POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.01.2018, 15:01:35] • Świnoujście

Na Moniuszki kobieta wpadła pod samochód. 83 - latka przebiegała przez jezdnie w miejscu niedozwolonym!

Na Moniuszki kobieta wpadła pod samochód. 83 - latka przebiegała przez jezdnie w miejscu niedozwolonym!

fot. iswinoujscie.pl

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na ulicy Moniuszki. Przebiegająca przez jezdnię starsza osoba została potrącona przez czarne audi. Uderzenie było tak silne, że kobietę odrzuciło na kilka metrów. Wszystko wskazuje na to, że 83 - latka nie zauważyła nadjeżdżającego samochodu, a dalszy przebieg wypadku opisują we wstrząsający sposób jego świadkowie.

- Wszystko trwało dosłownie kilka sekund, widziałam, jak kobieta przebiega przez jezdnie, a później był już tylko głośny huk i zauważyłam, jak kobieta leci w powietrzu – opisuje świadek, który widział całe zdarzenie na własne oczy przez okno. W tym miejscu nie ma pasów, a kobieta najprawdopodobniej chciała szybko przedostać się na druga stronę ulicy. Czarnym Audi kierowała kobieta - dodaje.

Na Moniuszki kobieta wpadła pod samochód. 83 - latka przebiegała przez jezdnie w miejscu niedozwolonym!

fot. iswinoujscie.pl

Z naszych informacji wynika, że poszkodowana kobieta doznała urazu nogi.

Do wypadku doszło we wtorek, około godziny 12:30.

Na miejsce wezwano policję, a następnie pogotowie ratunkowe. Droga była zablokowana, a auta były kierowane na poboczne ulice.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

Gość • Piątek [12.01.2018, 15:02:58] • [IP: 37.47.165.***]

jakim trzeba być złym człowiekiem aby tu umieszczać komentarze i do tego jeszcze krytykując tutaj zajmijcie się swoim życiem plotkarze

Gość • Piątek [12.01.2018, 13:12:37] • [IP: 37.47.154.***]

Widzę ze Pani starsza w dobrych rękach ! Najlepszy ratownik medyczny Pan Tomek. ..

Gość • Czwartek [11.01.2018, 21:40:40] • [IP: 178.238.251.***]

Obie panie popełniły wykroczenie. Przy czym wiek pani która wtargnęła na jezdnię zdaje się ją usprawiedliwiać. Jest to zapewne już osoba niepełnosprawna i być może nie zdająca sobie sprawy z niebezpieczeństwa, może ma demencję i zerwała się bliskim spod opieki. Pewnie ciężko jej było dojść do pasów i sobie przeszła przez jezdnię. Natomiast pani w samochodzie musi sobie zdawać sprawę z przewagi jaką ma nad ''mniejszymi'' wagowo i mobilnie uczestnikami ruchu miejskiego. Nadmierna prędkość i pycha kierowców prowadzi do wielkich tragedii bo ofiarom nikt zdrowia nie zwróci a osoby winne niestety też ponoszą ciężkie koszty swojej lekkomyślności i pośpiechu. Jadąc 30- 40/h szybciej zajedziesz i łatwiej zareagujesz - nie tylko na staruszków ale i na dzieci czy zwierzęta. Jeśli ktoś ma dobre serce to myśli o słabszych. W Skandynawii pieszy może wyjść na ulicę w dowolnym miejscu i kierowca ma tak dostosować prędkość by w każdej sytuacji zareagować prawidłowo. Tyle w temacie - rowerzystów piratów NIE KOMENTUJĘ.

ryynio • Środa [10.01.2018, 17:54:58] • [IP: 83.249.11.**]

zamiast wbiegla powinno byc nagle wtargnela na jezdnie ale to tez wina kierowc, gdyby jechal wolniej i obserwowal pobocza-chodniki to zauwazylby kobiecine

Gość • Środa [10.01.2018, 16:07:33] • [IP: 178.238.251.***]

Nigdy w życiu nie widziałam biegnącej 83 letniej kobiety ani mężczyzny !

Gość • Środa [10.01.2018, 10:34:21] • [IP: 77.112.10.***]

Na Moniuszki kobieta wpadła pod samochód. 83 - latka przebiegała przez jezdnie w miejscu niedozwolonym! - Pogratulować tylko!! - w takim wieku Pani da radę biegać !

Gość • Środa [10.01.2018, 09:34:34] • [IP: 178.238.245.**]

Biegła do lekarza

Gość • Środa [10.01.2018, 09:31:54] • [IP: 37.248.162.***]

Jakie działania zamierza podjąć kierownictwo drogówki celem ograniczenia zdarzeń na drogach naszego powiatu?? Zasadne pytanie, może ktoś pokusiłby się o odpowiedź. Może redakcja zapyta oficjalnie...

Gość • Środa [10.01.2018, 09:24:53] • [IP: 164.127.32.***]

Owszem, istnieje problem nieustępujących pieszym kierowców lub jeżdżących zbyt szybko, ale wobec pieszego WPADAJĄCEGO na jezdnię nie ma mocnych. Trzeba by miec z przodu samochodu czy roweru silnik odrzutowy kierujący pojazd do tyłu, by wyhamować. Ale Bondów z cudownymi samochodami nie jest wielu na tym świecie.

Gość • Środa [10.01.2018, 08:34:59] • [IP: 188.146.34.**]

Kobiecina chciała polatać.

Gość • Środa [10.01.2018, 08:07:16] • [IP: 88.79.100.**]

Po co tyle gadać/pisać, sa pewne reguły obowiązujące na ulicy, których to reguł uczą rodzice prawie każde dziecko od wielu...wielu lat. Wiec na ulicę pieszy powinien wkroczyć w miejscu do tego wyznaczonym, w kiedy takowego brak powinien zachować ostrożność.Auto to nie szpilka, i da sie je zobaczyć juz w pewnej odległosci i w sytuacji braku przejscia dla pieszych to auto ma pierwszeństwo. Wszyscy mądrzy tu piszący i jadący na kierowcę ze nie uważał, a co by sie stało pytam gdyby kierowca zaparkował na chodniku, zaraz by było że nie zgodnie z przepisami, że burak itd. A dlaczego to sie nie widzi teraz przepisów, my kierowcy mamy obowiązek ustępowac pieszemu bedacemu na przejsciu, a kiedy przejscia nie ma to co, tez mamy ustępować, pieszy powinien zachować ostrożność, zresztą niedaleko tego miejsca jest przejscie dla pieszych, no ale babie sie nie chciało do niego iśc, to samo przy biedronce nieopodal, ilu pieszych łazi tam nie po pasach ??!!. Albo są reguły albo ich nie ma !!

Gość • Środa [10.01.2018, 07:30:09] • [IP: 178.235.182.***]

Dziarska baba, 83 lata i przebiegała.

Gość • Środa [10.01.2018, 00:51:28] • [IP: 80.245.178.***]

83-latka nie przebiegała w miejscu niedozwolonym, 83- latka jest zgodnie z klasyfikacją medyczną osobą w wieku podeszłym/ powyżej 75 roku życia/, a wobec takiej osoby, również osoby niepełnosprawnej, należy zachować szczególną ostrożnośc, do zatrzymania włącznie, ponieważ taka osoba może nie wykazywać się pełną orientacją przestrzenną. Tyle prawo drogowe.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 23:28:14] • [IP: 78.88.29.*]

babka może słabo widząca i słabo słysząca...

Gość • Wtorek [09.01.2018, 23:00:58] • [IP: 93.94.186.***]

A gdzie jej się tak spieszyło ??

Gość • Wtorek [09.01.2018, 22:50:06] • [IP: 93.94.184.**]

Pozdrawiam ratownika T.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 22:33:14] • [IP: 46.134.55.**]

Większość komentujących czepia się nagłówka" jak to możliwe aby 83 latka wbiegł na jezdnię". Owszem, mało realne jest to aby ta kobieta mówiąc dosłownie wbiegła ecz najprawdopodobniej chcąc przejść na drugą stronę ulicy w miejscu do tego niedozwolonym niezachowala podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię i w ten sposób po prostu nagle weszła na drogę. Kierująca audi nawet jadąc przepisowo w 1 sekundę pokonała metrów wiec mogla nie miec szans na unikniecie potrącenia pieszej. Wniosek - gdyby poszkodowana kobieta zachowała minimum podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię to najprawdopodobniej nie doszłoby do zdarzenia.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 21:37:03] • [IP: 92.42.119.***]

Jak dzieci? Z mojego punktu widzenia jak by mieli 20 lat "przed nami 7 me NIEBO " dzwoniłam do 37nio letniego znajomego a w słuchawce BABCIA iiiiiiii k a kto mówi a kto pyta jakbym mjałą ja. ...Dla debili od * tej złodziejki nadmieniam że przedstawiłam się.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 21:01:25] • [IP: 176.221.123.***]

83-latka i przebiegala, ha ha ?

Gość • Wtorek [09.01.2018, 20:41:30] • [IP: 94.254.225.**]

I powinna być ukarana za to

Gość • Wtorek [09.01.2018, 20:34:49] • [IP: 93.94.186.**]

SZKODA BABCI

Gość • Wtorek [09.01.2018, 20:04:33] • [IP: 62.69.241.**]

83-latka przebiegała przez ulicę to tak jak kierująca czarnym Audi jechała z dozwoloną prędkością i np. nie rozmawiała w tym czasie przez telefon. Przecież to takie oczywiście

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:52:50] • [IP: 88.156.234.***]

swiete krowy chodza gdzie chca to FAKT !! zobaczcie jak przechodza do biedry na 11go list. Niech kobita wraca do zdrowia i dalej zyje ale nauczka bedzie

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:49:50] • [IP: 37.47.227.**]

W sobotę po godz. 14 we Wrocławiu 104-letni Stanisław Kowalski został najszybszym sprinterem w jego kategorii wiekowej w Europie. 100 metrów pokonał w 32, 79 sekundy. - Czuję się jak nowo narodzony - mówił po biegu. Czas, w którym ukończył bieg to też jego życiowy rekord. Pędziła jak odrzutowiec.

Gość • Wtorek [09.01.2018, 19:20:22] • [IP: 109.243.170.***]

Czasem jest gorzej gdy 20-letni kierowca chce przeskoczyć długość ulicy 20-letnim samochodem, chociaż bywa jeszcze gorzej, gdy 18-letni kierowca przebiega 200-metrową długość ulicy 1-rocznym samochodem w 5 sekund, bo wtedy samochód jest tak młody i sprawny, że nie zapanuje swoim oporem, zgrzytem osi i ogólnym oślim oporem wrakowatości nad niedojrzałym mózgiem 18-latka..

Oglądasz 1-25 z 57
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■