POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.12.2017, 07:12:23] • Świnoujście

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki w Świnoujściu zakończyła się pełnym sukcesem. I choć o akcji mówi się najwięcej w niedzielę kiedy ostatnie paczki trafiają do potrzebujących to największą pracę wolontariusze wykonali wcześniej gdy trwało przygotowywanie paczek, a przede wszystkim skrupulatna kwalifikacja rodzin , do których trafiła pomoc. Koordynatorzy akcji zapoznawali się z ich sytuacją materialną i, w zależności od tego, do każdego kierowali paczkę z odpowiednią zawartością. Sobota, a zwłaszcza niedziela były dniami szczególnej mobilizacji tak by wszystkie 38 rodzin otrzymało przygotowane dla siebie paczki. Udało się. Późnym popołudniem w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zebrali się wszyscy wolontariusze, kierownictwo akcji.

Pojawili się także niektórzy z tych licznych mieszkańców dzięki którym udało się paczki przygotować. Wśród nich nie mogło zabraknąć Diany Skrockiej. Z Paczką jest co roku od 5-ciu lat. Tym razem na podsumowaniu akcji pojawiła się z mężem Piotrem i synkiem. Mały Leon ma dziś 10 i pół miesiąca. Swoje życie zaczynał rok temu, jeszcze w brzuszku mamy, także na akcji Szlachetnej Paczki.

W Świnoujściu każda Szlachetna Paczka trafiła do swojego adresata!!!

fot. iswinoujscie.pl

Władze miasta pomogły organizatorom udostępniając bezpłatnie pomieszczenia urzędu, najważniejsze jest jednak bezinteresowne zaangażowanie firm i osób prywatnych, które odpowiedziały na apel organizatorów i wypełnili paczki sprzętem AGD oraz żywnością.

Po całodziennej pracy wolontariusze mogli wspólnie cieszyć się z wykonanej pracy. Na każdego czekał kawałek pysznego tortu ale nie to było największą nagrodą za ich wysiłek.

Jak mówią-tą największą jest zawsze radość ludzi, do których docierają z paczką, ludzi, których nie stać jest na świąteczną radość pod choinką i często to właśnie szlachetna paczka jest dla nich tym najważniejszym prezentem Świętego Mikołaja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [14.12.2017, 07:33:49] • [IP: 93.94.190.**]

niech ci ludzie idą do pracy a nie liczą na czyjąś łaskę wiecznie.

Gość • Wtorek [12.12.2017, 19:36:08] • [IP: 178.238.252.***]

Świnoujście gratuluję tak wspaniałych ludzi szlachetnych i pięknych. Dobroć się rozmnaża :)Brawo

Gość • Wtorek [12.12.2017, 08:19:30] • [IP: 95.129.224.**]

Połowa analfabetów nie doczytała ze Rodzina na zdjecie to darczyńcy. Bylo więcej którzy pomogli ale akurat im zdjęcie zrobione co niektórych zżera z zazdrości.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:47:54] • [IP: 95.129.224.***]

Fajny gest, od ludzi dla ludzi.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 21:45:45] • [IP: 92.42.112.**]

Dianuś brawo! Patrzę na Was z wielką przyjemnością i dumą. Szczęście, że są jeszcze tacy normalni ludzie, którym się chce i którym zależy. Pozdrawiam ciepło. M. :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 19:39:40] • [IP: 94.254.226.**]

Ale fajna mamusia blond mmmm

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:48:03] • [IP: 83.8.110.**]

Paranoja! Od 2lat moja sąsiadka zgłoszona jest do paczki (samotna mając 3 dzieci) i pomoc do niej nie dociera. To kto dostaje paczke? Jak zwykle te same, znajome osoby. Śmieszne!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 18:41:00] • [IP: 188.118.147.***]

Ale ładna Pani paczkarka...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:58:51] • [IP: 80.245.179.***]

Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]-->> młodzi ludzie ze zdjęcia organizują pomoc innym potrzebującym, są darczyńcami, nie potrzebującymi ciołku :/

Pata • Poniedziałek [11.12.2017, 17:52:03] • [IP: 77.112.247.**]

Do IP78.50.241*** Gratuluję czytania ze zrozumieniem ;) Takie małe sprostowanie-Młodzi ludzie ze zdjęcia z dzieckiem nie czekają na paczkę, tylko sami ją przygotowują dla potrzebyjących !! A tak poza tym, to w tym artykule chyba nie chodzi o to, czy Pani Diana jest mężatką czy nie. Komentujących i narzekających jak zwykle tu pełno, może czas wykorzystać wolny czas w bardziej korzystny sposób ;) Diana i Piotrek oby tak dalej!! Super postawa-godna naśladowania a nie krytyki. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich wolontariuszy. Dobra robota :)

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 17:50:29] • [IP: 62.69.252.***]

Najważniejsze żeby pomagać mądrze np. ludziom którzy są chwilowo w złej sytuacji życiowej. Natomiast jeżeli ktoś co roku regularnie korzysta z takiej pomocy to jest to demoralizacja społeczna.

fororak 🐲 • Poniedziałek [11.12.2017, 16:35:07] • [IP: 138.197.168.**]

DO : Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***] Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja####To nie Kraj bandycki, tylko Katolicki, pełen miłosierdzia bożego, błogosławieństwa i współczucia, a jego domeną jest powiedzenie:Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, aż koszula spadnie z niego...A jak koszula spadnie z niego, to bierz się za drugiego...Nic dodać, nic ująć...amen

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:36:17] • [IP: 78.50.241.***]

Tak 10, 5 miesiąca dziecko już przyzwyczajamy do żebractwa, to przecież wstyd młodzi ludzie czekają aż ktoś coś podrzuci. A nie łaska rano du, , ę podnieść i do pracy?

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:26:52] • [IP: 95.160.156.**]

Ależ wy ludzie pieprzycie od rzeczy. Sami dupy nie ruszą, nic nie zrobią ale krytykują wszystkich za wszystko. Masakra z wami. Brawo Diana!!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 15:14:02] • [IP: 164.127.146.***]

Nie widzę na zdjeciu pana będącego kimś jak Elton John lub F.Mercury albo George Michael - zawsze tam był.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:49:54] • [IP: 188.146.130.**]

Bardzo fajna blondynka :D

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:34:37] • [IP: 178.238.240.**]

Jakie kryteria trzeba spełniać aby być objętym tą wspaniałą akcją i gdzie należy sie zgłosić, dziekuje

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 14:29:43] • [IP: 90.202.10.*]

Toż to konkubina jaka mężatka

Diana Skrocka • Poniedziałek [11.12.2017, 13:56:15] • [IP: 62.69.252.***]

Tu chodzi o pomaganie. O to żeby dać od siebie ! Ja robię paczkę z przyjaciółmi a dodatkowo współtowarzyszę inne. I robię to tylko dlatego że nikomu nie powinno zabraknąć jedzenia, ciepłej kurtki, czy prezentu dla dziecka. Ludzie którym pomagamy są silni i bardzo dzielni. My tylko trochę dajemy od siebie !!

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 13:33:14] • [IP: 80.245.189.***]

Bandycki kraj...na kler ida miliardy a ludzie biduja.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 12:18:43] • [IP: 95.129.224.**]

I PANI KOMENTATOR WYBRANYCH ARTYKUŁÓW SIE ZNALAZŁA...

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:56:38] • [IP: 92.42.118.**]

Wspaniała inicjatywa, najlepsza w naszym kraju. Ja każdego roku, odnajduję tam coś nowego, coś prawdziwego i szczerego. Coś, czego w innych inicjatywach, /nie wszystkich oczywiście/, nie znajduję, a co mnie bardzo drażni...Te paczki, dają sygnał tym potrzebującym ludziom, że są dla nas ważni. Że poczują się wyjątkowo i to jest właśnie szlachetne i prawdziwe. Bo więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli braniu." Wszystko, co dajesz innym, dajesz samemu sobie." /Bruno Ferrero/

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:20:19] • [IP: 92.42.118.**]

Do tych z komentarzy poniżej: Rodzin było ponad 30. Pojawiały się systematycznie, gdyż proces weryfikacji, trwał prawie do końca. Nawet w piątek, dzień przed Finałem, można było wybrać rodzinę i jej pomóc. Należało tylko śledzić na bieżąco stronę główną Szlachetne Paczki. Nie rozumiem stwierdzenia:" niezbyt zachęcające opisy" - a przepraszam, jakie miały być? Że potrzebują wczasów na Majorce? Ludzie, opamiętajcie się...Tym ludziom potrzeba podstawowych rzeczy, na które wy nie zwracacie uwagi: ciepła kurtka, buty na zimę, kołdra, poduszka, makaron, ryż i proszek do prania, oraz słodycz dla dziecka. Czy to tak trudno zrozumieć, że inni mają gorzej i jest im naprawdę ciężko? A dzięki takim ludziom, jak pani Diana, Basia, Jarek i wielu, wielu innym, te MARZENIA stają się realne. A sumienia, 187, nikt tam nie uspokaja, bo wszyscy w Zespole mają serce i empatię, nie na pokaz, tylko do działania. Jak chcesz się przekonać osobiście, to zapraszamy w przyszłym roku do Wolontariatu.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 11:03:57] • [IP: 37.47.75.***]

Ładny lans dla rodzinki, a dlaczego tylko objęto 38 rodzin, na działkach to by się znalazło jeszcze około 100 rodzin, a takie instytucje; M.O.P.R.i takie różne stowarzyszenia to jakoś się nie angażowały, widocznie nie czuły w tym interesu ale nawoływać o przekazanie 1% podatku na te szemrane stowarzyszenia to wiedzą od kogo wołać, zabrakło 2- osób na zdjęciu które tak bardzo lubią się pokazywać przy każdej okazji i lansować, a miały tak blisko aby podejść na salę konferencyjną U.M.bo siedzibę mają obok.

Gość • Poniedziałek [11.12.2017, 10:13:35] • [IP: 78.88.30.***]

Nie rozumiem. Pojawiła się pani z mężem. Ale czemu nie mogło jej zabraknąć? Co do rodzin 38 mam to samo odczucie, skąd ich tyle, było po 1 lub 2 albo 0 jak patrzyłem i to niezbyt zachęcające opisy.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■