POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.01.2018, 19:38:11] • Świnoujście

Nikt nie che pozwać Romana Kuchcińskiego. Ciekawe dlaczego?

Nikt nie che pozwać Romana Kuchcińskiego. Ciekawe dlaczego?

fot. Sławomir Ryfczyński

O sprawie domniemanych nieprawidłowości zawartych w urzędniczych decyzjach w sprawie budowy mostu pisaliśmy już kilkakrotnie. Roman Kuchciński w wielu pismach oraz w rozmowach z dziennikarzami zarzucał urzędnikom oraz osobom odpowiedzialnym w sprawie, mówienie i przekazywanie nieprawdy w oficjalnych decyzjach urzędniczych. Co więcej, Roman Kuchciński publicznie twierdził nawet to, że robiono to w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Jednym z urzędników naprzeciw, któremu swoje armaty wytoczył Kuchciński jest Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta Rafał Łysiak. Kuchciński zarzucił mu „potwierdzenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści finansowej” a następnie chociażby w jednym z oficjalnych pism po raz kolejny zarzuca potwierdzenie nieprawdy w dokumentach. I robi to w oficjalnym piśmie, które kierowane jest również do wiadomości Prezydenta Świnoujścia, Kuchciński twierdzi, że urzędnik Rafał Łysiak jako naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta wielokrotnie w dokumentach potwierdził nieprawdę.

Prawdą jest, że urzędnik Rafał Łysiak wezwał pisemnie w czerwcu 2015 roku, Kuchcińskiego do zaniechania naruszania jego dóbr osobistych, jednak nigdy nie wystąpił na drogę prawną z zarzutami przeciw Kuchcińskiemu mimo, że Kuchciński nie zaprzestał szerzenia publicznie swoich twierdzeń o nieprawidłowościach w tej sprawie, o czym świadczy pismo Kuchcińskiego do Łysiaka oraz Prezydenta Miasta z dnia 2.07.2015.

My zapytaliśmy naczelnika Wydziału Inżyniera Miasta o tę sprawę.

Niestety naczelnik Łysiak nie chce komentować sprawy upierając się, że jest to jego prywatna sprawa. Odpowiedział nam w sposób lakoniczny iż na wszystkie pisma kierowane do Wydziału Inżyniera Miasta Pan Roman Kuchciński otrzymał odpowiedź, a to dotyczące powstrzymania się przed naruszaniem moich dóbr osobistych nie było korespondencją wychodzącą z Wydziału czy Urzędu Miasta.

My szanujemy jego odmowę, co do konkretów w tej sprawie, jednak nie możemy przyjąć karkołomnej tezy, że oskarżenia Kuchcińskiego miały charakter prywatny. Nieprawidłowości, które zarzuca świnoujskim urzędnikom mają ścisły związek z wydatkowaniem pieniędzy publicznych, a co za tym idzie jest to sprawa jak najbardziej publiczna.

Z naszych informacji wynika, że w tej sprawie nikt, nigdy nie pozwał Romana Kuchcińskiego o mówienie nieprawdy, a tym samym naruszanie dóbr osobistych.

My zastanawiamy się dlaczego nikt łącznie z Prezydentem Świnoujścia, który również był i jest w dalszym ciągu oskarżany przez Kuchcińskiego, nie odważył się w tej sprawie wytoczyć mu procesu?

A może urzędnikom i prezydentowi chodzi o to, by to portal piszący o sprawie popełnił błąd? Może chodzi o to by wystąpić na drogę sądową przeciwko iswinoujscie.pl, tak jak to miało miejsce w sprawie komentarza internauty na forum naszego portalu? Może urzędnicy, jak mówi stare przysłowie, chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Może wolą zamknąć usta dziennikarzom by potem nie było do kogo iść ze sprawami, które nurtują obywateli naszego miasta?

A może boją się tego, że jednak Kuchciński przed sądem uwodniłby swoje racje, gdyż wtedy sprawa musiałby zakończyć się ewentualnymi zarzutami prokuratorskimi?

Do sprawy powrócimy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Sobota [20.01.2018, 17:22:13] • [IP: 89.64.26.***]

Bo z psychicznymi się nie polemizuje !!

Gość • Czwartek [18.01.2018, 07:14:26] • [IP: 188.146.32.***]

Bo g... się nie tyka.

Gość • Środa [17.01.2018, 19:24:22] • [IP: 176.221.122.**]

Nie ma niewybuchów znalazł coś innego? Ale jak w powiedzeniu:" nie rusz. ..na nie będzie śmierdziało"?

Gość • Wtorek [16.01.2018, 23:28:18] • [IP: 92.42.114.***]

brawo dla tego pana, ma odwage powiedziec prawde

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:29:50] • [IP: 164.127.32.***]

13:59...206 - Poznaliśmy" kulturę prawną" np.w Warszawie, gdzie działała mafia, czyli wg definicji pospolici przestępcy działający w zmowie z urzędnikami, prawnikami i sędziami niewidzącymi np. to, że spadkobierca kamienicy ma 130 lat. Podobne sytuacje miały i pewnie częściowo mają miejsce w całej Polsce, gdzie środowisko prawnicze nie zostało zdekomunizowane i rządziła w jego świecie zasada dziedziczenia resortowego (znam osobiście kogoś z adwokatury w naszym mieście, kto nie mógł zrobić kariery sędziowskiej, bo nie był resortowy). Tak więc bajeczki o wysokiej kulturze prawnej w 3 RP będącej w pewnych aspektach przedłużeniem PRL schowaj sobie. .. głęboko.

GośćEwa • Wtorek [16.01.2018, 17:25:29] • [IP: 178.238.246.**]

trzeba bylo zostawic ten stary most sa ludzie ktorzy lubia sie czepiac jakby nie bylo mostu znalazl by cos innego CZEPIALSKI!!wYTOCZYC PROCES-SZKODA PIENIEDZY PODATNIKOW TEN PAN POWINIEN ODPOCZAC.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:18:37] • [IP: 62.69.229.***]

Roman a ile spraw przeciwko Tobie zostało uchylonych w związku z Twoją niepoczytalnością ? a gdybyś to Ty wygrał przetarg na budowę mostu To Karsiborzanie pływali by do domu łódkami

Gość • Wtorek [16.01.2018, 17:09:43] • [IP: 37.47.167.***]

Kuchcinski wart tego portalu a portal kuchcinskiego ot cala prawda.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 16:21:17] • [IP: 95.41.92.**]

Ale po co ktoś ma pozywać p.Kuchcińskiego skoro to on wysuwa jakieś wyimagowane zarzuty i to niech on złoży doniesienie do prokuratury jeśli ma jakieś dowody przestępstwa w tej sprawie !

Gość • Wtorek [16.01.2018, 15:44:25] • [IP: 188.146.36.***]

Równie dobrze można zapytać czemu ten pan nie złożył doniesienia do prokuratury. Czyżby dowody były tak słabe, że tylko żale w internecie pozostały ?

Gość • Wtorek [16.01.2018, 14:37:13] • [IP: 79.186.130.***]

Uuu p. Kuchciński ma mocne asy w rękawie, skoro brać urzędnicza boi się wejść na drogę sądową. ;) Za dużo osób jest w to umoczonych. :) Tak trzymać panie Romanie.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 14:04:25] • [IP: 93.94.184.**]

Wszystkie dotychczasowe sprawy sadowe Łoman przegrał to kto teraz bedzie kopał się z koniem.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:59:41] • [IP: 78.10.206.***]

W obowiazujacej kulturze prawnej chodzenie i opowiadanie" nikt nie chce mnie pozwac" albo" no to pozwij mnie" pozbawia taka osobe powagi, wiec nic dziwnego, ze nikt nie chce.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:49:34] • [IP: 77.88.191.**]

On chyba już modli się o katastrofę na tym moście

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:43:57] • [IP: 164.127.32.***]

Panie Sławku, trzymajcie się, nie dajcie sie wprowadzić w kanał, sprowokowac, używajcie zawsze bezpiecznych prawnie formuł, np."R. Kuchciński twierdzi, że...", " zapytany przez nas ekspert stwierdził, że...". Swoją drogą, zupełnie sie na tym nie znam, ale gdyby tak zwyczajnie nawiercić filar mostu, zrobić analize, ile jest" cementu w cemencie" - wtedy byłoby jasne, o co chodzi. Przecież są laboratoria, gdzie stale się robi różne analizy.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:08:35] • [IP: 81.34.237.***]

"dlaczego nikt łącznie z Prezydentem Świnoujścia (...) nie odważył się w tej sprawie wytoczyć mu procesu?" - bo nie ma powodu? Pan K. sobie gada, nikt nie zwraca na to gadanie uwagi, po co tracić siły na proces?

gpk • Wtorek [16.01.2018, 12:21:21] • [IP: 217.153.7.***]

Z tego co pamiętam pan Kuchciński reklamował swoja fachowość tym, że sam kiedyś kradł i wie jak to się robi !!? Bomba, nic tylko dyskutować !!

Gość • Wtorek [16.01.2018, 11:48:56] • [IP: 95.160.159.**]

Jeżeli p. Kuchciński wszystkie sprawy w sądach różnych instancji przegrał to po co dyskutować z taką osobą. Za czasów polski szlacheckiej nazywane to było pieniactwem a osoby pieniaczami.

cui bono?w czyją kieszeń? • Wtorek [16.01.2018, 11:42:03] • [IP: 164.127.32.***]

Jeśli R. Kuchciński ma rację, to najlepiej tę rację wyraża przykład dany w poście 15.01.2018, 21:57:38] • [IP: 79.186.210.*] : ---"To wygląda tak : zlecacie malowanie pokoju dobrą farbą. Wykonawca maluje farbą gorszą i dużo tańszą. Zaoszczędzone pieniądze chowa do swojej kieszeni, bo przecież pokój pomalował. Na wasze reakcje mówi, że zlecenie wykonał. Na razie farba się trzyma. I o to chodzi. Pieniądze zaoszczędzone są: u malarza albo u.. .. Tyle na ten temat."

Gość • Wtorek [16.01.2018, 11:23:48] • [IP: 178.238.253.**]

Trzeba odsunąć od władzy obecna ekipę i tyle a nie rozwodzić się kto jakie PAPIERY I NA KOGO POSIADA!

Gość x • Wtorek [16.01.2018, 10:29:59] • [IP: 92.42.116.***]

Może bedzie potop, może zaleje mniejsze wyspy (tą z tym mostem też) , może oberwanie chmury znowu bedzie, może molo wybudują, może...może. ... i tak gdybać można do usranej. Panie Romanie, co wyszło w sprawie mostu w prokuraturze w Szczecinie, co w CBA, co u p. Ziobry ? Nic? Czemu ? Co z tymi niezbitymi dowodami ? Nic ? Dlatego pewnie teraz możemy znowu podziwiać pana Romana w tym artykule po miesiącach ciszy !!

Gość • Wtorek [16.01.2018, 10:01:23] • [IP: 153.19.105.**]

Nikt nie chce pozwać i bardzo dobrze, bo to niehumanitarne pozywać potencjalnych pacjentów.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 09:09:38] • [IP: 62.69.254.**]

Urzędnicy mogą oczywiście jednego p. Kuchcińskiego ignorować, ale tym samym ignorują nas, wszystkich mieszkańców Ś-cia. Pojawiły się otwarcie zarzuty więc należałoby się publicznie do nich odnieść. Czasy urzędników, do których wchodziło się czapkując a problem był zamiatany pod dywan, mamy już na szczęście za sobą.

Gość • Wtorek [16.01.2018, 09:07:44] • [IP: 188.146.167.***]

Zobaczycie jaka wajcha na tunelu pójdzie! Prezio kolejne pensjonaty bedzie budował..

WiechoR • Wtorek [16.01.2018, 08:39:38] • [IP: 91.210.14.*]

Mądre potoczne powiedzenia: Nie ruszaj gówna bo śmierdzi. Nic dodać nic ująć.

Oglądasz 1-25 z 58
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■