.Mercury albo George Michael - zawsze tam był.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:49:54] • [IP: 188.146.130.**]

Bardzo fajna blondynka :D

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:34:37] • [IP: 178.238.240.**]

Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:43] • [IP: 90.202.10.*]

Toż to konkubina jaka mężatka

Diana Skrocka • Poniedziałek [11.12.2017, 13:56:15] • [IP: 62.69.252.***]

Tu chodzi o pomaganie. O to żeby dać od siebie ! Ja robię paczkę z przyjaciółmi a dodatkowo współtowarzyszę inne. I robię to tylko dlatego że nikomu nie powinno zabraknąć jedzenia, ciepłej kurtki, czy prezentu dla dziecka. Ludzie którym pomagamy są silni i bardzo dzielni. My tylko trochę dajemy od siebie !!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***]

Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:18:43] • [IP: 95.129.224.**]

I PANI KOMENTATOR WYBRANYCH ARTYKUŁÓW SIE ZNALAZŁA...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:56:38] • [IP: 92.42.118.**]

Wspaniała inicjatywa, najlepsza w naszym kraju. Ja każdego roku, odnajduję tam coś nowego, coś prawdziwego i szczerego. Coś, czego w innych inicjatywach, /nie wszystkich oczywiście/, nie znajduję, a co mnie bardzo drażni...Te paczki, dają sygnał tym potrzebującym ludziom, że są dla nas ważni. Że poczują się wyjątkowo i to jest właśnie szlachetne i prawdziwe. Bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu." Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie." /Bruno Ferrero/

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:20:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do tych z komentarzy poniżej: Rodzin było ponad 30. Pojawiały się systematycznie, gdyż proces weryfikacji, trwał prawie do końca. Nawet w piątek, dzień przed Finałem, można było wybrać rodzinę i jej pomóc. Należało tylko śledzić na bieżąco stronę główną Szlachetne Paczki. Nie rozumiem stwierdzenia:" niezbyt zachęcające opisy" - a przepraszam, jakie miały być? Że potrzebują wczasów na Majorce? Ludzie, opamiętajcie się...Tym ludziom potrzeba podstawowych rzeczy, na które wy nie zwracacie uwagi: ciepła kurtka, buty na zimę, kołdra, poduszka, makaron, ryż i proszek do prania, oraz słodycz dla dziecka. Czy to tak trudno zrozumieć, że inni mają gorzej i jest im naprawdę ciężko? A dzięki takim ludziom, jak pani Diana, Basia, Jarek i wielu, wielu innym, te MARZENIA stają się realne. A sumienia, 187, nikt tam nie uspokaja, bo wszyscy w Zespole mają serce i empatię, nie na pokaz, tylko do działania. Jak chcesz się przekonać osobiście, to zapraszamy w przyszłym roku do Wolontariatu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:03:57] • [IP: 37.47.75.***]

Ładny lans dla rodzinki, a dlaczego tylko objęto 38 rodzin, na działkach to by się znalazło jeszcze około 100 rodzin, a takie instytucje; M.O.P.R.i takie różne stowarzyszenia to jakoś się nie angażowały, widocznie nie czuły w tym interesu ale nawoływać o przekazanie 1% podatku na te szemrane stowarzyszenia to wiedzą od kogo wołać, zabrakło 2- osób na zdjęciu które tak bardzo lubią się pokazywać przy każdej okazji i lansować, a miały tak blisko aby podejść na salę konferencyjną U.M.bo siedzibę mają obok.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:13:35] • [IP: 78.88.30.***]

Nie rozumiem. Pojawiła się pani z mężem. Ale czemu nie mogło jej zabraknąć? Co do rodzin 38 mam to samo odczucie, skąd ich tyle, było po 1 lub 2 albo 0 jak patrzyłem i to niezbyt zachęcające opisy.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■