POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [08.01.2018, 23:10:30] • Świnoujście

Świnoujścianie poszli po karty zniżkowe do aquaparku, a strażnicy miejscy wręczali im w tym czasie wezwania! Gdzie są parkingi?

Świnoujścianie poszli po karty zniżkowe do aquaparku, a strażnicy miejscy wręczali im w tym czasie wezwania! Gdzie są parkingi?

fot. iswinoujscie.pl

2,5 tysiąca kart uprawniających do zniżek na aquapark ma trafić do mieszkańców Świnoujścia. W poniedziałkowy poranek, świnoujścianie tłumnie ruszyli po karty, czego dowodem był sznur samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Kierowcy parkowali gdzie popadnie. Znalezienie wolnego miejsca w pobliżu hotelu Radisson Blu, gdzie karty były do odebrania graniczyło z cudem. Jak widać, mieszkańcy postanowili sobie jakoś z tym poradzić. Zaparkowali swoje samochody na ścieżce rowerowo - pieszej. W tym czasie, na miejscu pojawiła się straż miejska. Po powrocie, na kierowców czekała niemiła niespodzianka, w postaci wezwania od strażników miejskich. Z naszych informacji wynika, że na miejscu pojawiła się także policja.

Co na to urzednicy?

Świnoujścianie poszli po karty zniżkowe do aquaparku, a strażnicy miejscy wręczali im w tym czasie wezwania! Gdzie są parkingi?

fot. iswinoujscie.pl

Na nasze pytanie w tej sprawie, odpowiedziała Hanna Lachowska z BIK UM.

- Jak doskonale widać na zdjęciu, samochody stoją na ścieżce rowerowo - pieszej, co jest niezgodne z przepisami. Straż Miejska nie wystawiała mandatów, tylko wezwania do stawienia się w biurze SM przy ulicy Wyspiańskiego.

Świnoujścianie poszli po karty zniżkowe do aquaparku, a strażnicy miejscy wręczali im w tym czasie wezwania! Gdzie są parkingi?

fot. iswinoujscie.pl

Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia z właścicielem kompleksu - Zdrojową Invest oraz dyrektorem hotelu Radisson Blu, miasto wykupiło 2,5 tys. kart mieszkańca uprawniających do zniżek na korzystanie z aquaparku. Każda uprawnia do zniżki na cztery osoby: dwie dorosłe i dwójkę dzieci. Dodatkowo dzieci do wzrostu 1 metra mają wstęp darmowy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 113

Gość • Środa [10.01.2018, 21:44:56] • [IP: 62.20.148.**]

Kierowca z prawdziweo zdarzenia niezachowuje sie w taki sposob, i nie placi mandatow, kultura!.A Wy co stoicie gdzie popadnie...placie jaknajwiecej!!Przepisy obowiazuja wszystkich i wszedzi.PROSTE.

Gość • Środa [10.01.2018, 15:05:10] • [IP: 209.95.56.**]

"Świnoujścianie poszli"?.. to jest źle napisane:" Świnoujścianie pojechali", gdyby było inaczej, to nie było by tam samochodów.

Gość • Środa [10.01.2018, 09:00:32] • [IP: 94.254.236.**]

a wystarczyło wjechać na parking hotelu który jest bezpłatny za głupotę i bezmyślność trzeba płacić

Gość • Wtorek [09.01.2018, 22:34:44] • [IP: 31.0.42.**]

Ktoś ma w d... przepisy, to niech płaci... mandaciki poprosimy dla nich...

Gość • Wtorek [09.01.2018, 22:15:45] • [IP: 37.47.165.***]

Przepisy przepisami. Zrozumiałe. ale gdzie są parkingi w dzielnicy nadmorskiej? Nie ma parkingów nie powinno być mandatów.

Gość x • Wtorek [09.01.2018, 21:15:31] • [IP: 92.42.116.***]

Gość • Wtorek [09.01.2018, 10:17:46] • [IP: 93.94.186.**] artykuł dotyczy buractwa które nie potrafi zaparkować samochodu zgodnie z przepisami, a nie kart zniżkowych - szanowna pani proszę czytać ze zrozumieniem ! Co za kobieta ?!Gość • Wtorek [09.01.2018, 10:34:52] • [IP: 93.94.188.**]nie, nie musieli, to nie jest wytłumaczenie !

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:40:49] • [IP: 95.129.228.***]

Pozdrawiam przesympatyczną Panią Policjant z drogówki :)

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:39:51] • [IP: 62.69.253.***]

Do gościa od szukania przekrętów- kart było tylko 1500 sztuk i je wydawano wczoraj i dzisiaj.Reszta kart czyli 1000 sztuk jest aktualnie w druku to co piszesz bzdury człowieku i siejesz zamęt?

j444 • Wtorek [09.01.2018, 19:07:37] • [IP: 176.221.123.**]

Widzę, że dużo jest osób mających IP: 176.221.123.***, myślę, że jesteśmy klientami tego samego operatora czyli następcy po AC różne są tylko ostatnie cyfry, te ukryte. Szkoda, bo w AC przedostatni zestaw widoczny wraz z ukrytymi był różny. Jak tak dalej pójdzie to niedługo wszyscy komentujący będą mieć widoczne takie samo IP.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:07:02] • [IP: 93.94.187.***]

Nie do pomyślenia to karty są dla bogatych?Dupcie wożą 300m autem, a gdzie autobus?

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:44:27] • [IP: 80.245.188.***]

Chytry traci dwa razy:))

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:28:54] • [IP: 2.27.84.**]

BRawo tak trzymac...

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:18:15] • [IP: 176.221.123.***]

W Świnoujsciu będzie rządzić Katolicka PIS

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:17:44] • [IP: 92.42.113.**]

Dzisiaj o 10 rano nie było już żadnych kart.Wczoraj sprzedano około 1000 kart.Pytam władze miasta:CO STAŁO SIĘ Z 1500 KART?GDZIE ONE ZNIKNĘŁY? To już przekręt na dużą skalę.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:16:03] • [IP: 176.221.123.***]

Straż Miejska będzie rozwiazana oni staja na drogach i na Ludzi napadają kiedyś napadali na Przedszkolaków i wlepiali im mandaty teraz wszystkich już atakują

Gość • Wtorek [09.01.2018, 18:02:07] • [IP: 83.8.115.***]

Brawo straż miejska!! Nikogo nie pouczać!!

Gość • Wtorek [09.01.2018, 17:44:14] • [IP: 88.156.232.**]

Poszli po karty ale zaparkowali na chodniku i trzeba to karac

j444 • Wtorek [09.01.2018, 17:39:58] • [IP: 176.221.123.**]

Do" Gość • Wtorek [09.01.2018, 16:45:06] • [IP: 37.47.168.**]" Na tym między innymi polega" dobra zmiana" z pieniędzy podatników funduje się jednym baseny innym w formie 500+ królicze zachowania.

j444 • Wtorek [09.01.2018, 17:00:40] • [IP: 176.221.123.**]

Niedouczonych tłumoków, prawa można uczyć tylko karami. Tak trzymać SM i oby te kary były dotkliwe.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 16:45:06] • [IP: 37.47.168.**]

Żałosne. Z pieniędzy kasy miasta (czyli wszystkich mieszkańców) zadotowano prywatny hotel, a wy lecicie zamiast unieść się ambicją i rozumem. Żałosne.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 15:57:13] • [IP: 176.221.123.***]

no i zamiast oszczedzic . ... to maja jeszcze wiecej do zaplaty karta dajaca znizke mozna kupic na caly rok za 80 zl. .. gratulacje

Gość • Wtorek [09.01.2018, 15:33:54] • [IP: 95.160.156.***]

Daremny trud, trzeba było od razu na lawete zabierac i byłoby pewne a tak to połowa z nich będzie się migać, chyba, że jakiś rowerzysta uderzyłby w takie auto to wtedy Policja go doceni!

Gość • Wtorek [09.01.2018, 15:20:25] • [IP: 95.129.224.**]

161 to chyba synek, , bismensmena polskiego'' Dla takich bogaczy to powinni rezerwować aquapark i kasować grubą kasę bo przecież to są bogacze i za samo bycie bogaczem powinni płacić i fajnie że tacy są..

Gość • Wtorek [09.01.2018, 15:16:58] • [IP: 80.245.179.***]

NO I KARTY SIE ZFINANSOWALY :)

Gość • Wtorek [09.01.2018, 15:04:05] • [IP: 176.221.123.**]

plan wykonany

Oglądasz 1-25 z 113
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■