POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.01.2018, 19:38:11] • Świnoujście

Nikt nie che pozwać Romana Kuchcińskiego. Ciekawe dlaczego?

Nikt nie che pozwać Romana Kuchcińskiego. Ciekawe dlaczego?

fot. Sławomir Ryfczyński

O sprawie domniemanych nieprawidłowości zawartych w urzędniczych decyzjach w sprawie budowy mostu pisaliśmy już kilkakrotnie. Roman Kuchciński w wielu pismach oraz w rozmowach z dziennikarzami zarzucał urzędnikom oraz osobom odpowiedzialnym w sprawie, mówienie i przekazywanie nieprawdy w oficjalnych decyzjach urzędniczych. Co więcej, Roman Kuchciński publicznie twierdził nawet to, że robiono to w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Jednym z urzędników naprzeciw, któremu swoje armaty wytoczył Kuchciński jest Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta Rafał Łysiak. Kuchciński zarzucił mu „potwierdzenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści finansowej” a następnie chociażby w jednym z oficjalnych pism po raz kolejny zarzuca potwierdzenie nieprawdy w dokumentach. I robi to w oficjalnym piśmie, które kierowane jest również do wiadomości Prezydenta Świnoujścia, Kuchciński twierdzi, że urzędnik Rafał Łysiak jako naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta wielokrotnie w dokumentach potwierdził nieprawdę.

Prawdą jest, że urzędnik Rafał Łysiak wezwał pisemnie w czerwcu 2015 roku, Kuchcińskiego do zaniechania naruszania jego dóbr osobistych, jednak nigdy nie wystąpił na drogę prawną z zarzutami przeciw Kuchcińskiemu mimo, że Kuchciński nie zaprzestał szerzenia publicznie swoich twierdzeń o nieprawidłowościach w tej sprawie, o czym świadczy pismo Kuchcińskiego do Łysiaka oraz Prezydenta Miasta z dnia 2.07.2015.

My zapytaliśmy naczelnika Wydziału Inżyniera Miasta o tę sprawę.

Niestety naczelnik Łysiak nie chce komentować sprawy upierając się, że jest to jego prywatna sprawa. Odpowiedział nam w sposób lakoniczny iż na wszystkie pisma kierowane do Wydziału Inżyniera Miasta Pan Roman Kuchciński otrzymał odpowiedź, a to dotyczące powstrzymania się przed naruszaniem moich dóbr osobistych nie było korespondencją wychodzącą z Wydziału czy Urzędu Miasta.

My szanujemy jego odmowę, co do konkretów w tej sprawie, jednak nie możemy przyjąć karkołomnej tezy, że oskarżenia Kuchcińskiego miały charakter prywatny. Nieprawidłowości, które zarzuca świnoujskim urzędnikom mają ścisły związek z wydatkowaniem pieniędzy publicznych, a co za tym idzie jest to sprawa jak najbardziej publiczna.

Z naszych informacji wynika, że w tej sprawie nikt, nigdy nie pozwał Romana Kuchcińskiego o mówienie nieprawdy, a tym samym naruszanie dóbr osobistych.

My zastanawiamy się dlaczego nikt łącznie z Prezydentem Świnoujścia, który również był i jest w dalszym ciągu oskarżany przez Kuchcińskiego, nie odważył się w tej sprawie wytoczyć mu procesu?

A może urzędnikom i prezydentowi chodzi o to, by to portal piszący o sprawie popełnił błąd? Może chodzi o to by wystąpić na drogę sądową przeciwko iswinoujscie.pl, tak jak to miało miejsce w sprawie komentarza internauty na forum naszego portalu? Może urzędnicy, jak mówi stare przysłowie, chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Może wolą zamknąć usta dziennikarzom by potem nie było do kogo iść ze sprawami, które nurtują obywateli naszego miasta?

A może boją się tego, że jednak Kuchciński przed sądem uwodniłby swoje racje, gdyż wtedy sprawa musiałby zakończyć się ewentualnymi zarzutami prokuratorskimi?

Do sprawy powrócimy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Sobota [20.01.2018, 17:22:13] • [IP: 89.64.26.***]

Bo z psychicznymi się nie polemizuje !!

Gość • Czwartek [18.01.2018, 07:14:26] • [IP: 188.146.32.***]

Bo g... się nie tyka.

Gość • Środa [17.01.2018, 19:24:22] • [IP: 176.221.122.**]

Nie ma niewybuchów znalazł coś innego? Ale jak w powiedzeniu:" nie rusz. ..na nie będzie śmierdziało"?

Gość • Wtorek [16.01.2018, 23:28:18] • [IP: 92.42.114.***]

brawo dla tego pana, ma odwage powiedziec prawde

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:29:50] • [IP: 164.127.32.***]

13:59...206 - Poznaliśmy" kulturę prawną" np.w Warszawie, gdzie działała mafia, czyli wg definicji pospolici przestępcy działający w zmowie z urzędnikami, prawnikami i sędziami niewidzącymi np. to, że spadkobierca kamienicy ma 130 lat. Podobne sytuacje miały i pewnie częściowo mają miejsce w całej Polsce, gdzie środowisko prawnicze nie zostało zdekomunizowane i rządziła w jego świecie zasada dziedziczenia resortowego (znam osobiście kogoś z adwokatury w naszym mieście, kto nie mógł zrobić kariery sędziowskiej, bo nie był resortowy). Tak więc bajeczki o wysokiej kulturze prawnej w 3 RP będącej w pewnych aspektach przedłużeniem PRL schowaj sobie. .. głęboko.

GośćEwa • Wtorek [16.01.2018, 17:25:29] • [IP: 178.238.246.**]

trzeba bylo zostawic ten stary most sa ludzie ktorzy lubia sie czepiac jakby nie bylo mostu znalazl by cos innego CZEPIALSKI!!wYTOCZYC PROCES-SZKODA PIENIEDZY PODATNIKOW TEN PAN POWINIEN ODPOCZAC.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:18:37] • [IP: 62.69.229.***]

Roman a ile spraw przeciwko Tobie zostało uchylonych w związku z Twoją niepoczytalnością ? a gdybyś to Ty wygrał przetarg na budowę mostu To Karsiborzanie pływali by do domu łódkami

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:09:43] • [IP: 37.47.167.***]

Kuchcinski wart tego portalu a portal kuchcinskiego ot cala prawda.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 16:21:17] • [IP: 95.41.92.**]

Ale po co ktoś ma pozywać p.Kuchcińskiego skoro to on wysuwa jakieś wyimagowane zarzuty i to niech on złoży doniesienie do prokuratury jeśli ma jakieś dowody przestępstwa w tej sprawie !

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:44:25] • [IP: 188.146.36.***]

Równie dobrze można zapytać czemu ten pan nie złożył doniesienia do prokuratury. Czyżby dowody były tak słabe, że tylko żale w internecie pozostały ?

Gość • Wtorek [16.01.2018, 14:37:13] • [IP: 79.186.130.***]

Uuu p. Kuchciński ma mocne asy w rękawie, skoro brać urzędnicza boi się wejść na drogę sądową. ;) Za dużo osób jest w to umoczonych. :) Tak trzymać panie Romanie.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 14:04:25] • [IP: 93.94.184.**]

Wszystkie dotychczasowe sprawy sadowe Łoman przegrał to kto teraz bedzie kopał się z koniem.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:59:41] • [IP: 78.10.206.***]

W obowiazujacej kulturze prawnej chodzenie i opowiadanie" nikt nie chce mnie pozwac" albo" no to pozwij mnie" pozbawia taka osobe powagi, wiec nic dziwnego, ze nikt nie chce.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:49:34] • [IP: 77.88.191.**]

On chyba już modli się o katastrofę na tym moście

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:43:57] • [IP: 164.127.32.***]

Panie Sławku, trzymajcie się, nie dajcie sie wprowadzić w kanał, sprowokowac, używajcie zawsze bezpiecznych prawnie formuł, np."R. Kuchciński twierdzi, że...", " zapytany przez nas ekspert stwierdził, że...". Swoją drogą, zupełnie sie na tym nie znam, ale gdyby tak zwyczajnie nawiercić filar mostu, zrobić analize, ile jest" cementu w cemencie" - wtedy byłoby jasne, o co chodzi. Przecież są laboratoria, gdzie stale się robi różne analizy.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:08:35] • [IP: 81.34.237.***]

"dlaczego nikt łącznie z Prezydentem Świnoujścia (...) nie odważył się w tej sprawie wytoczyć mu procesu?" - bo nie ma powodu? Pan K. sobie gada, nikt nie zwraca na to gadanie uwagi, po co tracić siły na proces?

gpk • Wtorek [16.01.2018, 12:21:21] • [IP: 217.153.7.***]

Z tego co pamiętam pan Kuchciński reklamował swoja fachowość tym, że sam kiedyś kradł i wie jak to się robi !!? Bomba, nic tylko dyskutować !!

Gość • Wtorek [16.01.2018, 11:48:56] • [IP: 95.160.159.**]

Jeżeli p. Kuchciński wszystkie sprawy w sądach różnych instancji przegrał to po co dyskutować z taką osobą. Za czasów polski szlacheckiej nazywane to było pieniactwem a osoby pieniaczami.

cui bono?w czyją kieszeń? • Wtorek [16.01.2018, 11:42:03] • [IP: 164.127.32.***]

Jeśli R. Kuchciński ma rację, to najlepiej tę rację wyraża przykład dany w poście 15.01.2018, 21:57:38] • [IP: 79.186.210.*] : ---"To wygląda tak : zlecacie malowanie pokoju dobrą farbą. Wykonawca maluje farbą gorszą i dużo tańszą. Zaoszczędzone pieniądze chowa do swojej kieszeni, bo przecież pokój pomalował. Na wasze reakcje mówi, że zlecenie wykonał. Na razie farba się trzyma. I o to chodzi. Pieniądze zaoszczędzone są: u malarza albo u.. .. Tyle na ten temat."

Gość • Wtorek [16.01.2018, 11:23:48] • [IP: 178.238.253.**]

Trzeba odsunąć od władzy obecna ekipę i tyle a nie rozwodzić się kto jakie PAPIERY I NA KOGO POSIADA!

Gość x • Wtorek [16.01.2018, 10:29:59] • [IP: 92.42.116.***]

Może bedzie potop, może zaleje mniejsze wyspy (tą z tym mostem też) , może oberwanie chmury znowu bedzie, może molo wybudują, może...może. ... i tak gdybać można do usranej. Panie Romanie, co wyszło w sprawie mostu w prokuraturze w Szczecinie, co w CBA, co u p. Ziobry ? Nic? Czemu ? Co z tymi niezbitymi dowodami ? Nic ? Dlatego pewnie teraz możemy znowu podziwiać pana Romana w tym artykule po miesiącach ciszy !!

Gość • Wtorek [16.01.2018, 10:01:23] • [IP: 153.19.105.**]

Nikt nie chce pozwać i bardzo dobrze, bo to niehumanitarne pozywać potencjalnych pacjentów.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 09:09:38] • [IP: 62.69.254.**]

Urzędnicy mogą oczywiście jednego p. Kuchcińskiego ignorować, ale tym samym ignorują nas, wszystkich mieszkańców Ś-cia. Pojawiły się otwarcie zarzuty więc należałoby się publicznie do nich odnieść. Czasy urzędników, do których wchodziło się czapkując a problem był zamiatany pod dywan, mamy już na szczęście za sobą.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 09:07:44] • [IP: 188.146.167.***]

Zobaczycie jaka wajcha na tunelu pójdzie! Prezio kolejne pensjonaty bedzie budował..

WiechoR • Wtorek [16.01.2018, 08:39:38] • [IP: 91.210.14.*]

Mądre potoczne powiedzenia: Nie ruszaj gówna bo śmierdzi. Nic dodać nic ująć.

Oglądasz 1-25 z 58
■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■