POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.12.2017, 20:36:16] • Świnoujście

Czy kierowca samochodu potrącił na pasach mężczyznę?

Czy kierowca samochodu potrącił na pasach mężczyznę?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tuż po godzinie 20:00 na jednej z ulic doszło do zdarzenia. Na miejsce przyjechały dwa radiowozy policyjne i karetka pogotowia.

Do zdarzenia doszło w rejonie ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Hyundai SUV, skręcając w ulicę Wilków Morskich, najprawdopodobniej potrącił starszego mężczyznę. Pieszy upadł tuż przy samochodzie. Na miejsce przybyli policjanci oraz ratownicy medyczni. Ranny mężczyzna był przytomny i wymagał pomocy - został odwieziony karetką do szpitala.

- Wczoraj około godziny 20.00 interweniowaliśmy przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Wilków Morskich w związku ze zgłoszonym zdarzeniem drogowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Hyundai wykonywał prawidłowo manewr skrętu w prawo zgodnie z zieloną strzałką, w tym czasie 61-letni pieszy wszedł na jezdnię, nie stosując się do czerwonej sygnalizacji świetlnej, skutkiem czego został potrącony. 61-latek był nietrzeźwy, z uwagi na poniesione obrażenia został zabrany przez ambulans do szpitala. W ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego będziemy szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia i informuje asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [15.12.2017, 14:36:42]

komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Sobota [16.12.2017, 20:38:40] • [IP: 188.146.41.***]

Na miejscu tego kierowcy tylko sowa była by w stanie przekręcić głowę za siebie i dostrzec rower, lub pieszego - człowiek nie, wie to każdy kto tamtędy choć raz jechał.

Gość • Sobota [16.12.2017, 12:10:04] • [IP: 94.254.230.**]

Widać że sporo ludzi nie bardzo zna przepisy ruchu drogowego pisząc że z sygnalizacją coś jest nie tak. Jeśli skręca się w prawo mając zielone światło to należy ustąpić pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście ponieważ oni mają również zielone światło i to kierujący zmienia swój kierunek jazdy przecinając kierunek ruchu pieszych. Proste i oczywiste.

Gość • Piątek [15.12.2017, 21:19:28] • [IP: 95.129.229.***]

Jadąc szkolną od gdynskiej, skrecając w prawo w 11 listopada, najpierw kierowca ma zielone światło, wjeżdżam na pasy i zapala się zielone dla pieszych, który wychodzi na jezdnię i jest wypadek-czy to normalne.moim zdaniem powinno być odwrotnie, najpierw pieszy zielone a póżniej dopiero pojazd.I takich skrzyżowań jest kilka.Nie dziwota że tyle wypadków na przejściach.

Tango • Piątek [15.12.2017, 21:16:21] • [IP: 62.69.241.**]

Wymaganie od kierowcy, żeby widział jednocześnie z przodu i z tyłu, w dodaku rowerzystów szybko nadjeżdżających Z TYŁU (!) to prowokowanie wypadków. Tam nie powinno być zielonej strzałki! Tym razem sprawa dotyczy przechodnia ale miejsce jest niebezpieczne dla każdego. To jest" miejsce zaplanowanych wypadków".

Gość • Piątek [15.12.2017, 16:04:09] • [IP: 184.168.46.**]

Nie w Szanghaju, tylko w Bombaju się ten worek z ryżem przewrócił.

Gość • Piątek [15.12.2017, 16:02:35] • [IP: 184.168.46.**]

Kierowcy noście okulary 👓, jak nie widzicie ludzi... Problem polega na niedoświetlonych przejściach, bo jaśnie państw mają zajoba na punkcie fontann, betonu i wchodzeniu w tyłek turystom...

Gość • Piątek [15.12.2017, 15:54:00] • [IP: 78.10.206.***]

Jeżeli na tej ulicy dzieją się takie niestworzone rzeczy, to będziemy musieli zgłosić kurii, że zmieniamy trasę przemarszu procesji, bo to się po prostu w głowie nie mieści. 📉

Gość • Piątek [15.12.2017, 13:21:23] • [IP: 188.166.42.**]

czy w szanghaniu przewrucil sie worek z ryrzem ?

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:40:27] • [IP: 188.146.5.***]

Jestem kierowcą. I apeluję do pieszych NOSCIE ODBLASKI będą z tego same korzyści

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:33:14] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Piątek [15.12.2017, 07:59:29] • [IP: 93.94.184.**] prawko mam juz ponad 10 lat i w tym czasie zrobilem ponad 1mln km nie dostajac ani jednego mandatu, nie biorac udzialu w zadnej kolizji. a ty gnido jakimi osiagnieciami mozesz sie pochwalic? radze wyjechac czasami poza ta wioske (fizycznie jak i mentalnie) i zobaczyc jak wygladaja rozwiazania w miastach, gdzie urzednik wie co robi.

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:30:19] • [IP: 178.238.252.**]

to są absurdalne miejsca z przejściem dla pieszych!! 2 zielone w jednym czasie, to raz!! 2 to, zakręt co utrudnia kierowcy widoczność..jako kierowca i piesza, , doświadczyłam tego...tak jest w całej Polsce!! sama o mały włos nie uległam takiemu potrąceniu przez kierowcę, , nie każdy ma na tyle wyobrażni i zwolni..gościu z rozpędu wyjechał z za zakrętu, poczułam tylko podmuch przed sobą, , , wszyscy piesi stanęli i zamarli..to się pamięta!! osobiście zlikwidowała bym to przejście, kawałek dalej jest następne.

Gość • Piątek [15.12.2017, 11:17:05] • [IP: 178.238.252.***]

Rowerzysci pamietajcie o swiatlach i odblaskach, w starciu z blaszanym pudlem jestescie bez szans. Mialem przyjemnosc watpliwa zreszta spotkac takiego rowerzyste widmo, jadacego jeszcze do tego lewa strona ulicy. Na zwrocona mu uwage dostalem wiazanke ch, k, p.

Gość • Piątek [15.12.2017, 10:27:20] • [IP: 37.47.129.***]

powazne problemy w miescie a radni sie aferami bilboardowymi zajmuja

Gość • Piątek [15.12.2017, 10:09:45] • [IP: 37.47.163.***]

Świnoujskie ulice to nie tor wyscigowy jak nie którym sie wydaje np.gosciu w. Pierdzacym Polonezie i jego towarzysz w srebrnej becie a pamietac należy ze prrdkosc dostosowujemy o warunkow na drodze.

Gość • Piątek [15.12.2017, 09:57:21] • [IP: 46.76.34.***]

Takiego roku dawno na drogach nie było.

Gość • Piątek [15.12.2017, 09:52:25] • [IP: 37.47.163.***]

Ty mistrzuniu i ty idiotko co zyczysz mi wypadku Prawojazdy mam od 84 roku i jezdze zawodowo roznymi pojazdami i w roznych warunkach jezeli oslepiaja cie swiatla nie mozesz byc kierowca proste. strach was puscic po za miasto bo w tedy pozabijacie wszystko co sie rusza. Żenada z was

Gość • Piątek [15.12.2017, 09:47:21] • [IP: 37.7.57.***]

Tu wychodzi kultura jazdy, pieszym i rowerzystom pada za kołnierz wiec wypadało by ich przepuszczać i tyle, zawsze jadąc tamtędy na zakręcie zwalniam do minimum bo widoczność jest beznadziejna i nie chodzi o zieloną strzałkę a zielone i dla aut i dla reszty użytkowników drogi, 5 sekund później chyba żadnego kierowcy nie zbawi, szanujmy się nawzajem!

Gość • Piątek [15.12.2017, 08:36:38] • [IP: 62.69.254.**]

Apeluję o likwidację przejść dla pieszych (zwłaszcza przy skrzyżowaniach) bo rzeczywiście dają one pieszym" złudne przekonanie", że mają prawo do bezpiecznego przejścia. W krajach zachodnich jest bardzo mało przejść dla pieszych ale za to są bezwzględnie respektowane. Po co komu niejasne przepisy? Prawo powinno być klarowne!

Gość • Piątek [15.12.2017, 08:36:29] • [IP: 5.172.237.***]

Kolejny ku.. Zorro o tej porze roku za chiny tych wszystkich zamaskowanych nie widać szczególnie wieczorem i o takiej dupnej pogodzie. Czy Wy ludzie myślicie? Wczoraj koło Lidla 2debili na rowerach bez świateł przemknelo mi przed maska, a później dziwić się że są wypadki! NA WŁASNĄ PROŚBĘ TRAFIACIE DO SZPITALA!

Mistrzuniu • Piątek [15.12.2017, 08:15:33] • [IP: 80.245.186.**]

Gość • Czwartek [14.12.2017, 22:53:25] • [IP: 37.47.163.*** Widać że nawet kierownicy nie miałeś w ręku.. Jak chcesz kogoś umorakniac to zacznij od swojej rodziny

Gość • Piątek [15.12.2017, 08:14:10] • [IP: 62.69.254.***]

"Zielona strzalka"nie jest nakazem!

Ars • Piątek [15.12.2017, 08:05:41] • [IP: 31.0.87.*]

Do Gość • Czwartek [14.12.2017, 22:53:25] • [IP: 37.47.163.***] Nie bądź taki do przodu, bo widać od razu że z ciebie tylko teoretyk i może jeździsz autem zza klawiatury. Wystarczy, że delikatnie popada wieczorem albo nocą i zobacz pieszego który wszedł na przejście dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Łużyckiej po tym jak zostaniesz oślepiony przez źle wyregulowane światła auta jadącego z naprzeciwka. Następną rzeczą na tym skrzyżowaniu jest to, że ścieżka rowerowa jest w tzw. martwym polu widzenia tj. na słupku w większości aut.

Gość • Piątek [15.12.2017, 07:59:29] • [IP: 93.94.184.**]

Gość • Czwartek [14.12.2017, 21:47:33] • [IP: 80.245.178.***] Ja widzę że debile mają prawko i wypowiadają się na forum.Zastanów się może cztery razy zanim coś napiszesz a i popieram poprzednika idź jak najprędzej do WK i oddaj PJ póki nikogo nie skrzywdziłeś.

Gość • Piątek [15.12.2017, 06:28:42] • [IP: 37.47.160.***]

Piesi, po raz kolejny, my kierowcy prosimy - noście odblaski!!

Gość • Piątek [15.12.2017, 06:09:46] • [IP: 95.129.224.**]

tam na jest zła sygnalizacja kierowca skręcający w prawo musi stanąć i ustąpić np jadącemu bardzo szybko rowerzyście, jakiś błąd w sygnalizacji. Inne debilne ustawienie i bardzo niebezpieczne to skrzyżowanie piastowska wyspiańskiego i dąbrowskiego, pomimo apeli kierowców jak do tej pory czekamy na kolejne kolizje..

Oglądasz 1-25 z 36
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■