POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.01.2018, 21:18:02] • Świnoujście

Czytelnik: „Pozostaje niesmak i wiele wątpliwości dotyczących kart i sposobu ich wręczania”. Rzecznik Prezydenta wyjaśnia i zapowiada kolejną szansę

Czytelnik: „Pozostaje niesmak i wiele wątpliwości dotyczących kart i sposobu ich wręczania”. Rzecznik Prezydenta wyjaśnia i zapowiada kolejną szansę

fot. Sławomir Ryfczyński

Karnety wstępu do aquaparku rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Pozostały jednak mieszane odczucia wśród mieszkańców miasta. W sprawie sposobu wydawania kart uprawniających do zniżki napisał do nas Czytelnik, dla którego karty zabrakło.

W dniu 08.01.2018 zostało wydanych 1000 kart w godzinach od 8:00 do 12:00. Wychodzi jedna karta w 14,4s bez przerwy przez 4h. Było wielkie zainteresowanie, a niektórzy mieszkańcy, aby zdobyć kartę, nawet zaryzykowali mandat, stawiając swoje samochody w niedozwolonych miejscach.

W dniu 09.01.2018 poszedłem z wypełnionym wnioskiem do aquaparku po kartę o godzinie 11:00. Ku mojemu zdziwieniu nie było żadnej kolejki ani ludzi w pobliżu, którzy by byli zainteresowani zdobyciem "karty mieszkańca". Pracownica aquaparku poinformowała mnie, że kart już nie ma. Zaczęło mnie zastanawiać od której godziny mogło zabraknąć kart. Znajoma poinformowała mnie, że była około godziny 9:00 i udało jej się dostać kartę oraz, że nie było dużej kolejki. Jeśli akurat karty skończyły się o 11:00 to by znaczyło, że w ciągu 3 godzin wydano 1500 kart, 500 kart na godzinę czyli jedna karta co 7,2 sekundy. To technicznie niewykonalne, bo nie pozwala nawet zweryfikować danych z formularza z dowodem osobistym. Pytanie moje, ale też innych mieszkańców, z którymi rozmawiałem. Gdzie są karty?

Sama forma wydawania "kart mieszkańca" jest bardzo źle zorganizowana. Po pierwsze po co wprowadzać karty? Osoby, które nabyły karty mogą ani razu z nich nie skorzystać i wtedy nasze wspólne pieniądze przepadną. Nie prościej by było okazać dowód przy korzystaniu z aquaparku i dostać zniżkę? Wielu mieszkańców, często starszych ludzi wybrało się wczoraj po kartę, odstało swoje i jej nie dostało, a dzisiaj zostali odprawieni z kwitkiem.

Wszyscy cieszyli się, że będzie aquapark. Prezydent obiecywał, że ceny dla wszystkich mieszkańców będą przystępne. Rzeczywistość pokazała, że ceny przekraczają mocno budżet przeciętnego Kowalskiego. Karty mieszkańców są tylko dla wybrańców. Wszyscy, którzy w tym czasie ciężko pracują, nie mają szans na zdobycie karty gdyż ich wydawanie odbywa się od godziny 08:00 do 12:00 lub tak jak w dniu 09.01.2018 krócej.

Pozostaje też pytanie czy finansowanie prywatnego przedsiębiorcy przez Urząd Miasta jest zgodne z Prawem Konkurencji?- pisze Czytelnik.

Odnośnie sprawy rozdzielenia kart, zwróciliśmy się do Rzecznika Prezydenta Roberta Karelusa.

- Pragnę uspokoić wszystkich zainteresowanych bezpłatnymi kartami uprawniającymi do zniżek w Aquaparku– kierownictwo kompleksu informuje, że kolejna transza 1000 kart będzie dostępna w okolicach 20 stycznia bieżącego roku. Już podczas konferencji prasowej – na której nie było przedstawicieli portalu iswinoujscie.pl - kierownictwo Aquaparku informowało, że spośród 2,5 tysiąca darmowych kart, w pierwszej transzy wydanych zostanie 1,5 tysiąca. Tyloma bowiem wówczas dysponował kompleks. Kolejny tysiąc został już zamówiony u ich wytwórcy, który zapewnia ,że dołoży wszelkich starań ,aby wykonane zostały jak najszybciej. Wpływ na termin ich dostarczenia miał okres świąteczno – noworoczny. Nie spodziewano się też aż tak ogromnego zainteresowania świnoujścian kartami. Organizacja ich wydawania, na trzech stanowiskach, przebiegała sprawnie, albowiem – za co dziękuję mieszkańcom miasta - zgodnie z naszymi prośbami –przychodzili oni już z prawidłowo wypełnionymi wnioskami, które można było pobrać ze stron internetowych.

Poinformowane zostaną o tym wszystkie świnoujskie media.

Jednocześnie, jeżeli zainteresowanie bezpłatnymi kartami będzie nadal tak duże i przekroczy 2,5 tysiąca zgłoszeń, Pan Prezydent deklaruje ,iż zostaną wykupione dodatkowe ich egzemplarze.- napisał w odpowiedzi Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 154, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 154

Gość • Niedziela [14.01.2018, 19:01:50] • [IP: 80.245.186.***]

Wiele było szumu na ten temat miało być molo dla mieszkanców wstęp może nie codziennie miał być darmowy a wyszło jak zwykle po złodziejsku Pozdrawiam cwaniaków

Gość • Piątek [12.01.2018, 19:18:53] • [IP: 92.42.119.**]

Karty brała córka, ojciec, matka i teściowa. Każdy dla siebie. Więc NIE skorzystają 4 osoby w rodzinie z jednej karty, a 4 osoby w rodzinie, każdy oczywiście wejdzie osobiście na swoją kartę mieszkańca.Chore.

Gość • Piątek [12.01.2018, 08:11:15] • [IP: 94.254.230.*]

Dla znajomych um i rodzin to jest albo załatwione na iprezie urzędu w rdison

Gość • Czwartek [11.01.2018, 11:20:09] • [IP: 176.221.113.**]

Zdrojowa Invest • Środa [10.01.2018, 23:44:04] • [IP: 87.204.243.***] I zdzieracie 30 zł za parking. Nie wstyd wam??!!

Gość • Czwartek [11.01.2018, 09:15:24] • [IP: 78.88.29.*]

a te karty sie okazuje tylko czy nabija do systemu i miasto doplaca od wejscie za kazdym razem ? Jesli to sa karty nabijalne na system to wiadomo ze radison zakosil karty i bedzie dobijal zeby zarobic wiecej

Gość • Czwartek [11.01.2018, 01:29:30] • [IP: 185.220.101.**]

To poniżające żeby ktoś nam dawał" szanse" na zdobycie kartek, których ilość starczy dla 5% mieszkańców. Co to komuna? Władza bawi się w dobrego wujka Stalina który wydziela ochłapy, a jak lud chce to dadzą jeszcze więcej ochłapów? Wywieźć to towarzystwo na taczkach!

Gość • Środa [10.01.2018, 23:50:20] • [IP: 92.42.112.***]

Ale jaja, to wygląda jak karta wstępu na molo którego nie ma!

Zdrojowa Invest • Środa [10.01.2018, 23:46:47] • [IP: 87.204.243.***]

Urząd Miasta zakupił po bardzo preferencyjnej cenie 2 500 kart – umowa została sfinalizowana w ostatnich dniach grudnia 2017. Baltic Park Molo Aquapark dysponował 1 500 kartami, a 1 000 zostało domówionych – informowano o tym na konferencji prasowej z Prezydentem Miasta. Ze względu na świąteczno-noworoczny okres urlopowy zamówienie dodatkowych kart było możliwe dopiero w drugim tygodniu 2018 r. i najprawdopodobniej wydawanie kolejnej partii kart rozpocznie się 22 stycznia w recepcji aquaparku. Zainteresowanie bezpłatnymi kartami przerosło nasze oczekiwanie, ale mimo kolejki byliśmy przygotowani i kilka osób jednocześnie obsługiwało recepcję oraz weryfikowało formularz i wypisywało karty. A komu wydano karty można sprawdzić, bo kopie wszystkich formularzy otrzyma urząd w celu weryfikacji zamieszkania/zameldowania w Świnoujściu. Dystrybucja kart odbywała się zgodnie z kolejnością zgłaszania się do recepcji i doszukiwanie się sensacji jest nieodpowiednie.

Zdrojowa Invest • Środa [10.01.2018, 23:44:04] • [IP: 87.204.243.***]

Informacja dla zmotoryzowanych: na terenie kompleksu Baltic Park Molo znajduje się parking dostępny dla mieszkańców. Mapkę sytuacyjną wraz z trasą dojścia do wejścia aquaparku udostępniliśmy mediom (była publikowana również na tym portalu), jest dostępna na stronie www oraz na facebook. Nie ma potrzeby narażać się na mandat.

Gość • Środa [10.01.2018, 23:10:08] • [IP: 188.146.37.***]

Panie Prezydencie miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze!! Jeżeli hotel posiada 1500 kart to podczas konferencji prasowej nie mówi się że jest ich 2500 - brak komunikacji! znowu dał się Pan wyprowadzić" w pole"- intuicyja zawiodła czy Pan Paweł na kolejną minę Pana wprowadził?! Zapłacił Pan z naszych podatków 15 tys za te karty, pragnę poinformować iż jeżeli miasto zamówiłoby samo takie karty cena to max 3 zł za sztukę - wniosek- zawsze oszczędność. Pan jako Dobry Pasterz powinien dbać o wydatki! Miała być Kiełba Wyborcza a wyszła Kiełba z Jadem kiełbasianym! A niesmak pozostał.

Gość • Środa [10.01.2018, 22:22:26] • [IP: 80.245.189.***]

Powinien wystarczyć dowód osobisty przy kasie i wtedy sprzedawać wejściówki ze zniżką - karty wsadźcie sobie tam, gdzie macie mieszkańców Świnoujścia...

Gość • Środa [10.01.2018, 22:21:12] • [IP: 92.42.118.**]

Tak blisko są niemieckie termy. Pamiętam taką samą akcję, kiedy Niemcy zdecydowali się dla mieszkańców Świnoujścia obniżyć cenę za trzy godziny do 9 EUR. Każdy mieszkaniec Świnoujścia mógł pojechać, i przy pierwszym wejściu otrzymać kartę na obniżoną aż o 50 % cenę, mam tą kartę do dziś i dalej po wielu latach jest ważna! Tylko Niemcom chodziło o udostępnienie term dla mieszkańców, a naszym o pokazanie się na szkle, jacy to oni są dobroduszni i rozdają nie swoje pieniądze, ażeby na nich zagłosować, przy okazji poniżając mieszkańców kolejkami jak w komunie! Takie to proste, tylko nie dla tak przypadkowych ludzi. WSTRĘTNE!

Gość • Środa [10.01.2018, 22:16:10] • [IP: 62.69.253.***]

Dają za darmo źle. Płacić trzeba źle. Naród wspaniały, tylko ludzie k...

Gość • Środa [10.01.2018, 22:13:19] • [IP: 83.23.170.***]

zgadzam się z wcześniejszym komentarzem dot, terminu, 20ego stycznia są ferie, wielu z nas wyjeżdża wraz z dziećmi, dla nas szansa na zdobycie kart z kolejnej transzy jest równa w tym momencie zeru

j444 • Środa [10.01.2018, 21:37:41] • [IP: 176.221.123.**]

Zawsze i w każdej sprawie znajdą się niezadowoleni. Ja osobiście w dniu 09.01.2018 przed godz. 10, oo otrzymałem kartę. Nie sposób zaopatrzyć w karty ponad 45 tysięczne miasto, a za okazaniem dowodu tak musiało by być. Aquapark wówczas musiało by z własnej kieszeni za taką imprezę zapłacić. Ludzie natura dała człowiekowi mózg, aby się nim posługiwać, przed każdą propozycją należy rozważyć jej konsekwencje.

Gość • Środa [10.01.2018, 19:27:39] • [IP: 176.221.123.***]

Jak ktos slusznie zauwazyl, czy nie wystarczy dowod osobisty, poswiadczajacy, ze jest sie meszkancem Swinoujscia?!

Gość • Środa [10.01.2018, 18:54:58] • [IP: 78.88.30.**]

Panowie prezydenci, fajnie jest wydać publiczne pieniądze, prawda?

Gość • Środa [10.01.2018, 18:32:46] • [IP: 83.8.166.***]

A mnie ta karta w ogóle nie interesuje! Od lat jeżdzę na termy do Heringsdorfu, tam jest super! Ludzie myśleli, że dostaną karte i za darmo będa mogli korzystac z różnych atrakcji.

Gość • Środa [10.01.2018, 18:26:24] • [IP: 31.0.67.***]

Co za debil i imbecyl to napisał?? "zrobili łaskę że rozdali karty wam a wy płaczecie" Ty tępy knocie to z naszych podatków...

Gość • Środa [10.01.2018, 18:24:06] • [IP: 95.129.226.**]

PO ILE CHODZĄ ORYGINAŁY NA CZARNYM RYNKU?

Gość • Środa [10.01.2018, 18:14:59] • [IP: 95.129.226.**]

PANOWIE PROSTA SPRAWA PO 10PLN CZAS Z KLONOWAĆ Z ORYGINALNYM NADRUKIEM WSAD Z DANYMI NA ŻYCZENIE DO WYBORU KOLORU. TO JEST BIZNES - ZAPRASZAM CHĘTNYCH KUPNO PRZEZ ALLEGRO AUKCJA" KARTA DO PARKINGU" ŻYCZYMY UDANYCH ZAKUPÓW.

Gość • Środa [10.01.2018, 18:01:30] • [IP: 95.129.226.**]

KOMUŚ KABZĘ NABIJA MIASTO - rodem z pis dotacja dla Rydzyka.

Gość • Środa [10.01.2018, 17:28:11] • [IP: 62.69.203.***]

Jak te karty ważne są tylko dla seniorów 65+ lat nawet w gazetach było ostatnio napisane o tym, haha

Gość • Środa [10.01.2018, 16:49:20] • [IP: 92.42.112.**]

20 będą wydawane karty - w czasie ferii zimowych, hmm, chyba wyjazd na ferie odwołam - termin trafiony. BRAWO

Gość • Środa [10.01.2018, 16:00:19] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie się nie podoba takie traktowanie mieszkańców Świnoujścia !To jakiś kpiny z mieszkańców ! Tak wydaje się miejskie pieniądze ?

Oglądasz 1-25 z 154
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■