POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 07:12:23] • Świnoujście

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki w Świnoujściu zakończyła się pełnym sukcesem. I choć o akcji mówi się najwięcej w niedzielę kiedy ostatnie paczki trafiają do potrzebujących to największą pracę wolontariusze wykonali wcześniej gdy trwało przygotowywanie paczek, a przede wszystkim skrupulatna kwalifikacja rodzin , do których trafiła pomoc. Koordynatorzy akcji zapoznawali się z ich sytuacją materialną i, w zależności od tego, do każdego kierowali paczkę z odpowiednią zawartością. Sobota, a zwłaszcza niedziela były dniami szczególnej mobilizacji tak by wszystkie 38 rodzin otrzymało przygotowane dla siebie paczki. Udało się. Późnym popołudniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się wszyscy wolontariusze, kierownictwo akcji.

Pojawili się także niektórzy z tych licznych mieszkańców dzięki którym udało się paczki przygotować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Diany Skrockiej. Z Paczką jest co roku od 5-ciu lat. Tym razem na podsumowaniu akcji pojawiła się z mężem Piotrem i synkiem. Mały Leon ma dziś 10 i pół miesiąca. Swoje życie zaczynał rok temu, jeszcze w brzuszku mamy, także na akcji Szlachetnej Paczki.

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Władze miasta pomogły organizatorom udostępniając bezpłatnie pomieszczenia urzędu, najważniejsze jest jednak bezinteresowne zaangażowanie firm i osób prywatnych, które odpowiedziały na apel organizatorów i wypełnili paczki sprzętem AGD oraz żywnością.

Po całodziennej pracy wolontariusze mogli wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy. Na każdego czekał kawałek pysznego tortu ale nie to było największą nagrodą za ich wysiłek.

Jak mówią-tą największą jest zawsze radość ludzi, do których docierają z paczką, ludzi, których nie stać jest na świąteczną radość pod choinką i często to właśnie szlachetna paczka jest dla nich tym najważniejszym prezentem Świętego Mikołaja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [14.12.2017, 07:33:49] • [IP: 93.94.190.**]

niech ci ludzie idą do pracy a nie liczą na czyjąś łaskę wiecznie.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 19:36:08] • [IP: 178.238.252.***]

Świnoujście gratuluję tak wspaniałych ludzi szlachetnych i pięknych. Dobroć się rozmnaża :)Brawo

Gość • Wtorek [12.12.2017, 08:19:30] • [IP: 95.129.224.**]

Połowa analfabetów nie doczytała ze Rodzina na zdjecie to darczyńcy. Bylo więcej którzy pomogli ale akurat im zdjęcie zrobione co niektórych zżera z zazdrości.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:47:54] • [IP: 95.129.224.***]

Fajny gest, od ludzi dla ludzi.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:45:45] • [IP: 92.42.112.**]

Dianuś brawo! Patrzę na Was z wielką przyjemnością i dumą. Szczęście, że są jeszcze tacy normalni ludzie, którym się chce i którym zależy. Pozdrawiam ciepło. M. :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:39:40] • [IP: 94.254.226.**]

Ale fajna mamusia blond mmmm

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:48:03] • [IP: 83.8.110.**]

Paranoja! Od 2lat moja sąsiadka zgłoszona jest do paczki (samotna mając 3 dzieci) i pomoc do niej nie dociera. To kto dostaje paczke? Jak zwykle te same, znajome osoby. Śmieszne!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:41:00] • [IP: 188.118.147.***]

Ale ładna Pani paczkarka...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:58:51] • [IP: 80.245.179.***]

Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]-->> młodzi ludzie ze zdjęcia organizują pomoc innym potrzebującym, są darczyńcami, nie potrzebującymi ciołku :/

Pata • Poniedziałek [11.12.2017, 17:52:03] • [IP: 77.112.247.**]

Do IP78.50.241*** Gratuluję czytania ze zrozumieniem ;) Takie małe sprostowanie-Młodzi ludzie ze zdjęcia z dzieckiem nie czekają na paczkę, tylko sami ją przygotowują dla potrzebyjących !! A tak poza tym, to w tym artykule chyba nie chodzi o to, czy Pani Diana jest mężatką czy nie. Komentujących i narzekających jak zwykle tu pełno, może czas wykorzystać wolny czas w bardziej korzystny sposób ;) Diana i Piotrek oby tak dalej!! Super postawa-godna naśladowania a nie krytyki. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich wolontariuszy. Dobra robota :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:50:29] • [IP: 62.69.252.***]

Najważniejsze żeby pomagać mądrze np. ludziom którzy są chwilowo w złej sytuacji życiowej. Natomiast jeżeli ktoś co roku regularnie korzysta z takiej pomocy to jest to demoralizacja społeczna.

fororak 🐲 • Poniedziałek [11.12.2017, 16:35:07] • [IP: 138.197.168.**]

DO : Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***] Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja####To nie Kraj bandycki, tylko Katolicki, pełen miłosierdzia bożego, błogosławieństwa i współczucia, a jego domeną jest powiedzenie:Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, aż koszula spadnie z niego...A jak koszula spadnie z niego, to bierz się za drugiego...Nic dodać, nic ująć...amen

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]

Tak 10, 5 miesiąca dziecko już przyzwyczajamy do żebractwa, to przecież wstyd młodzi ludzie czekają aż ktoś coś podrzuci. A nie łaska rano du, , ę podnieść i do pracy?

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:26:52] • [IP: 95.160.156.**]

Ależ wy ludzie pieprzycie od rzeczy. Sami dupy nie ruszą, nic nie zrobią ale krytykują wszystkich za wszystko. Masakra z wami. Brawo Diana!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:14:02] • [IP: 164.127.146.***]

Nie widzę na zdjeciu pana będącego kimś jak Elton John lub F.Mercury albo George Michael - zawsze tam był.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:49:54] • [IP: 188.146.130.**]

Bardzo fajna blondynka :D

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:34:37] • [IP: 178.238.240.**]

Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:43] • [IP: 90.202.10.*]

Toż to konkubina jaka mężatka

Diana Skrocka • Poniedziałek [11.12.2017, 13:56:15] • [IP: 62.69.252.***]

Tu chodzi o pomaganie. O to żeby dać od siebie ! Ja robię paczkę z przyjaciółmi a dodatkowo współtowarzyszę inne. I robię to tylko dlatego że nikomu nie powinno zabraknąć jedzenia, ciepłej kurtki, czy prezentu dla dziecka. Ludzie którym pomagamy są silni i bardzo dzielni. My tylko trochę dajemy od siebie !!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***]

Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:18:43] • [IP: 95.129.224.**]

I PANI KOMENTATOR WYBRANYCH ARTYKUŁÓW SIE ZNALAZŁA...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:56:38] • [IP: 92.42.118.**]

Wspaniała inicjatywa, najlepsza w naszym kraju. Ja każdego roku, odnajduję tam coś nowego, coś prawdziwego i szczerego. Coś, czego w innych inicjatywach, /nie wszystkich oczywiście/, nie znajduję, a co mnie bardzo drażni...Te paczki, dają sygnał tym potrzebującym ludziom, że są dla nas ważni. Że poczują się wyjątkowo i to jest właśnie szlachetne i prawdziwe. Bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu." Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie." /Bruno Ferrero/

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:20:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do tych z komentarzy poniżej: Rodzin było ponad 30. Pojawiały się systematycznie, gdyż proces weryfikacji, trwał prawie do końca. Nawet w piątek, dzień przed Finałem, można było wybrać rodzinę i jej pomóc. Należało tylko śledzić na bieżąco stronę główną Szlachetne Paczki. Nie rozumiem stwierdzenia:" niezbyt zachęcające opisy" - a przepraszam, jakie miały być? Że potrzebują wczasów na Majorce? Ludzie, opamiętajcie się...Tym ludziom potrzeba podstawowych rzeczy, na które wy nie zwracacie uwagi: ciepła kurtka, buty na zimę, kołdra, poduszka, makaron, ryż i proszek do prania, oraz słodycz dla dziecka. Czy to tak trudno zrozumieć, że inni mają gorzej i jest im naprawdę ciężko? A dzięki takim ludziom, jak pani Diana, Basia, Jarek i wielu, wielu innym, te MARZENIA stają się realne. A sumienia, 187, nikt tam nie uspokaja, bo wszyscy w Zespole mają serce i empatię, nie na pokaz, tylko do działania. Jak chcesz się przekonać osobiście, to zapraszamy w przyszłym roku do Wolontariatu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:03:57] • [IP: 37.47.75.***]

Ładny lans dla rodzinki, a dlaczego tylko objęto 38 rodzin, na działkach to by się znalazło jeszcze około 100 rodzin, a takie instytucje; M.O.P.R.i takie różne stowarzyszenia to jakoś się nie angażowały, widocznie nie czuły w tym interesu ale nawoływać o przekazanie 1% podatku na te szemrane stowarzyszenia to wiedzą od kogo wołać, zabrakło 2- osób na zdjęciu które tak bardzo lubią się pokazywać przy każdej okazji i lansować, a miały tak blisko aby podejść na salę konferencyjną U.M.bo siedzibę mają obok.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:13:35] • [IP: 78.88.30.***]

Nie rozumiem. Pojawiła się pani z mężem. Ale czemu nie mogło jej zabraknąć? Co do rodzin 38 mam to samo odczucie, skąd ich tyle, było po 1 lub 2 albo 0 jak patrzyłem i to niezbyt zachęcające opisy.

Oglądasz 1-25 z 33
■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■